Hirdetés
- Száguld a Meta és a Microsoft, 500 milliárd dollárral lőttek ki az AI-részvények
- Jól áll az ARM-os Windows helyzete, de a játékoknál nem jön az áttörés
- Kínai kézbe kerül a MediaMarkt áruházak tulajdonosa
- Bővíti a Strix Halo kódnevű dizájn képességeit az AMD
- Komolyan ráállt a csúcs-GeForce-ok átalakítására Kína
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója
Új hozzászólás Aktív témák
-
syC
addikt
Remélem, hogy abban a boltban dolgozol, ahol vásároltam a tv-t, és pont azt pozíciót töltöd be, akinek a posztja eldönteni azt, hogy melyik tv-t mikor cserélik
Pedig már majdnem 1 hónapos a tv .. Nem lenne vele semmi bajom, ha megfelelően működne, befognám a számat, ha írnak hozzá egy bugmentes szoftvert. De ez azért k....ra bosszantó.
-
syC
addikt
Mire számíthatok, ha nem konkrét hw hibával, hanem sw hiba gyanújával vinném vissza a tv-t? (spontán fagyások, gyakori "tv-néző funkció" összeomlás, ami epg-n belül csatornaváltással okozható, és a jó régi magátol ki-be kapcsolgatós téma) Van valakinek tapasztalata ez ügyben?
-
proly01
őstag
"Azt mondta a szerviz hogy mivel "razor slim" a tv vagyis vekony nagyon plusz aluminium ugye ezert bizonyos pattogay recseges belefer a kihules es a felmelegedes hatasara mivel a tv nagyon vekony ahhoz kepest amilyen hőt lead es felvesz ez termeszetes.A lenyeg hogy ne feszuljon.
Hat nem tudom.Acces denied: Igen kikapcsolasnal jellemzőbb mint bekapcsolas utan.Nem tudom elkepzelheto van ilyen hogy tulmelegszik?Ez hiba?
8cm re all el a faltol mellette 27cm felette 10,5 alatta 36cm a szekrenyhez kepest.Marmint a helx ahol levegozhet."Na.......
Azóta megbizonyosodtam róla,hogy valószínűleg a fali konzolom okozhatja ezeket a problémákat.
kérdésem az lenne,hogy
a fali konzol jó e az 55" ös tvhez? (mert ilyen vadonatúj pont van itthon elfekvőben plussz ez nem olyan régi moddell)
A hamát felhívtam azt mondták,ha nem döntögetem fixen felteszem egyenesben akkor jó csak a kiló stimmeljen vagyis a tartóállvány teherbírását ne haladja meg a tv súlya.Mert,hogy ugye el,életileg csak 47" ig jó viszont azt mondták ez a forgathatónál számít csak ha a tv súlya nem nagyobb(17kg) az állvány teherbírásánál (30kg) akkor feltehetem vele.
szerintetek? -
JokerMaffia
tag
Sziasztok!
Segítségetekre lenne szükségem, hogy idegen nyelvű magyar feliratozású filmek megtekintésénél a felirat milyen beállításra állítsam be, amit egy pfs 7109 készülék meg tud jeleníteni? Eddig próbáltam a Unicode, és a UTF-8 karakterkészletet egy ehhez megfelelő programmal átkódolni, illetve a tévékészüléken található karakterkészletek közül kiválasztani a megfelelőt, sajnos egyik sem segített.
Bíztam abban a UTF-8 működhet, ahogy a 4000 szériás készüléken. Nem vált be. Köszönöm mindazoknak akik segítenek.J.M.
-
busman_
tag
válasz
Wikking #11924 üzenetére
Sajnos a vezetéknélküli adatátvitel meg sem közelíti a kábeles szinjét. Ha ki akarod maxolni a tv-t tudását akkor be kell ruházni, ami nem mindig éri meg (penge router N-es vagy AC 5GHz ) és még úgy sem biztos a siker. Én sok hónapnyi szarozás után utp kábelnél maradtam (47pfl5008), a második TV-n meg nem is próbálkoztam a wifivel (50pfs7509).
-
proly01
őstag
Ja es azt elfelejtettem hogy akkor is pattog de akkor visszafogottabban ugye (4 oldalas ambi van benne) en termeszetes beallitason hasznalom mikor pl vilagos jelenet utan huzamosabb ideig sotet resz van pl egy filmben.
-
#94529552
törölt tag
válasz
access_denied #11980 üzenetére
Nem kell elfogadni a hibát, csak akkor, ha vásárláskor felhívták a figyelmét rá, hogy majd így működik. Ha nem így történt, akkor hívni kell a szervizt.(ha még garanciális), és ne legyen újabb lerázás. Csattog-pattog, reccsen-roppan. Ez nem természetes dolog egy drága tévénél, akármit is mondasz.
-
csalafinta65
senior tag
válasz
access_denied #11981 üzenetére
Köszi! ( akkor megfontolom
)
-
Zoli1222
addikt
ha szép a képe és jó az ambi is, akkor már olyan nagy gond nem lehet
Nem tudom, h mennyire használná a többi szolgáltatását a tv-nek a barátom...
Mondjuk 3 dolgot én is nehezményezek a tv-vel kapcsolatban
- lassú és kesze-kusza menü
- volt 1 kis áramszünet és ugrottak a tv csatornák azaz újra kellett keresni
- nincs a távirányítón billentyűzet világítás -
access_denied
senior tag
válasz
csalafinta65 #11966 üzenetére
Ebből kiindulva úgy 220e Ft-ot saccolnék.
-
access_denied
senior tag
válasz
proly01 #11978 üzenetére
Kicsit hasonló magyarázatot kaptál a szervízestől, szeritem nincs ok az aggodalomra.
Két dolgot próbálnék ki.
1. Levenni az állványról, úgy működtetni és kikapcsolás után figyelni, hogy van-e ez a pattogás. Ha van, akkor nem függ össze az álvánnyal, ilyen a tévé, el kell fogadni, ennyi.
2. Nekem olyan az állványom, amelyik - ha szeretném, akkor - tudna lazább felfogatást, sőt pici szabad mozgást engedni. Megpróbálnék gumigyűrűket tenni a felfogatás, csavar alá, mindenhova, hogy lazább legyen a rögzítés. Hátha.
Illetve megnézném, hogy működés közben mennyire melegszik fel a tévé hátulja.
-
syC
addikt
válasz
Luck Dragon #11972 üzenetére
A tv képére nem lehet panasz, másra annál inkább.
-
proly01
őstag
Azt mondta a szerviz hogy mivel "razor slim" a tv vagyis vekony nagyon plusz aluminium ugye ezert bizonyos pattogay recseges belefer a kihules es a felmelegedes hatasara mivel a tv nagyon vekony ahhoz kepest amilyen hőt lead es felvesz ez termeszetes.A lenyeg hogy ne feszuljon.
Hat nem tudom.Acces denied: Igen kikapcsolasnal jellemzőbb mint bekapcsolas utan.Nem tudom elkepzelheto van ilyen hogy tulmelegszik?Ez hiba?
8cm re all el a faltol mellette 27cm felette 10,5 alatta 36cm a szekrenyhez kepest.Marmint a helx ahol levegozhet. -
proly01
őstag
Bocsanat mobilrol vagyok.Az ekezetekert is. 😕
Szoval hogy kikapcsolas utan fel oraval is recseg pattog ropog a tv mintha el akarna torni.Az allvanyom nem mai (7eves kb) de acel es 30kg ig birja.Nem allithato dontheto semmi.
-
proly01
őstag
Azt szeretném megkérdezni akinek 48 49 55 65 " tv je van falikonzolon hogy nektek is recseg roppog a tv kikapcsolas utan?Nekem (pfs 8109) ugy pattog recseg hogy azt hiszem szet fog szakadni vagy hogy betort a kepernyo.....
A philips azt mondta ugyelni kell hogy a fali allvanyon ne feszuljon a tv....jooooooo.....es megis honnan tudjam hogy feszul e? -
-
sirály69
őstag
Az elmúlt hét szerdán felhívtak a szervizből, hogy megérkezett az újabb kijelző és mikorra küldheti a futárt.
(3 hét alatt kapták meg, előzőekben 1 hét volt)
Hétfőre kértem.
Tegnap 10 körül felhív a kijáró műszerészük, hogy itt van Debrecenben és elvinné a tv-t.
Mondom: Futárt rendeltek, de vigye csak el mert benne jobban bízok. Mindjárt visszahív...
A szervizből azt mondták, hogy a futár vigye el.
16 ó 55 p-kor otthon csengetnek. A futár volt, viszi a tvm... Már azt hittem nem is fog jönni.
Nagyon remélem és ajánlom, hogy legkésőbb csütörtökön hibátlan állapotban kapjam vissza, mert ... -
Zoli1222
addikt
válasz
Luck Dragon #11968 üzenetére
Köszi! Akkor ezt ajánlhatom neki?
-
-
Zoli1222
addikt
Sziasztok!
Múlt héten átjött egy jóbarátom és néztük a tv-t(47pfs7509) 1 kicsit. Na azóta szeretne ő is egy ilyet, de már sehol se kapni. 200K körül melyik most a legjobb 3 oldalas max 47"-ig? A válaszokat előre is köszi!
-
csalafinta65
senior tag
Szia! Szerinted a 49 PUS 7150 ára , kb. 1 év múlva mennyi lehet majd?
-
ftc
nagyúr
Nah az utolsó héten belül vagyok a reklamációban.. Eddig semmi hír...
Lehet kezdhetek új TV után nézni?
-
mobbo
senior tag
philips android smart tv-ről van vélemény/tapasztalat? belassul az androidos tv is, mint sok telefon?
nekem popcorntime és xbmc lenne a lényeg,3D-t lehet nézni androidon belül ezeken a tv-ken vagy kell hozzá külső mediaplayer?
pl erre gondolok, de bármilyen androidos tv lehet
off
xbox vagy ps4 tud 3D játékot ilyen tv-n?
thx!!! -
access_denied
senior tag
Tény, hogy vannak kalkulátorok, melyek szépen ki is számolják, hogy milyen távolságból, milyen átlójú tévéhez mekkora felbontást tud kezelni a szem. Úgy is van ahogy írtad, igazából csak a boltban látszódott (és ott talán 2 méterre se voltunk a tévétől) a 720 és az 1080 közötti különbség.
Biztos én sem veszem észre, holnap majd megnézek két ugyanolyan filmet 70-ban és 1080-ban is és kiderítem, honnan lehet észrevenni a különbséget. Vélhetően lesz vagy 2m és így nem kell 1080-ra váltani
.
Sose teszteltem, mindig hittem a tudományos magyarázatban
(érdekes, itt 9' 9"-nál van a váltás, ami ugye durván 2.7m)
-
syC
addikt
válasz
access_denied #11960 üzenetére
Nekem csak FHD-s a tv-m, kezdetben még be is szereztem jó pár 1080p-s filmet. Aztán mi is olyan 3m-ről nézzük a tv, rájöttem, hogy egyszerűen nem látom 3m-ről 1080p és 720p közötti különbséget, csak ha kiülök az ágy végére, és akkor leszek kb. 1 m-re a tv-től. Szóval egy ideje csak 720-as filmeket nézünk.
Ahhoz hogy kijöjjön a 4k "ereje", szerintem 60 - 65" -os tv és maximum 2m nézési távolság kell.
-
access_denied
senior tag
#11956 cigam
Az lehet, de nem kellen szakadoznia a 60 Hz-es monitornak sem. Az egyenesek megtörnek, nem pedig arról van szó, hogy szemnek lassú a megjelenítés.
Vannak olyan kamerák, fényképezőgépek, melyek 240 vagy még sokkal több képkockát rögzítenek másodpercenként. Egy 100 Hz-es panel egy ilyen anyagot 100 frame-el kellene megjelenítsen, nem?
#11958 Pumma
Az eladó Sony-s volt, sokat tett azért, hogy elmozduljak. Ugyanakkor reálisan nézte a tévét, azt mondta, hogy a háttérmegvilágítása csillagos ötös, szép egyenletes, és hogy a panel tuti 100as, mert nem úgy jelenítené meg a szöveget ahogy tette. Na de nem ismétlem magam. Tök mindegy 50 vagy 100 Hz, mindig a végeredmény számít.
Nincs 4K videó tartalmam, nem kell belemászni a lelkébe, ezért jó a 3.5m távolság. Fotókhoz kellett a 4K, ott meg akár 10 centiről is sasolhatom a hibákat.
-
-
#94529552
törölt tag
válasz
access_denied #11945 üzenetére
Az a táblázat teljesen korrekt, a PUS7150 tényleg 50 Hz-et tud. Ahogy mondják itt is, ha nem veszed észre, akkor nem kell foglalkozni vele. Az eladónak nem kell hinni mert ő csak eladni akar, azért van ott. Nem pedig azért, hogy korrekt tájokoztatást adjon. Az egyik legjobb trükkjük, hogy egy elállítgatott készülékkel hasonlítja össze neked. Vagy tévesen azt hiszi, hogy a 800 Hz PMR itt is valós 100 Hz-et jelent? Pedig az csak FHD-re igaz. UHD-nél ez másképp van.
3,5 m? Ezt különben nem olyan nagy távolságról kellene nézni, mert akkor minek az UHD felbontású tévé. -
colos@@
csendes tag
Sziasztok!
Szeretném kikérni a véleményeteket, hogyha most vásárolnátok Tv-t 150-180e Ft között és 40"- 43" -ig gondolkoznátok, akár 3D szolgáltatás nélkül, melyik Tv-t vennétek?
Én pont ilyenbe gondolkozok és leginkább HD filmeket néznék rajta és PS4-et kötnék rá.
Előre is köszi a segítséget.
-
cigam
titán
válasz
access_denied #11955 üzenetére
Youtube-on találtam olyan videót, ahol játék nagyon jól visszaadta, hogy milyen különbség van 60 és 120 Hz-es monitor között.
Ez teljesen rossz összehasonlítási alap. Mert a gép képes akár 120 képkockát kiszámolni, kiadni, míg a TV-k setén legjobb esetben is 50 (60) képkockát kapnak másodpercenként (fHD1080p).
-
access_denied
senior tag
válasz
lorinser #11953 üzenetére
#11953 lorinser
A leírásban nem találtam ilyet, hogy fali vagy állványra helyezett opció. A réginél mintha lenne ilyen, de ez nagyon más.Az a durva, hogy ha nem lenne a tévé felett az áthidaló elem, akkor az egész falat beterítené az Ambi fénye. Az meg sok.
#11954 TIT
EMlékszem én is olyan 32"-os 100Hz-es LED tévére, amelyik nagyon szaggatott. Lehetséges, hogy tényleg a PMR számít, illetve a szoftver ami az eszköz mögött van és nem kell foglalkozni azzal, hogy 50 vagy 100 Hz-es a tévé.
Youtube-on találtam olyan videót, ahol játék nagyon jól visszaadta, hogy milyen különbség van 60 és 120 Hz-es monitor között.
-
TIT
veterán
Láttam én '96-ban grundig 100Hz-es tv-t remegni,pedig más gyártóé jó volt,úgyhogy az,hogy nem remeg vagy remeg nem mindig függ a Hz-től.
Nem tesztelni kell hanem a gyártónak leírni konkrétan hány Hz-es. -
lorinser
senior tag
válasz
access_denied #11952 üzenetére
"Kitették a peremhez teljesen a ledsorokat, minek az lett az eredménye, hogy mindenfelé dobja a fényt" - nézd meg, hogy változik-e valami, ha az Ambi beállításokban módosítod, hogy állványon vagy falon van a TV (most pontosan nem tudom, hogy van elnevezve mert nem vagyok otthon).
-
access_denied
senior tag
#11949 cigam
Nem tudom mi volt benne, valami Sony volt a 100 Hz-es alany, nem jegyeztem meg róla semmit. Ennyit számítana a 800 MHz PMR?
Ahogy írtam, nem zavar semmi, pusztán kíváncsi lettem, hogyan lehet mérni egy panel frissítését.#11950 lorinser
4 részre volt osztva függőlgesen a képernyő. Az elsőben a leglassabban, az utolsóban pedig a leggyorsabban scollozódott egy szöveg. Az 50 Hz-es tv-n csak az első látszódott folyamatosnak, az eladó azt mondta, hogy ha az utolsó is az, akkor az tuti 100 Hz-es panel. Valamennyire logikusnak tűnt a teszt. A szemem érzékelése a lényeg, ha valami gyanúsat látok, láttam volna, akkor dobom a projektet.
Az kicsit fura, hogy tv lista csak lassan görgetős, kicsit lassabb a csatorna megtalálása. Mondjuk kedvencek kezelésével ez áthidalható. A távirányítót nem lehet letenni úgy, hogy a billentyűk között ne porosodjon, mindkét oldalán vannak gombok. Háttérvilágítása nincs.
Ambilight. SZerintem ez kicsit el van tervezve. Kitették a peremhez teljesen a ledsorokat, minek az lett az eredménye, hogy mindenfelé dobja a fényt (3 oldalas Ambilight). Kicsit durva, hogy a mennyezeten is ott a fénye úgy, hogy a tv fölött nekem van egy áthidaló szerű szekrény. Ezt meg fogom maszekolni, mert így nem szép. A TV egy állványon van (valami ilyesmin), mögötte van úgy 20 centi, de ez már sok. A falhoz közelebb vinni nem tudom.
-
-szabi-
addikt
válasz
azigazimoris #11943 üzenetére
Jól tudom, tied és 6589 között csak megjelenésbeli különbség van.
Passziv 3D, natúr 100Hz, stb.
Kicsit megosztanád tapasztalatod?
Előre is köszönöm.üdv
szabi -
lorinser
senior tag
válasz
access_denied #11948 üzenetére
"Nincs valami teszt, amivel ezt egyértelműsíteni lehetne?" - biztos, hogy van ilyen, de sajnos én nem tudok ajánlani neked ilyen tesztet.
De ahogy Te is mondod, a végeredmény számít.
-
cigam
titán
válasz
access_denied #11948 üzenetére
A másik TV-ben is "800 Hz-es Perfect Motion Rate " tuning volt?
Amúgy meg nem tök mind1 mitől jó?
-
access_denied
senior tag
válasz
lorinser #11947 üzenetére
Köszi, tényleg nem találtam fogyatékosságot
Viszont még mindig nem vagyok meggyőzve. Az üzletben a ténylegesen 50 Hz-es panelű TV (típusra nem emlékszem) nagyon másképp viselkedett, elképesztően darabos, szaggatott volt a kép. Ez pont úgy viselkedett mint egy másik 100 Hz-es.
Nincs valami teszt, amivel ezt egyértelműsíteni lehetne? Nem mintha zavarna, mert a végeredmény számít, de kíváncsi vagyok.
-
lorinser
senior tag
válasz
access_denied #11945 üzenetére
Örülök, hogy tetszik a TV
"Azzal a táblázattal pedig óvatosan, mert ez tuti nem 50 Hz-es panel, most már láttam a különbséget." - pedig Toengel oldala hiteles információkat tartalmaz, nyugodtan lehet rá támaszkodni. A 7150-ben valóban 50Hz-es panel van: [link1], [link2], [link3], [link4]
De amint látod és tapasztalod, nem minden esetben jelent hátrányt, ha a panel 50Hz-es. Az is számít, hogy milyen feldolgozó elektronika van mögötte, ebben pedig a Philips nagyon jó.
-
access_denied
senior tag
válasz
access_denied #11945 üzenetére
Ami annyira nem tetszett az az, hogy hálózaton keresztül kapásból frissítést keresett majd telepített. Nyilván ki lehet kapcsolni ezt a funkciót, de már előre látom az állandó frissítések telepítését. Arról ne is beszéljünk, hogy egy Androidos telefon fél év után kívánja a factory resetet, annyi szemetet gyűjt össze.
Szóval ez az Android téma jó is meg nem is, de majd hosszabb távon elválik.
-
access_denied
senior tag
49PUS7150
Biztos unalmas a sok szenvedésem, de szerencsére jó lett a kimenete a 7150 vásárlásnak. Az üzletben leteszteltük, hogy hány Hz-es a panel. Ezt egy 4 sávban különböző sebességgel felfelé scrollozódó szöveges videóval néztük meg. Az eladó annyit mondott, hogy ez tuti 100 Hz-es, a folyamatos, szaggatástól mentes szöveg gördülése ezt igazolta, állította. Megnéztünk egy fix 50 Hz-es panelt, hát... finoman szólva volt különbség. Szaggatott rendesen. Nem tudom, hogy mennyire hiteles egy ilyen fajta teszt, majd elmondjátok a véleményeteket.
A lényeg, hogy 50 frame-es foci videót is vittem és tényleg folyamatos, szép képe volt, így mivel ez volt az egyetlen Ambiligtos, passzív 3D-s tévé, ezért itthon kötött ki egy ilyen. A nem HD adás elfogadható, nyilván a 49" és a kb 3.5m-es távolság nem sokat segít, hogy szebb legyen, de tényleg nem vészes. Az érdekesebb, hogy a 720p már nem annyira jó, az 1080p sokkal szebb, de ezt majd még alaposabban megnézem. Elvileg nem lenne szabad észrevenni a 720 és az 1080 közötti különbséget, de mégis észrevehető.
Képéről annyit, hogy amikor néztük az eladóval a pixeleket (statikus piros, sárga, fekete, fehér stb. képek mellett), annyit mondott, hogy rendkívül szép, egyenletes a háttér megvilágítása. Én is ezt tapasztaltam, jobb, mint a 7656-é.
Hangja jobb, mint az elődé, és elég ízléses a tv alatt végig feszülő soundbar. Hátul is van egy kb. 10. cm átmérőjű hangszóró, teszi a dolgát, csodát nem szabad várni. Erősítő és hangfal, ha hang kell.
Menüje kellően gyors, és mindenképp sokkkkal gyorsabb mint az előd 7656 menüje. Kissé szokatlan, néha azt sem tudni hol van az ember, de ez egy hét után már nem lesz probléma.
A világító Philips logó fényerejét lehet szabályozni, és ki is lehet kapcsolni. Szép, de kikapcs.
Egy szó mint száz, nem találtam kivetnivalót, sikerült olyan tévét vásárolni ami eleget tesz az elképzelésemnek.
Köszönöm a tanácsokat, segítséget mindenkinek. Azzal a táblázattal pedig óvatosan, mert ez tuti nem 50 Hz-es panel, most már láttam a különbséget.
-
TIT
veterán
válasz
azigazimoris #11943 üzenetére
Na igen ez lemaradt,hogy annak már jó képe van,nekem is 6509 van és van olyan képe mint a 7 éves 9603-nak,ami talán sharp paneles.
-
-szabi-
addikt
Ezek voltak mik szóba jöhettek:
47PFK7179
47PFH6309
48PFS6909
47PFK6589
47PFS7509
47PFS7199
47PFK6559
47PFK6549
47PFT6309
Mind 2014-es modell.
Passzív 3D-t szeretne ezért a favoritom (48PFS6909) kiesett.
Van amelyik már nem kapható, így szűkült a lista a fentebb írt 3 típusra.
Abból egyet kiejtettem javaslatotokra, így maradt 2.
Szerintem ezek közül a kedvezőbb ár miatt 47PFK6589 lesz befutó.
Mindenkinek köszönöm a segítségét.üdv
szabi -
-szabi-
addikt
Még egy kérdés, egyik sem 50Hz panelos?
-
access_denied
senior tag
Sajnos még nem jutottam el odáig, hogy a 7150-et személyesen üzletben is kipróbálhassam. Kérdésem az lenne, hogy létezik-e az alábbi tulajdonságú Philips TV:
- Ambilight
- passzív 3D
- Full HD (4K-t feláldozva)
- boltban megvásárolható -
Wikking
csendes tag
Sziasztok!
Vettem egy Philips 40PFH5500/88 tv-t, és 1-2 bosszantó dolga miatt keresem a választ arra, hogy van-e hasonló tapasztalatotok ilyen készülékkel?
Tapasztalatok (ami most eszembe jut):
WIFI beállításoknál általában látja a hálózatot, de nem mindíg. Van, hogy látja, de csak pörög, és nem tud csatlakozni (sok perc után kiírja, hogy nem megy a csatlakozás). A tv kihúzása, bedugása segít neki (nem mindig elsőrem és ki-be kapcs nem elég).Serviio média szerverrel eddig jól működött a lejátszás PC-ről (látta, lejátszott), de tegnap nem volt hajlandó látni a szervert, míg ki nem húztam a tv-t. (gépen biztosan nem volt baj, újra indítottam, szervert is újraindítottam, ellenőriztem az IP-t, stb... tényleg csak a tv kihúzása-bedugása játszhatott)
Áramtalanítás után elvesznek a hálózati beállítások (ha statikus IP-t állítottam be elfelejti és újra DHCP lesz, nem tudja, hogy vezetékesen, vagy WIFI-n volt korábban,...), szóval lehet újra beállítani :-( )
Ez csak kicsit zavaró: áramtalanítás után bekapcsoláskor tök sötét a képernyő (se logó, semmi) majd kb 1 perc múlva (lehet, h. több is) előjön a kép, persze addigra már szétnyomkodom a távirányítót, így valamelyik menüben találom magam bekapcsolás után
Telefon csatlakoztatás
Van a telefonomon (android 4.4.2) egy képernyő megosztás funkció, ami látja is a tv-t, ki is írja, hogy elérhető, de nem csatlakozik. Volt olyan, hogy csatlakozott, de fekete volt a képernyő. Nemrég volt egy elérhető frissítés a tv-re, annak letöltése után működött, jól kipróbáltam, örültem, de a YouTube lejátszás elromlott (alább írom), így csináltam egy gyári beállítás visszaállítást, ami után ez a funkció ismét nem működik.Frissítés után YouTube-ról lejátszáskor csak hang van, kép nincs. Kihúzom-bedugom a tv-t, újra jó (nem kellett volna a gyári beáll. visszaállítást megcsinálnom....).
FilmBox: Elindítok egy filmet, ha úgy állítom le, hogy vissza gombot nyomok a távirányítón (és nem az infó gomb megnyomása után megjelenő kis x-el), akkor nem tudok elindítani több filmet (pörög, mintha töltene, de nem indul). Alkalmazás bezárása után újra indítható egy film, ameddig el nem követem újra ezt a bezárási "hibát"
Fentiek miatt összekötöttem UTP kábellel a router-t és a TV-t, és vásároltam egy 10m hosszú HDMI kábelt is (legalább a PC-t tudjam kinyomni rá). Kábelesen minden ok (de ehhez sokkal olcsóbb TV is elég lenne)
Szerintetetek ezek technológiai gyermek betegségek, amikkel együtt kell élni, vagy mindenkinek minden flottul működik? (mert akkor az készülékemben lehet a baj).
Beállításokban egyébként mindenféle funkciót bekapcsoltam (EasyLink, Miracast, stb...), és a problémákat követően a beállításokban található internetes memória ürítéssel is próbálkoztam.
Egyébként, hogy jót is írjak, a kép tökéletesen éles, és gyönyörűek a színek, csak hát az okos funkciók,....
-
TIT
veterán
válasz
daniel2121 #11920 üzenetére
Az korrekt,de nem hiszem,hogy a 7509 is annyi.
-
csalafinta65
senior tag
válasz
daniel2121 #11920 üzenetére
Köszönjük! Fáradj a Sony topikba!
-
TIT
veterán
válasz
JokerMaffia #11917 üzenetére
Átlehet a 3d beállításokba.
-
JokerMaffia
tag
Sziasztok!
Érdeklődnék tapasztaltatok-e 42pfs7109_12 készüléknél 3D film elindításánál DLNA kapcsolaton keresztül olyan jelenséget, hogy a film úgy vetítődik le mintha nem is 3D készülékkel lenne megjelenítve? Két kép egymás alatt, mellett középen egy széles vászon csíkkal? Nem észleli az automatikus 3D-t. PenDrive-ról is harmadik elindításra váltott 3D-re. Ha ilyen legközelebb is előfordul, manuálisan át lehet állítani? A film mkv kiterjesztésű. Köszönöm.
J.M.
-
-
TIT
veterán
válasz
daniel2121 #11911 üzenetére
A 6309?Nem tudom hirtelen(kb.100)attól is függ hány éves,gari van-e rá,de biztos nem annyit mint egy 7509.
Szemüveget meg vehetsz tőlem is ha passzív200.-
-
syC
addikt
Volt már olyan nektek, hogy a (upc) Cl kártya beszart, és a sima m1 csatornát is 1 secig behozza, majd elsötétül a kép és kiírja, hogy kódolt adás? Esetleg globál upc probléma?
-
TIT
veterán
válasz
daniel2121 #11908 üzenetére
Akkor a 6309-et adja irreális áron.
-
TIT
veterán
válasz
daniel2121 #11905 üzenetére
Akkor aki árulja nagyon nem ért hozzá.
1 árba ad egy nem azonos kategóriájú tv-t.
6309 régebbi is és kevesebbet is tud. -
-
TIT
veterán
válasz
daniel2121 #11901 üzenetére
A képminőség elég nagy?De más is van.
Egyértelműen a 7-es jobb,de logikusan nem ugyanannyiért. -
daniel2121
őstag
A 42PFH6309 és a PFK7509 között van valami nagy különbség ill. melyiket éri meg jobban megvenni használtan? A PFK-hoz van egy wifis mélysugárzó, de az nem motivál.
Új hozzászólás Aktív témák
- LG 83C3 - 83" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T580 - i5-8G I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I W11 I Cam I Garancia!
- Apple iPhone 13 128GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
- Microsoft Windows, Office & Vírusirtók: Akciók, Azonnali Szállítás, Garantált Minőség, Garancia!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest