Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pug

    veterán

    válasz hajbel #350 üzenetére

    Azért a magas részletességű textúrák terjedés nem egyenlő az "optimalizálatlansággal" :N

    Resident Evil 4
    Hogwarts Legacy
    Last of Us
    Diablo 4
    Calisto Protocol

    És a lista csak hosszabb és hosszabb lesz idővel...

    Persze ezeket a köröket mindig le kellett futni:

    "Elég lesz X MB/GB VRAM"
    "Nem lesz elég"
    "De elég lesz"

    Aztán sose lett elég :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz hajbel #350 üzenetére

    Én javaslok hülyeséget? Amikor valaki beírja, hogy egy 80 ezres kártya 8GB VRAM-mal lehet, hogy megérősebb lenne neki, aztán nagy bölcsen azt mondod, hogy "de a 145 ezres kártyát érdemesebb". No shit Sherlock! :D

    Konkretizáljuk már ezt az "ezekkelt" légy szíves, nagyon kerülitek valahogy a konkrétumokat. Pl. a Last of Us-t kipróbáltam a 8GB VRAM sírás miatt (ingyen volt ugyan, de egyelőre arra nem vetemednék, hogy játsszak vele, míg helyre nem hozzák), és ultrán sem fut ki a 8GB-ból. Ráadásképpen a retek, elmosott TAA miatt az a vicces helyzet áll elő benne, hogy Quality FSR-el szebb, élesebb +20-30%-nyi fps-ért. Van benne beállítás, ami ultrán rondább, mint high-on, valamint instant kilövöm a motion blurt és a depth of field, mert hánynom kell tőle. Ti ezekből indultok ki.
    Mi az a 3, amihez nem elég a 8GB? Linkeljél már képet belőlük ultra beállításról, meg olyan beállításról, amivel már beférsz a 8GB-ba. Megnézném. :D

    De már az önmagában milyen vicces érv, hogy:
    "Mindenkinek kell több vram, mert egyre optimalizálatlanabbak a játékok és határos időn belül nem lesz elég a 8gb."
    Nem vazze, nem kell pénzzel díjazni a szart, és akkor majd jobban összeszedik magukat a cégek, nem használnak agyhalott bétateszternek megjelenés után fél évig.

    Pug: Nézzél már utána ezeknek a patchek után. Írtam, ha Day 1 szenvedsz a trágyával, akkor lehet gond. :D A Hogwarts meg extrém vicces, Xbox Series S-en belefér össz-vissz 8GB-ba, PC-n meg kell neki 15-16GB RAM, meg még ki tudja mennyi VRAM 720p low-on is. Jó port. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Yutani

    nagyúr

    válasz kwzatz #349 üzenetére

    Egyetértek, túl van ez itt lihegve. 8GB fHD-re még egy ideig elég lesz, max eggyel lejjebb kell tekerni a textúra minőséget.

    Aki meg nem bírja elviselni, hogy nem a maxon megy neki bármi, vegyen sok VRAM-os kártyát. Mindenki eldöntheti saját maga, mi kell neki.

    #tarcsad

  • kwzatz

    őstag

    válasz Yutani #353 üzenetére

    Persze. Onnan indult, hogy a 3070 (és a 3060 Ti is idevehető lassacskán) nem éri meg a 8GB VRAM miatt, amivel totál egyet is értek, drágább kártyákon legyen több. Innen eljutott a dolog oda, hogy már a 80 ezres 8GB VRAM-os kártyát sem ajánlják 1080p-re, vegyen mindenki inkább 150k-ért 12GB-osat.

    Azon már túl is lépek, hogy mindezt úgy teszik, hogy meg sem kérdezik az illetőt, hogy egyáltalán mivel játszik. :D Nem, van 3 port, amivel akkor sem játszanának legtöbben, ha fizetnének érte nekik, ami Day 1 kifutott 8GB-ból ultrán, ezért semmilyen 8GB VRAM-os kártyát nem érdemes már venni. Hatalmas. :D

    [ Szerkesztve ]

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz Pug #351 üzenetére

    ne rohogtess mar ezzel

    pl a Diablo4-ben vhogy nem igazan latom azt a csucsgrafikat, ami igenyelne
    Diablo3 hoz kepest kb nagyobb ma a felbontas...fuha
    ez egy a korabeli 1-2GB-s zsugakhoz kepest ez el is varhato, sokaknak meg annyi sem volt akkor se
    pl egy GTX570/GTX660TI mar a highend kategorianak szamitott
    ez a RX7600 sem a hardcore gamereknek keszult, hanem egy beugro mid range cucc fulHD-re
    a helyen kene kezelni

    meg a CP2077 is sokkal latvanyosabb, es az is elfut a "csak" 8GB VRAM-s zsugakon

    keves fullHD ultra-n?
    akkor venni kell kajakabb zsugat tobbéé
    ez egy mid range, "beugro" gamer kartya fullHD felbontasra


    az meg, hogy a 80k-s kartya helyett vegyel 140k-st, az sokaknak nem fog beleferni
    gondolj bele, egy uj PC epitesenel 99%-ban van egy budget ami van ra, nem unlimited ammobol epulnek
    es 5-10-20k-n is megy a matekozas, es akkoris kozel ~400k-rol van szo, ha nem a legfelso polcokrol van a tobbi hardver sem benne

    erre jon a nagyarc duma, hogy hm, ne ilyen hoki szart vegyel, hanem egy 60k-val dragabb kartyat, mert az 2+ ev mulva is fuuuu lesz
    aha, de...2+ ev mulvara majd vesz akkor vmit
    innen nyugatabbra sem az aktualis csucskartyakkal nyomulnak a gamerek, pedig ott az egy heti keresetukbol megallna
    de itt ugy megy a nagyarc duma, mintha 20millio lenne az eves atlagkereset, es ezen az RX7600-n beszaggatna meg az aknakereso is

    több drón kell ;P

  • hajbel

    addikt

    válasz Pug #351 üzenetére

    Szerintem viszont optimalizálatlanság, mert a userek túlnyomó többségének nincs 8+ giga vramja, ergo a fejlesztőnek úgy kéne kiadnia a kezei közül a játékot, hogy ilyen anomáliák ne forduljanak elő 1080p-ben.

    #352kwzatz: "Nem vazze, nem kell pénzzel díjazni a szart, és akkor majd jobban összeszedik magukat a cégek, nem használnak agyhalott bétateszternek megjelenés után fél évig." Attól még, hogy kicseszel magaddal és széllel szemben brunyálsz, nem leszel semmivel kevésbé bétateszter. Ez nem csak azért van, mert megtehetik, hanem egyszerűen elértük azt a lélektani határt, ami felett nem költenének videojátékra pénzt az emberek. Ebből kifolyólag az egyre nagyobb projekteket úgy kell managelni, hogy minél nagyobb eladás legyen belőle, stagnáló anyagi ráfordítással. Ezek tények, amiket Phelan, a valaha volt legjobb magyar játékfejlesztő mondott. Magyar forrást hw fronton nem veszek komolyan, mert nincs hiteles sajnos. A HW unboxed szerintem hiteles forrás és ők bizony azon a véleményen vannak, amin én, illetve én vettem át tőlük a konklúziót: A 8gb mid-range kártyákat kerülni kell ebben az árszegmensben. Itt nem arról van szó, hogy valami óriási felárat kell fizetni az ultra textúráért, mivel a 6700 XT kb. annyival erősebb, amennyivel drágább (nem sokkal) és legalább nem kell tartanod egy ideig a nem betöltő textúráktól, lagtól stb. anomáliáktól.

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • nyunyu

    félisten

    válasz Pug #351 üzenetére

    Resident Evil 4
    Hogwarts Legacy
    Last of Us
    Diablo 4
    Calisto Protocol

    Mióta múlt hónapban megvettem a 16GB-s 6950XT-t, azóta pontosan 0 percet játszottam ezekkel :DDD

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • kwzatz

    őstag

    válasz hajbel #356 üzenetére

    "Attól még, hogy kicseszel magaddal és széllel szemben brunyálsz,"
    Mivel cseszek ki magammal? Hogy nem bugos, félkész okádékokkal játszok Day 1 60-70€-ért? :D

    "Ebből kifolyólag az egyre nagyobb projekteket úgy kell managelni, hogy minél nagyobb eladás legyen belőle, stagnáló anyagi ráfordítással."
    És ezek hol vannak? Ezek a nagy projektek? Az utolsó 5 évben gyakorlatilag totális stagnálás van és nem csak ráfordításban. Megpróbálják bruteforce-olni a látványt, aztán mégsem képesek azt a szintet elérni, amit néhány 2015-2017-es játék. Semmit nem ér a "részletes textúra", ha egyszerűen egy undormány a látványtervezés, és egy nulla a művészi megvalósítás. Az AAA játékoknak szinte ez volt az egyetlen előnye az indie game-ekhez képest, játékmenetben a legtöbb halál unalmas, de most itt is egyre nagyobb a reccsenés. Egyre több tehetség, az igazi vizionáriusok mára kikoptak, egyre lelketlenebb irányba halad a dolog. Egy nyomorult trailert nem képesek érzékkel összerakni. :D Mondom velem van a baj, kiöregedtem ebből? Aztán megnéztem 5-10 éves trailereket és nem, most is ugyanolyan ütősek, látványosak, atmoszférikusak, mondanak valamit, kiváltanak valamit belőled.

    Elküldéseket, beszántott cégeket, felvásárlásokat fogunk látni továbbra is, mert megvolt a "csúcs". Miért halasztanak, kaszálnak ennyi játékot mostanában, miért jelenik meg szinte minden szar állapotban? Fenntarthatatlan a dolog, és nem attól az iránytól lesznek jobbak a játékok, amit erőltetnek.

    És nem is kell a 8 éves Arkham Knight, a 10 éves Bioshock Infinite is szebb, minden technikai hátránya ellenére, mint a szürke, egyhangú, halálunalmas Forspoken, és még 2GB VRAM-ba is belefér 4k-n. :D

  • hajbel

    addikt

    válasz kwzatz #358 üzenetére

    Bocs, nem voltam tisztában azzal, hogy jobban értesz a fejlesztéshez, mint a Planet Taxi megalapítója, Phelan. Ráadásul kitűnő közgazdász is vagy. Ez igen! Részemről a vita lezártnak tekintett.

    #357nyunyu: Ezt mégis ki kérdezte? Kit érdekel? Mi köze a játékiparnak ahhoz, hogy mivel játszol? Hogyan kapcsolódik a témához? :W

    [ Szerkesztve ]

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • Pikari

    őstag

    válasz kwzatz #358 üzenetére

    Az AAA gamek szerintem mindig is döntő többségében hatalmas költségvetéssel készített interaktív filmek voltak, amit professzionális tömegmarketinggel és influencerekkel terjesztettek a közösségi médiában (régebben pedig gamemagokban).

    A kis tizenéves divatgamer megveszi, visítozik rá, játszik vele pár hetet, aztán megy a következő ugyanilyen gamere. Játékélményről itt nem igazán beszélhetünk. Kivéve persze, ha wasd-vel repkedést játéknak lehet hívni.

    Mondjuk hozzáteszem, manapság már vannak jó gamek az AAA játékok világában is, amikkel ténylegesen érdemes játszani. Ezt mondjuk 20 éve még nem lehetett elmondani ezekről.

    De ha valaki ténylegesen szórakoztatni akarja magát, akkor a B class és indie gamek maradnak, amik között nagyon keményen túrni kell a rendes játékokért, mert bizony a létezésükről senki se fog értesülni csak úgy önmagától. Sajnos ott is a gamek 95%+-a hulladék, low effort selejt, low effort puzzle selejt, vagy teljesen koncepciótlan kialakítású.

    A kérdés inkább az, hogy a játszásra érdemes játékoknak mi kell. Jelenleg kb opengl3 kompatibilis (dx11-es) kártya 2 giga rammal, 100 gbyte/sec körüli vramsávszélesség mellett 1080p-ben. Ez eleve nem egy jó trend, mert olyan 3 éve még elvoltak dx10 class videókártyákkal is, 512 mega vrammal PC-n, illetve androidon honorálták azt a szabályt, hogy 100 megát az apk fájl nem lépheti át. Majd hirtelen egy huszárvágással sokszoroztak mindent, és az androidos gamek elkezdtek több gigás contentet letöltögetni maguknak, és a 3-4 gigás pc B-class gamek hirtelen elkezdtek 20 gigásak lenni. Annélkül persze, hogy akár csak egy kicsit is jobban néznének ki az 5 évvel ezelőtti változataikhoz képest, mindenből sokkal többet igényelnek, ami keresű szájízt hagy az emberben.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • kwzatz

    őstag

    válasz hajbel #359 üzenetére

    "Ráadásul kitűnő közgazdász is vagy."
    Amúgy igen. Oops. :)

    "Bocs, nem voltam tisztában azzal, hogy jobban értesz a fejlesztéshez, mint a Planet Taxi megalapítója, Phelan."
    Amit írtál, és amit Phelan mondott az nem cáfolja és nem erősíti egyikünk álláspontját sem.
    Mihez kell több VRAM, hol, miben, milyen felbontáson, milyen látványbeli különbség mellett? Nyomorult 10+ éves moddolt Skyrimmel is le lehet gyilkolni 16GB VRAM-ot, akkor már az sem elég? Ez a "van már", meg "majd jönnek" kijelentések, ezek nem érvek, semmit nem érő lózungok.

    Engem nem az érdekel, hogy mit mutat a grafikáról egy szubjektív "medium", "high", "ultra" felirat, amit a fejlesztők éppen adtak neki, engem az érdekel, hogy mit látok.
    Kb. 10-15 éve nem olyan volt a különbség a beállítások között mint ma, de az a vicces, hogy a teljesítményre gyakorolt hatásuk ennek ellenére lehet, hogy kisebb volt sokszor. :D
    Ha már említetted a Hardware Unboxedet, akkor ajánlom az 1 éves videóikat, aminek konkrétan ilyen címei vannak, hogy "Ultra Quality Settings Are Dumb".

    Miért nem írod még mindig azt a 3 játékot? Miért nem látom sehol az összehasonlító képeket, amikor előkerül ez a téma, hogy "látjátok, ilyen az ultra mondjuk a mediumhoz, high-hoz képest, ezt jelenti a kompromisszum"?
    Azért mert egy vicc. Egy önámítás. Mert látom, hogy így van, mert tengernyi játékban megnéztem. A különbség lepkefingnyi, miközben két kategóriával gyengébb kártyán is fut akár ugyanúgy a cucc, optimalizált beállításokkal. :D Ráadásul sokaknak minden esetben megváltás is, mert pl. nem kell az ultra szerves részét képező motion blurtól meg depth of fieldtől hányniuk. :D

    Pikari: Persze, vannak jó játékok AAA-k között is, nem kérdés. Sturgeon törvénye mindig is működött, csak valahogy már 90%-tól is tolódik még inkább felfelé az utóbbi időben. :D Viszont mennyiségileg sokkal több a jó játék is, abból adódóan, hogy eleve játék sokkal több készül.

    [ Szerkesztve ]

  • Valamivagyok

    csendes tag

    Srácok-srácok ne essünk egymásnak :DD
    Van itthon egy 6700xt :K kölök gépében egy 5600g-vel meghajtva. (Nagyon nagy akcióm volt rá ;) )
    Nagyon jó cucc az tuti!
    Nekem meg megmaradt, a Rx580 8gb ami anno egy gtx1650 helyett vettem és megszoktam a Radeont! Egy kis FSR és minden megy "elfogadható" Fps-el.
    És most, hogy kezdenek emberi árak lenni, le fogom cserélni valószínűleg egy 6600-ra.
    Nem vagyok nagy igényű, videó szerkesztés (FullHD) és alkalmi játék, most se rossz, de egy kicsi pluszt elviselnék. :)) Most sem a Vramot érzem a szűk kereszt metszetnek, hanem a GPU nem tud többet. Renderelésnél látom, hogy maxon megy a VGA, de jó gyors így is.

  • laposonly11

    senior tag

    válasz Valamivagyok #362 üzenetére

    Az lenne furcsa, ha rendereléskor, nem menne maxon a VGA. :K

    Ordo est anima rerum.

  • laposonly11

    senior tag

    válasz kwzatz #352 üzenetére

    Nem csak a textúrák miatt kellene 8GB nál több Vram, a mai játékokhoz, pl.:
    Rendkívül sokatmondó cikk: [link]
    Tulajdonképpen 2023 ban a 8GB Vram, egy totál minimum. Nekem már elegem van a mikrolaggokból és low fps ekből PC-n, mert ugye konzolon a 8GB nyi textúrához elég 8GB valós tárhely, mivel a memóriatörlés - új adatok betöltése, azonnali, gyors. PC-n úgy látszik ezt soha nem fogják(akarják) megoldani, így ugyanennyi adathoz PC-n 16GB Vram kell, a zökkenőmentes játékhoz. Ennyit erről.

    Ordo est anima rerum.

  • Raymond

    félisten

    válasz laposonly11 #364 üzenetére

    Nem a legjobb jatekot valasztottad illusztracinak. Nezd meg ezt [link] innen egesz 13:34-ig.

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Valamivagyok

    csendes tag

    válasz laposonly11 #363 üzenetére

    Arra gondoltam, hogy ott használom ki a 8gb VRamot :D
    Játékban ritka 6.5Gb feletti vram használat.
    Mondjuk ezt és az utódját is egy R7 2700x-el hajtom meg, az sem a játékok kedvence.

    [ Szerkesztve ]

  • Raymond

    félisten

    válasz Pug #367 üzenetére

    Ugyanezekrol a szerzorol van szo? [link]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Pug

    veterán

    válasz Raymond #368 üzenetére

    Channel azonos, ahogy látod, maga a "szerző" nem ;)

    Amúgy a két "argument" nem kizáró egymásra nézve.

    BTW a "játék csokor" nagyon nem azonos. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Raymond

    félisten

    válasz Pug #369 üzenetére

    Az hogy mas jatekokkal tesztelnek mit valtoztat az egy eves video ervein?

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • laposonly11

    senior tag

    válasz Pug #367 üzenetére

    Pontosan és ez a helyezt csak rosszabb lesz, mivel eddig a felállás "normális" volt, azaz PC-n Vramból, mindig látványosan több volt az aktuális konzolokhoz képest, így a konzolportok/mutliplatfrom címek, gond nélkül mentek PC-n, eddig.

    [ Szerkesztve ]

    Ordo est anima rerum.

  • Pug

    veterán

    válasz Raymond #370 üzenetére

    Mondjuk azt, hogy egy adott játékcsokor grafiaki setting-jei közötti vizuális eltérések nem húzhatóak rá az "összesz" játékra... gondolom ezt nem kell magyaráznom.

    Persze, az "ultráért" fizetett plusz erőforrásigény az esetek többségében nincs arányban a plusz látvánnyal (kb a HW T&L megjelenése utántól számolva), de ettől függetlenül eléggé mókás látni, hogy mióta az nV az elmúlt két széria esetén eléggé szűkmarkúan bánt a VRAM-mal, na azóta az nV fanboy vonaton a "VRAM sosem fogy el" és a "max settings a hülyéknek való" mantra pörög. :U

    [ Szerkesztve ]

  • laposonly11

    senior tag

    válasz Pug #372 üzenetére

    És még nem is említettük a laptopokat, RTX 3060 asztali 12GB Vram helyett, a lapos verzió 6GB, RTX 4050 szintén 6GB. "...mikro lag, mikro lag, 10-20 low fps, mikro lag..."

    Mondjuk van már szó megváltásról Nvidia fronton, ami tényleg korszakalkotó textúratömörítő eljárás, csak mikor realizálódik, az itt a kérdés:


    Cikk: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Ordo est anima rerum.

  • Raymond

    félisten

    válasz Pug #372 üzenetére

    Az eredeti video nem arrol szol hogy "most ezekben a jatekokban" hanem alltalanosan azt mondja hogy marhasag az Ultra.

    "Mondjuk azt, hogy egy adott játékcsokor grafiaki setting-jei közötti vizuális eltérések nem húzhatóak rá az "összesz" játékra... gondolom ezt nem kell magyaráznom."

    Mondjuk azt hogy egy par jatek problemait a *GB-al ahol nem igazan voltak a fejlesztok a helyzet magasalat nem huzhatod ra az osszes jatekra es nem alltalanosithatsz...gondolom ezt nem kell magyaraznom.

    "Persze, az "ultráért" fizetett plusz erőforrásigény az esetek többségében nincs arányban a plusz látvánnyal (kb a HW T&L megjelenése utántól számolva),"

    Nem kell tulzasokba esni, nem a HW T&L erarol van szo hanem az utobbi par evrol.

    "de ettől függetlenül eléggé mókás látni, hogy mióta az nV az elmúlt két széria esetén eléggé szűkmarkúan bánt a VRAM-mal, na azóta az nV fanboy vonaton a "VRAM sosem fogy el" és a "max settings a hülyéknek való" mantra pörög."

    Ettol fuggetlenul eleg mokas nezni hogy miota az iden kijott egy mareknyi (zomeben AMD szponzoralt) jatek ahol a rakat mas technikai problema mellett a VRAM es asset management se sikerul igazan a fejlesztoknek olyan motoroknal ahol ez mas fejlesztoknel nem okoz problemat es vizualisan sincs egyik masik igazan a hardveres igenyeknek megfelelo szinten azota az AMD fanboy a "16GB alatt nincs elet" mantrat fujja es az ezt eredetileg elkezdo HUB videot es erveit linkelgeti.

    Latod milyen egyszeru ez?

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Pug

    veterán

    válasz Raymond #374 üzenetére

    Es akkor feltetelezhetjuk, hogy talan az objektiv valosag a ketto kozott leledzik. (tegyuk hozza, hogy az emlegetett AMD marketing anyagot megelezoen mar elegge a "nem elegendo VRAM" toposz menten zizgett az internet, szoval az AMD azt inkabb meglovagolta, mint elinditotta ;) )

    Ami az en olvasatomban az, ahogy azt iden megjelent par AAA cim mar reprezentalta (es ha valoban objektivak akarunk lenni, akkor ez biza nem csak AMD marketing cimek es memory management issue-k alatt/mellett), hogy az elkovetkezendo idoszak AAA cimei eseten biza a 8GB problemas lehet nagy valoszinuseggel mar FHD eseten, es a 12GB pediglen 1440p mellett.

    En igy latom, termeszetesen tevedhetek, es az elkovetkezendo 2 evben zomeben olyan AAA game-k jonnek majd ki, hogy a 8GB es 12GB nem lesz limitalo FHD/QHD mellett... erosen ketlem, de legyen igy, legalabb kevesebb user fogja megszopni...

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz laposonly11 #364 üzenetére

    Köszönöm. Nagyon meggyőző a "8GB nem elég 1080p-re" vitában egy vadiúj játékról linkelt 1440p-s max. graf-os kép raytracinggel(!), meg 1440p ultra videók pont ezekben a nevetségesen gané új megjelenésekben, amiről beszéltem. De még az RE4-nél is "Prioritize Graphics" setting, és elég a 8GB még 1440p-re is. Ebben is említik amúgy a Hardware Unboxed "Ultra settings are dumb" videót. :D

    És high-on már nincs is különbség még 1440p-ben(!) sem a Last of Us-ban 8 és 16 között, nem hogy 1080p-ben. És az pont az játék, amiben még tovább is mennék, mert be lehet úgy állítani, hogy szebb legyen, mint a high preset (valamicskével, mert hát mint mondtam, majdhogynem nulla a különbség) és jobban fusson. Azt is említi, hogy 16GB-nál is van textúraprobléma. Jó port. :D Cyberpunkban 1440p-ben sem fut ki RT Overdrive mellett.

    Összességében köszi. Abból, hogy azt akartad bizonyítani, hogy a 8GB nem elég 1080p-re, a videó azt sugallja, hogy simán jó még 1440p-re is a legújabb címekben is akár. :D De vicces amúgy megint az "elemző" videó a szokásos hiánnyal, hogy nem mutatja be lényegretörően hogy egyáltalán mekkora a látványbeli különbség. Mert a videón is megint azt látszik, hogy.... semmi. :D

    De mindegy, elengedem. Úgysem jut túl ez a dolog nálatok azon, hogy " de ulthrah 3 jhátékhban". :D Mindenki más levonhatja a konklúziót.

    [ Szerkesztve ]

  • laposonly11

    senior tag

    válasz kwzatz #376 üzenetére

    Persze a Hoghwarts Legacy is azt bizonyítja hogy elég a 8GB Vram elmosódott medium, mert a highhoz is kevés, ultrán meg játszhatatlan villogó és el el tünedező textúrákkal, aha, ja hogy te rövidlátó vagy, esetleg 12 colon játszol, akkor nem szóltam. :U Arról már nem is beszélve, hogy még 2 év a következő VGA generációig, közben meg jönnek pl. az Unreal 5 ös játékok is, amik egy RTX 3070/80 ból is kapásból alsó-középkategóriát csinálnak, pusztán mert a GPU erejét fektetik meg... álmodozz tovább, hiszen Bill Gates is anno 1981 ben megmondta: "640 kilobájt elég lesz mindenkinek..."
    :C :))

    [ Szerkesztve ]

    Ordo est anima rerum.

  • laposonly11

    senior tag

    válasz Alogonomus #377 üzenetére

    Nem hallottad, most mondta meg Kwzatz a tutit, hogy elég lesz még pár évig a 8GB, akkor meg minek linkelgetsz ide ilyeneket? :DD

    Ordo est anima rerum.

  • PuMbA

    titán

    válasz Alogonomus #377 üzenetére

    Az eredeti videóban nincs megemlítve, hogy kizárólag NVIDIA-n néz ki így :) Minden kártyán így csinálja a Forspoken. Hiába állítod a textúra minőséget, a játék mindig olyan beállítással fog futni, amit ő beállít a VRAM mennyiségtől függően.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz laposonly11 #378 üzenetére

    A Hogwarts Legacy egy trágya. Írtam fentebb, 720p low-on is 16GB RAM-ot és 6GB VRAM-ot zabál, míg Xbox Series S-en van mindenre 10GB, és talán kb. 900p medium környéke lehet 60 fps-sel... A szubjektív része, hogy ez pl. egyik azoknak a játékoknak, amivel akkor sem játszanék, ha jó órabért fizetnének érte, de kinek mi.
    Neked úgy fest egyébként, hogy ennél a játéknál indokoltak az igények a látvány alapján? Nézz már mellé egy Cyberpunkot vagy egy RDR2-t. :D

    "meg jönnek pl. az Unreal 5 ös játékok is"
    Nah, megint az Unreal 5-ös játékok. És mik ezek? Hol, mikor, melyik? :D Inkább az Unreal 4-esek se jöttek volna, sok stutteres szar a legtöbb, még akkor is, ha a felét sem használja a VRAM-nak. Tisztelet a kivételnek.

    Az a helyzet, hogy a videó azt cáfolta, amit bizonyítani szerettél volna. Én annyit mondtam, hogy 1080p-re simán elég a 8GB VRAM. Te meg linkeled az 1440p ultra + raytracing videót ellenérvként. :D

    A Forspoken is jó. Ha ilyenekkel játszotok, akkor nektek úgyis mindegy. A jó játékokra való igényt kellene először növelni inkább, nem a grafikai részletességre valót. Bár ezeknél az sincs, csak gépigény. :D

    [ Szerkesztve ]

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz laposonly11 #364 üzenetére

    jajmááá....

    a 2560x1440 az kozel 2x annyi keppont, mint a 1920x1080

    több drón kell ;P

  • kwzatz

    őstag

    A legsokkolóbbat is elárulom, mert már Nvidia fanboyozás is ment... A Geforce 3 Ti 200 volt az utolsó Nvidia kártyám talán...

    hobizoli: Nem érdemes. Azt sem tudja mi mellett vagy ellen érvel, és valószínűleg a videót sem nézte végig, ha pont ezt hozta fel példának.

    [ Szerkesztve ]

  • Pikari

    őstag

    Érdekességképp megjegyzem, hogy az nvidia belerakott az opengl beállítások közé egy textúra méret limitáló beállítást. Opengl alatt a driver kontrollálja a textúrakezelést, ezért ott egyszerűen meg lehet oldani pl azt, hogy minden textúrát mondjuk negyed akkorára méretez betöltéskor a driver. Szóval két kattintás, és a 10 giga vramigényből mondjuk rögtön 2 giga lesz.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Raymond

    félisten

    válasz Pug #375 üzenetére

    Draga kartyaknal 2023-ban orulet a 8GB, ez termeszetes. A problema az egesz "8GB nem eleg semmire" hiszteriaval pont az hogy egy marhasag. Az NV termeszetesen besult azzal hogy amikor meg a SKU-kat tervezte akkor meglett ez a 12GB 4080 amibol aztan lett 12GB 4070Ti meg mindig magas aron. Ennek az lett az eredmenye hogy az alacsonyabb modelleknel nincs igazan hova menni. A 4060Ti-nel szerintem azert meg siman megjatszhattak volna a 160bit/10GB-ot es akkor azert egy kopettel jobban nezne ki meg ha az ara nem is igazan csabito. Na meg lenne elorelepes az ugyanazert a most ugyanazert az arert kaphato 3060TI es 3070 8GB kartyakrol.

    A masik dolog az hogy az egesz "8GB nem eleg 1080p-re se" vonalnal enyhen szolva kenik a reszleteket azok aki toljak szerintem. Az egyik erv az hogy mert a konzoloknal 16GB van. Hagyjuk azt hogy ez magaban is egy plusz kenes mert a komplett RAM 16GB ott es a jatekok ebbol 12-13GB-ot hasznalnak. Viszont ezeknel a jatekoknal az assett authoring a 4K-t celozza es 1080p-ben hasznalni azt a beallitast gyakorlatilag felesleges mert a texel resolution egyszeruen tul magas es nulla latvanybeli elonye van 1080p felbontason. A masik pedig az hogy itt meg mindig egy mareknyi jatekrol van szo ahol a fejleszto csapat nem volt a helyzet magaslatan (a konzolok verzioknal is volt es van egy csomo problema). Az hogy most mar az osszes jatek ilyen lesz szerintem nem igazan allja meg a helyet. Szerintem lesz megint egy kis korrekcio es lesznek normalis release-ek is. Mert a Nixxes megmutatta hogy a PS5 konverziok is lehetnek normalisak es nem az a katasztrofa mint a TLoU, Forspoken vagy Returnal peldaul, szerintem a Ratchet&Clank-el se lesznek gondok majd.

    Per pillanat az van hogy 299-319-ert van 3060 12GB es 3060Ti 8GB is, mindenki eldontheti mi a fontosabb es ugyan mar szinte teljesen elfogyott de meg van 2 modell nyomott aron (359-369) a 6700XT 12GB-bol. Gondolom amikor majd az elfogyott akkor a 6750XT arak is lemennek 400 ala. Szoval lehet most mar aranylag jo aron aranylag jo teljesitmenyu kartyakat kapni ujonnan is (beleertve a 7600-at), csak persze realisztikusan kene hozzaallni az elvarasokhoz es nem Ultra beallitasokat elvarni 1080p es 1440p-ben a most gyakorlatilag belepo kartyaknal az legujabb jatekokban (ok hogy van 200-230 korul 6600 es 3050 de ha +50-ert kapsz sokkal gyorsabban akkor ezt nemigen szamitom).

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Raymond #385 üzenetére

    csak persze realisztikusan kene hozzaallni az elvarasokhoz es nem Ultra beallitasokat elvarni 1080p es 1440p-ben a most gyakorlatilag belepo kartyaknal az legujabb jatekokban

    Hát nyilván, ha belépő áron lennének árulva, akkor könnyű lenne így megközelíteni. Csak ezek a kártyák a középkategóriás nevezéktannal és a középkategóriás ársávban érkeztek, úgyhogy előfordul, hogy az emberek középkategóriás teljesítményt várnak tőlük.
    Az, hogy technikailag tényleg belépőszintű termékről van szó, már egy másik kérdés :)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • laposonly11

    senior tag

    válasz kwzatz #381 üzenetére

    Megvan a Cyberpunk és az RDR2 is, és miért kapcsoljam ki előbbiben a Ray Tracinget, csak mert te kancsal vagy és neked anélkül is "szíp a gyáték, natyon szíp...hotdokkal, Kóúlával, mög csipszöl je". Mellesleg az átlag júzerek 90% a közelről sem látja a különbségeket bizonyos beállítások mellett, persze amint 70 cm es QHD monitor elé rakjuk a delikvenst, mindjárt látja a pixeleket és az ordító különbséget 1080p és 1440p között főleg ha FSR/DLSS működik és az előbbi felbontáson, ez durván elmosódott képet jelent de minek is fárasztom magam. Persze ne vegyél új kártyát se, majd Unreal 5 alatt megelégszel 720p medium textúrákkal hehe. A trabant is jó lesz még 5 évig, lassú, büdös, de megy ez a lényeg. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Ordo est anima rerum.

  • kwzatz

    őstag

    válasz laposonly11 #387 üzenetére

    "szíp a gyáték, natyon szíp...hotdokkal, Kóúlával, mög csipszöl je"
    A kommentjeid alapján ez inkább te lehetsz. Ezek közül én egyikkel sem élek. :D

    "mindjárt látja a pixeleket és az ordító különbséget 1080p és 1440p között"
    Jah főleg ha 21 colos az 1080p monitor és 27 colos az 1440p monitor szinte azonos DPI-vel. Az a legnagyobb. De valószínűleg azt sem tudod, miről beszélek.

    "az ordító különbséget 1080p és 1440p között főleg ha FSR/DLSS működik és az előbbi felbontáson, ez durván elmosódott képet jelent"
    Javaslom kukkantsd meg a Last of Us-ban. :D Meglepő megtapasztalás lesz az FSR az elmosott szar "ulthra" natív TAA után. :D

    "Persze ne vegyél új kártyát se, majd Unreal 5 alatt megelégszel 720p medium textúrákkal hehe."
    Példát még mindig nem sikerült írni valahogy. Viszont érzek legalább 15 év és 50 IQ-nyi különbséget rád nézve negatív irányban, úgyhogy tényleg elengedem mára. :D

    [ Szerkesztve ]

  • hajbel

    addikt

    válasz Raymond #385 üzenetére

    Rajtad kívül ki mondott olyat, hogy a 8gb nem elég semmire? Senki. [link] Mi csak azt mondjuk, amit a HW unboxed is, hogy aki új kártyában gondolkozik, az inkább vegyen 6700 XT-t, amit kerek perec ki is mond Steve 23:15-nél. Már 4 játék kijött minimum Hogwards Legacy, TLOU, RE4, Forspoken ahol kezd kifutni a vramból egy 8gb vramos kártya. Nem játszol olyan játékkal, ahol nagy különbség van ultra és high között, ok. Lehet, hogy más játszik. Azt viszont honnan tudod, hogy nem jelenik meg fél év múlva számodra, vagy más számára egy olyan cím, ahol pont az a 4 giga vram fog hiányozni a szignifikánsan jobb élményhez és megfosztod ettől. Félrevezeted azért, mert neked 8 gigás kártyád van és be akarod magadnak bizonyítani, hogy a 8 gigával el lehet lenni? El lehet lenni, csak nem a 200 ezres kategóriában. A probléma fennáll, minden jel arra mutat, hogy egyre rosszabb lesz a helyzet, hogy ez a gyíkemberek, vagy a vadkapitalizmus miatt van, teljesen mindegy. Nem tudjuk, hogy mit hoz a jövő, pont ezért kell ez a kártya helyett egy 6700XT-t venni, ahogy Steve is tisztán, érthetően, megfogalmazza ezt a kártyáról készült tesztben. Az a sztereotípia viszont nettó hülyeség, hogy mindenhol ugyanúgy semmi különbség ultra és high között. Én is mindig optimalizálok minden egyes játékot.

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • Raymond

    félisten

    válasz hajbel #389 üzenetére

    "Rajtad kívül ki mondott olyat, hogy a 8gb nem elég semmire? Senki."

    Ezt ugye nem gondolom komolyan? Mar elnezest, de komaban voltal az utobbi 2-3 honapban?

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • hajbel

    addikt

    válasz Raymond #390 üzenetére

    Mondjuk akkor már belinkelhetnéd azt a bizonyos hszt-t. Kösz az aggódást, nem voltam kómában, értelmes külföldi hw teszteket néztem többek között az egyre inkább lezüllő ph helyett.

    [ Szerkesztve ]

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • Raymond

    félisten

    válasz hajbel #391 üzenetére

    Koszi, de hulyet csinalhatsz a haverjaidbol ha nincs mas dolgod. Tovabbi jo szorazkozast.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • b.

    félisten

    válasz hajbel #389 üzenetére

    "Rajtad kívül ki mondott olyat, hogy a 8gb nem elég semmire?
    És ezek után jó hosszan te magad mondod ezt el...

    "Félrevezeted azért, mert neked 8 gigás kártyád van és be akarod magadnak bizonyítani, hogy a 8 gigával el lehet lenni?"

    Raymond is azt írta, hogy ésszerű kompromisszumokkal elég annak aki nem akar venni radeont vagy éppen 6600 XT vagy 6650XT vagy 7600 kártyája van vagy azt vesz ( mert a 6650 XT 98 ezer forint újan, [link]a 6700XT meg 50 % kal többe kerül 145 ezertől van [link] és átlagban van köztük kb 10 % 1080 P ben?.) az leveszi a textúrákat abban a pár játékban 1 vagy 2 szinttel, hogy jó legyen aztán kész.

    A 6700XT kb 3 hónapja csúszott be abba az árkategóriába, hogy most mindeki rohanjon venni 6700XT-t sőt igazából a 7600 debütálásakor lett kiemelt kategóriába.
    Májusban még 165 ezer tavaly meg 180 ezer fölött mozgott
    A 6600 és a 6650 XT messze a legjobb árértékű kártya voltc és még most is az szerintem a maga kis 8 GB Vramjával.1080 P re amíg el nem kezdődött a világvége a 8 Gigás kártyáknak. Hozzá teszem nem ezen kellene spórolnia cégeknek amúgy ez tök igaz.
    Mint annyiszor leírtam az Amd legnagyobb konkurenciája az RDNA3 nál az RDNA2. Amúgy meg sok embernek nem pálya a radeon, a 3060 Ti meg most szintén olcsó és 8 GB ide vagy oda vagy FHD ra elég néhol kompromisszumokkal néhol nem.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • hajbel

    addikt

    válasz b. #393 üzenetére

    Végre egy értelmes hozzászólás. Egyet is értek, bár én a 7600-t hasonlítottam össze a 6700 XT-vel, a 6600 XT más kategória. Ha ekkora ár/érték különbség van, akkor már megérheti megkockáztatni, hogy valami sokkal rosszabbul nézhet ki, mert le kell venni a textúrát.

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • kwzatz

    őstag

    válasz hajbel #394 üzenetére

    "Végre egy értelmes hozzászólás. Egyet is értek"
    Omegalul. "Egyet is értek", mikor ezen vitatkoztál velem 50 hsz-en keresztül. Írtam, hogy 1080p-re elég 8GB VRAM, egyből azzal nyitottál, hogy ne javasoljak hülyeséget. :D
    Kiemeltem (mások szintén), hogy a 80 ezres 6600-ról írok, meg a 6650XT-ről, hogy a 3070 nem éri meg, mert drága kártyán legyen több, és toltátok egyfolytában ugyanazt. Most meg már logikus, meg "ha ekkora ár/érték" különbség van.
    Ilyeneket írtam:
    "Én javaslok hülyeséget? Amikor valaki beírja, hogy egy 80 ezres kártya 8GB VRAM-mal lehet, hogy megérősebb lenne neki, aztán nagy bölcsen azt mondod, hogy "de a 145 ezres kártyát érdemesebb". No shit Sherlock!"
    "Persze. Onnan indult, hogy a 3070 (és a 3060 Ti is idevehető lassacskán) nem éri meg a 8GB VRAM miatt, amivel totál egyet is értek, drágább kártyákon legyen több. Innen eljutott a dolog oda, hogy már a 80 ezres 8GB VRAM-os kártyát sem ajánlják 1080p-re, vegyen mindenki inkább 150k-ért 12GB-osat."

    Lehet az a legnagyobb gond, mint ami általában lenni szokott. Az értő olvasás hiánya, vagy csak hogy önmagában a vitatkozásért vitatkozz esetleg egyszerűen egy troll vagy. Aztán másnap már úgy ébredsz, hogy "jah, logikus".
    Elképesztő, és erre pazarlok időt.

    [ Szerkesztve ]

  • hajbel

    addikt

    válasz kwzatz #395 üzenetére

    1. "Írtam, hogy 1080p-re elég 8GB VRAM, egyből azzal nyitottál, hogy ne javasoljak hülyeséget." Ezt írtad:
    "Tapasztalatom szerint ez max. akkor igaz 1080p-ben, ha valaki kényszert érez a parasztvakításon túl másra nem alkalmas beállításokat is "ulthrhára" tenni" --> Most is tartom, hogy ez félrevezető, hülyeség.

    2. "Kiemeltem (mások szintén), hogy a 80 ezres 6600-ról írok..." A 345-ös hsz-re reagáltam, amiben azt írta "750ti-ról ugrottam Rx580-ra egy álom volt, lassan cserélném, nekem piszok nagy lépés lenne egy ilyen. (de valószínűleg rx6600 megérősebb) " Mivel több évig használ egy vga-t, most is tartom, hogy 12 gigást vegyen inkább. Ha valaki rövidebb távra tervez, akkor megérheti neki a 660 0XT. Több évre tervezve viszont semmiképpen nem vennék. Fent már linkeltem a véleményed, ahol leírod, hogy az ultra parasztvakítás, mindenhol elég a 8 giga.

    3."Omegalul. "Egyet is értek", mikor ezen vitatkoztál velem 50 hsz-en keresztül." Mondjuk a Te hozzászólásodat is értelmetlennek tartottam volna, ha nem azt írod, hogy a 12 gigás kártya csak parasztvakításra jó, mert a 2015-ös játékok jobban néztek ki, hanem mondjuk megpróbálod számokkal alátámasztani a véleményed. Ilyen egyszerű.

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • kwzatz

    őstag

    válasz hajbel #396 üzenetére

    1. Ezt írtad pontosan:
    "Mindenkinek kell több vram, mert egyre optimalizálatlanabbak a játékok és határos időn belül nem lesz elég a 8gb. Az utóbbi fél évben megjelent 3 játék, amihez nem elég már a 8gb. Attól még, hogy ezekkel nem játszol, ne javasolj hülyeséget másoknak, légyszi!"

    Ez a gyökeres ellentéte annak, amit most tolsz, hogy "ha jó az ár/érték", mert itt még kategorikusan azt mondtad, hogy nem elég 8GB, illetve nem sokára nem lesz elég, és kifejezetten hülyeséget mond, aki mást állít. Szerintem meg ez hülyeség és félrevezető, totálisan. Azóta sem jött értelmes példa arra, hogy mire nem elég 1080p-ben, milyen "kompromisszumot" kell vállalni. Csak a másik arc jött az 1440p ultra raytracing videókkal. :D

    2. Az ultra parasztvakítás, mindegy mit hiszel. Elvileg a Hardware Unboxed videókat szereted, javasolták már többen (én is) az "Ultra settings are dumb" videójukat. Írtam már azt is, hogy az ultra önmagában eleve tartalmaz olyat, mint a Motion Blur, ami sokaknak kifejezetten negatív. Akkor miért mérvadó? Vagy nem tudom... Csináld azt, amit én, hogy... kipróbálod? :D Kértem, hogy ugyan mutasson már valaki képet/videót/bármit arról az őrületes különbségről 1080p-ben, ahol az ultrához 8GB-nál több kell, és olyan óriási különbség van ahhoz az optimális beállításhoz képest, amihez a 8GB még éppen elég. Azóta sem jön, nem is fog. Mert nincs. :D Kínlódhattok itt napokig, amíg ilyen nincs, addig csak agyatlan sírás. Ez lenne az érv. De erre még 1 játékot sem tudtok összevakarni 10-en sem a topic-ban. :D

    3. A 8 éves Arkham Knight meg még mindig FÉNYÉVEKRE van látványban (is) pl. a retek Forspokentől pl. töredéke gépigénnyel. Művészet, tehetség > nyers erő. Ha ezt nem látod, akkor nem tudom, hogy az ultra-high között hogy látod azt a "fenenagy" különbséget bármiben. :D
    "hogy a 12 gigás kártya csak parasztvakításra jó"
    Ez meg szalmabáb, hasonlót sem írtam, de hát így kell "vitatkozni", ha a másik érveire nem nagyon van opciód.
    Emellett mást sem csinálok, mint példákkal, számokkal (a videókból) támasztom alá a véleményem. Szemben veletek, akik zéró példát tudtok felhozni, ami az állítást (1080p-re nem elég 8GB) alátámasztaná.
    Nem fárasztom magam tovább, ezen a ponton már nevetségessé váltál.

    [ Szerkesztve ]

  • paprobert

    senior tag

    válasz kwzatz #397 üzenetére

    Le lehet rövidíteni ezt a diskurzust.

    1. Tudja egy ilyen kártya a konzol szintet?
    -compute-ban? Nem.
    -VRAM-ban? Nem.

    2. Fog ez gondot okozni a mostani konzolgenerációra készülő játékoknál?
    Igen.

    3. Belefér ez 280 dollárért?
    Nem.

    [ Szerkesztve ]

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

  • kwzatz

    őstag

    válasz paprobert #398 üzenetére

    Ez nem lerövidítés, hanem egy teljesen más diskurzus. :D
    1. Ez azért így elég masszívan elnagyolt, de már bele sem kezdek.
    2. Nem fog. A sokat emlegetett UE5 játékok? :D Mennek orrba-szájba a showcase-ek, és szinte lószar sem jön, aminél ezt indokoltnak látnám 2 éven belül. Már-már kínos, hogy mennyire gyér a felhozatal.
    3. 269$ az MSRP, nálunk is csökkent már azóta is az ár, ráadásul a 6650XT 8GB még mindig jobban megéri. Soha nem a 7600 mellett kardoskodtam, 1080p 8GB VRAM volt a téma.

    Egyre biztosabb vagyok benne, hogy a bottom környékén járunk, mert mindenki kezd kicsit "kapzsi" lenni, és úgy érzem, megint lesz sírás, amikor a dollár megint elkezd erősödni, vagy az AI téma miatt megint "chiphiányt" kiáltanak. :D
    Félelmetes látni, hogy a teljesítmény, ami tavaly/tavalyelőtt háromszoros áron még "megérte, mer' má' mindhig ennyhi leszh", (és akkor azért hülyéztek még le, mert azt mertem mondani, hogy jönni fog egy rohadt nagy korrekció a kriptó téma után, így érdemesebb várni) az a teljesítmény most 98k-ért ajándék RE4-gyel már gáz, mert csak 8GB VRAM. És hát az már 1080p-re sem jó.
    Ha abból indulunk ki, hogy a tömeg mindig téved, és milyen álláspontont van most a tömeg... :U

    Összefoglalva: Ha valaki 1440p-n szeretne játszani és nem gond 150k (és a gyérebb hűtés, mert más csak drágábban van, ahogy nézem), akkor 6700XT. Ha 1080p-n szeretne játszani és nem szeretne annyit költeni, 6650XT vagy 7600, amikor esik még kicsit az ára 100 környékén. Bőven jónak fogja érezni, aki RX 570/580 vagy 1060 környékéről (esetleg lejjebb) vált. Más meg nem nagyon van ilyen ár/érték aránnyal. Változhat még pozitív irányba valamicskét (amikor jön a 7600XT, 7700 stb.), de lehet, hogy lassacskán pár hónapon belül újra negatívba fog, mindenki mérje fel magának a kockázatot.

    Örültem a szerencsének.

Új hozzászólás Aktív témák