Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    Egy Clevo D900T végős soron boldog tulajdonosa vagyok. Jól megy rajta a CS:S, nagyon gyors, asztali gépemnél nem jelentősen lassabb.

    Node.

    1., Asztali P4, 3,6GHz. Szerintetek mennyire melegszik? Mennyire zajos a hűtése? Ha meghajtom, a szomszéd átjön...

    2., GeForce Go 6800 Ultra. Nem melegszik, áááá... nem üvölt a venti CS alatt, áááá...

    3., Kettő vinyó egymás alatt... csoda, hogy élnek.

    4., 6 kiló

    5., Laptop billentyűzet, ahol a kezed magasan fekszik egy forró téglán.

    Nekem azért kell, mert adott esetben 5 perc alatt kell a teljes mukaállomásomat mobilizálni. De aki meg akarja etetni velem, hogy egy DTR gép ettől eltekintve bármilyen szempontból optimális választás, az nem mond igazat.

    Alienware gép? Először is Clevo. A mostani géppel sincs semmi bajom, de akinek van egy IBM, egy Dell, egy Sony, egy Toshiba gépe, az pontosan tudja, hogy azok tele vannak nüansznyi különbséggel pl egy Clevohoz képest, ami miatt valahogy mégis az sokkal jobb... Másodszor is nyers adatokat nézzünk: ez a gép egy laptop házba zsúfolt erőmű. LEHETETLEN kulturált zajszintű hűtést mellétenni. Vagy ha lehetséges, akkor az annyiba kerül, hogy azt kell mondjam: 5000$-ért veszek asztali gépet, és bérelek autót.

    Nem vagyok híve a nagy márkázásnak, hogy valamit azért veszek meg, mert Dell, Panasonic, Mercedes, stb... De az, ahogyan egyik fórumtársunk karakánul kijelentette, hogy az Alienware a legjobb és mindenkit aláz, az számomra nevetséges. Először is: ahogyan Peterket kolléga remekül leírta egyik pontjában: ilyen notit gyártani egyátalán nem nagy kunszt. Olyan mindegy, hogy 6,7 vagy 7,5 kg lesz... Összepakolom a cuccokat, tervezek egy házat, gyártatok bele egy alaplapot, teleteszem hőcsöves rézbordákkal és ventillátorral és ennyi. Csakhogy nem minden a teljesítmény, laptopnál meg végképp nem. Valamint olyan notit gyártani, ami játékon és grafikai tervezőmunkán kívül MINDENRE jó, hangtalan, és 2 kiló.... na az a tudás.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz MegalodonS #86 üzenetére

    Nohát ha személyeskedésbe megy át a dolog, akkor kezdjünk is bele.

    Te használtál már ilyen Alienware 19'' notit? Próbáltál legalább 100 darabot? Használtál már IBM, Toshiba és Sony laptopokat? Volt már több igazán combos DTR gép a kezeid között?

    Ha ezek BÁRMELYIKÉRE nemleges a válaszod, akkor mégis honnan veszed a bátorságot ahhoz, hogy mindenkit leszarva homolkegyenest ellentmondj a világon készült megelégedettségi és tapasztalati notebook-felmérések eredményeinek, hm?

    Van szignifikáns ellentapasztalatod? Nem, a haverom barátnőjének az anya is toshibát vett és be is szart neki... Na ez nem az, max kifogott egy rosszat. Ha notikat árulsz, és megfordult már a kezeid között 100-200 darab, akkor esetleg van reprezentatív mintád.

    Apropó, neked mi a minőség? A minél több fps a minőség? Kisfiam az a teljesítmény, nem mindegy! Vagy a szép burkolat? Nem öreg, az design. Szóval inkább te mondd el, hogy milyen minőségi alapelv vagy besorolás alapján első nálad az Alienware?

    Egyébiránt semmi gond nincs azzal, hogy szereted a márkát, azzal viszont piszkosnagy gond van, hogy mindenki tudja egy tintapacáról, hogy fekete, te pedig személyeskedésbe menően állítod, hogy citromsárga...

    Aztán: szerinted a laptop piac kezd eltolódni a gamer laptopok felé. Egy frászt. Egyszerűen a technológia lehetővé teszi, hogy 3D alkalmazások is jól fussanak, és a notik is gyorsulnak. Miért van nv vagy ati vezérlő a notikban? Te hallotál már arról, hogy hardveres mpeg2 kódolás, CAD, renderelés, tájképtervezés, lakóépület-tervezés, és a többi? Más: a legtöbb laptopban x300, x600 és ilyesmi vezérlők vannak. Meséld már el nekem, hgoy ezek a vezérlők milyen játékot futtatnak jól? Aztán nézegesd meg, hogy egy nagy notebook-kereskedő cég termékpalettájának hány százaléka rendelkezik erős (6800 és feljebb) vga vezérlővel, mennyi középkat. vezérlővel, és mennyi integrált intel/sis megoldás van. Aztán megbeszéljük.

    Szerintem inkább igyál egy sört hozzászólás helyett, mindenki jobban jár, de főleg mi.

    [Szerkesztve]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz raszputyin #89 üzenetére

    először is hardcore gamer laptopján milyen legyen az lcd? mert alsó hangon egy 8ms-os s-pva/s-mva panel. Mondom alsó hangon. Ha nem, akkor minek a bika vas, ha olyan utánhúzás van, hogy ihaj?

    abban viszont vitatkoznék, hogy csak a hardcore gamernek nem jó az integrált vga. A dolog szerintem nem ettől függ, hanem attól, hogy mivel játszik az illető. Egy UT alá elég a legegyszerűbb intel vga is, de én pl egyáltalán nem vagyok hardcore gamer, de CS:Source-ot játszom. Hát az alá a Go 6800 Ultra is éééééppenhogy elég.

    Emellett továbbra is fenntartom a véleményemet, hogy hard gamer szempontból komolytalanok a laptopok. Még fejlődni kell.

    [Szerkesztve]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #93 üzenetére

    Hát az utánhúzás eléggé függ a felhasználótól. Én pl CRT-hez szoktam, sokat játszom, és most egy 40ms-os IPS panelem van, és juj :) De megszoktam, és már nem zavaró.

    A hőtermelést megoldják, mert ezek csökkentett feszültségen és csökkentett órajelen járatott processzorok.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz MegalodonS #94 üzenetére

    No akkor sorban :)

    1., Ki nem tud olvasni? Én azt kérdeztem, hogy volt-e OLYAN mennyiségű laptop a kezeid közt, hogy szignifikáns véleményt alkothass a minőségükről. Tudod mit jelent ez a szó?

    2., Több Alienware notebook landolt már nálam, persze kipróbálás szintig, egy-két napra. Jók, tetszenek, amelyek jók, és nem tetszettek, amelyek nyikorogtak... De erről ki beszél? Jelen két Clevo alapű Alienware laptopról van szó.

    3., Mit értessz azalatt, hogy gamer vagy? Miket játszol? Milyen ligákban indulsz?

    4., Elnézést, de visszautasítom a nők kinézetének érvelésedbe történő bevonását, irreleváns szánalmas példa :)

    5., Az, hogy Alienware rajongó vagy, az oké. Viszont a ''mindenki hülye, aki nem az'', és a ''mindenkit leszólok, aki nem az'' stílus gáz.

    6., Nem mondtam, hogy ne vegyél alienware-t, tehát nem tudom, hogy mire válaszolsz. Én azt mondom, A, erre te mondod, hgoy nem B. Egészségedre.

    7., A PC-m illetve laptopom felhasználási módja szintén irreleváns az érvelés során, mint a nő kontra lyuk problémád, nem erről volt szó.

    Van kérdés?

  • #64791808

    törölt tag

    MegalodonS kolléga, még valami: olvasd el az egész topicot, a véleményeket, érveket, stb. Világos, hogy mindenki hülye rajtad kívül :)

  • #64791808

    törölt tag

    válasz MegalodonS #108 üzenetére

    Az első két sorod megintcsak személyeskedő, válaszra nem méltatható.

    Én is csak átlag laptop-felhasználóként hasonlítom össze a notikat? Ferrarit hasonlítunk trabanthoz? Te olvasod, amit leírsz? LOL :) Egyébként így van. Egy profin összerakott, ütésálló, mesterfogásokkal teli, örök darab IBM ''Ferrarit'' hasonlítunk egy Clevo alapú, magáról hihetetlen dolgokat marketingelő, gyönyörű pirosra festett ''Trabanttal''. Ugye hogy erős? Mert marhaság. Ahogyan a te hasonlatod is.

    Alapjaiban kevered össze a teljesítményt a minőséggel, a kettő nem ugyanaz, ha nem látod a különbséget, akkor mehetsz te akármilyen lanpartyra, 8 általánosod nincs meg, mert ha meglenne, akkor vágnád, miről beszélek, én és mi mind.

    Olvass már vissza egy kicsit, te ''nem személyeskedek'', azt pofázzuk, hogy drága, és ehhez képest nem kapod meg a minőséget. Erre te véded, és érvelsz a teljesítményével. Kutyád van? Mer az sem érdekel. NEM a teljesítményéről van szó. Nem érted? Vagy sportból vagy hülye?

    Egy HGamer gép egy év alatt elavul. Egy év elteltével a gépedbe ramot cserélsz, teszel bele új processzort, meg vga kártyát, kész. A régit eladod 2/3 áron és ennyi. Egy notinál megveszed, kb háromnegyed évig neked van a legfaszább notid, (meg a legforróbb), utána adhatod el, max féláron, mert akkor ki vesz egy ''majdnem-high-end'' gépet magas áron? Szóval nekem jó, gondolom neked is jó. De nehogymár meggyőzzél minket, hogy évente
    4-500k-t elkölteni laptopra ellentétben mondjuk a 80-100-zal, az jó :)

    Egyébiránt a Clevo nem szar, csak nem magas minőség és nem kifinomult technológia. Nekem is Clevo-m van, jó, szeretem, de köszönő viszonyban nincs egy Toshiba-val, IBM-mel. De ha te beszopod, hogy egy ezüstre fújt szuzukit eladnak neked merciként, mi gratulálunk :) Szuziba rakunk neked egy V8-ast és állva hagyja az S mercit. De attól még szuzuki.

    Nos ha még mindig nem érted, hogy mit nem értessz, akkor ne írj vissza. Ha visszaírsz, és megint ilyen hipervelős ''alfahím'' hsz-t kreálsz, akkor erre az esetre máris megvan a válasz hsz-em: krv nyd. Ha felfogtad, amit írni akartam, akkor tapsvihar.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz MegalodonS #114 üzenetére

    nincs több érved, és kiszállsz azzal, hogy ''köszönöm, innen téged minősít''?

    azért örülök, hogy legalább egy moderátor válaszát méltányolod :)

    köszönöm, nekem ennyi elég :)



    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák