Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz #04824576 #31 üzenetére

    Mert Acer Aspire, azert. Sajnos ennel tobb magyarazat nem kell ide, kifejezetten nem ajanlott. Kovetkezo lapos elott irj be a milyen laptopot vegyek topikba, ott segitenek a profik, hogy melyik az a laptop, amit adott keretbol jo otlet megvenni. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #33 üzenetére

    Azokat a linkeket meg szoktad nezni, amiket erre a kb copy-paste-elt hsz-edre szoktak adni a nepek?
    Ezer meg egy link lett mar neked adva a temarol, es megis mindig ugyan ezzel a marhasaggal josz.
    Nyilvan szamit, hogy az intel platform, platform szinten jobb es egyseges es egyszeru tervezni es epiteni.
    Nyilvan nem szamit annyira, mint amennyire el van tolva a piac egy iranyba. Plane amikor hiaba van jobb platform, ha nem tudja az igenyeket kiszolgalni az intel.

    Startup: Az a baj, hogy ilyen nincs. Szerian belul is vannak jobb es roszabb gepek, szoval kb eselyed nincs egysegsugaru felhasznalokent (En is az vagyok ilyen szempontbol).

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #04824576 #40 üzenetére

    Ezert szoktak nem csavarhuzoval meg kezzel, hanem un guitarpick-el meg csipesszel csinalni. Par dollarert vannak ilyen keszletek, amikkel ezt meg tudod csinalni ugy, hogy ne hagyjon nyomot. Ugy is szivas, meg nagyon ovatosan kell csinalni, de meg lehet oldani. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #44 üzenetére

    Tudom en ezt nagyon jol, meg meg hozza lehet adni az msi-t, meg meg egy raklap gyartot, sot, meg a hp meg a dell nagyon olcso szeriainak egy jo reszet is, ettol fuggetlenul (vagy pont ezert plane) jobb otlet oket finoman, esszel, celszerszammal szerelni, ha mar. Erted, ha magatol is hajlamos szetesni, akkor pont ne feszegessuk mar csavarhuzoval meg kezzel, ha nem feltetlen muszaj.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #46 üzenetére

    Szerencsere nekem akkor meg a regi fajta hp probook meg elitebook volt, ahol elhuzol egy csuszkat es leesik a hatlap, aztan uccuneki, csavarhuzot kb akkor kellett hasznalni, ha ujrapasztaztad a gepet, amugy pikkpakk meg lehetett oldani mindent siman kezzel. Annyi, hogy elotte lepacsiztal a radiatorral, kiszedted az akksit (aztan meg egy pacsi a biztonsag kedveert) es kesz.
    Imadtam, de sajnos kozben mar kb mindenki leallt ezzel a megoldassal, mert hozzaad 1mm-t a gephaz vastagsagahoz. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #55 üzenetére

    Jól hangzik, csak nem igaz. Szinte mindegyik AMD-s verzió agyon van ütve valamivel, amiről üvölt, hogy csak az a célja, hogy az inteles verzió felé tereljen. Mert nekem nem adod be, hogy az AMD-s konfig azért kap fos kijelzőt, mert az intel platform kiforrottabb.
    Érted, ugyanaz a gépház, minden, csak a proci meg a ram meg a wifi kártya a különbség, tehát elvileg működnie kéne annak, hogy ugyanaz a két gép, kb ugyanazon az áron ugyanazt adja. De nem működik. És ezt Te is tudod. Nézd meg a lenovo-t. Van neki nagyon fasza AMD-s konfiguráció üzleti szegmensben is, csak... Intel verzió 4-500nit-es színhelyes kijelző, AMD-s verzió, 250nites foshalom. Az, hogy ez miért van így, mindenkinek a fantáziájára bízom.

    Tegyük hozzá, hogy változik a helyzet, napról napra jobb lesz, egyre inkább létezik a választás lehetősége, de ez jelenleg is marginális, egy éve meg gyakorlatilag nem létezett. Hogy döntsön a piac, ha nincs miből?

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #57 üzenetére

    De, ember, ok, 20%-al olcsobb, de igy is boven $1000 feletti gepekrol beszelgetunk. A kijelzo konkretan az egyik, ha nem A legfontosabb egy laptopban. Szerinted realis az, hogy 1000 dollar folott vesz valaki gepet, de inkabb sporol 10-20%-on es fos kijelzovel veszi? Ne vicceljunk mar.

    Az Intel loyalty programnak nezz utana. Nem fenyeget senkit, csak epp a loyalty attol fugg, hogy aranyaiban mennyi inteles gepet adsz el, nem attol, hogy osszesen mennyi inteles gepet adsz el. Ez egy rohadt nagy kulonbseg, a hatasa pedig latszik is rendesen, pl a fos kijelzos AMD-s konfigokban.
    Pelda: Volt olyan, hogy a HP tobb penzt kapott az intel loyalty programbol, mint amennyit keresett az inteles gepek eladasan. Azert kapott ennyire sokat, mert 99% felett volt az eladott gepek kozott az intelesek aranya. Ez meg a mostani elotti idoszakban volt, amikor az AMD konkretan minden merheto tulajdonsagban jobb volt, mint az intel, es akkoriban az intelnek meg nem volt semmi elonye. Ezek konkret, bizonyitott tenyek.

    Szoval nem, az intel nem all a gyartok mogott kessel a kezeben, csak azt mondja, hogy a huseget ertekeli es annak megfeleloen fogja a partnert kezelni. Senki nem olyan barom, hogy magara haragitsa intel bacsit, amikor teljesen nyilvanvalo, hogy par ev mulva lesz nekik egy nem kicsit eros visszateresuk. Inkabb kibekkelik addig a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #60 üzenetére

    Abban abszolút igazad van, hogy az AMD ideje lenne, hogy képes legyen hosszú távon is versenyképes lenni, mert ilyenre még nem volt példa, talán 4 év volt a maximum, ameddig egybefüggően jobbak tudtak lenni. Igazából nem is ez a baj, hanem hogy utána nem simán picit rosszabbak voltak, hanem gyakorlatilag említésre se méltók. Ebben abszolút egyetértünk.

    Az intel új partnerprogramja viszont gyakorlatilag ugyan az, mint anno a loyalty program volt, csak ügyesebben van megügyvédelve. Amúgy nyilván attól függött, hogy konkrétan mennyi pénzt kaptál, hogy mennyit adtál el, viszont a szorzó mértéke az arányból jött, ez volt a gáz. A partnerprogram annyiból más, hogy itt most kedvezménynek hívják, és ügyesebben van megadva a matek, de a lényege ugyanaz. A hatalmas különbség most az, hogy ezt a gyártók konkrétan az intel miatt nem tudják teljesíteni, mert nincs elég proci. Ezért vannak ryzenes konfigok. Szerintem ha tudna az intel elég procit gyártani, megint az lenne, hogy hiába jobb az amd, nem tudod megvenni csak fos gépekben. Persze ez csak a saját kis alufóliasapkás véleményem, de szerintem bőven van neki alapja.
    Nagyon remélem amúgy, hogy idén már tényleg lesznek az inteles társakkal egyenértékű ryzenes laposok (értsd: nincs idióta módon kiherélve). Ha ez elő fog fordulni, akkor kiderül, hogy mit mond a piac. Mert jelenleg minden van, csak piac nincs. Illetve piac van, csak döntési lehetőség nincs.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Lacika112 #63 üzenetére

    Az arukapcsolasuk miatt amugy en pont nem haragszok, pont ez a portfolio lenyege. Ilyet anno az AMD is elkezdett, csak az AMD marketing es sales osztajahoz merten mondhatni szokasos modon teljesen elbasztak az egeszet.
    Az alapotlet jo volt, hogy lehessen gyakorlatilag all-AMD geped, csak eppen nem azt, nem ugy es nem oda csinaltak, ahol ertelme is van. Mert a DIY piac vasarlojat pont rohadtul nincs ertelme ezzel celozni, a desktop OEM gyartoknal mar lett volna ertelme, csak akkor meg pont nem volt erdemleges proci melle.
    A hatalmas helyzet az, hogy ott volt a lehetoseg AMD oldalon is, hogy a mar megkotott es amugy eleg jol mukodo partnertszerzodeseiket kihasznaljak. Ha anno igy tesznek es okosan, akkor ma ez az elonye az intelnek nem lenne.
    Es ne becsuljuk le, mekkora elony ez, mert hatalmas! Ma egy AMD-s laptopot tervezni es tesztelni kell. Persze ahogy a tapasztalatok gyulnek, ez egyre kisebb teher, de teljes mertekben akkor se tunik el. Egy inteles laptop ehhez kepest tervezoi oldalon sokkal kevesebb ido es eroforras, mert egy teljesen kesz platformot rak le az intel az asztalra, gyak egy alaplapot kell tervezni meg egy keszulekhazat es keszen vagy.

    Ezert mondom, hogy egyreszt egyet is ertek hallador kollegaval, hogy az AMD majdnem ugyan annyit tett azert, hogy kevesebb AMD-s gep van, mint az intel, meg nem is.
    A nem is reszbe pedig a loyalty, majd most a partnerprogram iszonyatos piactorzito hatasa.

    Szoval az van, hogy mostmar vegre van tapasztalat az AMD-s laptopokkal is, nameg mostmar ugy nez ki, tenyleg akkora lesz az elony, hogy nem lesznek megkerulhetoek iden. Ha ezek utan ismet az lesz, hogy az AMD-s konfigok szandekosan tonkre vannak teve idiota modon, akkor eldolt a vita reszemrol, ha viszont kap a piac valos, tenyleges valasztasi lehetoseget, akkor kiderul, mi lesz.

    Desktop es DIY fronton lathatjuk, hogy igeny van az AMD-s gepekre, csak eppen az egy teljesen mas kavehaz. Max arra jo, hogy a gyartoknak is megmutatja, hogy el lehet adni az AMD-s vasat is. Hat, ez megtortent. Most majd kiderul, hogy tenyleg a piac diktal-e, vagy megint nem.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #04824576 #88 üzenetére

    Igazából az AMD előtt most egy páratlan lehetőség áll. Eddigi marketing teljesítményük alapján kizártnak tartom, hogy élni fognak vele. Pedig de nagyon megnézném! :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #04824576 #90 üzenetére

    Igy is lehetne, de az szerintem elveszne a sullyesztoben.
    En valami olyasmire gondoltam, hogy lehet csinalni szepen osztalyokat meg matricakat, mittomen, hogy AMD professional approved meg AMD professional recommended, amiknek megvan adva a minimum specifikacioja, de nem csak cpu teren, hanem billentyuzet, hutes, gephaz minosege, kijelzo minosege, es csak arra kerulhet ra, ami teljesiti. Emellett mindkettore kesziteni egy-egy referenciadizajnt, amit rendesen az AMD-tol lehet megvenni, AMD markanev alatt. Amazonra meg mittomen bestbuy-ba mehet promocio, akciok, youtube videok, stb.
    Emellett kigyurni a linux tamogatast rendesen, hogy minden AMD matricas gepre tudod, hogy fel fog szepen maszni ami kell extra szivas nelkul es mukodni is fog.

    Ezzel, ha nem fos a laptop, hanem tenyleg jok (lehetnek dragak, az tok mindegy, itt brandet epitunk, nem hasznot hajkuraszunk), akkor valami iszonyatosat tudna szakitani az AMD. Persze csak ha nem hagyja, hogy elkurvuljon a cucc, mint az apple "professzionalis" cuccai, hanem ami pro, az tenyleg pro.

    Par ev kene hozza, de ha rendesen csinaljak, akkora nev lehetne belole, hogy nem engedhetne meg maganak egyetlen magara valamit is ado gyarto sem, hogy ne legyen AMD approved lineup a profi kategoriaban. A konzumer fosokat En teljesen elengednem, nem csinalnek ra mas matricat, mert csak lerombolja a renomet. Ezzel el lehetne erni, hogy az AMD matrica egy wow faktor legyen relative hamar.
    Most, hogy az intel benazik, es ez meg par evig ugy nez ki, igy is marad, ez egy akkora lehetoseg, hogy nem is ertem, hogy kepesek kihagyni. Ezen a szinten minimalis befektetett penz es energia tobbet hozna a konyhara azon a piacon, ami tenyleg szamit, mint a most futo osszes idiota es ertelmetlen promociojuk egyutt, maximum ugyanannyi penzert, de lehet meg olcsobban.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dr. Akula #105 üzenetére

    3 év alatt 25, nem elírás, huszonötszöresére drágult az AMD részvény. Szinte látom, ahogy az összes részvényes sír, mert Dr. Akula szerint hülyék, hogy AMD-ben tartják a pénzüket. :C

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Malák #132 üzenetére

    Legújabb pletykák szerint a 4800hs konkrétan egy asztali r7 2700 szintjét hozza, legalábbis abban az egy - két benchmarkban. Erősen szkeptikus vagyok a dologgal kapcsolatban, de ha esetleg mégis igaz, az nagyon durva.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Ribi #134 üzenetére

    Na jó, meg ugye ott az ipc előny is, de akkor is 35w vs 65w. Szóval max azt tudom elképzelni, hogy rövid ideig, amíg a tdp kereten belül a turbo kitart, bírja, de hoszabb terhelés alatt már a közelében sincs.
    Tegyük még hozzá, hogy a hs 35 wattjában még benne van egy igp is.
    Cserébe 7 vs 12nm, zen2 vs zen+.
    Szóval franc tudja, esély végülis van rá, hogy bizonyos körülmények között igaz a hír, de akkor is nehéz elhinni, mert egyszerűen brutális lenne.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák