Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grabowski

    csendes tag

    válasz Szirty #64 üzenetére

    Üdv!

    Az élvezérlésre természetesen például az Omron vagy a GE Fanuc is külön bitet használ. Nyilván. Meg az összehasonlítás eredményeinél is.... Azonban nem látom be, hogy miért kell nekem 2007-ben azzal tölteni az időmet, hogy ilyesmiket adok meg.

    Igen, tudok indokolni.
    1. Hasonló tudású gépekhez képest drága.
    2. Általában (és a fentiekből is adódva) sokkal több idő leprogramozni ugyanazt a feladatot, amit mondjuk (derüljön ki: Omron-barát vagyok) más PLC-nél.
    3. Létrában legalábbis muszáj deklarálnom a dbw-t, különben hibával megáll a cucc. Ez egy éppen üzemelő gépnél meglehetősen kínos tud lenni.
    4. Erősen típusos, Omronnál ez nincs, aminek ahogy említetted hátránya is van, megengedi, hogy elrontsd a programot, aztán órákig keresgéld a hibát.
    5. Ki hallott olyat, hogy manuálisan el kell vennem a tápot egy kijelzőtől (újra kell indítanom), majd gombokat nyomogatnom ahhoz, hogy a frissített programot rá tudjam tölteni.
    6. Műszaki támogatásban a Siemens nem túl jó (manual se), egy programozó kábel 80 ezer, a szoftver sem olcsó, a tanfolyam meg pláne.
    7. Míg a Siemens-nél azt keresem, hogy mivel tudnám az adott feladatot megvalósítani, más általam favorizált PLC-nél inkább azt kell mérlegelnem, hogy az adott feladathoz a sok rendelkezésre álló utasítás közül melyik a kedvemre való.

    Volt eset, hogy a felfutó élre az istennek se hajtotta végre az adott utasítást. Ezt már más PLC-nél is tapasztaltam.

    STL-t nem használok.



    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák