Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krystal_s

    addikt

    Tanácsot szeretnék kérni.
    Egy 3éves sony vaio K315S laptopomom van.Tegnap bekapcsoltam és az akksi 90%-on volt,töltő rendesen bedugva de nem ment feljebb az érték,ezért lemerítettem...minden ment simán mint máskor...aztán elkezdte rendesen tölteni,26%-nál leállt és elkezdett csökkenni az érték (mintha merülne) az xp power meter szerint.Lement 9%-ra és megállt,akkor kihúztam a töltőt és akkor sem ment 9% alá csak amikor valóban elérte azt az értéket.Tehát rosszul jelzi ki a program ,mert a valóságban tölti rendesen és az akku időtartam is annyi mint volt ,csak amikor számol akkor nem növekszik hanem csökken a %, aztán egyszer csak megáll egy értéknél és villog tovább mert még tölti.Amikor eléri a 100%-ot akkor minden a régi.(azt írja charging lehet hogy korábban charged volt ha végzett)100%-nál kihúzom ,lemerítem 96%-ra ,töltő bedug , és csökkenik 90%-ig ,akkor megáll nem megy lejjebb ,vár egy darabig és ha eléri a 100%-ot a valóságban,akkor kiírja normálisan.Gondoltam az xp progijával történt valami,ezért megnéztem everest-el és egy másik Battery mérő kijelző programmal is, azok szintén ugyanazt írták ki.
    Vissza ghostoltam a rendszert hátha akkor jó lesz ,de semmi.Kivéve ,hogy most nem villog a led ,amikor tölt csak akkor világít ,amikor akksi ütemmódban van vagy ha hálózatról megy akkor rendesen zöld.Többször is kivettem az akkut hátha csak elmozdult stb. és megnéztem a csatlakozó végeket.Tisztának tűnik és épnek.
    Lehet ,hogy érzékelő gond lehet csak nem tudom mitől ,mert hetek óta nem nyúltam (más sem) a géphez és korábban jó volt.
    mi lehet a probléma?igazából működik rendesen és ha nem nézem az állapotjelző részt ,akkor nem is tűnik fel semmi ,csak kicsit zavar a tudat ,hogy valami nincs rendben.
    ha lenne valakinek valami ötlete ,hogy mi okozhatja ezt a jelenséget légyszi írjon !
    előre is köszi ! :U

Új hozzászólás Aktív témák