Hirdetés

2019. augusztus 26., hétfő

(#1) L3zl13

L3zl13
(nagyúr)

Szerintem teljesen rendben van, hogy az árak euróban drágábbak, mint dollárban. Az 1:1 váltás úgy tűnik már nem volt elég. :U

Aki hülye, haljon meg!

(#2) Televan

Televan
(veterán)

Nekem az 560W és a 660W -os nagyon tetszik,és az áruk sem rossz. :K

???

(#3) QwErTy42

QwErTy42
(addikt)

Ki gyártja a belét?

A Zero RPM gomb elèg ergya helyen van...

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4) ledgeri

ledgeri
(veterán)

A kép-grid jobb lett volna megcserélt X-Y-nal, mert akkor egyszerűbben lehetne a különbségeket megfigyelni!

szeksziboj -nálam van egy pirospontod! Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#5) klopisemis válasza QwErTy42 (#3) üzenetére

klopisemis
(újonc)

High Power belsős a szokásos japán kondikkal...

(#6) nyunyu

nyunyu
(nagyúr)

Hmm, lehet, hogy ideje lenne lecserélni a 12 éves Corsair HX520-at?

Mondjuk amíg a gépem nem nagyon fogyaszt többet 150W-nál, addig teljesen felesleges, mert a mostani 83% és 92% hatásfok közötti fogyasztás különbség lenne vagy 14-15W, ami óránként 1.3Ft villanyszámla.
Vagyis ~3.5-4 évig kéne egyhuzamban mennie a gépnek, hogy megspórolja az új táp árát.
(Mivel napi 5-6 órát megy csak, 15 év múlva se térülne meg.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7) Envo_ válasza QwErTy42 (#3) üzenetére

Envo_
(tag)

tán menet közben akarod állítani? azt kb egyszer bekapcsolja az ember és soha se nyúl hozzá

(#8) Cifu válasza nyunyu (#6) üzenetére

Cifu
(nagyúr)

Veszel egy jobb 300-350W-os tápegységet fele ennyiért, és kész. :)
Az FSP HEXA 85+ 350W cirka 14e Ft, a Seasonic SSP-300SFG OEM cirka 16e Ft, a Be Quiet! Pure Power 11 350W cirka 17e Ft...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) twollah1976

twollah1976
(őstag)
LOGOUT blog (1)

A 10 ev garancia eleg korrekt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) vicze1 válasza QwErTy42 (#3) üzenetére

vicze1
(nagyúr)

Anandon ott a teszt High Power, de módosított belső, nagyon nagyon korrekt belső.

(#11) Geri Bátyó válasza Envo_ (#7) üzenetére

Geri Bátyó
(senior tag)

Nem biztos, mert a nyári kánikulában szükség lehet az aktív hűtésre, így évente 2x kellene átállítani! :DDD

Nekem az egyetlen bajom, hogy az ATX 12V os csatiból minimum a 760-as kellene, hogy legyen kettő is. Egyre több lapon van 8+4, miközben 1 VGA-val simán befér egy rendszer 500W-ba.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) QwErTy42 válasza Envo_ (#7) üzenetére

QwErTy42
(addikt)

Igen.
Este legyen csendes/néma nappal mehet a venti.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#13) Angel1981

Angel1981
(veterán)

"Természetesen a kondenzátorok 100 százalékig japán darabok"

Minden tiszteletem a japánoké, de azt mindig úgy hangsúlyozzák, mintha más nemzet nem tudna jó kondit gyártani - vagy így is van? :F

(#14) Viktor81 válasza Geri Bátyó (#11) üzenetére

Viktor81
(senior tag)

Sziasztok !

Ha jól értelmezem, semmit nem kell kapcsolgatni: "A dedikált kapcsolóval aktiválható, félpasszív Zero RPM módnak köszönhetően a 140 mm-es, folyadékcsapágyas ventilátoruk csak akkor pörög fel, ha valóban szükség van rá." - ez azt jelenti, ha bekapcsolod a "félpasszív" módot és melege van, pörgeti a ventit, ha nincsen rá szükség, kussol. Semmit nem kell kapcsolni, így akár a kapcsoló értelmetlennek is tekinthető, tehát szerintem teljesen jó helyen van. Nekem egy Seasonic Platinum Fanless van, aminek ventilátora sincsen, így ha melege van, akkor is b@szhatja. 5 éves, de nem adta még jelét, hogy ezzel problémája lenne. Ebből kiindulva ez a többek által alkalmazott félpasszív mód igen megnyugtató.

Viktor

@(#10) vicze1
25 éve az életem része a számítástecnika, tanultam, dolgoztam benne és végig hobbi, de soha nem hallottam High Power nevű tápegység gyártóról. Komolyan ilyen fantáziátlan, sz@r névvel (és azzal a weboldallal) jó gyártónak számít ? Hihetetlen. És főleg az, hogy soha nem találkoztam a termékükkel, pedig nem kevés OEM gép fordult meg a kezeim között abban a 12 évben, amíg az iparban dolgoztam. (IBM, Lenovo, Acer, Packard Bell, HP, DELL)

[ Szerkesztve ]

(#15) Geri Bátyó válasza Viktor81 (#14) üzenetére

Geri Bátyó
(senior tag)

Kánikulában lehet értelme az állandó, alacsony fordulatnak, ami gyakorlatilag zajtalan. Akkor nem kell attól tartani, hogy időnként bekapcsol. Gyanítom, hogy sem a tápnak, sem a ventinek nem tesz jót, ha határhőmérsékleten megy a cucc és ki-be kapcsolgat a venti, a hőmérséklet meg akár 10-15°C-ot ugrál.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#16) zolee5016

zolee5016
(őstag)

Ez a 860-as tetszik.
.de mivel én a gép belsejében is szoktam szépitkezni ez a lapos kábelezés eléggé rémálom kategória

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#17) nyunyu válasza Viktor81 (#14) üzenetére

nyunyu
(nagyúr)

~20 évvel ezelőtti Chieftec házak tápjait ők gyártották.

Az már nem rémlik, hogy a Sirtec az másik cég-e, vagy ugyanezek másik álneve, de az biztos, hogy a Dragonomban lévő HPC-340 az még High Power volt.

Weblapjuk tényleg megmaradt a 15 évvel ezelőtti dizájnnál, régen is ugyanígy nézett ki.
(Ehh, felső menüsor még mindig az 2000-es OSX 10.2-ben bevezetett Aqua GUIt idézi?)

[ Szerkesztve ]

(#18) Geri Bátyó válasza nyunyu (#17) üzenetére

Geri Bátyó
(senior tag)

Nekem a Chieftec-ről csak a Sirtec és a Delta (Régi szép idők!) jut eszembe.

(#19) rsf válasza Angel1981 (#13) üzenetére

rsf
(senior tag)

Sajnos Igen!

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#20) Viktor81 válasza nyunyu (#17) üzenetére

Viktor81
(senior tag)

Köszönöm !

Hááát, nem hiszem, hogy tőlük vennék felsőkategóriás tápegységet...

(#21) nyunyu válasza Geri Bátyó (#18) üzenetére

nyunyu
(nagyúr)

Találtam valami régi táptesztet, ahol nálunk Chieftec álnéven futó Sirtec ATX-410-et tesztelnek, de a dobozán High Power a márkanév :DDD

Szóval igen, ugyanaz a cég.

(#22) Geri Bátyó válasza nyunyu (#21) üzenetére

Geri Bátyó
(senior tag)

Tualjdonképpen a Sirtec beles Chieftec tápok nagyon jók és megbízhatóak voltak (Nekem BX-03-as házam volt 360-as táppal, úgy 15-16 éve), úgyhogy simán lehet, hogy a High Power most is jó tápokat csinál.

(#23) kisvakond111

kisvakond111
(tag)
LOGOUT blog

Bármennyire is imádom az informatika összes területét, még mindig a tápok vonzanak leginkább.

Talán azért is mert nem két gyártó van, (Intel-AMD, ATi-nVidia) hanem kismillió egy. És kicsit elrejtett dolog ez is (mint a ventillátor kapcsoló ezen a tápon) mert a többség kilóra vesz tápot.

Mind méretben mind adottságokban nagyon tetszik az új jövevény és nagyon király, hogy már mindenhol kezd alap lenni a moduláris felépítés.
Mondja már el nekem valaki, hogy egy 560W-os táp, miért nem lehet CFx ready?

De nem úgy van, hogy valamelyik ATX szabvány feltétele a 12v-os ágak elosztása? Tudom, mindenki az egy ágas tápokra épít de akkor is, ez nem valami tűzvédelmi okból alakult ki?

"amúgy mint olyan"

(#24) vicze1 válasza Viktor81 (#14) üzenetére

vicze1
(nagyúr)

Itt a teszt, nyilván találsz sok másikat is. Mindekii eldönteni, hogy miben hisz.

(#25) Envo_ válasza kisvakond111 (#23) üzenetére

Envo_
(tag)

azért mert ha Pistike vesz két 200 wattos vega 64et és CF-ezni akar akkor hazudott a marketing. (mármint ha crossfire-ről van szó, ha nem akkor nem tudom miről :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#26) rsf válasza kisvakond111 (#23) üzenetére

rsf
(senior tag)

Tűzvédelmi okból igen.
Gondolj bele vannak tápok 80A egyben hagyott 12V-os ággal.
Az inverteres hegesztőm meg annyival már 1,5-2mm-es anyagot hegeszt... :)
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#27) Dragon3000 válasza Envo_ (#25) üzenetére

Dragon3000
(senior tag)

Ha nincs piszkálva, akkor max terhelésen az akár lehet 2x295W is, így máris túl lenne terhelve szegény 560W-os táp :D

(#28) ttt válasza kisvakond111 (#23) üzenetére

ttt
(aktív tag)

Igen, még a szerver szabvány is szétválasztja négy 12 Voltos ágra. Itt max az a zavaró, hogy egyben adják meg (szerintem szabálytalanul) az össz levehető teljesítményt, holott áganként meg kellene adni mekkora a terhelhetőség, azt még ráadásul feliratozni is kellene melyik csatlakozón mi fér ki.

Mecool KIII Pro (S912) / Mecool KI Pro (S905)

(#29) Geri Bátyó válasza ttt (#28) üzenetére

Geri Bátyó
(senior tag)

Tévedsz! Nagyon sokan egyben hagyják a 12V-os ágat, mert ha szétválasztanák, akkor egy nagyobb VGA (főként tuningolva) mát túllépne a max. terhelhetőségen. De ez már nagyon rég óta így van. Jellemzően a 750-es, vagy nagyobb tápoknál szedik szét több ágra, de ott sem mindig.

(#30) Dragon3000 válasza ttt (#28) üzenetére

Dragon3000
(senior tag)

Találkoztam már olyan táppal, hogy a táblázatán szét volt szedve a 12V-os ág 2-3 részre, szétszedve a tápot, meg minden 12V-os kábel ugyanoda volt forrasztva :DDD :DDD :DDD

(#31) nyunyu válasza Dragon3000 (#30) üzenetére

nyunyu
(nagyúr)

Corsair HX520/620 volt talán az első ilyen, amin papíron 3 ág volt, gyakorlatban két helyre voltak kötve a 12V-k, de PCBn még az a két csomópont között sem volt semmi védelem.

Szóval nem mai találmány, lassan 15 éve divat az egy ág.

(#32) Dragon3000 válasza nyunyu (#31) üzenetére

Dragon3000
(senior tag)

Nem is vitattam, csak jeleztem, hogy a táblázat a tápon se biztos, hogy valós a több ágas szempontból.

(#33) tibaimp

tibaimp
(őstag)

Ha mernek vállalni rá 10 év gart, annyira nem lehet rossz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.