Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Graphics #38 üzenetére

    Na igen, ez az egy, ami nagyon nem tetszett benne soha, hogy baromi nehéz szétszedni. Egy egyszerű HDD -> SSD csere, vagy egy memóriabővítés is kész kínszenvedés.

    Nem úgy megy, mint jobb helyeken, hogy csavarokat ki, hátulját le, és ott van minden... ááá...
    Csavarokat ki, megfordít, szétpattint (persze a szétpattintás megkönyítésére szolgáló mélyedések nincsenek az oldalán, ezért jöhet a csavarhúzós mutatvány, ami szépen nyomot is hagy, akármilyen óvatosan csinálod). Aztán résnyire felemeled a belső burkolatot, alá nyúlsz kézzel (pici kezednek kell lenni, vagy esélyed sincs), széthúzod a tapipadnak, meg a billentyűzetnek a szalagkábelét, és csak ezután tudod eltávolítani a belső burkolatot, hogy hozzáférj az alaplaphoz. Na most visszafelé még érdekesebb, résnyire hagyott helyen benyúlva visszadugni a szalagkábeleket. Szóval gratula nekik az ötletes megoldásért. :C

    Értem én, hogy biztos van benne szándékosság, hogy a faék user ne nyúlkáljon benne, de sztem ez már a szervizeseknek is okoz némi fejfájást.

  • hallador

    addikt

    válasz Graphics #38 üzenetére

    De az nem trendi, meg foglalkozni kellett volna vele 3 percnél többet, hogy beírjanak a milyen notebookot vegyek topikba.Ma már elviselhetőbb minőséget gyárt az Acer azért, de 5 - 7 évvel ezelőtt semmiképen.
    Troll on:
    Ja bocs ez már trollkodás volt, nem gondolkodás. A nyavalya bocs :U
    Troll off.

    Nálam is megy egy ProBook 5310m még én is kétszer pasztáztam 2009-ben vettem. Kellett már aksit cserélni benne, meg a töltője már egyszer megadta magát. Egy venti csere is volt 3 éve. most 11 éves a masina. Jól sikerült széria. :)

    (#40) Startup

    Köszi, de ránéztem a topikra, és ennyire szájbarágósan nincs szükségem rá.
    Ki tudom választani, hogy az igényeimnek milyen vonal felel meg.

    Ne is mond trollkodás. Csak egy jó tanács amit úgy sem fogadsz meg, mert ugye ha olyan írja aki szerint nem vagy elővigyázatos, meg amúgy is nemzeti sport ma otthon a az orromig látok mentalitás...
    DE! Olyan notebookot ne vegyél meg soha aminek nem láttad a service manual-ját vásárlás előtt, az Acer, ASUS, MSI pont nem véletlenül nem szokta kitenni a netre, csak belső csatornákon oktatják a szerelés útmutatókat. Nem véletlenül, a fórumokon jönnek az okosabbnál, okosabb volt vagy épp még Acer alkalmazottak, hogy á bele lehet nyúlni így meg úgy, aztán amikor eljut egy Acer szervizbe, akkor a gari is ugorhat, ha úgy van.
    Vannak gyártók, akiknél ez nem nagyon fordulhat elő, mert a gép megjelenése előtt 2 - 3 hónappal kinn van a weboldalon a Service Manual.
    Ne is mond trollkodtam megint....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák