Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz paprobert #50 üzenetére

    Nem igazán hozott kedvezményt, 260 dolcsi a 6650 XT. Ezért csökkentettek árat az uccsó pillanatban, hogy legalább ne legyen rosszabb perf mutatója, ha már nem jobb.
    Nvidia még erre sem figyelt, simán rettenetes a 4060 Ti. A 6700 XT első osztályú kártya 12 GB vrammal ezen az áron, aki nem akar RT vel játszani.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • zovifapp111

    aktív tag

    válasz paprobert #50 üzenetére

    Miért nem a sima 6600-hoz hasonlítod? Ez nem xt és nem is 50-es. Ennyi erővel nézheted a 6700-hez is, induló árban kb. ott lesz. Csak kérdezem :K

    Alig várom a tavaszi zöldelést!

  • elder troll

    senior tag

    válasz paprobert #40 üzenetére

    A cikkben 5nm szerepel a táblázatban (igaz zárójelben N5 és N6 néven), halfode esetén tényleg kisebb befektetés.

    [ Szerkesztve ]

  • Lokii

    tag

    válasz paprobert #50 üzenetére

    RX450 és 550re gondoltál lehetséges, mert 60asok 220 USD környékén jártak, PL 2018 végén én egy RX560 ROG Strix non EVO, mert, GT440el nehéz volt és nem volt több pénz és nem akartam használtal szerencsét próbálni és hát még vagyok elégedve vele, csak mondjuk kéne egy valamennyivel erősebb

    PL jelenleg 124 USD , 44000 Ft , RX550 Pulse, az ÁFA nélkül 100 dollár alatt van pont

    Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

  • kwzatz

    őstag

    válasz paprobert #398 üzenetére

    Ez nem lerövidítés, hanem egy teljesen más diskurzus. :D
    1. Ez azért így elég masszívan elnagyolt, de már bele sem kezdek.
    2. Nem fog. A sokat emlegetett UE5 játékok? :D Mennek orrba-szájba a showcase-ek, és szinte lószar sem jön, aminél ezt indokoltnak látnám 2 éven belül. Már-már kínos, hogy mennyire gyér a felhozatal.
    3. 269$ az MSRP, nálunk is csökkent már azóta is az ár, ráadásul a 6650XT 8GB még mindig jobban megéri. Soha nem a 7600 mellett kardoskodtam, 1080p 8GB VRAM volt a téma.

    Egyre biztosabb vagyok benne, hogy a bottom környékén járunk, mert mindenki kezd kicsit "kapzsi" lenni, és úgy érzem, megint lesz sírás, amikor a dollár megint elkezd erősödni, vagy az AI téma miatt megint "chiphiányt" kiáltanak. :D
    Félelmetes látni, hogy a teljesítmény, ami tavaly/tavalyelőtt háromszoros áron még "megérte, mer' má' mindhig ennyhi leszh", (és akkor azért hülyéztek még le, mert azt mertem mondani, hogy jönni fog egy rohadt nagy korrekció a kriptó téma után, így érdemesebb várni) az a teljesítmény most 98k-ért ajándék RE4-gyel már gáz, mert csak 8GB VRAM. És hát az már 1080p-re sem jó.
    Ha abból indulunk ki, hogy a tömeg mindig téved, és milyen álláspontont van most a tömeg... :U

    Összefoglalva: Ha valaki 1440p-n szeretne játszani és nem gond 150k (és a gyérebb hűtés, mert más csak drágábban van, ahogy nézem), akkor 6700XT. Ha 1080p-n szeretne játszani és nem szeretne annyit költeni, 6650XT vagy 7600, amikor esik még kicsit az ára 100 környékén. Bőven jónak fogja érezni, aki RX 570/580 vagy 1060 környékéről (esetleg lejjebb) vált. Más meg nem nagyon van ilyen ár/érték aránnyal. Változhat még pozitív irányba valamicskét (amikor jön a 7600XT, 7700 stb.), de lehet, hogy lassacskán pár hónapon belül újra negatívba fog, mindenki mérje fel magának a kockázatot.

    Örültem a szerencsének.

  • kwzatz

    őstag

    válasz paprobert #401 üzenetére

    A "kapzsit" nem úgy értem. Teljesen jogos főleg az elmúlt két év után jobbat várni olcsóbban. De sajnos óhatatlanul is abba fog torkollni egyeséknél, hogy tovább vár, mint kellene. Érdemes racionálisan nézni, mert a végtelenségig nem fog csökkenni az ár. Még egy kicsi azért lehet benne. A raktárkészletek apadnak szépen már 1+ éve, az új gyártást meg a kereslethez igazítják, az is lehet, hogy beintenek és az AI vonalra fókuszálnak nagyobb erővel a cégek. Ha nincs túlkínálat miközben már a következő szériával kellene kijönni (ahogy most volt), akkor nem lesz nekik olyan problémás a helyzet, főleg ha van más piac is. Szóval mindenki addig érezze nyeregben magát, amíg ez tart. :D

    "2.5x szorzóval árult kártyák most 2x-es áron mennek,"
    2x-es áron már nem igazán, legalábbis az alsó-közép kategóriában. A forint gyengeségét nem fogják nullázni az 5 évvel ezelőtti állapothoz képest. 1-2 éve meg volt, hogy nem is 2,5x-es szorzóval mentek, hanem sok esetben inkább 4x.

    "Az RX7600-hoz visszatérve, ha te csak 2 évre előre számolsz, akkor zárójelbe lehet tenni a beszélgetést, addig elég lesz... valamire."
    1080p-re valódi(!) kompromisszum nélkül bármiben.(értsd, nem kell megállított képen 3x Zoom mellett 3 percig figyelni, hogy lásd a különbséget a fűszálak számában - mert általában ez a szint most ultra-high között a játékok többségében) Némi kompromisszummal tovább is.
    Ha azt is hozzávennénk, hogy ezen játékok 95%-a amúgy is érdemtelen lesz a rászánt időre is, akkor még jobb a helyzet, de ez már egyéni preferencia -sok esetben meg igénytelenség, manipulálhatóság, stb. - kérdése is, megint más téma.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák