Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz paprobert #398 üzenetére

    Ez nem lerövidítés, hanem egy teljesen más diskurzus. :D
    1. Ez azért így elég masszívan elnagyolt, de már bele sem kezdek.
    2. Nem fog. A sokat emlegetett UE5 játékok? :D Mennek orrba-szájba a showcase-ek, és szinte lószar sem jön, aminél ezt indokoltnak látnám 2 éven belül. Már-már kínos, hogy mennyire gyér a felhozatal.
    3. 269$ az MSRP, nálunk is csökkent már azóta is az ár, ráadásul a 6650XT 8GB még mindig jobban megéri. Soha nem a 7600 mellett kardoskodtam, 1080p 8GB VRAM volt a téma.

    Egyre biztosabb vagyok benne, hogy a bottom környékén járunk, mert mindenki kezd kicsit "kapzsi" lenni, és úgy érzem, megint lesz sírás, amikor a dollár megint elkezd erősödni, vagy az AI téma miatt megint "chiphiányt" kiáltanak. :D
    Félelmetes látni, hogy a teljesítmény, ami tavaly/tavalyelőtt háromszoros áron még "megérte, mer' má' mindhig ennyhi leszh", (és akkor azért hülyéztek még le, mert azt mertem mondani, hogy jönni fog egy rohadt nagy korrekció a kriptó téma után, így érdemesebb várni) az a teljesítmény most 98k-ért ajándék RE4-gyel már gáz, mert csak 8GB VRAM. És hát az már 1080p-re sem jó.
    Ha abból indulunk ki, hogy a tömeg mindig téved, és milyen álláspontont van most a tömeg... :U

    Összefoglalva: Ha valaki 1440p-n szeretne játszani és nem gond 150k (és a gyérebb hűtés, mert más csak drágábban van, ahogy nézem), akkor 6700XT. Ha 1080p-n szeretne játszani és nem szeretne annyit költeni, 6650XT vagy 7600, amikor esik még kicsit az ára 100 környékén. Bőven jónak fogja érezni, aki RX 570/580 vagy 1060 környékéről (esetleg lejjebb) vált. Más meg nem nagyon van ilyen ár/érték aránnyal. Változhat még pozitív irányba valamicskét (amikor jön a 7600XT, 7700 stb.), de lehet, hogy lassacskán pár hónapon belül újra negatívba fog, mindenki mérje fel magának a kockázatot.

    Örültem a szerencsének.

Új hozzászólás Aktív témák