Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz sb #20 üzenetére

    Bemennék egy bontóba és vennék egy régebbi nagyobbfajta s478-as coolert. Passzívban az is simán elvisz egy 35 W-os procit. Az meg nem tétel, hogy fúrni kell bele pár menetet. Ahogy rögzítőt is lehet szerezni fillérekért.

    Persze aki visszariad mindenféle önmegvalósítástól, az adjon érte 4-5k-t.

  • saril

    senior tag

    válasz sb #20 üzenetére

    ha olcsóbb lesz akkor egy atom halk ventit rá 5-6 voltal és annak sem lesz sok hangja csak éppen 100 watt felé viszi az elidsszipálható hőt

    én elképzelni sem tudnámh hogy 50-60 fokon járjon a procim folyamatosan nem hogy 90-95!!! attól hogy a proci bírja szerintem nem egy életképes megoldás 90 fok körül járatni akkor sem ha bírja, bár én ebben hosszú távon kételkedem

    nekem passzív vízhűtés van procin évek óta ha sokat játszom bekapcsolom a két 120as ventit 5 voltot kapnak és játék közben sem megy 45fok fölé a proci hőmérséklete (i5 2500k alapon, alulfeszelve) :DDD

    Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

  • zetor2000

    senior tag

    válasz sb #59 üzenetére

    Annyit mondanék csak, hogy alubánya nincs... bauxitot bányásznak, aztán abból timföldet csinálnak, azután meg valami elektrolízises cuccal alu lesz belőle. Régen járta suliba, kémiát meg még régebben tanultam, de akkor ez volt a hivatalos, és még nem mondták be a TVben, hogy ez változott volna. :-)
    Persze a színesfémátevevő telepeken már majdnem alubánya van... :))

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • Chaser

    titán

    válasz sb #67 üzenetére

    Szellőzés nélkül nem jó. Azt viszont szintén teszteltem, az x2 235e egy hd 5670 ddr5 mellett passzívan elment load alatt is freezerrel, ami szintén nem egy drága hűtő boltból sem. Azt én speciel 500 ft-ért vettem egy ócska piacon venti nélkül:) És ez akkor is élt, ha a tápban sem ment a venti. Meleg volt minden, épp ezért a kondik miatt ilyen felállásban hosszú távon nem lett volna életképes valószínűleg. Bár fene tudja...az alaplap-cpu azóta is él egy ph-s tagnál aki megvette tőlem. A vga-n valami moddolt arctic volt gyárilag, csak annak ment a ventije load, de annyira halk volt hogy 10cm-rel messzebbről már nem hallottam én se, rendszeresen "bevizsgált" átlagon felüli hallásom van. Házban az nem keltett légmozgást. Belegondolva igen, előfordulhat hogy a jóval kisebb csíkszélességen gyártott cpu geneknél már annyira kics a hőleadó felület hogy a kisebb fogyasztás ellenére sem lett volna életképes. Ha jól rémlik ivy-nél maga a mag és cpu kupak között is volt gond és ugye jelentősen csökkent ott is mag mérete és hőleadó felülete is. Csíkszélesség azóta is csökken, valószínűleg nem is a gyártástech. fog ennek határt szbni, hanem a hőleadó felület hiánya. Bár okosan meg lehet oldani azt is, ahogy régen. Nem is értem mért spóroltak vele utóbbi időkben. Összegezve ez a borda annak jó aki nem akar hackelgetni - igen, nem mindig éri meg és az idő is pénz - tisztában van a cpu-ja valós fogyasztásával és azzal hogy mire akarja használni az adott gépet. De vannak lowprofil sokkal hatékonyabb hőcsöves hűtők is ha drágábban, de legalább jóval nagyobb hatásfokkal üzemelnek. Volt nálam egy HP ws sandy i7 6+6-os i7-tel, valami egészen kicsi heatpipe hűtővel. Load sem volt hangos, tömegre meg egészen baráti a hűtő, kb freezer ngayságú lehet térfogatban és tömegben. 3 direkt kontaktos hőcsővel, de maga az alu hűtő jóval fentebb van. Nem tudom ezért ilyen hatékony megoldás-e.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • #65675776

    törölt tag

    válasz sb #59 üzenetére

    1 kg alu a világpiacon ~$1,2. Az egésznek a legyártásában az extrubálás a legnagyobb költség, az megint lehet vagy $1 darabra levetítve. A szép hosszú rudat feldarabolni kb kimutathatatlan költség, ahogy a négy furat is. Utóbbihoz kell egy négyorsós fúrógép a magfuratokhoz, és egy másik a menetfúráshoz. Mivel aluról van szó, egy ilyen fúró nem kell, hogy 200 W-nál erősebb legyen. Ennek megint kimutathatatlanok a költségei, 1-2 cent körül lehet. Hogy az alját miért kell felmarni ilyenre, azt nem tudom, értelme semmi (nem véletlenül nem marják kb egyetlen borda aljába sem azt a kis szigetkét). Egy sima palástmaróval kell maximum síkba marni, esetleg azzal a lendülettel átküldeni egy síkköszörűn is ha érdekli őket a felület minősége (tipikusan nem szokta, általában hullámos és érdes a felülete az Arctic alumínium aljú coolereinek). Szóval lófing.

    Ennél sokal precízebben (mikronos pontossággal, szigorúan betűrt geomatriával) megmunkált edzett acél alkatrészeket gyártanak le 70-80 HUF költséggel, kb 50x ennyi energiát felhasználva (és ebbe a hőkezelést még bele sem számoltam), jóval több gépen. Egy ilyen cooler esetén igazából csak egy geometriának kellene minden esetben pontosnak lennie, ez pedig a talp. Ennek is két paraméternek kellene megfelelnie: érdesség és síklapúság. Szóval az a két paraméter, amire a legtöbb cég egyáltalán nem ad. Mert ugye ezeknek a kialakítása és ellenőrzése önmagában annyiba kerülhetne, mint az egész gyártás összes többi folyamata együttvéve. Ehelyett kapjuk a sok esetben barázdákkal vagy akár árkokkal díszített taplú coolereket. Jobb esetben lenikkelezik, mert akkor legalább csillog, és jó lesz a felületi érdessége. Maximum homorú vagy domború, de odase neki.

    Ha magamnak építem át, akkor nem számolok órabért, mert kb önmegvalósítás, hobbi. Bontót sokat nem kell látogatni, mert kb mindegyikben hegyekbe állnak a s478 coolerek, illetve a korábbi AMD K8 stock coolerek. Utóbbiak még kicsit nagyobbak is alapterületre. (59x76 s478 esetén és 68x78 K8 esetén, közelítő értékekkel)

  • #65675776

    törölt tag

    válasz sb #72 üzenetére

    Ha arra vagy kíváncsi, hogy tudok-e jelenleg piacon levő hasonló megoldást, akkor arra a válaszom nem. De ennyiért maradjon is nyugodtan piaci rés.

    Mondjuk legalább nincs rajta ventilátor, mert abban nagyon gyenge minőséget képvisel az AC.

Új hozzászólás Aktív témák