Új hozzászólás Aktív témák
-
Pont erről beszéltem. HW és mellé a SW.
(Amúgy ha az IBM HDD jobb annyival, akkor megérheti a felárat. Hosszútáv is van...)
"Az apple azért brand -még- mert egyedi terméket tudott időben piacra dobni, de az sem garancia semmire, lásd a droid térnyerése "
Azért az alma elég jól megy. És nyilván erről van szó : ügyesen összekötötték a két üzletágat annak idején, és ma is ez a legfőbb vonzerejük.
És nem vagyok alma rajongó.@azopi74 : Az hogy miért van szüksége a telefonokra a MS-nek, ebből a szempontból mindegy, kellett neki HW. Nem mindig hülyeség abban is benne lenni, ha van értelme a saját szoftvereidhez megfelelő HW-t árulni. Csak ezt össze is kell hangolni.
Amúgy akkor ja, ha nem a teljes üzletágat adják el, az tisztább. Akkor mégsem volt akkora bukta, csak egy része. -
lajafix
addikt
na szóval te vennél IBM HDDt 20-30%kal drágában mint WDt vagy Seagatet? Dehogy.
Az apple azért brand -még- mert egyedi terméket tudott időben piacra dobni, de az sem garancia semmire, lásd a droid térnyerése (és a Nokia eltűnése, pedig micsoda brand volt a Nokia! vagy 15 évig volt nokiáim és annyira bíztam bennük hogy készülék cserekor sose néztem mást 2012ig).
-
azopi74
addikt
"Aha, a telefon üzletáguk akkor? Igaz, az kicsi, de ennyi erővel arra sem lenne szükségük."
Ha olyan részesedése lenne a WP-nek a telefonpiacon, mint a Windowsnak a PC és szerver piacon, akkor tényleg nem lenne rá szükségük ...
" teljesen mindegy, így kell összekapcsolni a kettőt."
Össze is van kapcsolva az IBM-nél: Ismét leírom: a System p, System z, System i marad.
Ami megy, az csak a Windows-os/Linux-os System x.
"Az elején mondtam olyat is, hogy az IBM mint brand jó név a HW piacon is, és az ilyesmit nem lehet pénzért venni. "
Vállalati szintű beszerzések esetén a logó huszadrangú, ez nem sportcipő vagy okostelefon piac.
Nem fognak azért kevesebb System X-et venni, mert nem IBM logo lesz a szervereken, hanem Lenovo és esetleg átkeresztelik őket ThinkServer-re. Egyébként pontosan a Lenovo már egyszer bebizonyította, hogy igenis lehet ilyesmit pénzért venni, sőt a PC piacon, ahol azért van consumer piac is, ahol viszont igenis fontos a branding.Amikor 2004-ben megvette az IBM-től a PC üzletágat, az 4-5% körüli részesedéssel épp csak benne volt az első ötben (ehhez adódott hozzá a Lenovo 2-3%-os részesedéséhez), és nem hogy csökkent volna a részesedés, töretlen növekedésnek indult, így ma már ők a piacvezetők. Természetesen nem növelték vissza a PC-piaci nyereséghányadot a korábbi mesés szintre, de nem is az volt a cél, egy Lenovo vígan elvan 10%-os átlagos marginnal is.
-
Aha, a telefon üzletáguk akkor? Igaz, az kicsi, de ennyi erővel arra sem lenne szükségük.
@azopi24 : teljesen mindegy, így kell összekapcsolni a kettőt.
Az elején mondtam olyat is, hogy az IBM mint brand jó név a HW piacon is, és az ilyesmit nem lehet pénzért venni. Az Apple is sok év alatt lett az a brand, ami. -
azopi74
addikt
"Amúgy az Apple is sw+hw gyártó,"
Igen, de az Apple csak a saját szoftverével forgalmaz hardvert, láttál te már valaha Androidos iPhone-t vagy iPad-et, vagy Windows-os, esetleg Linuxos Macbook-ot? Ráadásul számára a monopolhelyzet is biztosítva van az iOS és OSX piacon, mivel más gyártónak nem teszi elérhetővé a szoftvert semmilyen formában.
-
-
azopi74
addikt
"Ettől még lehetne a hardver üzletág megtérülési aránya akár 30% is."
A teljes Systems & Technology üzletág nyeresége áll jelenleg 27%-on, és folyamatosan zuhan negyedévről negyedévre. Ebben benne van minden, többek között a vélhetően igen nyereséges RISC rendszerek (System i, System p, System z) és a Power architektúra eredménye is (amiknek eladásáról egyelőre nincs szó).
http://www.ibm.com/investor/attachments/events/IBM%201Q14%20Earnings%20Press%20Release.pdf
Hogy a Lenovonak értékesítendő System x vonal ebből mit produkált, arra majd az akvizíció lezárása utáni számokból következtethetünk, de gyanítom, hogy rendesen lehúzta az eredményt, tekintve, hogy pl a Dellnél az x86-os szerverek marginja az utolsó publikus jelentésük szerint 4% volt, ami persze még így is magasabb, mint a 2,5%-os jövedelmezőségű PC-s biznisz
http://i.dell.com/sites/doccontent/corporate/secure/en/Documents/neoQ2FY14tables.pdf
Persze meglehet, hogy előbb utóbb Power Systems is szenvedni fog, mert igaz, hogy jóval nyereségesebb, mint az x86-os szerverek, a RISC rendszerek forgalma viszont látványosan zuhan globális méretekben, így az IBM-né is, pontosan az olcsó x86-os szerverek tarolásának köszönhetően.
-
-
lajafix
addikt
a komplett megoldást ma felhőnek híjják, amiben a hw nem elsődleges. Tökmindegy hogy az intel processzorok milyen feliratú dobozokban vannak, a seagate vinyók milyen körítéssel kerülnek be valamilyen adattárolóba, hogy cisco vagy valami kinai a hálózati switch, etc...
az ibm már jó évtizede csinálja, hogy ahol kicsi a profit/veszteséges és van egy csomó versenytárs, attól megszabadul inkább: hdd, nyomtató, pc üzletágát jó régen eladta.
-
"Többet termelni lehetne,"
Több nyereséget mondtam
Amúgy a szövegben 15%-os megtérülésről sincs szó, ha figyeltél. Arról van szó, hogy a cég bevételeinek 15%-át adja. Ettől még lehetne a hardver üzletág megtérülési aránya akár 30% is.Amúgy az Apple is sw+hw gyártó, de több más céget is lehetne mondani, akik több üzletágban jelen vannak.
Különben még mindig nem mondom, hogy nagy hülyeséget csinál az IBM, csak valahogy egyre inkább egy csontvázra kezd hasonlítani
@lajafix : Mert akkor komplett megoldást kínálhatna. Ügyesen marketingelve lehet abból pénzt csinálni.
-
azopi74
addikt
Többet termelni lehetne, akkor még több tőkét áldoznának fel az alacsony jövedelmezőségű üzletágon, és még rosszabb lenne a tőkemegtérülés, és még kisebb lenne a befektetők hozama.
Ha úgy értetted, hogy több nyereséget kitermelni, akkor meg a válasz az, hogy ez csak akkor lenne lehetséges, ha megállapodna az összes versenytársával, hogy mostantól egységesen megemelik az árakat úgy 40%-al, és egyúttal arról is gondoskodnak valamilyen módon, hogy új szereplő ne léphessen be a piacra
Akkor van csak értelme kevésbé nyereséges üzletágakat megtartani, ha a szinergia egyértelmű előnyöket biztosít más üzletágak számára, mert pl felvevőpiacot vagy éppen ellátási láncot biztosít más üzletágaknak.
Például egy 30%-os nyereséggel működő cementgyárnak érdemes befektetnie 5%-os nyereségű betonüzemekbe is, ha az értékesítési csatornát jelent a cement szegmens számára.
De ezekben az esetekben, ilyenről nincs szó. Arról nincs szó, hogy az IBM eladja a System i és System p üzletágakat, ami kulcsfontosságú például az IBM i és az AIX számára, ugyanígy nem adja el a Power architektúrát sem, ami nélkül nincs egyik sem.A több lábon állás pedig nem azt jelenti, hogy olyan, alacsony nyereségű üzletágakat működtet valaki, aminek semmi köze a vállalat többi üzletágához. A diverzifikációt tőkepiaci műveletekkel oldják meg ma már a befektetők, nem úgy, hogy egy vállalat foglalkozik egymástól teljesen független üzletekkel. A Samsung-ot ne hozd fel példaként, mert az teljesen más történet, hogy Koreában a csebolok hogyan működnek, és hogy Koreában hogyan értelmezik a szabad tőkepiacot és a szabadversenyt.
-
lajafix
addikt
" De vannak cégek, akik hardverből hoznak ki nyereséget, fejleszteni kell."
szolgáltatásból jóval többet ki lehet hozni jóval kisebb invesztmenttel. Ami nem termeli ki az elvárt hasznot azt bizony le szokták építeni.minek tegye be hw mögé, ha bármilyen hwen meg tudja csinálni azt, amire igény van?
-
Ez utóbbira a végén írtam, hogy ez így van.
"Vagy hogy gondolod, valaki azt mondta, hogy 'ah, par milliard bevetelt meg lehetne csinalni, de nincs annyira kedvem hozza'?"
Nyilván nemDe vannak cégek, akik hardverből hoznak ki nyereséget, fejleszteni kell.
" a Lenovo egyszeruen jobban pozicionalt ezen a piacon."
Igen, a hírnevet az IBM hardver üzletága alapozta megA HW magában persze, hogy halott, de az IBM-nek pont van egy rakat szolgáltatása, amiket pl. a HW mögé be tudna tolni. Ebben lehetnének erősek.
-
> lehetne a hardver üzletágból többet is termelni, ha akarnának.
Ez kicsit furan hangzik. Nyilvan akarnak/akartak, de nem tudtak. Vagy hogy gondolod, valaki azt mondta, hogy 'ah, par milliard bevetelt meg lehetne csinalni, de nincs annyira kedvem hozza'?
Epp azert adjak el, mert pl. a Lenovo egyszeruen jobban pozicionalt ezen a piacon.
A tobb labon allas fontos, de meg mindig sokmindent csinal az IBM. Es persze nem fontosabb, mint a nyeresegesseg.
-
Ilyen szinten igen, de ugyanakkor egy IBM méretű cégnél egy egész üzletág is kicsit más; azt is el bírom képzelni, hogy lehetne a hardver üzletágból többet is termelni, ha akarnának.
Azonkívül (mondjuk ez megint nem igaz az IBM-re), van a több lábon állás is (mert ezek meg jelenleg is több lábon állnak). -
> Illetve a befektetőknek meg máskor csak az a lényeg, hogy megkapják a nyereségüket. Mintha nem lenne nekik mindegy, miből
Pont ezaz, hogy nem kapjak meg. Ha van ket gyarad, amiben darabonkent 1-1 milliard dollar erteku eszkoz van, az egyik 5, a masik 50 million dollart termel evente, akkor celszeru lehet az elsot eladni, es valami masba fektetni a penzed.
-
Dare2Live
félisten
"kitermeli a saját költségeit, miért ne lehetne megtartani?"
Az nem nagy üzlet ha vmi kitermeli a költségeket. Ilyen esetben lehet érdemes azt eladni a befolyó pénzt pedig vmi másba ami "többet hoz" befektetni.?
imo az IBM managmentje elég jókor adta el az 1% marginnel futó pcs üzletágát és koncentrált méginkább az SW, services irányba. Érdemes összevetni a HPvel ahol a PCs üzletág maradt és sokkal kevésbé akartak és tudtak a fenti "magas hozzáadott értékű" piacokra koncentrálni.
Vszeg a következő értékesítés a félvezető gyártás lesz mert irdatlan tőkét kell beinvesztálni, veszteséges és más is le tudja gyártani a powert. Elég egyértelmű. Eközben pedig a befolyó pénzt érdemes lenne vmi magas marginnal kecsegtető területre befektetni alá big data, watson... és nem saját részvény vásárlásba ami véleményem szerint részvény értéket nem növel. Persze a 20$os EPS összejön vele ha ez a cél.
-
Azért egy amúgy normálisan működő üzletág nem egészen egy másodállás szintje.
Illetve igen, sok ilyen céget láttunk már, amik nagyon tudták, mit csinálnak, aztán már nincsenek.
(Úgy különben nem a frankót akartam megmondani, akárhogy is hülyéztek le.)@emvy : De persze nyilván tudják, mit csinálnak, csak ilyenkor mindig furcsa.
Illetve a befektetőknek meg máskor csak az a lényeg, hogy megkapják a nyereségüket. Mintha nem lenne nekik mindegy, miből@Dare2Live : Nem egészen arra gondoltam, hogy a saját költségeit termeli ki, és más semmit, hanem hogy nyereséges. Ha nem lenne nyeresége, már sokkal előbb megszűnt volna.
-
Kicsit konstruktivabban kifejtve:
tfh van egy tozsden levo ceged, aminek ket reszlege van, az egyik 50%-os, a masik 5%-os nyereseggel dolgozik, es a ket resz igazan szinergizal (ergo lenyegeben mindegy, hogy kulon cegben vannak-e vagy sem).
A befektetok szempontjabol nezd a dolgot (hiszen minden ceg/menedzsment a befektetok erdekeit kellene, hogy keresse). Ha a ket reszleg kulon van, akkor eldonthetik, hogy egy 50%-os nyereseghanyadu vagy egy 5%-os nyereseghanyadu cegbe fektetnek, vagy esetleg mindkettobe. Ha egyben, akkor megkapjak a pakkot, nincs valasztasuk -- nyilvan igy befektetoket vesztesz, ergo alacsonyabb lesz a reszvenyarfolyam, ergo a mar meglevo befektetok erdekei serulnek. Raadasul ha van egyeb, magas profittal rendelkezo befektetesi lehetoseg a piacon, akkor hagyni kell a befektetoknek, hogy esetleg oda pakoljak a penzuket.
Satobbi, de a lenyeg az ott van, hogy celszeru tisztan tartani a ceg strukturajat/profiljat, mert ha mondjuk egy Apple-befekteto szeretne reszt venni az elelmiszeriparban, akkor majd azt eldonti o, de nem az Apple-nek kell meghoznia ezt a dontest.
Koran van, szoismetlesekert elnezest kerek. Ja, befektetok.
-
azopi74
addikt
Na, akkor ezek szerint beletrafáltam
attól, mert valami számviteli nyereséget termel, még nem érdemes megtartani. Egy kicsit érthetőbben magyarázva : egy szoftverfejlesztő mérnök miért nem vállal másodállásban pl újságkihordást, ha azért is pénzt kapna? És most ne azzal gyere, hogy dehogynem vállal, így a testmozgás is le van tudva
-
azopi74
addikt
Ne bántsd, lehet, hogy acélos az, csak a közgáz tanszék tantárgyaival állt hadilábon, így nem hallhatott olyanról, hogy opportunity cost, meg WACC, meg egyebek. Azt különösen bírom, amikor azzal jönnek, hogy a profit maximalizálása a cél, akkor egy 5%-os nyereséghányadú üzletágat miért ad el egy 50% nyereséghányaddal működő vállalat, hiszen az is növeli a profitot, nem ? Apple meg miért nem vág bele a malomiparba, hisz az is profit?
-
-
franc0
őstag
Ha te komolyan azt gondolod 2014-ben, hogy PC gyártásból több pénzt lehet csinálni, mint abból amire az IBM fókuszál, akkor nem lehet valami acélos a legmagasabb iskolai végzettséged.
De legalább már tudom, kiknek szól a "mi leszünk Európa Kínája" maszlag. -
Tehát felépítettek pár jól működő üzletáget, és ahelyett, hogy azokat újra jobban profitálóvá tennék, kidobják
Pl. a PC-gyártás üzletágukból azóta is jól megél a Lenovo, biztos teljesen felesleges volt -
intelMMX
senior tag
Gondolom ilyen számítógépház meg ilyesmik gyártásáról állnának le.
-
azopi74
addikt
válasz
Blindmouse #4 üzenetére
Azért ez eléggé erőltetett hasonlat. Miért ne lennének szolgáltatások, szoftverek, ha nem gyárt hardvert a cég? Ffőleg, hogy olyan hardverekről van szó, amiknek nincs sok köze az IBM szoftvereihez. Arról, hogy a system i / system p rendszerekből, vagy a power architektúrából kiszállna az IBM, sose volt szó.
-
Blindmouse
senior tag
Arra nem gondolnak, hogy lehet hogy csak 15% jön valamiből, de anélkül nem lenne a maradék? KB mintha a cannon leállna a nyomtatóeladással mert az veszteséges, és ezentúl csak patront gyártana, mert abban van a lé. Szerintem súlyos bukásoknak nézünk elébe.
-
sh4d0w
félisten
"...egy lényegében szinte a teljes hardveres..."
egy = ez ?
-
"A vállalat vezérigazgatója az átalakulás időszaka nehéz lesz..."
Egy "szerint" nem hiányzik?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- PlayStation 4/5 kontroller analóg cseréje HALL TMR érzékelősre, 1 év garancia!!! Nincs többé drift!!
- PlayStation 5/4 kontroller analóg cseréje HALL TMR érzékelősre, 1 év garancia!!! Nincs többé drift!!
- XBOX ONE/Series kontroller analóg cseréje HALL TMR érzékelősre, 1 év garancia!!! Nincs többé drift!!
- XBOX Series S 512GB, 6 hó garanciával Bp-i üzletből eladó!
- Dell Latitude 5400 / i5-8365u / 8Gb DDR4 / 256Gb SSD / FHD IPS / Excellent akku
- AKCIÓ! Apple Macbook Pro 15" 2018 i9 9850HK 32GB 500GB 560X 4GB garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R7 2700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3050 8GB Rampage SHIVA Thermaltake 500W
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Samsung Galaxy S22 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Huawei P20 Lite 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest