Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bepi81

    tag

    Ti valamit nagyon félreértettetek. Én nem egy szóval nem írtam, hogy ez a fake cam JÓ képeket készít. Azt írtam, hogy megfelelő fényviszonyok között lehet vele érdekes képeket készíteni.

    Továbbá, azt is írtam, hogy a saját Nikon DSLR-emmel és i4S-emmel összehasonlítva sem valami jó a képminősége a fake kameráknak, de egy átlagos, közepes telefon fotóképességeit hozza ultranagy látóval.

    Egyetlen ma gyártott actioncam sem alkalmas jelenleg fotózásra. Tök mindegy, milyen brand. Ezek mindössze pillanatképek készítésére alkalmasak bizonyos esetekben. Szerintem.

    A videó képességeket tekintve, pedig, a célom az, hogy egy autós daschcam feladatát ellássa úgy, hogy az esetek legnagyobb részében, menet közben, a szembejövők, illetve az előttem haladók rendszáma - akár bizonyíték erejűen is - leolvasható legyen. És erre, bizony alkalmas az SJ6000 wifi, fake mivolta ide, vagy oda. Mindemellett, még a színhelyessége is valóságközeli, ami plusz pont. Sajnos, a mikrofonja igen gyenge, ahogy említettem is, ezt sajnálom és beírom az 53 dolláros ár számlájára. Egyéb felhasználás nálam nem jellemző, hacsak az aquaparkos családi élményeket nem ide sorojuk, esetleg a nyaralások, vagy különböző találkozók némileg érdekesebb szögből történő megörökítését említhetném. Extrém sportot nem űzök. Pontosan ezért nem szánok rá sok pénzt, mert annyira nem érdekel jelenleg a téma, de egy próbát szívesen teszek vele.

    Hiba, ha ezen kütyük által készített fotókba belenagyítva keresitek a hibákat, mert mindben van! Én a PS Lightroomban 100%-os nagyítás mellett a Nikonommal készült képek esetében is látok hibákat, pedig az egy kifejezetten jóminőségű típus (D5100). Tudomásul kell venni, és ezzel együtt a helyén kezelni, hogy az actioncam-ek az ultra nagy látószögükkel videózásra alkalmasak olyan esetekben, ahol elsődleges szempont a méret és a tömeg és az ehhez tartozó lehető legjobb videó-minőség, de nem kiemelt fontosságú a fotós teljesítmény. Utóbbi már csak a kompakt gépekével azonos érzékelő méret miatt sem lesz túl acélos.

Új hozzászólás Aktív témák