Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Csak úgy szólok, hogy ezeken a monitorokon abszolút hamis értékeket mér az EyeOne Display 2! (Már a legtöbb, mert lehet kérni a gyártótól, hogy WCG-CCFL-re is kalibrálja nekünk, és talán a legújabb gyártmúnyúak már alapból ilyenek, viszont a tiétek az tuti, hogy félremért, látszik a grafikonjaitokon!)

    ->OLVASNIVALÓ<-

    Ennek a tesztnek az összes colorimeter-es mérése mehet a kukába, mivel totál hamis eredményeket mutat. (= félretájékoztatás! -> olvasgathatnátok a fórumotokat, mert annak idején én magam is érdeklődtem és meséltem itt is erről, mikor én hadakoztam a saját U2410-esemmel, míg rájöttem az EyeOne a bűnös...)

    Ezeket a kijelzőket csak spectrophotométerrel lehet pontosan kimérni, vagy esetleg egy olyan koloriméter és software párossal, ami támogatja az egyéni korrekciós mátrixok alkalmazását. Ilyenkor egy spektrométer segítségével eklészíthető az adott koloriméter és monitor párosához tartozó egyedi korrekciós mátrix, amivel már igen jól használható a műszer.

    Ha otthon leszek, majd küldök ColorMunki-val mért értékeket az U2410-ről. -> Totál más a natív gamutja (Standard mód), mint ami a ti BlueEye-os képeiteken van! (A fehéregyensúlyt pedig még messzebre saccolja a koloriméter ezeken a monitorokon, mint a spktro.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák