Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz hallador #60 üzenetére

    Abban abszolút igazad van, hogy az AMD ideje lenne, hogy képes legyen hosszú távon is versenyképes lenni, mert ilyenre még nem volt példa, talán 4 év volt a maximum, ameddig egybefüggően jobbak tudtak lenni. Igazából nem is ez a baj, hanem hogy utána nem simán picit rosszabbak voltak, hanem gyakorlatilag említésre se méltók. Ebben abszolút egyetértünk.

    Az intel új partnerprogramja viszont gyakorlatilag ugyan az, mint anno a loyalty program volt, csak ügyesebben van megügyvédelve. Amúgy nyilván attól függött, hogy konkrétan mennyi pénzt kaptál, hogy mennyit adtál el, viszont a szorzó mértéke az arányból jött, ez volt a gáz. A partnerprogram annyiból más, hogy itt most kedvezménynek hívják, és ügyesebben van megadva a matek, de a lényege ugyanaz. A hatalmas különbség most az, hogy ezt a gyártók konkrétan az intel miatt nem tudják teljesíteni, mert nincs elég proci. Ezért vannak ryzenes konfigok. Szerintem ha tudna az intel elég procit gyártani, megint az lenne, hogy hiába jobb az amd, nem tudod megvenni csak fos gépekben. Persze ez csak a saját kis alufóliasapkás véleményem, de szerintem bőven van neki alapja.
    Nagyon remélem amúgy, hogy idén már tényleg lesznek az inteles társakkal egyenértékű ryzenes laposok (értsd: nincs idióta módon kiherélve). Ha ez elő fog fordulni, akkor kiderül, hogy mit mond a piac. Mert jelenleg minden van, csak piac nincs. Illetve piac van, csak döntési lehetőség nincs.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák