Hirdetés
- Vélemény: ezt teheti majd az új vezető az Intellel
- Itt a legtöbb kézikonzolra telepíthető SteamOS előzetese
- Annyira örül az SNES öregedésének Super Mario, hogy idővel nagyobbat ugrik
- Vélemény: nem valószínű, hogy jönnének dedikált neuronháló gyorsítók
- Extrém magas az új GeForce-ok előállítási költsége?
- Vezetékes FEJhallgatók
- Extrém magas az új GeForce-ok előállítási költsége?
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen notebookot vegyek?
- Azonnali informatikai kérdések órája
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- SONY LCD és LED TV-k
- Apple asztali gépek
- Mini-ITX
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
Új hozzászólás Aktív témák
-
sb
veterán
A desktop 2700 alap órajele csak 3.2, allcore boost 3.4, ezt pl. az enyém tudja 1V alatt kicsivel.
Így a core package eleve 40-50W körül van csak, a maradék az uncore/SoC rész... annak meg jobb a fogyasztása a mobil prociknál a felépítés miatt, plusz annyira húzni sem szokták. 5-10W-ból elvan desktopon is alapon, de itt ugye mindenki 3000-3600-ra lövi a ramot, SoC feszt is ad neki rendesen. Az a mérések alapján 20-25W-ig lazán elviszi a fogyasztást a magokon felül.
szerk: Ja és ez Zen+ csak. Ahogy fentebb írták Zen2+7nm még nagyon sokat javult ehhez képest perf/W-ban. Simán hihető, hogy hozni fogja 40-45W-ból, talán még a 35 is, de az elég durva lenne.
-
Tigerclaw
nagyúr
Már jöhetnének az idei notebookok ezzel. Főleg a 17 inches nem gamer notikat várom, és azokon belül is jó lenne ha kapna az LG Gram 17 versenytársakat. Fura hogy az USA-n kívül mintha nem is árulnák.
-
-
Prof
addikt
Nem tudom az, hogy lehetseges hacsak nem zen '2.5' magok vannak a mobil, mivel az asztali 8magos 65-95w zen2-nek tudjuk a teljesitmenyet.
Gyanitom hogy engedtek a TDP keretet elszallni, a gpu nem ment es max hutesre volt teve a noti ha egyaltalan nemegy hutokamraban asztalra kirakott noti alaplapon futott.
Egyelore nagyon szokasos uj AMD noti proci kiadasnak tunik, bejelentettek azt sehol valos termekek es tesztek... -
opr
nagyúr
Na jó, meg ugye ott az ipc előny is, de akkor is 35w vs 65w. Szóval max azt tudom elképzelni, hogy rövid ideig, amíg a tdp kereten belül a turbo kitart, bírja, de hoszabb terhelés alatt már a közelében sincs.
Tegyük még hozzá, hogy a hs 35 wattjában még benne van egy igp is.
Cserébe 7 vs 12nm, zen2 vs zen+.
Szóval franc tudja, esély végülis van rá, hogy bizonyos körülmények között igaz a hír, de akkor is nehéz elhinni, mert egyszerűen brutális lenne. -
Arra vagyok kifejezetten kiváncsi, hogy a legerősebb 4XXX szériás mobil proci mit fog tudni.
Ha egy Ryzen 5 mobil ezt tudja már, akkor mit fog tudni a 7-es? -
lory256
csendes tag
Ezekre varok a laptopcserevel (I7 3612QM), de ev vegere csak lesz mar vaalsztek belole remelem
-
#04824576
törölt tag
Na igen, de ez ugyanígy van minden téren. Sokkal erősebb törvény érvényesítés kellene. Olyan törvények, amik lehetővé teszik a személyi felelősségre vonást. Ha a tulajok, vagy egyéb érintettek, akár a részvényesek is saját vagyonnal, vagy börtönbüntetéssel fizetnének az elmaradásáért, akkor pillanatok alatt be lenne fizetve az a büntetés.
-
#04824576
törölt tag
Már így is finomítottam a megnevezésen, hogy egyesek itt ne essenek nekem. Hivatalosan partner programnak hívják, de am mindenki tudja, hogy ez egyszerű korrupció. Gyak. fizetnek azért, ha az OEM-eknél arányaiban több Inteles eladás van, mint AMD-s. Éppeszű versenyhivatal ezt lazán büntetné, de úgy tűnik őket ez nem nagyon érdekli.
-
Prof
addikt
Erre en max olyan koztes "kinai" oem-eket tartok kepesnek mint pl a clevo, aki epitett egy xMG laptopot pl. a 12 magos asztali Ryzenre.
Itt a gond a kis peldanyszam emiatt magas ar, aza hiaba csinalnak valami jot ar/ertekben akkor se tudja majd felvenni a versenyt a millioszam gyartott intel+nv-s notikkal. Plane nem ha a learazasokat/akciokat is nezzuk. -
#04824576
törölt tag
Azért, mert az Intelnek olyan "partnerprogramja" van, ami miatt az OEM-eknek érdeke, hogy jóval több Inteles terméket vegyenek tőlük, mint AMD-st. Ha most átpártolnak a konkurenciához, akkor az ezzel járó hasznot bukják.
#120: Azért retorzíónak nem nevezném, de am igen, hátrányuk származna belőle. Feltéve, hogy az Intel hamarosan feléled téli álmából, mert ha tovább töketlenkednek, akkor viszont egyértelműen jobban megéri váltani. Meglátjuk, ki meri bevállalni.
-
válasz
#04824576 #117 üzenetére
Kérdés, hogy az OEM-eknek mi érdeke kivárni?
Egy új generációs intel cucchoz ugyanúgy át kell tervezni a meglévő dolgokat, mint AMD-hez.
Nem látom a logikát.A laposoknál eddig értettem, hogy miért csak intel, mert még a Picasso sem hozta azt a telj/fogy arányt, ami laposnál ugyebár fontos.
De a 7nm-es mobil cuccok megjelenésével nem tudom, hogy mi tarthatná vissza a gyártókat. -
Mr Bond 007
őstag
válasz
#04824576 #117 üzenetére
Biztos hogy nincs semmi életképes válaszuk belátható időn belül, különben nem tesztelgetné az apple az amd hardvereit. Már tavaly november végén szivárogtak hírek, amiket a napokban is megerősítettek.
Tavaly novemberi: [link]
Tegnapi: [link]
Ez már nem a tapogatózás kategória.És az apple-nek vannak infói kinél mi van készülőben. Nem kérdés hogy olyat láttak az amd roadmapján és/vagy az előzetes mérnöki mintapéldányokon hogy megéri váltani.
-
#04824576
törölt tag
Sok OEM játszik kivárásra, várva az Intel "nagy visszatérését". Szerintem az általad említett váltás nem annyira az AMD sikereitől, inkább az Intel további bukdácsolásaitól függ. Ha sokáig nem fogják tudni rendesen kiszolgálni a partnereket, akkor szép sorban átpártolnak. Egyébként viszont egy nagyon-nagyon lassú folyamat lesz.
-
pubyy
tag
Azon tűnődöm hogy vajon mekkora fölényt kell ahhoz produkálnia az AMD-nek, hogy valamelyik gyártó "véletlenül" figyelmen kívül hagyja az Intel ( Khmmmaffiózós ) ajánlását, és bevállalja azt, hogy ő épít rendes laptopot AMD alapokon. Valljuk be , szinte mindegyik képes lenne rá, ha nagyon akarná.
Elég nagy rizikó, de ezért mondjuk kizárólagos jogokat is kaphatna...(dupla vagy semmi)
Tudom-tudom naiv elképzelés......de mégis , előbb utóbb csak bevállalja valaki.Vagy a másik oldalról megközelitve léteznie kell egy olyan vásárlói nyomásnak, amely erősebb az Intel kifinomult politikájánál.
-
Mr Bond 007
őstag
válasz
VinoRosso #113 üzenetére
Talán mert nem csak 2d van zéró 3d felhasználással (ami ugye már évek óta nem is létezik, tekintve hogy az os desktop is 3d gyorsított), meg a gamer/3d modellező akinek a világ összes 3d teljesítménye is kevés? Ne csak végletekben gondolkodjunk!
És ugye a madarak is csiripelik már november óta hogy mac os alá is amd lehet a befutó. Ahol a metal (opencl) meg már lassan mindent is gyorsít.
-
VinoRosso
veterán
válasz
#04824576 #111 üzenetére
Vagy egy jó alapra lefektetett architektúra = triple/quad channel DDR4
Mr Bond 007:
Ha nem játékra szánnák akkor minek bele annyi SP? 2D-hez nem kell annyi grafikai mag.
Az egész úgy rossz ahogy van, van egy CPU ami GPU akart lenni, de végül két szék közül a padra esett. -
zsolt320i
senior tag
Lehet tudni, hogy ezek mikor jelennek meg, és "NUC" méretű gépek lesznek e belőle? Én is beneveznék 1re.
-
#04824576
törölt tag
válasz
VinoRosso #109 üzenetére
Azért, mert az IGP teljesítményét a memória limitálja. Hiába tennének bele nagyobbat, nem lehetne kihasználni. Így viszont még maradt keret a 15W TDP-ből, amit oda adtak a CPU-nak. Az IGP által futtatható játékoknál valóban pazarlás ekkora CPU, de egyrészt tehetnek mellé dGPU-t, és akkor máris jobb, hogy nagy a CPU, másrészt CPU érzékeny alkalmazásoknál megint csak az kell.
Az általad felvetett problémára a megoldás egy GPU mellé integrált HBM lenne, de az meg erősen megdrágítaná az egészet. -
VinoRosso
veterán
Mi az értelme ennyi CPU magnak ilyen kevés VGA mag mellett? Erőforrás pazarlásnak tűnik. Simán elég lenne egy 2/4-es CPU egy 512-es Radeon mellé és karcsúbb lenne a fogyasztása is. Inkább növelnék 1024-re vagy még feljebb a Radeon magok számát 4/8-as CPU mag mellett.
-
tibcsi0407
félisten
Egy ilyen alapú miniPC-t instant vennék.
-
Jól sikerült cucc, remélhetőleg az erős ellenszélben csak sikerül majd megvetnie a lábát jobban a piacon. És noha szépet fejlődött elődjéhez képest, az sem volt már annyira rossz, főleg ha az árat is figyelembe vesszük.
Mivel tőzsdézek és az Amd erősen a célkeresztemben van, így elég sokat kutattam, és a válasz pofon egyszerű. Az Intel újfent (egyenlőre még nem egyértelműen bizonyítható), de újra az anno jól bevált aljas piaci magatartással próbálja víz alatt tartani az Amd-t. Legutóbbi példa, hogy a Vmware véletlenül az Amd-t hátrányosan érintő módon változtatta meg a licenszelését. És mint tudjuk a Vmware tulaja a Dell, ami közismerten Intel puszi pajtás. De a többi gyártónál is valami hasonlót szagolok, a különböző ipari és üzleti fórumokon futó szóbeszédből. De majd az idő igazolja, mi is történik valójában.
-
A.Winston
tag
Desktop változatról nincs valami hír?
-
Dr. Akula
félisten
válasz
#04824576 #96 üzenetére
Mindig lehet kifogásokat keresni, de akkor nem egyszerűbb bezárni a boltot? Ha már úgysem tudnak mit csinálni, csak széttárni a kezüket... Elképzelem ahogy kijön a gyárból az új proci, körbeállják az AMD-sek, hogy de szép eredményeket mutat a 3dmarkban, jól letarolhatnánk vele a piacot, de hát nincs mit tenni, rakjuk fel a polcra dísznek. A részvényesek meg elégedetten hátradőlnek, hogy volt értelme a pénzüket ebbe a bizniszbe fektetni, ahelyett hogy vettek volna MÁP+-t...
-
#04824576
törölt tag
válasz
Dr. Akula #95 üzenetére
Azt hiszem, elegen kitárgyalták már itt, hogy az OEM-ek milyen okokból hanyagolják a jó minőségű AMD alapú termékek gyártását. Amin ugyan az AMD tudna javítani, de teljesen megoldani nem. Ebből igazából csak kerülőutakkal tud kikerülni. Olyanokkal, amilyeneket példának említettem. (Saját laptop gyártás, vagy egyetlen OEM-el történő közösködés, referenciamodell készítése céljából)
-
Dr. Akula
félisten
válasz
#04824576 #88 üzenetére
Hanem kinek a hibája, a sarki fűszeresé?
Nem nekik kéne a saját cuccukat nyomni? Még egy Logitechnél is van termékfelelős, aki basztatja az ügyfeleket, hogy vásároljanak, csináljanak promóciót, pörgessék a bizniszt. Pont egy AMD ne lenne tisztában hogy működik a kereskedelem? Akkor minek gyártanak egyáltalán, polcra?
-
Dr. Akula
félisten
válasz
Armagedown #86 üzenetére
Erről a szintről ahol most van, nem nehéz duplázni. Talán 2 termékkel már meg is történt.
-
hallador
addikt
válasz
Armagedown #86 üzenetére
Ma már legalább 3* annyit mint eddig. Szerencsére jönnek rendesen a Design tervek. Reméljük kitartanak.
(#87) Tetsuo
Ne is mond minden esetben ugyanaz a 2 ember talál be ezzel... Vajon miért? Miközben kb x 10 emberrel beszélgetek... Na ugye nekem ezzel semmi bajom nincs, de amikor a csapd le csacsi stílus jön értelmes érvek helyett, akkor azt már másnak hívják... Nem szakmai beszélgetésnek...(#89) opr
Én is megnézném. Főleg, mert több helyen is lenne értelme a dolognak pl: ott, ahol a méreg drágán adott Iris Graphics csipeket le lehetne cserélni olcsóbb AMD igp-re. Én reménykedem abban, hogy kitartanak. Most vannak mögöttük befektetők is. -
#04824576
törölt tag
Az ötlet jó, de ebben azért van buktató bőven. pl. semmi sem garantálja, hogy a gyártókat érdekelni fogja, milyen matrica kerül a termékükre.
A referenciadesig a legértelmesebb döntés lenne, csak kérdés, hogy milyen konstrukcióban tudnák megvalósítani?!
A lényeg, hogy valamit alkotnia kellene az AMD-nek Brand építésben is, nem csak termék gyártásban, mert így csak addig maradnak a toppon, amíg az Intel fel nem áll a bénázásból. -
opr
nagyúr
válasz
#04824576 #90 üzenetére
Igy is lehetne, de az szerintem elveszne a sullyesztoben.
En valami olyasmire gondoltam, hogy lehet csinalni szepen osztalyokat meg matricakat, mittomen, hogy AMD professional approved meg AMD professional recommended, amiknek megvan adva a minimum specifikacioja, de nem csak cpu teren, hanem billentyuzet, hutes, gephaz minosege, kijelzo minosege, es csak arra kerulhet ra, ami teljesiti. Emellett mindkettore kesziteni egy-egy referenciadizajnt, amit rendesen az AMD-tol lehet megvenni, AMD markanev alatt. Amazonra meg mittomen bestbuy-ba mehet promocio, akciok, youtube videok, stb.
Emellett kigyurni a linux tamogatast rendesen, hogy minden AMD matricas gepre tudod, hogy fel fog szepen maszni ami kell extra szivas nelkul es mukodni is fog.Ezzel, ha nem fos a laptop, hanem tenyleg jok (lehetnek dragak, az tok mindegy, itt brandet epitunk, nem hasznot hajkuraszunk), akkor valami iszonyatosat tudna szakitani az AMD. Persze csak ha nem hagyja, hogy elkurvuljon a cucc, mint az apple "professzionalis" cuccai, hanem ami pro, az tenyleg pro.
Par ev kene hozza, de ha rendesen csinaljak, akkora nev lehetne belole, hogy nem engedhetne meg maganak egyetlen magara valamit is ado gyarto sem, hogy ne legyen AMD approved lineup a profi kategoriaban. A konzumer fosokat En teljesen elengednem, nem csinalnek ra mas matricat, mert csak lerombolja a renomet. Ezzel el lehetne erni, hogy az AMD matrica egy wow faktor legyen relative hamar.
Most, hogy az intel benazik, es ez meg par evig ugy nez ki, igy is marad, ez egy akkora lehetoseg, hogy nem is ertem, hogy kepesek kihagyni. Ezen a szinten minimalis befektetett penz es energia tobbet hozna a konyhara azon a piacon, ami tenyleg szamit, mint a most futo osszes idiota es ertelmetlen promociojuk egyutt, maximum ugyanannyi penzert, de lehet meg olcsobban. -
#04824576
törölt tag
Pedig am tök jó lenne egy olyan üzlezi modell, mint az Androidnál. Minden új verzió kiadásakor kiválasztanak egy gyártót, akivel legyártatnak egy referenciamodellt, ami tökéletes kompatibilitást mutat az oprendszerrel. Aztán persze emellett minden gyártó legyártja a saját elképzelését, de létezik egy referencia modell is. Ez jól jönne az AMD-nek. Minden új processzorgenerációnál legyártatnának valamelyik OEM-el egy referenciaplatformot mondjuk Radeon márkanév alatt, aminek a tervezésébe beleszólhatnak, így tökéletes lenne a kompatibilitás az összetevők között. Ha csak egy ilyen termék létezne, már azzal bizonyítható lenne, mire képes egy AMD konfig, ha rendesen össze van hangolva. Sztem ennyi pénzt megérne nekik.
-
#04824576
törölt tag
válasz
Dr. Akula #80 üzenetére
Sajnos, hacsak az AMD nem kezd saját laptop gyártásba, vagy nem karol fel valami kis putris OEM-et, ami még nem áll szoros kapcsolatban az Intellel, és nem dolgoznak ki egy közös laptop projektet, akkor nem is nagyon fogsz komolyab AMD-s notit látni még jódarabig. És ez nem az AMD hibája.
Szerk.: Egy ilyet viszont nagyon szívesen megnéznék am. Az AMD megtámogatna egy kis pénzzel egy OEM-et, meg besegítene a laptop design tervezésbe, az OEM meg legyártaná. Akár full AMD név alatt. Kicsit hasonlóan, mint mikor összeálltak az OCZ-vel, meg a Patriot-al, és kiadták a Radeon SSD-t. -
McSico
senior tag
Ha igazak az infók akkor ez odaver.
Az én procim (i7-980X) 1669 pontot kap ebben a programban. És az nem 15W TDP hanem 130W alaphangon. Igaz nem mai proci, de laptop még nem igazán fingatta meg, főleg nem 15W-ból. -
MeszesKPT
őstag
Az AMD hiába készít szuper apu-kat, ha utána erre nem épülnek értelmes megoldások. Ez sajnos kb. mindig így volt, na de talán most.
-
ElEvEn11
senior tag
Megírta már valaki itt korábban, hogy mennyivel gyorsabb ez az előző generációhoz képest? Jó lenne összehasonlító számokat, százalékokat tudni.
Nekem Acer Aspire-em van. Sajna nem tudtam megcsípni Ryzen 7-tel, mert olyan gyorsan elkapkodták a készletet és aztán nem is jött újra az országba (Dánia). Ez se rossz, nagyon meg vagyok vele elégedve, de az összehasonlító tesztek alapján az AMD alapú jóval gyorsabb lett volna. Ez leginkább éppen a grafika területén érzékelhető.
Szóval számok? -
Dr. Akula
félisten
-
Dr. Akula
félisten
Ez szép és jó, de gondolom a hagyományos AMD gyakorlatnak megfelelően ez se kerül bc notikba, szal kenhetik a hajukra. Kommersz kategóriában meg úgyis mindegy, akkora tepsi az egész, hogy belefér egy komolyabb dGPU is, nem számít mit tud az IGP.
-
hallador
addikt
válasz
Armagedown #78 üzenetére
Látom a szöveg értelmezést a munkásőr táborban tanultad nem iskolában. Szóval akkor is belekötsz ha nincs semmi. Neked Blikket kellene olvasni ott is értelmesebb a színvonal mint amit Te produkálhat. Sunyi aljas módon becsempészve a mondandódba a nem létező dolgokat.komolyan jó veletek beszélgetni, mintha a Csapd le csacsi filmben lennénk.
-
Prof
addikt
Hat igen noti piacot intel uralja. Tobb a marketingre, megvesztegetesre koltott penzuk mint amd nek a teljes bevetele.
Ennyi ido utan is az egyik legkisebb amds procirol lehet alig talalni valami tesztet. Tovabbra is elbaszott olcso konfigokat fognak rajuk epiteni, de legalabb nem 17 colos brazos notikat fognak arulni azert mar az is haladas...
Ha nem Intel tartana a zsebeben az oemeket mar minden gyarto bejelentett volna 4800U,H-s csucsgepeket, ennek ellenere eszuk agaban sincs meg az Acernek se, akar 1 notit is kiadni veluk.
Elobb lesz AMD-s notim ha xbox series x-bol kiszedem a cuccot majd es epitek kore egy laptopot. -
hallador
addikt
válasz
Armagedown #72 üzenetére
Látod pont ez a Baj, vannak kollégák, akik értik a dolgot, meg vagytok Ti, akiknek azonnal flame, amit nem értetek.... Szerintem a szakmai beszélgetések azok Flame-k vagy az, ha Te pl nekimész valakinek azért mert nem érted miről beszél? Ugyanez a kérdés felvetődik a Troll kifejezésre is?
Magyarázd már el miért tiltanának ki valakit, ha értelmesen képes érvelni, mert olyan emberekkel beszélni, aki szakmai beszélgetést (Nem úgy mint Ti belekötni mindenkibe aki komolyabb témát vet fel, mint amit felfognál.... ).Mielőtt magatokra vennétek... Nem bántásból írom...
-
hallador
addikt
Azért nem teszik bele amiért ezeket a hsz-eket írogatod itt a fórumon.
Szerintem is így van, és ebben egyetértünk.
Platform:
Szerintem itt nem csak az van, hogy használják valamire, hanem az is, hogy a rendszerek jobban össze vannak hangolva, nem csak szoftver, mint inkább hardver szinten. Igen a vPro-t tényleg csak a legszervezettebb cégek használják. De a driverezettsége szerintem jó.Partner program:
Igen teljesen jogos, ezért is írtam, hogy magánvélemény.Szerver platformokon, nincs memória probléma, általában nem tudják megvenni amit egy szerver támogat, mert nem olcsó. A szervereken szinte mindegy milyen processzorod van, ma már a nagy része Unified systems rendszerek pl a HP Synergy12000, vagy a Cisco UCS ezeket fél évente kell frissítened, mert már nem a C7000 meg az M1000 korszakát éljük, hogy 5 évig elketyeg ha nem nyúlsz hozzá akkor is. A Virtualizáció esetében, amit ezen szerverek nagy része futtat, pedig a logikai processzorokat nem igazán szereti már. Akár a VMware, akár a Hyper-V azt mondja ne használd, nem is nagyon kell, egy két esetben kontra produktív is lesz. Ahol pedig legfőképpen számít az a rendszerek 90 - 95 % -os processzorhasználat felett számíthat.
A szerver világban az AMD hasítani fog, mert jó lett.- Kész rendszerek működnek, ezek upgrade-jét aki teheti kerüli amíg lehet vagy nagyon nyomós ok van a cserére (elavulás, biztonsági kérdés vagy kihagyhatatlan perf/price javulás): nagy a kockázat és rohadt drága. A platformcsere főleg.
Ez ma nem lehet probléma, mert egy SCCM-el azt tolsz ki 1 vagy 5000 notebookra, ami jó esik. Az már más kérdés, hogy mi van akkor, ha pl egy Windows frissítés eltolja a fél rendszert.
Mondjuk pl nálunk. 2 hónapig tesztelnek 20 - 50 notebookon mindent, mielőtt kitolják. De ez ritka szokott lenni. A másik gond, hogy pl itt egy inteles HP notebook BIOS CVE listája (dec. 2019):"- Enhancement to address security vulnerabilities CVE-2019-0131, CVE-2019-0166, CVE-2019-0168, CVE-2019-0169, CVE-2019-11087, CVE-2019-11088, CVE-2019-11090, CVE-2019-11097, CVE-2019-11100, CVE-2019-11101, CVE-2019-11102, CVE-2019-11104, CVE-2019-11106, CVE-2019-11109, CVE-2019-11110, CVE-2019-11131, CVE-2019-11132, CVE-2019-11147.
- Enhancement to address security vulnerabilities CVE-2019-0154.
- Enhancement to address security vulnerabilities CVE-2019-0124.
- Enhances the Battery Health Manager feature to prevent battery swelling by controlling the battery charging behavior based on system usage.
- Enhancement to address security vulnerabilities CVE-2019-0185.
- Enhancement to address security vulnerabilities CVE-2019-0123, CVE-2019-0117, CVE-2019-11135, CVE-2019-11139.
"Ez elég durva, a legdurvább, hogy ezekre a legtöbb helyen nagy ívben tojnak. Nem kicsit nagyon. Pl nálunk ment is fel minden notebookra. Mert az van, hogy komoly problémákat okozhatnak. És még abban is igazad van, hogy erről az Intel tehet, de javítják is amit tudnak. Ha megnézed egy AMD-s megfelelőjét, nincs CVE. Én erre nem arra gyanakodnék, hogy nincs.
Amit meg tud megtesz az ember.- Emberek döntenek, ugyanolyan preferenciák és főleg előítéletek, s*ggvédés alapján tökéletesen irracionálisan ahogy mindig. Itt lehet fórumozni, hogy megéri a teljes géppark-csere, a vezetőség is lehet, hogy így dönt... az üzemeltető meg azt mondja k*rva nagy kockázat és inkább ül a langyos vízben tovább, akár nagyobb költséggel. A vezetőség nyilván nem a perf/price grafikonokkal kel és fekszik... vagy max azzal amit az üzemeltetés rajzol neki a fentieknek megfelelően torzítva.
Indulj ki magadból: szerverfarmot üzemeltetsz? Vagy akár egy cég üzemeltetését vezeted? Lefizetett az Intel?
Mégis leírod minden topicban a nyilvánvaló nyers adatok ellenére, hogy ááá, inkább jobb a megszokott, bevált cucc még ha papíron szarabb is.Egyébként a notikra visszatérve, amiről a cikk is szól. Itt kevésbé merül fel kompatibilitási gond, mikre gondolsz? (Mert pl. Intelen is rendszeresen igp, wifi, BT drivereket válogatnak nálunk is, hogy ne b*szódjon el a fele. Attól, hogy integráltabb a rendszer még lehet szar ugyanúgy.)
A legtöbb helyen teljesen így van ahogy írod és én nem tudtam volna így megfogalmazni.
Csak pl nálunk is bevezettek még Ryzenes gépeket, (ProBook 645) annyira nem voltak stabilak mint az Inteles társaik. Pl a driverekkel voltak gondok, még úgy is, hogy nálunk 2 hónapig tesztelik a drivereket, mielőtt kiengedik a népnek. Már a teszteken gondok voltak vele. Ennek ellenére nem akarták eldobni, külön driversettel, mennek. Az is probléma volt, hogy pl jobban melegedett a 15w-os proci mint az intel 15w-os proci, igaz ezek még 2000-esek. Amúgy nem rosszak.
Nálunk Virtualizációra is tesztelik, mert elég sokan mennek ki VMware Workstationnel ügyfelekhez demózni, itt sem annyira acélos a dolog. A legtöbb driver probléma a VGA driverekkel voltak. Nálunk elég sok mérnök használ Linuxokat.Amúgy én is reménykedem benne, hogy a ZEN2 már jobb lesz. Semmi bajom az AMD-vel, mert otthonra a most lassan 2 éves probookomat én is valamilyen ZEN2-re cserélem majd, persze nálam csak legalább egy ProBook jöhet szóba, az alatt nem nagyon szeretnék venni semmit otthonra sem.
-
Bandit79
aktív tag
válasz
Armagedown #72 üzenetére
..ja így oldalvonalról nézve , ti akik meg nekimentek kb detto..
Persze tiltsuk ki flamelésért ,mert a Prohardveren ellent mert mondani az AMD -seknek egy amúgy AMD hír alatt. Megbocsájthatatlan
sőt azonnal monnnyon le... viccek vagytok .
vajon ,miért esett a béka segge alá a Prohardver megítélése,látogatottsága , meg amúgy a tesztek színvonala,sűrűsége? (költői) -
Gaga
tag
Nem gondolod, hogy kontraproduktív, amit csinálsz? Már piszkosul unalmas a magyarozásod, mert ahol megjelensz, mindenhol telehányod bújtatott gusztustalankodással a mondanivalódat.
Csak ebben a topikban ezeket kénytelen olvasni a fórumozó tőled:
"nemzeti sport ma otthon a az orromig látok mentalitás"
"árpán apánk egyenesági leszármazottai"
"a szokásos magyar nemzeti köztudat hajtaj"
Nem muszáj magyar fórumon, magyarok között szenvedned, kereshetsz magadnak "kint" olyat és annyit, amennyi tetszik és onthatod a bölcseleteidet nekik, mert bennük nincs nemzeti köztudat és tovább látnak az orruknál. Fikázd ott a magyarokat, biztosan vevők rá. Jótanács: ügyelj a helyesírásodra, mert magyarul nem igazán sikerül, annyi a mentséged, hogy nem is ez az anyanyelved. -
sb
veterán
Azért nem teszik bele amiért ezeket a hsz-eket írogatod itt a fórumon.
Féligazságok:
1. Nincs platformjuk. Ez igaz és ez hátrány lehet. Rengeteg cégnél viszont l*faszt se érdekel a nagybetűs platform. Semmire nem használják ki bármennyire is integrált legyen...
(Példa1: Nálunk mindenhova vPro gépeket vettek de az életben nem használták még. Ez Intelen belül is szegmentál, Gizike Word alá is i5-öket kapott 10 éves is 3x áron egy i3-hoz képest. Tehát nem csak a gyártót határozza meg és még sincs értelme a döntésnek.)
2. Létezik partnerprogram ami elég sok helyen megköti a kezeket. Erre leírhatod a véleményed de sok vizet nem zavar, nyilván nem tudod hol mennyit számít.De a lényeg: Mindettől független az, hogy hány irodai gépet, WS-t, és főleg szervert adnak el.
Ebben a sorrendben számít ugyanis amit írsz: a kompatibilitás. De nem az amire te gondolsz, hanem egyszerűen az "ami működik azt ne b*sszuk el" egyszerű "kompatibilitási elv". Tegyük fel, hogy igazad van: semmit nem számít az Intel nyomásgyakorlás. Mégsem váltják a gépeket. A válasz itt keresendő:
- Kész rendszerek működnek, ezek upgrade-jét aki teheti kerüli amíg lehet vagy nagyon nyomós ok van a cserére (elavulás, biztonsági kérdés vagy kihagyhatatlan perf/price javulás): nagy a kockázat és rohadt drága. A platformcsere főleg.
- Emberek döntenek, ugyanolyan preferenciák és főleg előítéletek, s*ggvédés alapján tökéletesen irracionálisan ahogy mindig. Itt lehet fórumozni, hogy megéri a teljes géppark-csere, a vezetőség is lehet, hogy így dönt... az üzemeltető meg azt mondja k*rva nagy kockázat és inkább ül a langyos vízben tovább, akár nagyobb költséggel. A vezetőség nyilván nem a perf/price grafikonokkal kel és fekszik... vagy max azzal amit az üzemeltetés rajzol neki a fentieknek megfelelően torzítva.
Indulj ki magadból: szerverfarmot üzemeltetsz? Vagy akár egy cég üzemeltetését vezeted? Lefizetett az Intel?
Mégis leírod minden topicban a nyilvánvaló nyers adatok ellenére, hogy ááá, inkább jobb a megszokott, bevált cucc még ha papíron szarabb is.Na kb. ezért nem megy a váltás. Van nyomás. Van racionális oka (valóban nehéz, kockázatos és költséges feladat) és van irracionális, emberi oldala is vastagon.
(Nálunk is a komplett IT úgy állt az egészhez, hogy az Intel a proci. Közben meg sírnak évek óta, hogy szerver oldalon milyen korlátozások, ram limitek, stb... amit megszenvednek.)Egyébként a notikra visszatérve, amiről a cikk is szól. Itt kevésbé merül fel kompatibilitási gond, mikre gondolsz? (Mert pl. Intelen is rendszeresen igp, wifi, BT drivereket válogatnak nálunk is, hogy ne b*szódjon el a fele. Attól, hogy integráltabb a rendszer még lehet szar ugyanúgy.)
-
sb
veterán
válasz
Predatorr #51 üzenetére
Ti valami rohadtul párhuzamos univerzumban éltek.
Réges rég jobb a Ryzenek fogyasztása. Csak érteni kéne mit írnak a specikbe.
https://www.computerbase.de/2020-02/amd-ryzen-threadripper-3990x-test/Segítek az ábráról.
A teljes konfig fogyasztása:
9900KS (127W TDP): 386W
3990X (280W TDP): 398W(8 mag vs 64 mag, teljesítmény 100% vs 323%)
Amit horppc belinkel az is valami ezeréves szar. Egy régi, nem ZEN alapú APU van benne ami marhára más kategória. Kb. a P4-et is linkelhetné fogyasztás grafikonra.
A másik meg egy 200GE teljes rendszer fogyasztásra. 35W proci 52-54W teljes rendszerfogyasztás? És akkor ezzel mi a frász a gond? Egy 1200-as táp van a tesztben, lehet kb. 75% a hatásfoka. Azaz 40W-ot eszik a konfig, alaplapostól, ramostól, SSD, stb...
Az a gond, hogy te is "kimérsz" valamit, 62 tesztben meg nyilván hülyék, ahogy itt a fórumon mások is akik "kimérik" a jó eredményt. Klasszikus helikopter eset...
-
Armagedown
őstag
"Igen ilyen van, és volt is, csak éppen ezek 2010 előtti dolgok voltak főleg. Ezután legfőképpen partnerségi programok voltak."
Igen, azóta a Zintel megváltozott és jó útra tért, a milliárdos büntit is szó nélkül kifizette
De amíg az emberek nem zavarja a security patch miatti mérhető lassulás, még a szerverüzemeltetőket sem, addig semmi sem fog változni. -
opr
nagyúr
válasz
Lacika112 #63 üzenetére
Az arukapcsolasuk miatt amugy en pont nem haragszok, pont ez a portfolio lenyege. Ilyet anno az AMD is elkezdett, csak az AMD marketing es sales osztajahoz merten mondhatni szokasos modon teljesen elbasztak az egeszet.
Az alapotlet jo volt, hogy lehessen gyakorlatilag all-AMD geped, csak eppen nem azt, nem ugy es nem oda csinaltak, ahol ertelme is van. Mert a DIY piac vasarlojat pont rohadtul nincs ertelme ezzel celozni, a desktop OEM gyartoknal mar lett volna ertelme, csak akkor meg pont nem volt erdemleges proci melle.
A hatalmas helyzet az, hogy ott volt a lehetoseg AMD oldalon is, hogy a mar megkotott es amugy eleg jol mukodo partnertszerzodeseiket kihasznaljak. Ha anno igy tesznek es okosan, akkor ma ez az elonye az intelnek nem lenne.
Es ne becsuljuk le, mekkora elony ez, mert hatalmas! Ma egy AMD-s laptopot tervezni es tesztelni kell. Persze ahogy a tapasztalatok gyulnek, ez egyre kisebb teher, de teljes mertekben akkor se tunik el. Egy inteles laptop ehhez kepest tervezoi oldalon sokkal kevesebb ido es eroforras, mert egy teljesen kesz platformot rak le az intel az asztalra, gyak egy alaplapot kell tervezni meg egy keszulekhazat es keszen vagy.Ezert mondom, hogy egyreszt egyet is ertek hallador kollegaval, hogy az AMD majdnem ugyan annyit tett azert, hogy kevesebb AMD-s gep van, mint az intel, meg nem is.
A nem is reszbe pedig a loyalty, majd most a partnerprogram iszonyatos piactorzito hatasa.Szoval az van, hogy mostmar vegre van tapasztalat az AMD-s laptopokkal is, nameg mostmar ugy nez ki, tenyleg akkora lesz az elony, hogy nem lesznek megkerulhetoek iden. Ha ezek utan ismet az lesz, hogy az AMD-s konfigok szandekosan tonkre vannak teve idiota modon, akkor eldolt a vita reszemrol, ha viszont kap a piac valos, tenyleges valasztasi lehetoseget, akkor kiderul, mi lesz.
Desktop es DIY fronton lathatjuk, hogy igeny van az AMD-s gepekre, csak eppen az egy teljesen mas kavehaz. Max arra jo, hogy a gyartoknak is megmutatja, hogy el lehet adni az AMD-s vasat is. Hat, ez megtortent. Most majd kiderul, hogy tenyleg a piac diktal-e, vagy megint nem.
-
opr
nagyúr
Abban abszolút igazad van, hogy az AMD ideje lenne, hogy képes legyen hosszú távon is versenyképes lenni, mert ilyenre még nem volt példa, talán 4 év volt a maximum, ameddig egybefüggően jobbak tudtak lenni. Igazából nem is ez a baj, hanem hogy utána nem simán picit rosszabbak voltak, hanem gyakorlatilag említésre se méltók. Ebben abszolút egyetértünk.
Az intel új partnerprogramja viszont gyakorlatilag ugyan az, mint anno a loyalty program volt, csak ügyesebben van megügyvédelve. Amúgy nyilván attól függött, hogy konkrétan mennyi pénzt kaptál, hogy mennyit adtál el, viszont a szorzó mértéke az arányból jött, ez volt a gáz. A partnerprogram annyiból más, hogy itt most kedvezménynek hívják, és ügyesebben van megadva a matek, de a lényege ugyanaz. A hatalmas különbség most az, hogy ezt a gyártók konkrétan az intel miatt nem tudják teljesíteni, mert nincs elég proci. Ezért vannak ryzenes konfigok. Szerintem ha tudna az intel elég procit gyártani, megint az lenne, hogy hiába jobb az amd, nem tudod megvenni csak fos gépekben. Persze ez csak a saját kis alufóliasapkás véleményem, de szerintem bőven van neki alapja.
Nagyon remélem amúgy, hogy idén már tényleg lesznek az inteles társakkal egyenértékű ryzenes laposok (értsd: nincs idióta módon kiherélve). Ha ez elő fog fordulni, akkor kiderül, hogy mit mond a piac. Mert jelenleg minden van, csak piac nincs. Illetve piac van, csak döntési lehetőség nincs. -
Lacika112
aktív tag
Tegyük hozzá hogy nem csak procira igaz hanem a "árukapcsolásokra" is!
Intel gyárt ssd-hálózati eszközön át sok mindent.xy gyártó vesz 10000 intel ssdt de csak 9000 procit mellé ugrik az "akció" hiszen a maradék 1000 gép? JUJJ! csak nem a gyorsabb konkurenciára épül? óha már nem is 10k x 10 dolcsi lesz az ssd hanem 10kx 30 dolcsi (arányszámok értelem szerűen)
Abban is igazad van hoki pentium-i3-i5 ök mellé ssdt raknak sok laposba, r7 mellé is max sshd-t jobb esetbe (láttam már 5400 hdd-vel is) ="xarájemdé" lassan tölt be mindent.......
Hallador meg vagy fun vagy naív ha azt hiszi 2010 előtt volt csak ilyen.
-
hallador
addikt
válasz
#04824576 #59 üzenetére
A másik, van akivel lehet értelmesen beszélgetni, mint a kolléga, mert van hozzá "tehetsége" azaz nem ostobán látja a dolgokat, meg nem a szokásos magyar nemzeti köztudat hajtaj, hanem értelmesen érvel, ami elfogadható, és értelmezhető.
Ellentétben másokkal. Akik max szajkózzák a mit is? -
hallador
addikt
Igen ilyen van, és volt is, csak éppen ezek 2010 előtti dolgok voltak főleg. Ezután legfőképpen partnerségi programok voltak.
Ráadásul a HP egy speciális eset, mert az Intel fejlesztési szerződéssel rendelkezett vele 1993-tól. Igaz az Itániumra, de ez legtöbb esetben az x86-ra, Parisc-re, Alpha-ra is kihatott.
Nyilván, azért ugye nem gondoltad komolyan, hogy egy üzleti alapokon működő cég úgy működik, mint a kádár rendszerben az ikarus gyár.
Te kinek adnál több kedvezményt, aki eladja a termékeidet, vagy aki nem?
Ezt az AMD is megtehetné, csak még nem volt 5 összefüggő éve az AMD-nek az elmúlt 50 évben amikor jobb lett volna bárkinél.
Gondolom, ha majd lesz 5 - 8 olyan éve, amikor nem játssza el, azt amint a K5, majd a K6 II, majd az Athlon, K8 időszakban, akkor a gyártók is megbíznak benne. De ezt ki kell várni, nem úgy van, mint a hitel 2007-ben Magyarországon, akkor is kaptál, ha nem kértél 0 FT-os önrésszel is.
Szerintem ez legalább még mostantól 2 - 3 év ameddig nagyok is beállnak az AMD mögé, csak ahhoz az is kell, hogy az AMD ne kövesse el azokat a hibákat, amit 1993-ban, 1998-ban, 2003-ban, meg 2006-ban is elkövetett. Ami utána 2016-ig tartott.Ez mondjuk a magánvéleményem.
Nyilván, értem én, ha valaki gondolkodik az hülye. Jobb is nem gondolkodni, majd megoldja más, nem? Most mondanám, hogy ez milyen, de akkor jönnének árpán apánk egyenesági leszármazottai, és elmondanának, hogy ez eztán nagy .....
-
opr
nagyúr
De, ember, ok, 20%-al olcsobb, de igy is boven $1000 feletti gepekrol beszelgetunk. A kijelzo konkretan az egyik, ha nem A legfontosabb egy laptopban. Szerinted realis az, hogy 1000 dollar folott vesz valaki gepet, de inkabb sporol 10-20%-on es fos kijelzovel veszi? Ne vicceljunk mar.
Az Intel loyalty programnak nezz utana. Nem fenyeget senkit, csak epp a loyalty attol fugg, hogy aranyaiban mennyi inteles gepet adsz el, nem attol, hogy osszesen mennyi inteles gepet adsz el. Ez egy rohadt nagy kulonbseg, a hatasa pedig latszik is rendesen, pl a fos kijelzos AMD-s konfigokban.
Pelda: Volt olyan, hogy a HP tobb penzt kapott az intel loyalty programbol, mint amennyit keresett az inteles gepek eladasan. Azert kapott ennyire sokat, mert 99% felett volt az eladott gepek kozott az intelesek aranya. Ez meg a mostani elotti idoszakban volt, amikor az AMD konkretan minden merheto tulajdonsagban jobb volt, mint az intel, es akkoriban az intelnek meg nem volt semmi elonye. Ezek konkret, bizonyitott tenyek.Szoval nem, az intel nem all a gyartok mogott kessel a kezeben, csak azt mondja, hogy a huseget ertekeli es annak megfeleloen fogja a partnert kezelni. Senki nem olyan barom, hogy magara haragitsa intel bacsit, amikor teljesen nyilvanvalo, hogy par ev mulva lesz nekik egy nem kicsit eros visszateresuk. Inkabb kibekkelik addig a dolgot.
-
hallador
addikt
Ok, de kb 20%-al olcsóbb is az AMD. A HP esetében nem így van pl. Szóval persze, az AMD-nek nincs platformja. Ezt megbeszéltül. De akkor már van is egy marginális különbség. Nincs NIC, Wifi adaptere.
Nincs központi hardver management. Ok, akkor miért is várjuk el, hogy azt válasszák?Ezt mind tudjuk. Otthonra nem is kellenek, csak a tényleg nagyok az üzleti szegmensből élnek nem a Consumer-ből.
De ugye abban megegyezhetünk, hogy a fenti állítás, hogy az intel így meg úgy fenyegeti a gyártókat, az egy hatalmas nagy baromság.
Hogy a gyártó miért nem ugyanazt teszi bele, az más kérdés.
-
opr
nagyúr
Jól hangzik, csak nem igaz. Szinte mindegyik AMD-s verzió agyon van ütve valamivel, amiről üvölt, hogy csak az a célja, hogy az inteles verzió felé tereljen. Mert nekem nem adod be, hogy az AMD-s konfig azért kap fos kijelzőt, mert az intel platform kiforrottabb.
Érted, ugyanaz a gépház, minden, csak a proci meg a ram meg a wifi kártya a különbség, tehát elvileg működnie kéne annak, hogy ugyanaz a két gép, kb ugyanazon az áron ugyanazt adja. De nem működik. És ezt Te is tudod. Nézd meg a lenovo-t. Van neki nagyon fasza AMD-s konfiguráció üzleti szegmensben is, csak... Intel verzió 4-500nit-es színhelyes kijelző, AMD-s verzió, 250nites foshalom. Az, hogy ez miért van így, mindenkinek a fantáziájára bízom.Tegyük hozzá, hogy változik a helyzet, napról napra jobb lesz, egyre inkább létezik a választás lehetősége, de ez jelenleg is marginális, egy éve meg gyakorlatilag nem létezett. Hogy döntsön a piac, ha nincs miből?
-
hallador
addikt
válasz
Mr Bond 007 #54 üzenetére
Ezzel az érveléssel az a nagy baj, hogy az oem csinál egy másik családot problem solved.
HP EliteBook 800 (Intel) / HP EliteBook 700 (AMD)
HP ProBook 6x0 (Intel) / HP ProBook 6x5 (AMD)
HP PrBook 4x0 (Intel) / HP ProHook 4x5 (AMD)A HP 2005 óta ezt csinálja, szinte minden Intel verziónak van AMD-s variánsa.
Na a második oszlopból is fogyhatna több, mégsem így van. Minden komolyabb gyártónak vannak ilyen termékei. A Dell-t kivéve, ma már a Dell is a Latitude 5000-ben bevezette az AMD-s verziót a Lenovo 2014 óta árul AMD-s gépeket.Ez ma is megy nem lehet kifogás.
Ha ez így lenne ahogyan leírod, akkor az AMD meg senki nem rúgna labdába, ehhez képest:Magyarországon!!! Ahol köztudottan a nagykerek rátelepednek a piacra...
-
Mr Bond 007
őstag
Mert még kötik az oem gyártókat a szerződéseik. És mivel eleve gyártási bajok vannak az intellel, simán be fenyítik a partnereket azzal hogy ha más portékáját is beveszik a portfóliójukba, nem kapnak mennyiséget(ez egyenlő az öngyilkossággal egy oem gyártónak) a chipekből/másnak adják. Senki se hülye. Viszont ezek a szerződések le fognak járni. Onnantól lesznek látványos változások.
-
Predatorr
őstag
Lemaradt a (X)
Alacsony beállítások, 720p, ne már, hogy jó legyen bármire! Ember nem játszik így.Hallador: Itt sosem fogják elismerni, hogy túl magas a Ryzenek valós (1.5*TDP) fogyasztása, kimértem több progival, én vagyok a hülye. Meg a gyártók, nyilván.
Engem spec. nem érdekelne, nekem jó lenne egy 8 magos egy RTX2080-nal, nem ezek a szar igp-k. Minek, amikor az asztali 2080 normál használattal 4W-ot „zabál”?
-
hallador
addikt
válasz
Tigerclaw #49 üzenetére
Ok egy kérdés: Miért nincs több AMD-s notebook? Szerver? Hálózati eszköz? Bármi? Mert a fórumokon ezt mindig megfejtitek, de valahogy a világ meg nem ezt mutatja. Pont ezt írtam előbb. Mindenben jobb, csak a gyártók nem tudják valamiért? Érzed, hogy ez sántít valahol igaz?
Játékkonzolban verhetetlenek. -
Tigerclaw
nagyúr
AMD kompatibilitási gondok valamikor az Intel 386-os klónprocesszorok idején voltak, miközben az Intel egyre több biztonsági és egyéb hibával tervezi és gyártja a legfrissebb proceszorait, amiknek az áthidalása komoly teljesítménycsökkenéssel jár.
Jelenleg az AMD tekinthető megbízható megoldásnak és az Intel a kockázatosnak, akár otthoni gépről, akár enterprise szerverről van szó. Persze az még előfordul, hogy egy szoftverfejlesztő jó pénzért csak Intelre optimalizál.
-
Lacika112
aktív tag
Hmm elég jó?
Ez bitang és nem is kicsit! Alig várom a rendes teszteket. Ráadásul ez nem is a csúcsmodell.
7 4800U? mit tudhat? +25% mag + smt, +33% radeon......Tényleg ha 4500u ezt tudja azért nagyon le a kalappal
-
opr
nagyúr
Szerencsere nekem akkor meg a regi fajta hp probook meg elitebook volt, ahol elhuzol egy csuszkat es leesik a hatlap, aztan uccuneki, csavarhuzot kb akkor kellett hasznalni, ha ujrapasztaztad a gepet, amugy pikkpakk meg lehetett oldani mindent siman kezzel. Annyi, hogy elotte lepacsiztal a radiatorral, kiszedted az akksit (aztan meg egy pacsi a biztonsag kedveert) es kesz.
Imadtam, de sajnos kozben mar kb mindenki leallt ezzel a megoldassal, mert hozzaad 1mm-t a gephaz vastagsagahoz. -
opr
nagyúr
Tudom en ezt nagyon jol, meg meg hozza lehet adni az msi-t, meg meg egy raklap gyartot, sot, meg a hp meg a dell nagyon olcso szeriainak egy jo reszet is, ettol fuggetlenul (vagy pont ezert plane) jobb otlet oket finoman, esszel, celszerszammal szerelni, ha mar. Erted, ha magatol is hajlamos szetesni, akkor pont ne feszegessuk mar csavarhuzoval meg kezzel, ha nem feltetlen muszaj.
-
hallador
addikt
Az a baj ezzel, hogy a régi Acer, Asus gépek maguktól is szét tudtak repedni, 2 - 3 év után nem kellett hozzá semmi. Ha megszegeted csak segít az ember ebben, A 2006 - 2010 közötti Acer minőségi válság alatt az Extensa 4 - 5000-esek amik üzletinek voltak titulálva maguktól szétrepedeztek. 2015-ben sokat javult az Acer minőség szintjén, azért, de a szerelhetőségük nem változott semmit.
-
Nem tudnék egyértelműen ma választani a notebookok közül, én pl nagyon szeretnék Redmi-Xiaomi laptopot, mert kedvelem a márkát.
Viszont ennél jobban kedvelem pl. a Fujitsu termékeit is, de elégedett vagyok a HP-vel is.
Majd még nézelődök
mert nem vetem el a használt üzleti gépeket sem ,vagyis csak abban vagyok hajlandó gondolkozni, és pénzt áldozni inkább...
-
opr
nagyúr
válasz
#04824576 #40 üzenetére
Ezert szoktak nem csavarhuzoval meg kezzel, hanem un guitarpick-el meg csipesszel csinalni. Par dollarert vannak ilyen keszletek, amikkel ezt meg tudod csinalni ugy, hogy ne hagyjon nyomot. Ugy is szivas, meg nagyon ovatosan kell csinalni, de meg lehet oldani.
-
hallador
addikt
De az nem trendi, meg foglalkozni kellett volna vele 3 percnél többet, hogy beírjanak a milyen notebookot vegyek topikba.Ma már elviselhetőbb minőséget gyárt az Acer azért, de 5 - 7 évvel ezelőtt semmiképen.
Troll on:
Ja bocs ez már trollkodás volt, nem gondolkodás. A nyavalya bocs
Troll off.
Nálam is megy egy ProBook 5310m még én is kétszer pasztáztam 2009-ben vettem. Kellett már aksit cserélni benne, meg a töltője már egyszer megadta magát. Egy venti csere is volt 3 éve. most 11 éves a masina. Jól sikerült széria.(#40) Startup
Köszi, de ránéztem a topikra, és ennyire szájbarágósan nincs szükségem rá.
Ki tudom választani, hogy az igényeimnek milyen vonal felel meg.
Ne is mond trollkodás. Csak egy jó tanács amit úgy sem fogadsz meg, mert ugye ha olyan írja aki szerint nem vagy elővigyázatos, meg amúgy is nemzeti sport ma otthon a az orromig látok mentalitás...
DE! Olyan notebookot ne vegyél meg soha aminek nem láttad a service manual-ját vásárlás előtt, az Acer, ASUS, MSI pont nem véletlenül nem szokta kitenni a netre, csak belső csatornákon oktatják a szerelés útmutatókat. Nem véletlenül, a fórumokon jönnek az okosabbnál, okosabb volt vagy épp még Acer alkalmazottak, hogy á bele lehet nyúlni így meg úgy, aztán amikor eljut egy Acer szervizbe, akkor a gari is ugorhat, ha úgy van.
Vannak gyártók, akiknél ez nem nagyon fordulhat elő, mert a gép megjelenése előtt 2 - 3 hónappal kinn van a weboldalon a Service Manual.
Ne is mond trollkodtam megint.... -
#04824576
törölt tag
Na igen, ez az egy, ami nagyon nem tetszett benne soha, hogy baromi nehéz szétszedni. Egy egyszerű HDD -> SSD csere, vagy egy memóriabővítés is kész kínszenvedés.
Nem úgy megy, mint jobb helyeken, hogy csavarokat ki, hátulját le, és ott van minden... ááá...
Csavarokat ki, megfordít, szétpattint (persze a szétpattintás megkönyítésére szolgáló mélyedések nincsenek az oldalán, ezért jöhet a csavarhúzós mutatvány, ami szépen nyomot is hagy, akármilyen óvatosan csinálod). Aztán résnyire felemeled a belső burkolatot, alá nyúlsz kézzel (pici kezednek kell lenni, vagy esélyed sincs), széthúzod a tapipadnak, meg a billentyűzetnek a szalagkábelét, és csak ezután tudod eltávolítani a belső burkolatot, hogy hozzáférj az alaplaphoz. Na most visszafelé még érdekesebb, résnyire hagyott helyen benyúlva visszadugni a szalagkábeleket. Szóval gratula nekik az ötletes megoldásért.
Értem én, hogy biztos van benne szándékosság, hogy a faék user ne nyúlkáljon benne, de sztem ez már a szervizeseknek is okoz némi fejfájást. -
-
prolad
addikt
válasz
#38075904 #26 üzenetére
Az AMD-k azért esznek sokat (legalábbis amik eddig nálam megfordultak Ryzenek), mert már alapból indokolatlanul magasra lövik be a feszt. Ha rászánod azt a pár percet és adsz meg egy normális fesz értéket, akkor többnyire a TDP-n belül fogsz maradni.
Az első képnek meg így sok értelme nincs,az tuti a teljes rendszert nézi. -
hallador
addikt
Ja ja de azért ezt gondolom megírod, azoknak is, akik folyamatosan az ellenkezőjével jönnek elő, mert hát annyira jó az a cucc, hogy gyakorlatilag valahogy nem esik le, hogy ezek a dolgok, nem fehérek és feketék. De valahogy mindig ez jön le... Nem érzed ezt? A piac dönt, nem a fórum. Erről röviden ennyit...
Az a baj, hogy ilyen nincs. Szerian belul is vannak jobb es roszabb gepek, szoval kb eselyed nincs egysegsugaru felhasznalokent (En is az vagyok ilyen szempontbol).
De van, ha nem a legolcsóbb Consumert veszi az ember. Consumerben is vannak premium termékek, de az van, hogy Small Business-ban is vannak jobb gépek olcsóbban. pl: HP ProBook 445R sorozat. Meg ennek majd az utódjai is ami már renoir-al jönnek ki.
-
opr
nagyúr
Azokat a linkeket meg szoktad nezni, amiket erre a kb copy-paste-elt hsz-edre szoktak adni a nepek?
Ezer meg egy link lett mar neked adva a temarol, es megis mindig ugyan ezzel a marhasaggal josz.
Nyilvan szamit, hogy az intel platform, platform szinten jobb es egyseges es egyszeru tervezni es epiteni.
Nyilvan nem szamit annyira, mint amennyire el van tolva a piac egy iranyba. Plane amikor hiaba van jobb platform, ha nem tudja az igenyeket kiszolgalni az intel.Startup: Az a baj, hogy ilyen nincs. Szerian belul is vannak jobb es roszabb gepek, szoval kb eselyed nincs egysegsugaru felhasznalokent (En is az vagyok ilyen szempontbol).
-
#04824576
törölt tag
Köszi, de ránéztem a topikra, és ennyire szájbarágósan nincs szükségem rá.
Ki tudom választani, hogy az igényeimnek milyen vonal felel meg. Max. annyi segítség kellhet, hogy melyek azok a márkák, vagy márkán belüli típuscsaládok, amiket el kell kerülni minőségi problémák miatt.
Am sokáig ezzel a laptoppal sem volt gond. 5 évig hiba nélkül elment. Mint írtam, a billentyűzet vszínűleg az én hibám volt, és 5 év alatt sztem a kijelző sem egyedi eset, hogy megadja magát a laposokban. Az is lehet, hogy csak kábel gond, de már nem volt kedvem vele foglalkozni, mert úgyis tervben volt egy frissítés. Ami meg a PCI-e dolgot illeti, kérdés, hogy pontosan mi ment tönkre?! Nyák hiba, vagy vezérlő gond? Mert ha az utóbbi, akkor az sem az Acer hibája, mivel a PCI-e vezérlő a processzorban van.
Egyébként újításnak egy ASUS Vivobook 15-ben gondolkodtam. Az X512DK tetszett is, csak gondoltam, megvárom a Renoir-t. Kérdés, hogy mikor jön ki vele ilyen lapos (ha lesz egyáltalán)?! -
-
-
#04824576
törölt tag
Mondjuk a billentyűzet vszínűleg az én hibám volt. A kijelző sem örök életű a laposokban, mint tudjuk. Szóval ezek miatt nem szidom. De most ez a PCI-e dolog felb...ott egy cseppet. Átmenetileg megoldottam a dolgot, de maga az a tény zavar, hogy miért ment gallyra?! Pedig még húzva/terhelve sem volt a gép.
-
-
Nyilván mérlegelni kell a teljesítmény-fogyasztás tengelyek mentén, és aztán választani, de egy NUC-ba 65W+ APU szerintem nem menne... 15-25W még oké.
(#26) horppc
Igen, az APU-k estében a teljes fogyasztási "csomag" nagyobb, mint csupán a CPU TDP-je.
Egy tisztességesen megrántott 2400G simán belenyalhat a 95W-ba is... -
-
Tigerclaw
nagyúr
Remélem ez már fogyasztásban is pariban lesz az inteles megoldásokkal és sokkal több laptopban találkozunk vele. Egy vékony 17 inches Renoir-es laptopra vevő lennék. Valami olyanra mint az LG Gram 17.
Remélem több gyártó lát ezekben fantáziát. Fura hogy sok laptopba még mindig raknak optikai meghajtót., ami elveszi a mozgásteret a súly és méretcsökkenéstől. Meg persze legyen a káva minél kisebb.
Nehéz AMD-snek maradni laptopok esetén, mert sok modellből csak Inteles verzió van, máskor meg van AMD-s is, de a magyar forgalmazó csak Inteles verziókat rendel be.
-
#04824576
törölt tag
Kapkodhatnák magukat, mert erre várok már bő fél éve. Közben a mostani notimban folyamatosan döglenek be a dolgok.
Kezdte a billentyűzettel (dugtam rá külsőt); aztán a kijelző adta meg magát (szintén dugtam rá külsőt); most meg a PCI-e csatornákkal van valami. Behalt a wifi meg a bluetooth. Először a wifi kártyára gondoltam (lássuk be, az volt az esélyesebb). Volt itthon egy másik, nagynehezen szétszenvedtem a lapost (nagyon hülyén van összerakva, roncsolás nélkül alig lehet szétszedni). Kicseréltem a wifi kártyát, de ugyanúgy nem megy. Úh. maga az M.2-höz futó PCI-e lesz behalva. Ráadásul úgy vettem észre a dolgot, hogy a Linux Mint befagyott, mikor a log fájlok megtöltötték a lemezt. Ha a wifi kártya lett volna a gond, simán kiveszem, úgyis kábelen megy a net. De így muszáj voltam letiltani a naplózást, hogy legalább az oprendszer működjön.
Na mindegy, a lényeg, hogy már nagyon sürgős lenne. Bármelyik pillanatban teljesen használhatatlanná válhat a lapos, és ha már a Renoir itt van a küszöbön, nem vennék régebbi típust. -
-
Hol van Abu? Már napok óta más írja a hardveres cikkeket.
-
GodGamer5
addikt
Bámulatos eredmények, főleg 15W-on.
-
válasz
nightmare13 #12 üzenetére
Igen, majd kiderül.
Remélem, tényleg lesz TDP limites összehasonlítás is. -
nightmare13
őstag
Igen, bár ha ukrán barátaink már izzítják a teszteket, szerintem lassan bízhatunk benne, hogy elkezdenek szivárogni az adatok, és valaki veszi is majd a fáradtságot.
Amúgy mivel Swift lapos volt, ami ha jól emlékszek ultrabook szerű kategória, nem hinném, hogy nagyon 15W fölé engedték volna a procit. -
Tetszik, esélyes hogy a következő laptopom ilyennel fog rendelkezni
-
Hát akkor lehet várok a laptop vásárlással, hátha valamelyik gyártónál megjelenik még, és nem csak valami kókány házban
-
válasz
nightmare13 #8 üzenetére
Igen, a kisebb cTDP és a kevesebb CU megkavarja, valóban.
A kérdés, hogy a mérés milyen beállításokkal készült; mennyire volt elengedve a TDP.Mindkét procit fixen 15W-ra korlátozva lenne érdekes lemérni.
-
solasola
csendes tag
"Csomó helyre el tudnám képzelni: NUC/Brix gépek; integrált CPU-s alaplapok; stb."
Én a család számára már több éve csak ilyen mini méretű gépeket építek.
Ezekbe viszont inkább a nagyobb, AMD-s desktop APU-kat szerelem (pl.: 3400G), mert hasítanak mint a disznó. Egy rendes SSD-vel, Linux Mint 19.3 cold-boot ~10 másodperc.
Kicsit hangosabbak a gyári AMD hűtővel, de extra 10 rugóból lehet hozzájuk venni igazán halk megoldást.
Még a Witcher 3 is elketyeg rajtuk egész tűrhetően (Linux alatt, Protonnal, azaz vagy 15% teljesítmény hátrányból a Windowshoz képest).
Persze lehet, hogy ezek az új U-sok is jók lesznek, de azért a 65 W TDP és a 15W között félek, hogy elveszik majd a teljesítmény.
-
Azigen!
Csomó helyre el tudnám képzelni: NUC/Brix gépek; integrált CPU-s alaplapok; stb. -
Egyébként ez a 9-27% gyorsulás nem kevés a 12 -> 7 nm váltáshoz képest?
Vagy valamit benézek?A fejemben az a magyarázat fogalmazódott meg, hogy a kis TDP (és freki) miatt 12nm-en is a nagyon hatékony tartományban mozgott a proci.
-
Picco
addikt
durva hogy 15W kombinalt TDP-bol sikerult ezt kihozni
-
Cythyel
senior tag
én kérném belőle az asztali változatot, cserélném is lesz a 3400G-t
-
Desktop-on leszek rá kiváncsi, csak sajna semmi infó róla.
-
dokanin
aktív tag
Nekem tetszik.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph Egy véletlenül(?) idő előtt élesedett tesztből úgy tűnik, hogy az új generációs mobil Ryzenek sokat javultak az elődhöz képest.
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Gurulunk, WAZE?!
- Xbox Series X|S
- Vezetékes FEJhallgatók
- Nem drága a Realme P3 sem
- RETRO beárazás (mobil, PC, konzol)
- Facebook és Messenger
- Interactive Brokers társalgó
- Extrém magas az új GeForce-ok előállítási költsége?
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! nVidia Founders RTX 3090 24GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Telefon Felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- ÚJ Bontatlan Apple Macbook Air 15,3" M3 8C CPU/10C GPU/16GB/256GB-(MC9G4MG/A)Éjfekete- 3év garancia
- Asus ROG Strix G16 G614JV - 16"WQXGA 240Hz - i7-13650HX - 16GB - 1TB - RTX 4060 8GB - 2 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! 32GB G.SKILL Trident Z Royal 4266MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest