Hirdetés
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Melyik tápegységet vegyem?
- Apple MacBook
- Androidos tablet topic
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
BoB
veterán
-
LackoZzZ
csendes tag
üdv. tud valaki uj infot? varható a telefon nemzetkozi piacon?köszönöm
-
nmolnar
csendes tag
Nem törvényszerű, hogy a következő telefon jobb, mint az előző. És azért pl. a Xiaomi Mix Fold 4 sem igazán régi telefon. Sőt. És elég nagy előrelépés volt a Xiaomi Mix Fold 2-höz képest.
-
nmolnar
csendes tag
-
BoB
veterán
Sziasztok!
1 hete nálam is van egy kínai változat. Xiaomi 17 Pro Max. Mellette egy iPhone 17 Pro Max-ot is használok. Volt már pár Xiaomi telefonom (ráadásul azokat is Kínából rendeltem - Xiaomi Mix 4, Xiaomi 11 Ultra, Xiaomi Mix Fold 2 és Xiaomi Mix Fold 4). Még csak ismerkedősben vagyunk, de eddigi legjobb Xiaomi telefonom.
Norbi
U.I.: nem ismeri esetleg valaki a 120-126 és 128-as hozzászólót, aki azóta törölte innen magát? Szívesen felvenném vele a kapcsolatot, mint Xiaomi 17 Pro Max tulajdonos. Köszi, ha valaki ismeri és megírja nekem privát üzenetben.
Mondjuk nehéz lenne nem a legjobbnak lennie, hiszan az összes többi Xiaomi telefonod régebbi, szóval
-
Max1mus
nagyúr
Sziasztok!
1 hete nálam is van egy kínai változat. Xiaomi 17 Pro Max. Mellette egy iPhone 17 Pro Max-ot is használok. Volt már pár Xiaomi telefonom (ráadásul azokat is Kínából rendeltem - Xiaomi Mix 4, Xiaomi 11 Ultra, Xiaomi Mix Fold 2 és Xiaomi Mix Fold 4). Még csak ismerkedősben vagyunk, de eddigi legjobb Xiaomi telefonom.
Norbi
U.I.: nem ismeri esetleg valaki a 120-126 és 128-as hozzászólót, aki azóta törölte innen magát? Szívesen felvenném vele a kapcsolatot, mint Xiaomi 17 Pro Max tulajdonos. Köszi, ha valaki ismeri és megírja nekem privát üzenetben.
Valószínűleg nem ő törölte magát, hanem őt törölték.
-
nmolnar
csendes tag
Sziasztok!
1 hete nálam is van egy kínai változat. Xiaomi 17 Pro Max. Mellette egy iPhone 17 Pro Max-ot is használok. Volt már pár Xiaomi telefonom (ráadásul azokat is Kínából rendeltem - Xiaomi Mix 4, Xiaomi 11 Ultra, Xiaomi Mix Fold 2 és Xiaomi Mix Fold 4). Még csak ismerkedősben vagyunk, de eddigi legjobb Xiaomi telefonom.
Norbi
U.I.: nem ismeri esetleg valaki a 120-126 és 128-as hozzászólót, aki azóta törölte innen magát? Szívesen felvenném vele a kapcsolatot, mint Xiaomi 17 Pro Max tulajdonos. Köszi, ha valaki ismeri és megírja nekem privát üzenetben.
-
martongunar
aktív tag
Én úgy tudom a 11-es széria volt az utolsó amiben volt és mivel ott mindenki is berendelte a tradingshenzhen-ről főleg az Ultrát (többek közt én is) mert feleárban beszerezhető volt és akkoriban tényleg csak 1 hét macerát jelentett a bootloader nyitás plusz romcsere.
A 12-es szériától tutira nem volt és szerintem most sincs. A lényegen viszont nem változtat a dolog mert ez addig volt igazán buli amig itthon pár kattintással megoldott minden problémát az ember, de úgy hogy ez már kompromiszummal jár nekem már nem éri meg. Jelenleg ebben az árban már azért találni 15 Ultrát is, de én egyelőre még kivárok mert most fognak még elég sok telefont bemutatni. Legjobb esetben elhúzom a 17 Ultráig és akkor évekre megint le van tudva számomra a telefon téma.Persze, kínai verzió más szempontból is necces, ahogy BoB is írta.
-
Segal
veterán
Gsmarena szerint van benne B20. Meg azért még a kínai csak mehet külföldre is, ha már ott nincs használva.
Én úgy tudom a 11-es széria volt az utolsó amiben volt és mivel ott mindenki is berendelte a tradingshenzhen-ről főleg az Ultrát (többek közt én is) mert feleárban beszerezhető volt és akkoriban tényleg csak 1 hét macerát jelentett a bootloader nyitás plusz romcsere.
A 12-es szériától tutira nem volt és szerintem most sincs. A lényegen viszont nem változtat a dolog mert ez addig volt igazán buli amig itthon pár kattintással megoldott minden problémát az ember, de úgy hogy ez már kompromiszummal jár nekem már nem éri meg. Jelenleg ebben az árban már azért találni 15 Ultrát is, de én egyelőre még kivárok mert most fognak még elég sok telefont bemutatni. Legjobb esetben elhúzom a 17 Ultráig és akkor évekre megint le van tudva számomra a telefon téma. -
martongunar
aktív tag
Gsmarena szerint van benne B20. Meg azért még a kínai csak mehet külföldre is, ha már ott nincs használva.
-
BoB
veterán
[What problems might you face if you buy a Xiaomi 17 Pro from China?]
Cikk magyar összefoglalója chatgpt alapján:
Az alábbiakban összefoglalom a cikk legfontosabb pontjait magyarul:
Milyen problémákkal szembesülhetsz, ha Kínából veszel egy Xiaomi 17 Pro-t?
1. Google szolgáltatások korlátozottsága
A kínai verzióban a HyperOS rendszer kevésbé támogatja a Google Mobile Services-t (GMS), mivel Kínában ezek a szolgáltatások erősen korlátozottak.
Ennek következtében értesítések (például Gmail, WhatsApp) kései lehetnek, vagy egyes alkalmazásoknál előfordulhat, hogy egyáltalán nem jelennek meg.
Az alkalmazásokhoz gyakran külön be kell állítani az automatikus indítást és energia-megtakarítási engedélyeket, ami fáradságos és nem minden esetben működik megbízhatóan.2. Hiányzó Android-funkciók és nyelvi korlátozások
Bizonyos általános Android-funkciók — például az Android Auto vagy a Circle to Search — nem érhetők el a kínai szoftververzióban, és nem lehet őket egyszerűen utólag aktiválni.
A rendszer nyelvi beállításai korlátozottak: csak mandarin kínai és angol nyelvet tudsz választani.
Még ha az interfészt angolra állítod is, sok rendszer-menü, előtelepített alkalmazás és értesítés kínai karaktereket tartalmazhat, ami zavaró élményt adhat.3. Előtelepített alkalmazások és zár töltő (bootloader)
A kínai modell rengeteg előtelepített kínai alkalmazással érkezik, amelyek nem feltétlenül törölhetők, és néha kínai nyelvű felugró ablakok jelenhetnek meg.
A komolyabb gond azonban a zárolt bootloader: a Xiaomi Kínában forgalmazott modellein nem engedélyezett a bootloader nyitása.
Ez azt jelenti, hogy nem tudsz globális ROM-ot telepíteni, és nem tudsz egyéni (custom) ROM-okat használni (például a Xiaomi.eu verziókat sem).4. Összegzés / következtetés
A cikk azt javasolja, hogy átlagos nemzetközi felhasználók számára nem ajánlott Kínából importálni a Xiaomi 17 Pro modellt.
Az okok: megbízhatatlan Google-szolgáltatások, hiányzó funkciók, nyelvi korlátok, sok előtelepített alkalmazás, és a lehetetlenség, hogy globális vagy custom ROM-ot telepíts.A cikk rámutat arra is, hogy hivatalosan úgy tűnik, csak a sima Xiaomi 17 kerül globális piacra, míg a Pro verziók Kínára korlátozódhatnak.
-
Segal
veterán
-
martongunar
aktív tag
-
VaDy
tag
Hali! Nekem is nagyon bejon a telo, erosen agyalok h megrendelem. Milyen hartanyokkal jar h nem global?
-
Max1mus
nagyúr
"App-pal", vagy méginkább "app.-pal". Ezt még gyakorolnom kell. Egyszer megvettem a Signal Strength-et, azzal widgetet is ki tudok tenni, de gondolom van más, akár ingyenes is.
Az első volt a jó, a pont kötőjel borzalom.
-
martongunar
aktív tag
Igen, ezért írtam, hogy kínai teló kijelzéseinek nem szabad hinni. Mire lesz 5G a városban, addigra a telód már 7G-t fog jelezni.
Dzsunkafonom is full térerőt mutatott ott, ahol a Samu 2-t. Appal mérve fura módon már egyeztek a térerő értékek.
Hányszor kalibrálgattam én a 11 5G NE-met.
Egyébként ha ezt kalibrálgatni kell, az már régen rossz."App-pal", vagy méginkább "app.-pal". Ezt még gyakorolnom kell. Egyszer megvettem a Signal Strength-et, azzal widgetet is ki tudok tenni, de gondolom van más, akár ingyenes is.
-
martongunar
aktív tag
Igen, ezért írtam, hogy kínai teló kijelzéseinek nem szabad hinni. Mire lesz 5G a városban, addigra a telód már 7G-t fog jelezni.
Dzsunkafonom is full térerőt mutatott ott, ahol a Samu 2-t. Appal mérve fura módon már egyeztek a térerő értékek.
Hányszor kalibrálgattam én a 11 5G NE-met.
Egyébként ha ezt kalibrálgatni kell, az már régen rossz. -
#13085696
törölt tag
A privát üzenetekben zajló konfliktust ne hozzátok vissza a topikba.
Ha itt ilyen kettős mérce lett, akkor hajrá, good bye.
-
Segal
veterán
Szerintem csak a simából meg az ultrából lesz global, de végülis neki szinte mindegy is mert jelenleg annyira elkezdett mindenki kűzdeni a bootloader nyitás ellen (gyártók, bankok stb.) hogy ha sikerül is akkor is utána egyre több dolog nem működne a telefonján.
-
A privát üzenetekben zajló konfliktust ne hozzátok vissza a topikba.
-
pusszycat
nagyúr
Köszi a tesztet. Ha megy a mobilnet telefonálás közben, akkor megy a volte. Vowifinek általában szokott lenni kijelzése és a híváslistában is látható. Xiaomin nem tudom, most konkrétan hogy megy. Térerő és 5G kijelzésekkel nem érdemes kínai telefonoknál foglalkozni, mert csalnak. A Samsungé a jó. Applikációval lehet csak bizonyítani. A sávösszefogásnak jobbnak kell lenni a Samuénál, de a cacombos oldalon ha fent van már ez a típus, akkor össze lehet hasonlítani (szerk.: nincs még rajta).
A 15-ösre többen panaszkodtak, hogy 10-ből 1 telefonálásnál vagy elfelejti lekapcsolni a kijelzőt, vagy random visszakapcsol. Klasszikus Xiaomi hiba, nekem kb. az összes ilyen típust sikerült eddig kifogni. A hiba persze nem csak saomis specialitás, a technológiával összefügg.
Nekem a Poco F6 5G-t ir ki, persze nincs a városban még. Ott mutogattam a szolgáltatónál, h értse már meg nekem pedig megyen.
A Poco F6 nincs gondom a közelség érzékelővel.
A hugom xiaomi lite 11 5G NE volt de bekalibráltam utána már nem volt baja.
-
martongunar
aktív tag
Hát jó kérdés a voLTE meg voWifi.. (fogalmam sincs honnan lehet tudni, hogy megy), ez utóbbit lehet választani a menüben és ki-be kapcsolni.
A voLTE felirat az S24U-n néha megjelentik, de a Xiaomin nem láttam még.Telefonálás megy rendben, a közelségérzékelő is jól működik, bár nem tudom mi volt a konkrét probléma.
Ha közelítem a fülemhez, kezemhez, akkor lekapcsol a kijelző időben ahogy kell, ha távolítom, akkor visszakapcsol.A térereje jobb, mint az S24U. Gyorsabb is 20%al a mobilnet, a két telót egymás mellé téve, majd egymás után mérve (4g-n).
5g is megy, bent itt a házban az 24U nem tudja csak ritkán elkapni, a Xiaomi meg többször azon lóg.(Egyébként a telót azért vettem, mert kíváncsi voltam rá, ha nem tetszik majd, akkor megy a polcra a többi közé.
mielőtt valaki "megsajnál" és privát röhögő fejeket küld 
Az Oppo Find N5öt eladtam, annak a kijelzőjétől szédültem, adtam a vevőnek egy kis diszkontot (-100e) a két napos telóra. Ha nem szédülök, akkor az lenne most, brutál kis masina.)Köszi a tesztet. Ha megy a mobilnet telefonálás közben, akkor megy a volte. Vowifinek általában szokott lenni kijelzése és a híváslistában is látható. Xiaomin nem tudom, most konkrétan hogy megy. Térerő és 5G kijelzésekkel nem érdemes kínai telefonoknál foglalkozni, mert csalnak. A Samsungé a jó. Applikációval lehet csak bizonyítani. A sávösszefogásnak jobbnak kell lenni a Samuénál, de a cacombos oldalon ha fent van már ez a típus, akkor össze lehet hasonlítani (szerk.: nincs még rajta).
A 15-ösre többen panaszkodtak, hogy 10-ből 1 telefonálásnál vagy elfelejti lekapcsolni a kijelzőt, vagy random visszakapcsol. Klasszikus Xiaomi hiba, nekem kb. az összes ilyen típust sikerült eddig kifogni. A hiba persze nem csak saomis specialitás, a technológiával összefügg.
-
Ixion77
addikt
Este még nyomkodtam, mivel egyáltalán nem ismertem előtte a Xiaomi rendszert (ami xiaomi telóm volt vagy 8 éve az még totál más volt), ezért azt hittem, hogy kellene majd a globál, de már szinte mindent be és át tudtam állítani a kínai csodákról

Teszek be majd a telefonnal készült fotókat is.
Nagyon menő a hátlapi kijelző, lehet rá widgeteket letölteni, és nagyon gyors a rendszer. 3 órán át nyomkodtam, és 19%-ot merült. (Megnézem majd pontosan.)
Alkalomadtán lőjj majd vele néhány fotót és linkeld be ide! Sokan kíváncsiak lennénk rá hogyan teljesít. Legyen köztük kültéri fás/leveles, és beltéri is. Ha van másik telefonod amivel le tudod fotózni ugyanazt az még jobb.
-
#13085696
törölt tag
Volte és vowifi megy vele? Lehet vele telefonálni, megoldották a közelítésérzékelő problémáját? Utóbbihoz persze kell egy kis idő, mire kiderül.
Hát jó kérdés a voLTE meg voWifi.. (fogalmam sincs honnan lehet tudni, hogy megy), ez utóbbit lehet választani a menüben és ki-be kapcsolni.
A voLTE felirat az S24U-n néha megjelentik, de a Xiaomin nem láttam még.Telefonálás megy rendben, a közelségérzékelő is jól működik, bár nem tudom mi volt a konkrét probléma.
Ha közelítem a fülemhez, kezemhez, akkor lekapcsol a kijelző időben ahogy kell, ha távolítom, akkor visszakapcsol.A térereje jobb, mint az S24U. Gyorsabb is 20%al a mobilnet, a két telót egymás mellé téve, majd egymás után mérve (4g-n).
5g is megy, bent itt a házban az 24U nem tudja csak ritkán elkapni, a Xiaomi meg többször azon lóg.(Egyébként a telót azért vettem, mert kíváncsi voltam rá, ha nem tetszik majd, akkor megy a polcra a többi közé.
mielőtt valaki "megsajnál" és privát röhögő fejeket küld 
Az Oppo Find N5öt eladtam, annak a kijelzőjétől szédültem, adtam a vevőnek egy kis diszkontot (-100e) a két napos telóra. Ha nem szédülök, akkor az lenne most, brutál kis masina.) -
martongunar
aktív tag
Este még nyomkodtam, mivel egyáltalán nem ismertem előtte a Xiaomi rendszert (ami xiaomi telóm volt vagy 8 éve az még totál más volt), ezért azt hittem, hogy kellene majd a globál, de már szinte mindent be és át tudtam állítani a kínai csodákról

Teszek be majd a telefonnal készült fotókat is.
Nagyon menő a hátlapi kijelző, lehet rá widgeteket letölteni, és nagyon gyors a rendszer. 3 órán át nyomkodtam, és 19%-ot merült. (Megnézem majd pontosan.)
Volte és vowifi megy vele? Lehet vele telefonálni, megoldották a közelítésérzékelő problémáját? Utóbbihoz persze kell egy kis idő, mire kiderül.
-
#13085696
törölt tag
Este még nyomkodtam, mivel egyáltalán nem ismertem előtte a Xiaomi rendszert (ami xiaomi telóm volt vagy 8 éve az még totál más volt), ezért azt hittem, hogy kellene majd a globál, de már szinte mindent be és át tudtam állítani a kínai csodákról

Teszek be majd a telefonnal készült fotókat is.
Nagyon menő a hátlapi kijelző, lehet rá widgeteket letölteni, és nagyon gyors a rendszer. 3 órán át nyomkodtam, és 19%-ot merült. (Megnézem majd pontosan.)
-
pusszycat
nagyúr
-
Segal
veterán
Kezemben a telefon, nagyon szép, nagyon jól összerakott profi cucc.
A töltési sebesség az S24U-hoz képest fénysebesség, 100W-al tolja tele, 26%-on volt 40 perc múlva néztem rá és már 100%-on állt.A hátlapi kijelző is nagyon király, halványan világítani kezd ha megfordítom és látszik pl az óra, kettő koppra meg feléled.
Van gyári fólia az előlapi és hátlapi kijelzőn is, illetve adtak hozzá egy műanyag kemény átlátszó tokot.
Viszont sok minden kínai benne, még nagyon szokatlan, időm sem lesz ma belakni..
Angol nyelv van, meg kínai csodanyelvek.. Kell majd a globál ROM rávarázslása.Néhány fotót csináltam, szerintem jobbak, mint az S24U, beltérben pl a polcon digitális óránkat simán el tudom olvasni a Xiaomi fotón, az S24U-val készítetten nem.
Ujjlenyomat olvasó nem hibázik, azonnal felold. A samsung 20ból 1szer hibázik nálam.
Nem szeretnélek elkeseríteni, de erre nem lesz global rom.
-
Wa2x_
veterán
Kezemben a telefon, nagyon szép, nagyon jól összerakott profi cucc.
A töltési sebesség az S24U-hoz képest fénysebesség, 100W-al tolja tele, 26%-on volt 40 perc múlva néztem rá és már 100%-on állt.A hátlapi kijelző is nagyon király, halványan világítani kezd ha megfordítom és látszik pl az óra, kettő koppra meg feléled.
Van gyári fólia az előlapi és hátlapi kijelzőn is, illetve adtak hozzá egy műanyag kemény átlátszó tokot.
Viszont sok minden kínai benne, még nagyon szokatlan, időm sem lesz ma belakni..
Angol nyelv van, meg kínai csodanyelvek.. Kell majd a globál ROM rávarázslása.Néhány fotót csináltam, szerintem jobbak, mint az S24U, beltérben pl a polcon digitális óránkat simán el tudom olvasni a Xiaomi fotón, az S24U-val készítetten nem.
Ujjlenyomat olvasó nem hibázik, azonnal felold. A samsung 20ból 1szer hibázik nálam.
Tesztet.
-
pusszycat
nagyúr
Kezemben a telefon, nagyon szép, nagyon jól összerakott profi cucc.
A töltési sebesség az S24U-hoz képest fénysebesség, 100W-al tolja tele, 26%-on volt 40 perc múlva néztem rá és már 100%-on állt.A hátlapi kijelző is nagyon király, halványan világítani kezd ha megfordítom és látszik pl az óra, kettő koppra meg feléled.
Van gyári fólia az előlapi és hátlapi kijelzőn is, illetve adtak hozzá egy műanyag kemény átlátszó tokot.
Viszont sok minden kínai benne, még nagyon szokatlan, időm sem lesz ma belakni..
Angol nyelv van, meg kínai csodanyelvek.. Kell majd a globál ROM rávarázslása.Néhány fotót csináltam, szerintem jobbak, mint az S24U, beltérben pl a polcon digitális óránkat simán el tudom olvasni a Xiaomi fotón, az S24U-val készítetten nem.
Ujjlenyomat olvasó nem hibázik, azonnal felold. A samsung 20ból 1szer hibázik nálam.
Képet.
-
#13085696
törölt tag
Kezemben a telefon, nagyon szép, nagyon jól összerakott profi cucc.
A töltési sebesség az S24U-hoz képest fénysebesség, 100W-al tolja tele, 26%-on volt 40 perc múlva néztem rá és már 100%-on állt.A hátlapi kijelző is nagyon király, halványan világítani kezd ha megfordítom és látszik pl az óra, kettő koppra meg feléled.
Van gyári fólia az előlapi és hátlapi kijelzőn is, illetve adtak hozzá egy műanyag kemény átlátszó tokot.
Viszont sok minden kínai benne, még nagyon szokatlan, időm sem lesz ma belakni..
Angol nyelv van, meg kínai csodanyelvek.. Kell majd a globál ROM rávarázslása.Néhány fotót csináltam, szerintem jobbak, mint az S24U, beltérben pl a polcon digitális óránkat simán el tudom olvasni a Xiaomi fotón, az S24U-val készítetten nem.
Ujjlenyomat olvasó nem hibázik, azonnal felold. A samsung 20ból 1szer hibázik nálam.
-
pusszycat
nagyúr
-
babypluto
újonc
-
Max1mus
nagyúr
-
Segal
veterán
-
pusszycat
nagyúr
Akkor ebben nem lesz magyar nyelv? Mondjuk nekem mindig angolra van állítva pusztán megszokásból meg vagányságból.
-
Segal
veterán
-
#13085696
törölt tag
Mindenképpen várok vele még egy kicsit, hátha frissül a piac

Őszintén kicsit aggaszt a kínai verzió, néztem a telóról számtalan reviewt, igaz még nem túl sok van. De több videóban is említették, hogy a kínai verzióval van akinek adódtak kisebb döccenők, bár semmi olyan eget rengető, vagy amit ne lehetne kis turpissággal megoldani. Igazából app store kéne hogy legyen a wondán rendelhetőn, a leírások alapján.
Megjött a telefon, de még nem vagyok otthon, 18h körül érek haza, már nagyon kíváncsi vagyok, nagyon régen volt Xiaomim, azóta csak Samsung Note meg S ultrak.
-
Legyetek szívesek egymás helyett a topik témájával foglalkozni, azt is a normál keretek között.
-
csakany2001
senior tag
Eltelt már mennyi év és még mindig az a téma hogy az Android gyártók meg az Apple tulajdonképpen " kölcsön " fejlesztenek egymásnak?
Évek óta ez megy... 😁Ez ugyannyira igaz, hogy a OneUI és az aktuális IOS verzió eléggé közel került egymáshoz.
Inkább azon dolgoznak a gyártók, hogy a platformok közötti átjárás minél gördülékenyebb legyen, még akkor is, ha az Apple ezt nem feltétlen akarja... -
babypluto
újonc
Mindenképpen várok vele még egy kicsit, hátha frissül a piac

Őszintén kicsit aggaszt a kínai verzió, néztem a telóról számtalan reviewt, igaz még nem túl sok van. De több videóban is említették, hogy a kínai verzióval van akinek adódtak kisebb döccenők, bár semmi olyan eget rengető, vagy amit ne lehetne kis turpissággal megoldani. Igazából app store kéne hogy legyen a wondán rendelhetőn, a leírások alapján.
-
babypluto
újonc
Ez remek hír. Várni fogom a válaszod!
Mennyi volt így szállítással, meg mindennel együtt ez a rendelésed, ha szabad tudni? Illetve milyen specekkel rendelted a telót?
-
Max1mus
nagyúr
Megérett a telefonom a váltásra, az az igazság. Azon gondolkoztam, hogy megvárom vele az új évet, hátha addigra kerül elő más, hazai oldalakon is, ahogy mondod. Néztem más telefonokat is, de nekem valahogy a xiaomi mindig is bevált, sosem volt még vele problémám, és a mostani a negyedik xiaomim kb. 9-10 év alatt.

A mostani telóm az a redmi note 12, és bár nagyon szerettem ezt a telefont, lassan harmadik évet nyomom vele, és azért a mindennapos használat után, érződik hogy kezd fáradni, pedig nagyon vigyáztam és megbecsültem a telefonjaimat mindigis.
Egyébként a 15 ultra és a mix flip 2 a másik két kiszemeltem, mindkettő más okokból. Szeretnék kísérletezni a xiaomikkal, és a 17 pro és pro max is ezért tetszenek, mert a xiaomi nem nagyon csinált még hasonlókat, vagy ha csinált is, nem egészen ilyen volt.

De nem tagadom, részben bevált rajtam is a "punci mágnes"/eyecandy dolog, mert nekem pl. nagyon tetszik a 17eknek a hátlapja, jobban mint az új iphoneoké (még ha hasonlítanak is, vagyis azok adták az ihletet a xiaominak).
Tudom, ízlések és pofonok, nem mindenkinek fog beválni, tetszeni. Nekem viszont bejön.

Ha amúgy is vártál volna tavaszig, szerintem érdemes a global verziót megvárni.
-
#13085696
törölt tag
Várom nagyon hogy megérkezik-e hozzád.
Nekem nagyon elnyerte a tetszésem a teló és én is szeretném megvásárolni, viszont ebayen kívül nem sok magyarországról elérhető oldalon kapható még (kb.0), és az ebay nem a kedvencem; ill. nem szeretnék másfél-két hónapot várni arra, hogy megérkezzen. Ezért én is a wondamobile oldalon gondolkoztam, viszont nem rendeltem még ekkora értékű dolgot, főleg nem külföldi oldalról, és ráadásul előre fizetéssel. Így eléggé tartok tőle.
Az értékelések amiket olvastam az oldalról többnyire pozitívak, viszont vannak közte negatívak is, így elég vegyes a saját véleményem is. Magyarországra történő rendelést meg talán 2 esetet láttam a neten, azok viszont pozitív, elégedett visszajelzéssel voltak.Remélem épségben és hibátlanul érkezik meg az új készüléked, és várom a véleményed, mind a készülékről, mind az oldalról és annak szolgáltatásairól, amennyiben válaszolsz.
Szép napot mindenkinek!
Wondáról rendeltem már Oppo Find N5öt, az 750e Ft körül volt, az 4 munkanap alatt megérkezett

Minden rendben volt.Ez ma érkezik, igazából nem is akkor indult útnak olaszból, amikor írták, hanem tegnap hajnalban.
Este jelentkezem 🫣
-
babypluto
újonc
Megérett a telefonom a váltásra, az az igazság. Azon gondolkoztam, hogy megvárom vele az új évet, hátha addigra kerül elő más, hazai oldalakon is, ahogy mondod. Néztem más telefonokat is, de nekem valahogy a xiaomi mindig is bevált, sosem volt még vele problémám, és a mostani a negyedik xiaomim kb. 9-10 év alatt.

A mostani telóm az a redmi note 12, és bár nagyon szerettem ezt a telefont, lassan harmadik évet nyomom vele, és azért a mindennapos használat után, érződik hogy kezd fáradni, pedig nagyon vigyáztam és megbecsültem a telefonjaimat mindigis.
Egyébként a 15 ultra és a mix flip 2 a másik két kiszemeltem, mindkettő más okokból. Szeretnék kísérletezni a xiaomikkal, és a 17 pro és pro max is ezért tetszenek, mert a xiaomi nem nagyon csinált még hasonlókat, vagy ha csinált is, nem egészen ilyen volt.

De nem tagadom, részben bevált rajtam is a "punci mágnes"/eyecandy dolog, mert nekem pl. nagyon tetszik a 17eknek a hátlapja, jobban mint az új iphoneoké (még ha hasonlítanak is, vagyis azok adták az ihletet a xiaominak).
Tudom, ízlések és pofonok, nem mindenkinek fog beválni, tetszeni. Nekem viszont bejön.

-
pusszycat
nagyúr
Várom nagyon hogy megérkezik-e hozzád.
Nekem nagyon elnyerte a tetszésem a teló és én is szeretném megvásárolni, viszont ebayen kívül nem sok magyarországról elérhető oldalon kapható még (kb.0), és az ebay nem a kedvencem; ill. nem szeretnék másfél-két hónapot várni arra, hogy megérkezzen. Ezért én is a wondamobile oldalon gondolkoztam, viszont nem rendeltem még ekkora értékű dolgot, főleg nem külföldi oldalról, és ráadásul előre fizetéssel. Így eléggé tartok tőle.
Az értékelések amiket olvastam az oldalról többnyire pozitívak, viszont vannak közte negatívak is, így elég vegyes a saját véleményem is. Magyarországra történő rendelést meg talán 2 esetet láttam a neten, azok viszont pozitív, elégedett visszajelzéssel voltak.Remélem épségben és hibátlanul érkezik meg az új készüléked, és várom a véleményed, mind a készülékről, mind az oldalról és annak szolgáltatásairól, amennyiben válaszolsz.
Szép napot mindenkinek!
Várj még egy hónapot, lesz máshol is. Nekem is tetszik, de nem akarok minden évben telefont cserélni. Ugyanezt kicsit könnyebb, vékonyabb kivitelben, és elől dugják el a kamerát. Talán jövőre.
-
babypluto
újonc
Várom nagyon hogy megérkezik-e hozzád.
Nekem nagyon elnyerte a tetszésem a teló és én is szeretném megvásárolni, viszont ebayen kívül nem sok magyarországról elérhető oldalon kapható még (kb.0), és az ebay nem a kedvencem; ill. nem szeretnék másfél-két hónapot várni arra, hogy megérkezzen. Ezért én is a wondamobile oldalon gondolkoztam, viszont nem rendeltem még ekkora értékű dolgot, főleg nem külföldi oldalról, és ráadásul előre fizetéssel. Így eléggé tartok tőle.
Az értékelések amiket olvastam az oldalról többnyire pozitívak, viszont vannak közte negatívak is, így elég vegyes a saját véleményem is. Magyarországra történő rendelést meg talán 2 esetet láttam a neten, azok viszont pozitív, elégedett visszajelzéssel voltak.Remélem épségben és hibátlanul érkezik meg az új készüléked, és várom a véleményed, mind a készülékről, mind az oldalról és annak szolgáltatásairól, amennyiben válaszolsz.
Szép napot mindenkinek!
-
aprokaroka87
nagyúr
Eltelt már mennyi év és még mindig az a téma hogy az Android gyártók meg az Apple tulajdonképpen " kölcsön " fejlesztenek egymásnak?
Évek óta ez megy... 😁 -
pusszycat
nagyúr
Akkor most kit kell megverni?
-
blueMerle
veterán
Édes jó Istenem...végigolvastam az Android fanok ömlengéseit, szinte véééérig sértve érzitek magatokat
Azért hogy tisztába tegyünk pár dolgot azokban a sanyarú lelkecskékben:
1. Amit írtam, azt a kínai gyártók nyilatkozták és elismerték korábban, hogy ők márpedig mindent az Applehoz mérnek. Gyerekek, ezt nem én mondtam, hanem ők, ez tény.
2. Ez a telefon egy iPhone 17 Pro copy. Tetszik vagy sem, lehet itt szájat huzogatni meg széltől-szélig vicceskedni, a Xiaominál sokkal hamarabb volt ésatöbbi. Ez akkor is egy copy, ha fejreálltok.
3. Leírtam, hogy ezzel semmi baj nincs, mert amúgy egy kurva jó cucc, mégis úgy jöttetek nekem, mint a megvadult barmok, mert valaki csúnyát szólt az Androidos fellegvárra. Holott nem. Csak egyszerűen azon elmélkedtem, hogy miért van erre szükség, és persze konstatáltam, hogy az okát tudom, hiszen ők ilyenek. Amivel semmi baj nincs, továbbra sem. Szerintem végig sem olvastátok amit írtam, szövegértelmezési nehézséggel rendelkezők gyülekezete.
4. Olyannyira nincs bajom a kínai termékekkel hogy előrendeltem egy DongFeng Mage autót. Na most van zavar a fejekben mi? Akkor most mégsincs bajom a kínaiakkal? Húha, most mivel támadjunk, jujujjjujj.....
5. Per pillanat a második készülékem, ami céges supporthoz van egy saját Xiaomi 14. Wááááá kútbaugrás, hogy lehet ez??!!?!?!
5. Magasról teszek a személyeskedésekre.
6. Most vetted észre hogy kétszer volt az ötös pont
-
#13085696
törölt tag
-
Segal
veterán
-
#13085696
törölt tag
-
Jeanne d'Arc
addikt
Ez a készülék ütni fog!
-
#13085696
törölt tag
-
BoB
veterán
-
#13085696
törölt tag
-
pusszycat
nagyúr
-
#13085696
törölt tag
-
martongunar
aktív tag
-
Max1mus
nagyúr
-
Max1mus
nagyúr
A Gsmarenán szó nincs esimről (ill. global verzióról). A korábbi típusoknál ellenben igen. Remélem lesz global verzió ezek után, kínaiaknál tényleg semmi sem biztos.
Mivel még nem jött ki. Jövőbe pedig ők sem látnak ezek szerint.
-
martongunar
aktív tag
-
#13085696
törölt tag
Az itt lévő árakra még rájön az ÁFA is ugye? Vagy EU.-ban adják fel?
Áfa már nem jön rá 🙃
Úgy tudom olaszból jön.
Már rendeltem onnan, nem volt Áfa és nem volt vám sem. -
martongunar
aktív tag
-
#13085696
törölt tag
-
pusszycat
nagyúr
-
#13085696
törölt tag
Rendeltem egy 17 prot a wondamobile.com-ról 🫣
-
martongunar
aktív tag
-
Max1mus
nagyúr
Köszi, azért arra nem veszek mérget, hogy egy kínai gyártómál ha valami eddig így volt, akkor azután is úgy lesz. Kiderül, ha megjelenik a global.
De már előre kiakadtál hogy nincs benne. Érted...
-
joey04
titán
Köszi, a sima 17-tel szemeztem, de gyanús a 7000mAh-s aksi (Gsmarena). Lehet a globalban kisebb lesz?

eddig úgy volt.
15 és 15u
-
martongunar
aktív tag
-
joey04
titán
Köszi, azért arra nem veszek mérget, hogy egy kínai gyártómál ha valami eddig így volt, akkor azután is úgy lesz. Kiderül, ha megjelenik a global.
Azt írták több helyen, hogy csak a 17 meg az Ultra lesz global.
-
martongunar
aktív tag
-
Max1mus
nagyúr
ESIM nincs benne????
Nincs! Ezért ne vegyél kínai verziót csak globalt, mert abban lesz, ahogy eddig is így volt!!!
-
martongunar
aktív tag
Közelítésérzékelő problémáját vajon sikerült megugrania a gyártónak?
ESIM nincs benne????
-
martongunar
aktív tag
Közelítésérzékelő problémáját vajon sikerült megugrania a gyártónak?
-
joey04
titán
-
pusszycat
nagyúr
-
bobojszan
tag
Nekem 11 Ultrám van, nem cseréltem volna le semmire sem, de ezzzzzz🥹🥰
Végre egy nagyobb hátsó kijelző, ez kellett nekem! -
joey04
titán
Szerintem meg a trend a lényeg. Márkától meg mindentől függetlenül. Lehetne akár autó, vagy mosógép is. Ha van egy adott megoldás, kialakítás és azt elkezdi valaki használni, majd egy vagy több konkurens azonnal reagál rá és csinál olyat/hasonlót, akkor az vakon copyzás. Akkor is, ha korábban már akár a másoló cég is csinált olyat/hasonlót. Meg hát ott a beismerő vallomás. De akkor máshogy látjuk. Így szép az élet.

-
gusthy
veterán
Nem érdemes ezen agyalni, maga a Xiaomi nyilatkozta, hogy az Apple-t követik. Ez nem személyes vélemény, hanem kinyilatkozás a gyártó részéről. Ami meg a probléma ezzel itt az a kultúrális különbség. Kínában ez nem gáz, itt viszont igen. Az elsődleges piac meg a hazai szóval érthető, hogy ha ott valami menő itt meg nem, akkor azt veszik alapul, hogy otthon menjen. Opponál dolgozott egy magyar srác annó, mondta, hogy egy telefon termékbemutató oldalát 1:1-ben copyzták. Amikor mondta, hogy de hát ez full copy, az volt a válasz, hogy igen de mi baj ezzel jól néz ki nem? Engem az zavar, hogy iphone tulajként nem vagyok elégedett az ios és az iphone fejlődésével, és a xiaomi az egyik alternatíva, mert hozzák ide az ultrákat is (vivo oppo nem), de minden szart lemásolnak azokat is amiket gyűlölök ios-ben. Pedig nem kéne mert a kínaiaknak van rengeteg egyedi megoldása, ötlete, fejlesztése. A többi kínai márkánál is van copy, de nem ekkora mértékben. Itt nem arról van szó, hogy szarok, mert copyzzák az almát, hanem hogy teljesen fölöslegesen teszik, mert funkcionálisan is szarabbak lesznek pont ettől, és nem kínai (nem írok nyugatit, attól messze vagyunk) szemmel visszás is.
Ez lehet, hogy így van, de a konkrét esetben ez akkor is hülyeség. A Xiaomi hamarabb csinált ilyet, mint az Apple, és ez ennyi, nincs tovább.
-
csakany2001
senior tag
-
LosBlancosRM
őstag
Kínjukban nem tudnak mit írni. A kedvenc kis harapott almájuk mellett annyi érvet tudnak felhozni, hogy az előbb volt 17.
Mondjuk akinek válaszoltál, az a legrosszabb, pár hete még másik gyártót ajnározott. 
-
polo493
tag
zseniális marketing fogás a koppintás ,így mindenki róluk beszél,a telefon meg brutális hardverileg,főleg az aksi!
-
Max1mus
nagyúr
Világos érv, de ha valakinek ez kell a jobb eladáshoz, akkor az már önmagában minősít. Pusszycat félrenézése a kedvenc gyártójáról pedig azt jelenti, hogy szavahihetetlen. És ha majd lesz itt szakmaizás, akkor az ő véleményét egyszerűen kihagyom. Mivel inkorrekt.
Nekem is van kedvenc gyártóm, meg volt is. Ma is, és a múltban is fikáztam, ha olyat csinált.
A Xiaomi nem ma kezdte. Az ember azt hinné komolyabb cég."Pusszycat félrenézése a kedvenc gyártójáról pedig azt jelenti, hogy szavahihetetlen. És ha majd lesz itt szakmaizás, akkor az ő véleményét egyszerűen kihagyom."
Úristen de erőltetetten szánalmas... Önélzetes a kis latol.
-
pusszycat
nagyúr
Típikusan annak az esete, hogy a kevesebb néha több.
Semmi pratikusság, hatalmas kamera sziget és kilógás háttul, ráadásul plusz sérülékeny felület.
Ezzel sem vett meg a Xiaomi, pedig a 14 a hibákat leszámítva nagyon tetszett, de a folytatások még annyira sem sikerültek jól sajnos...Vegyed a sima Xiaomi 17-et. Azon nincsen.
-
csakany2001
senior tag
Típikusan annak az esete, hogy a kevesebb néha több.
Semmi pratikusság, hatalmas kamera sziget és kilógás háttul, ráadásul plusz sérülékeny felület.
Ezzel sem vett meg a Xiaomi, pedig a 14 a hibákat leszámítva nagyon tetszett, de a folytatások még annyira sem sikerültek jól sajnos... -
Loik
aktív tag
-
Szena67
aktív tag
-
Loik
aktív tag
-
Segal
veterán
-
Szena67
aktív tag
-
Loik
aktív tag
-
joey04
titán
-
zazenke
őstag
csak tudnám hogy a való életbe miféle hasznos funkciója van a hátsó kijelzőnek
-
Szena67
aktív tag
-
joey04
titán
Viszont. A kínai verzió is b20-as.
-
pusszycat
nagyúr
-
Wa2x_
veterán
'Az ember azt hinné komolyabb cég."
A harmadik legnagyobb gyártó a világon és ha úgy növekszik ahogy az utóbbi pár évben, akkor három év múlva a második legnagyobb lesz, de ha az első kettő úgy innoválgat ahogy az utóbbi 3 évben, akkor lehet hogy a Xiaomi már 2 év múlva második lesz . Lehet finnyáskodni a módszereiken, de a piacon betöltött pozíciójuk és az eladásaik őket igazolják.Ennyi, és ez nem csak a telefonos piacra igaz, lassan, szép lassan.
-
Lami66
addikt
Világos érv, de ha valakinek ez kell a jobb eladáshoz, akkor az már önmagában minősít. Pusszycat félrenézése a kedvenc gyártójáról pedig azt jelenti, hogy szavahihetetlen. És ha majd lesz itt szakmaizás, akkor az ő véleményét egyszerűen kihagyom. Mivel inkorrekt.
Nekem is van kedvenc gyártóm, meg volt is. Ma is, és a múltban is fikáztam, ha olyat csinált.
A Xiaomi nem ma kezdte. Az ember azt hinné komolyabb cég.'Az ember azt hinné komolyabb cég."
A harmadik legnagyobb gyártó a világon és ha úgy növekszik ahogy az utóbbi pár évben, akkor három év múlva a második legnagyobb lesz, de ha az első kettő úgy innoválgat ahogy az utóbbi 3 évben, akkor lehet hogy a Xiaomi már 2 év múlva második lesz . Lehet finnyáskodni a módszereiken, de a piacon betöltött pozíciójuk és az eladásaik őket igazolják. -
janeszgol
félisten
Igen, és engem érdekel. Csodálom, hogy HOS 3 jön és nem 26.
cs.zs. #37: ebben igazat kell adnom. Gagyi, nálam inkorrekt, de jogos, amit írsz.
-
cs.zs.
veterán
Világos érv, de ha valakinek ez kell a jobb eladáshoz, akkor az már önmagában minősít. Pusszycat félrenézése a kedvenc gyártójáról pedig azt jelenti, hogy szavahihetetlen. És ha majd lesz itt szakmaizás, akkor az ő véleményét egyszerűen kihagyom. Mivel inkorrekt.
Nekem is van kedvenc gyártóm, meg volt is. Ma is, és a múltban is fikáztam, ha olyat csinált.
A Xiaomi nem ma kezdte. Az ember azt hinné komolyabb cég.A Xiaomi nem ma kezdte. Az ember azt hinné komolyabb cég.
Épp ez az, épp ezt mondom: nagyon is komoly cég,
és ez egy nagyon komoly manőver, ami eredményes, számokban mérhető lesz.
(szerintem) -
BoB
veterán
Világos érv, de ha valakinek ez kell a jobb eladáshoz, akkor az már önmagában minősít. Pusszycat félrenézése a kedvenc gyártójáról pedig azt jelenti, hogy szavahihetetlen. És ha majd lesz itt szakmaizás, akkor az ő véleményét egyszerűen kihagyom. Mivel inkorrekt.
Nekem is van kedvenc gyártóm, meg volt is. Ma is, és a múltban is fikáztam, ha olyat csinált.
A Xiaomi nem ma kezdte. Az ember azt hinné komolyabb cég.Még mindig a termék elnevezésén megy a téma? Pont mint anno Firefox verziószámozás.
Ki a tökömet érdekel mi az elnevezése? Az az érdekes hogy mennyi pénzért mire képes.
-
janeszgol
félisten
Az olcsóbb gyártók az én szememben is gyakran nevetségesek, de ez nem az.
Ez egy hatalmas gigacég, aminél most azt találták ki, hogy a "17 Pro" , "17 Pro Max"-ra guglizó almás telefont kereső emberek közé így telibe betolják a saját terméküket is, és igenis el fognak csenni egy szeletet a tortából. Vélhetően csak vékonyka szelet lesz, de itt marha nagy ám a torta, nem lebecsülendő az a kis darab sem.(Nem vagyok Xiaomi-rajongó, de azt kell mondjam, ez a húzás brutális tőlük)
Világos érv, de ha valakinek ez kell a jobb eladáshoz, akkor az már önmagában minősít. Pusszycat félrenézése a kedvenc gyártójáról pedig azt jelenti, hogy szavahihetetlen. És ha majd lesz itt szakmaizás, akkor az ő véleményét egyszerűen kihagyom. Mivel inkorrekt.
Nekem is van kedvenc gyártóm, meg volt is. Ma is, és a múltban is fikáztam, ha olyat csinált.
A Xiaomi nem ma kezdte. Az ember azt hinné komolyabb cég. -
cs.zs.
veterán
Az olcsóbb gyártók az én szememben is gyakran nevetségesek, de ez nem az.
Ez egy hatalmas gigacég, aminél most azt találták ki, hogy a "17 Pro" , "17 Pro Max"-ra guglizó almás telefont kereső emberek közé így telibe betolják a saját terméküket is, és igenis el fognak csenni egy szeletet a tortából. Vélhetően csak vékonyka szelet lesz, de itt marha nagy ám a torta, nem lebecsülendő az a kis darab sem.(Nem vagyok Xiaomi-rajongó, de azt kell mondjam, ez a húzás brutális tőlük)
-
janeszgol
félisten
Hát nem tudom. Nagyon igénytelennek (hülyének?) kell lenni ahhoz, hogy valaki minden baromságot elfogadjon. Én sosem álltam be a karámba bégetni. Itt sem teszem. Ami zavar azt megjegyzem.
-
joey04
titán
Mármint lekopizták az Apple hátsó kijelzőjét? Vagy az Apple kézikonzol tokját?
Jaaa, hogy a széléig tartó kameraszigetre gondolsz?
Ha van valami a világban, amit egy adott időpontig rengetegen csináltak, de egy adott ponton az Apple is elkezdi csinálni, akkor onnantól mindenki az Apple-t másolja? Esetleg azok is, akik már évekkel korábban is csinálták (mint ez esetben a Xiaomi)? Érdekes nézőpont.Nem érdemes ezen agyalni, maga a Xiaomi nyilatkozta, hogy az Apple-t követik. Ez nem személyes vélemény, hanem kinyilatkozás a gyártó részéről. Ami meg a probléma ezzel itt az a kultúrális különbség. Kínában ez nem gáz, itt viszont igen. Az elsődleges piac meg a hazai szóval érthető, hogy ha ott valami menő itt meg nem, akkor azt veszik alapul, hogy otthon menjen. Opponál dolgozott egy magyar srác annó, mondta, hogy egy telefon termékbemutató oldalát 1:1-ben copyzták. Amikor mondta, hogy de hát ez full copy, az volt a válasz, hogy igen de mi baj ezzel jól néz ki nem? Engem az zavar, hogy iphone tulajként nem vagyok elégedett az ios és az iphone fejlődésével, és a xiaomi az egyik alternatíva, mert hozzák ide az ultrákat is (vivo oppo nem), de minden szart lemásolnak azokat is amiket gyűlölök ios-ben. Pedig nem kéne mert a kínaiaknak van rengeteg egyedi megoldása, ötlete, fejlesztése. A többi kínai márkánál is van copy, de nem ekkora mértékben. Itt nem arról van szó, hogy szarok, mert copyzzák az almát, hanem hogy teljesen fölöslegesen teszik, mert funkcionálisan is szarabbak lesznek pont ettől, és nem kínai (nem írok nyugatit, attól messze vagyunk) szemmel visszás is.
-
pusszycat
nagyúr
Az egyik tanárom mondta az egyik tanulónak (nem nekem) nem baj fiam ha hülye vagy csak teljesítsél.
Itt is ez van, nincs hasonló telefon jelenleg a világon, a hagyományos telefonoknál, nem a hajlítható meg összecsukom kinyitom -ra gondolok.
-
janeszgol
félisten
Nincs. De már az első félévben - amikor ennek a 17 PM-nek se híre, se hamva nem volt - jöttek ki olyan renderek, amiket nyilván fanok csináltak, hogy az iPhone 17 Pro széria hasonló kialakítást kap. Mármint ami a kamera szigetet érinti. A kérdés, ez innoválta a Xiaomit? Mert amúgy jól nézett ki, mármint jobban, mint ez a Xiaomi megoldás. Bár egyértelmű volt, hogy az Apple nem fog ilyet meglépni.
Amúgy nem rossz ötlet ez a hátsó kijelző, bár nem tudom... nekem ez "túl kínai". A kínaiak szeretik ezeket a csili megoldásokat, lásd akár a kocsiknál. Bátrak. Mondjuk ez előnyükre szóljon. Csinálni kell ilyet is, kísérletezni, kockáztatni.
Inkább ami bántó, az elnevezés. Hogy pont szinte egyszerre jönnek 17 Pro Max elnevezéssel az almás vállalattal együtt. Nem tudom, én biztos nem adtam volna ezt a nevet neki. Bár lehet úgy gondolják, pont a neve miatt is kelendőbb lesz a PM, pont mint az Apple esetében, és hátha arra asszociálnak a vásárlók, hogy amúgy ezt "kell" megvenni, mert ez a csúcs. Csak jönnek majd az "Ultra" meg "+" meg egyéb elnevezések, amik megkavarják az egészet
Egyébként hardveresen le a kalappal
Örülnék, ha széleseb körben kezdene terjedni ez a szilícium akksi. Rá férne már a piacra egy ilyen jellegű fejlődés
A 16-os számozás jött volna. Az, hogy rögtön 17-re ugortak az Apple miatt nevetségessé teszi a gyártót a szememben. És ahogy nézem mások szemében is.
-
janeszgol
félisten
Az a plus kijelző jó ötlet. Hogy mennyire hasznos, azt majd eldöntik a vásárlók, illetve az app fejlesztők.
-
Lami66
addikt
-
gusthy
veterán
Én értem, hogy a kínaiak tapadnak az Apple készülékeire, mert ez náluk ilyen felfogás. Csak az a gond ezzel, hogyha mindig le akarnak győzni valakit, és másolni, akkor lényegében azzal elismerik, hogy az övék nincs olyan jó, nincs azon a szinten (és ennek a kivesézését engedjük el, ez elmélkedés). Ami egyébként nettó hülyeség, hiszen, ezek nem holmi ZS kategóriás céllövöldébe való cuccok. Volt egy időszak a Xiaominál amikor úgy vettem észre hogy megtalálták a saját útjukat, kicsit sikerült nekik az Apple vonatról leszállni, de ezzel most porig romboltak mindent
Hiába bitangjó a cucc, hiába ütős a fényképezőgép, hiába csúcs, ez akkor is egy "copy". Ez egy nagyon-nagyon rossz út kezdete szerintem.Mármint lekopizták az Apple hátsó kijelzőjét? Vagy az Apple kézikonzol tokját?
Jaaa, hogy a széléig tartó kameraszigetre gondolsz?
Ha van valami a világban, amit egy adott időpontig rengetegen csináltak, de egy adott ponton az Apple is elkezdi csinálni, akkor onnantól mindenki az Apple-t másolja? Esetleg azok is, akik már évekkel korábban is csinálták (mint ez esetben a Xiaomi)? Érdekes nézőpont. -
blackydan
senior tag
-
rtrace
tag
Amúgy nem rossz ötlet ez a hátsó kijelző, bár nem tudom... nekem ez "túl kínai".
Először én is feleslegesnek gondoltam, de aztán rájöttem hogy azért jó, mert ezzel teljesértékűen lehet a hátsó kamerát használni szelfire. Én ugyan az elsővel sem szoktam szelfizni vagy vlogolni, de megértem hogy van akik szeretik az önkifejezés ezen formáját. Így viszont hogy a hátsóval is meg lehetséges, részemről kérem, hogy az első szelfikamerát szüntessék is meg! Nem kell az a lyuk.
A sarkokat meg sarkítsák vissza.részemről kérem, hogy az első szelfikamerát szüntessék is meg
Önfotózáshoz lehet fölösleges, de videohívást (főleg csoportosat) azért csak kényelmesebb a nagy kijelzőn lebonyolítani, mint egy 2,7"-esen, aminek valójában csak a bő kétharmada használható.
-
Ixion77
addikt
Nincs. De már az első félévben - amikor ennek a 17 PM-nek se híre, se hamva nem volt - jöttek ki olyan renderek, amiket nyilván fanok csináltak, hogy az iPhone 17 Pro széria hasonló kialakítást kap. Mármint ami a kamera szigetet érinti. A kérdés, ez innoválta a Xiaomit? Mert amúgy jól nézett ki, mármint jobban, mint ez a Xiaomi megoldás. Bár egyértelmű volt, hogy az Apple nem fog ilyet meglépni.
Amúgy nem rossz ötlet ez a hátsó kijelző, bár nem tudom... nekem ez "túl kínai". A kínaiak szeretik ezeket a csili megoldásokat, lásd akár a kocsiknál. Bátrak. Mondjuk ez előnyükre szóljon. Csinálni kell ilyet is, kísérletezni, kockáztatni.
Inkább ami bántó, az elnevezés. Hogy pont szinte egyszerre jönnek 17 Pro Max elnevezéssel az almás vállalattal együtt. Nem tudom, én biztos nem adtam volna ezt a nevet neki. Bár lehet úgy gondolják, pont a neve miatt is kelendőbb lesz a PM, pont mint az Apple esetében, és hátha arra asszociálnak a vásárlók, hogy amúgy ezt "kell" megvenni, mert ez a csúcs. Csak jönnek majd az "Ultra" meg "+" meg egyéb elnevezések, amik megkavarják az egészet
Egyébként hardveresen le a kalappal
Örülnék, ha széleseb körben kezdene terjedni ez a szilícium akksi. Rá férne már a piacra egy ilyen jellegű fejlődés
Amúgy nem rossz ötlet ez a hátsó kijelző, bár nem tudom... nekem ez "túl kínai".
Először én is feleslegesnek gondoltam, de aztán rájöttem hogy azért jó, mert ezzel teljesértékűen lehet a hátsó kamerát használni szelfire. Én ugyan az elsővel sem szoktam szelfizni vagy vlogolni, de megértem hogy van akik szeretik az önkifejezés ezen formáját. Így viszont hogy a hátsóval is meg lehetséges, részemről kérem, hogy az első szelfikamerát szüntessék is meg! Nem kell az a lyuk.
A sarkokat meg sarkítsák vissza. -
Lami66
addikt
-
István971
tag
Én értem, hogy a kínaiak tapadnak az Apple készülékeire, mert ez náluk ilyen felfogás. Csak az a gond ezzel, hogyha mindig le akarnak győzni valakit, és másolni, akkor lényegében azzal elismerik, hogy az övék nincs olyan jó, nincs azon a szinten (és ennek a kivesézését engedjük el, ez elmélkedés). Ami egyébként nettó hülyeség, hiszen, ezek nem holmi ZS kategóriás céllövöldébe való cuccok. Volt egy időszak a Xiaominál amikor úgy vettem észre hogy megtalálták a saját útjukat, kicsit sikerült nekik az Apple vonatról leszállni, de ezzel most porig romboltak mindent
Hiába bitangjó a cucc, hiába ütős a fényképezőgép, hiába csúcs, ez akkor is egy "copy". Ez egy nagyon-nagyon rossz út kezdete szerintem.Igen ez biztos olvassa valaki Kínában és majd ettől a véleménytől irányt változtatnak.
-
babkukta
senior tag
Nincs. De már az első félévben - amikor ennek a 17 PM-nek se híre, se hamva nem volt - jöttek ki olyan renderek, amiket nyilván fanok csináltak, hogy az iPhone 17 Pro széria hasonló kialakítást kap. Mármint ami a kamera szigetet érinti. A kérdés, ez innoválta a Xiaomit? Mert amúgy jól nézett ki, mármint jobban, mint ez a Xiaomi megoldás. Bár egyértelmű volt, hogy az Apple nem fog ilyet meglépni.
Amúgy nem rossz ötlet ez a hátsó kijelző, bár nem tudom... nekem ez "túl kínai". A kínaiak szeretik ezeket a csili megoldásokat, lásd akár a kocsiknál. Bátrak. Mondjuk ez előnyükre szóljon. Csinálni kell ilyet is, kísérletezni, kockáztatni.
Inkább ami bántó, az elnevezés. Hogy pont szinte egyszerre jönnek 17 Pro Max elnevezéssel az almás vállalattal együtt. Nem tudom, én biztos nem adtam volna ezt a nevet neki. Bár lehet úgy gondolják, pont a neve miatt is kelendőbb lesz a PM, pont mint az Apple esetében, és hátha arra asszociálnak a vásárlók, hogy amúgy ezt "kell" megvenni, mert ez a csúcs. Csak jönnek majd az "Ultra" meg "+" meg egyéb elnevezések, amik megkavarják az egészet
Egyébként hardveresen le a kalappal
Örülnék, ha széleseb körben kezdene terjedni ez a szilícium akksi. Rá férne már a piacra egy ilyen jellegű fejlődés
-
Lami66
addikt
Jó is az, ha mindig mindenféle eszköznél különböző szabványt használnak és egymással nem kompatibilisek.
Pont azért jó, ha PD vagy QC szabványt használnak mással szemben, mert akkor egy szabvánnyal több eszközt is tudsz tölteni.
Laptopok is PD-t használják, nem kell húsz féle töltési technológia, elég lenne ha mindenki PD-t használná.Most, hogy már egyik cég sem ad a telefon mellé töltőt, egyszerűen olyan univerzális töltőt kell venni amelyik mindegyik nagyobb töltési szabványt tudja (Baseus, Blitzwolf, Aukey, Choetech stb).
-
ilor14
aktív tag
"Örvendetes, hogy terjed a PPS, erre állt rá a Samsung is, iPhone is, NothingPhone is, Google Pixel is."
És ez miért is örvendetes annak aki kínai telefont fog venni? És pont egy kínai telefonról szóló hír alatt?
Majd a kinaiak is rájönnek, hogy töltés dolgában ne húzzanak ötfelé, hanem megcsinálják a saját szabványukat. Most még az önálló versengés szakaszában vannak. A nagy kinai márkák mind gyorsabb töltést kínálnak mint a fent említett nemkínai márkák. Akinek ez szopatás, az vegyen qc3-as töltőt, azt minden kinai telefon ismeri és pont akkora teljesitménnyel fogja tölteni a kínai telefont mint a nemkínait. A pps ugyanolyan ritka dolog nagy watton mint a kínaiak egyedi megoldásai. Akkor hol van itt a szopatás?Jó is az, ha mindig mindenféle eszköznél különböző szabványt használnak és egymással nem kompatibilisek.
Pont azért jó, ha PD vagy QC szabványt használnak mással szemben, mert akkor egy szabvánnyal több eszközt is tudsz tölteni.
Laptopok is PD-t használják, nem kell húsz féle töltési technológia, elég lenne ha mindenki PD-t használná. -
blackydan
senior tag
-
Bareszotron
aktív tag
Egyébként ne tegyünk úgy mintha ez új dolog lenne, flip telefonokon eddig is volt hátul kijelző.
És egy nem flipnél teljesen fölösleges hátul a kijelző, sokkal több értelme lenne inkább egy kicsi valaminek, ami jelzi az értesítéseket. legalább kevesebb dolog törne el eséskor, és ez a nagy kijelző hátul talán az aksit is fogyasztja.
-
Lami66
addikt
Nem azzal van a baj, hogy nem fér bele, hanem hogy szét van szopatva a nép a sajátmárkás megoldásokkal.
Pl a Honor gyorstöltője csak a Honorokat (Huawei-t is) tölti gyorsan, a Vivo csak a Vivo-t. Mindkettő 11 V feszültségen kér 6-8 Ampert, mégsem jó egyik a másik helyett, mert a telefon és a töltő közötti kommunikációs protokoll más.
A Xiaomi eddigi 120 wattos megoldása ugyanúgy egyedi volt.
Biztosan lehetne még sorolni.Örvendetes, hogy terjed a PPS, erre állt rá a Samsung is, iPhone is, NothingPhone is, Google Pixel is.
"Örvendetes, hogy terjed a PPS, erre állt rá a Samsung is, iPhone is, NothingPhone is, Google Pixel is."
És ez miért is örvendetes annak aki kínai telefont fog venni? És pont egy kínai telefonról szóló hír alatt?
Majd a kinaiak is rájönnek, hogy töltés dolgában ne húzzanak ötfelé, hanem megcsinálják a saját szabványukat. Most még az önálló versengés szakaszában vannak. A nagy kinai márkák mind gyorsabb töltést kínálnak mint a fent említett nemkínai márkák. Akinek ez szopatás, az vegyen qc3-as töltőt, azt minden kinai telefon ismeri és pont akkora teljesitménnyel fogja tölteni a kínai telefont mint a nemkínait. A pps ugyanolyan ritka dolog nagy watton mint a kínaiak egyedi megoldásai. Akkor hol van itt a szopatás? -
cs.zs.
veterán
Egy telefon 300-600 ezer Ft. amit 2-4 év múlva már cserélnek. Emellé nem fér oda egy 25 ezres töltő, ami 2-3 telefont is kiszolgál? Mert azt gondolom, hogy egy 100 wattos pps töltő elég sokáig megoldja a töltési gondokat annak akinek nagyon kell, hogy a telefont 100 wattal töltse. Akinek meg ez annyira fontos szempont az ne húzza a szája szélét a telefon árának 5%-a miatt.
Ami lehet, hogy csak 2-3%, ha nem ragaszkodik magyar bolthoz, mert kínából jóval olcsóbban meg lehet venni valószínűleg.Nem azzal van a baj, hogy nem fér bele, hanem hogy szét van szopatva a nép a sajátmárkás megoldásokkal.
Pl a Honor gyorstöltője csak a Honorokat (Huawei-t is) tölti gyorsan, a Vivo csak a Vivo-t. Mindkettő 11 V feszültségen kér 6-8 Ampert, mégsem jó egyik a másik helyett, mert a telefon és a töltő közötti kommunikációs protokoll más.
A Xiaomi eddigi 120 wattos megoldása ugyanúgy egyedi volt.
Biztosan lehetne még sorolni.Örvendetes, hogy terjed a PPS, erre állt rá a Samsung is, iPhone is, NothingPhone is, Google Pixel is.
-
Fiery
veterán
Én értem, hogy a kínaiak tapadnak az Apple készülékeire, mert ez náluk ilyen felfogás. Csak az a gond ezzel, hogyha mindig le akarnak győzni valakit, és másolni, akkor lényegében azzal elismerik, hogy az övék nincs olyan jó, nincs azon a szinten (és ennek a kivesézését engedjük el, ez elmélkedés). Ami egyébként nettó hülyeség, hiszen, ezek nem holmi ZS kategóriás céllövöldébe való cuccok. Volt egy időszak a Xiaominál amikor úgy vettem észre hogy megtalálták a saját útjukat, kicsit sikerült nekik az Apple vonatról leszállni, de ezzel most porig romboltak mindent
Hiába bitangjó a cucc, hiába ütős a fényképezőgép, hiába csúcs, ez akkor is egy "copy". Ez egy nagyon-nagyon rossz út kezdete szerintem.A terméknév valóban szerencsétlen koppintás (Xiaomi 26 jobban hangzana és logikusabb is lenne), de a dizájn kapcsán én nem látok olyan sok egyezést. Főleg ezzel -- az egyébként megkérdőjelezhető hasznosságú -- hátlapi OLED kijelzővel.
-
Lami66
addikt
Én erre azt szoktam mondani, hogy azért csinálnak androidon iphone copy-t, hogy az ájfónosok könnyen tudjanak androidra váltani
Van egy olyan érzésem, hogy ez az iCopy dolog az androidosokat zavarja legkevésbé. -
Wa2x_
veterán
Én értem, hogy a kínaiak tapadnak az Apple készülékeire, mert ez náluk ilyen felfogás. Csak az a gond ezzel, hogyha mindig le akarnak győzni valakit, és másolni, akkor lényegében azzal elismerik, hogy az övék nincs olyan jó, nincs azon a szinten (és ennek a kivesézését engedjük el, ez elmélkedés). Ami egyébként nettó hülyeség, hiszen, ezek nem holmi ZS kategóriás céllövöldébe való cuccok. Volt egy időszak a Xiaominál amikor úgy vettem észre hogy megtalálták a saját útjukat, kicsit sikerült nekik az Apple vonatról leszállni, de ezzel most porig romboltak mindent
Hiába bitangjó a cucc, hiába ütős a fényképezőgép, hiába csúcs, ez akkor is egy "copy". Ez egy nagyon-nagyon rossz út kezdete szerintem.Miért baj az, ha valaki megcsinálja Androidba is ezt a design-t? Jót tesz a piacnak szerintem, s talán valamit hat az árképzésre is. A felhasználó meg választ majd. Nem idegen ez Kínától valóban, nem lettünk meglepve, cserébe kiváló a minőség, ami viszont nem elhanyagolható.
-
BoB
veterán
Én értem, hogy a kínaiak tapadnak az Apple készülékeire, mert ez náluk ilyen felfogás. Csak az a gond ezzel, hogyha mindig le akarnak győzni valakit, és másolni, akkor lényegében azzal elismerik, hogy az övék nincs olyan jó, nincs azon a szinten (és ennek a kivesézését engedjük el, ez elmélkedés). Ami egyébként nettó hülyeség, hiszen, ezek nem holmi ZS kategóriás céllövöldébe való cuccok. Volt egy időszak a Xiaominál amikor úgy vettem észre hogy megtalálták a saját útjukat, kicsit sikerült nekik az Apple vonatról leszállni, de ezzel most porig romboltak mindent
Hiába bitangjó a cucc, hiába ütős a fényképezőgép, hiába csúcs, ez akkor is egy "copy". Ez egy nagyon-nagyon rossz út kezdete szerintem.iphone-on is van hátul kijelző?
-
LurkerSheik
senior tag
Egy ideig elgondolkoztam a kínai telefonokon de nem, továbbra is kihagyom.
Viszont igen, kellenek, találjanak ki jó dolgokat, hasznosat, haszontalant, copyzzanak, csinálják meg jobban.
Piacgazdaság lényege a legnagyobb profit, a legkisebb költséggel.
Az apple és samsung évek óta toporog és patikamérlegen adagolja az újdonságokat.
Kell a versenytárs így vagy úgy.Európában nagy a tech rasszizmus amit az ilyen direkt copyk csak erősítenek. Viszont nagyon is kellenek a piacnak az early bird implementer gyártók és a usereknek is.
-
Lami66
addikt
Egy telefon 300-600 ezer Ft. amit 2-4 év múlva már cserélnek. Emellé nem fér oda egy 25 ezres töltő, ami 2-3 telefont is kiszolgál? Mert azt gondolom, hogy egy 100 wattos pps töltő elég sokáig megoldja a töltési gondokat annak akinek nagyon kell, hogy a telefont 100 wattal töltse. Akinek meg ez annyira fontos szempont az ne húzza a szája szélét a telefon árának 5%-a miatt.
Ami lehet, hogy csak 2-3%, ha nem ragaszkodik magyar bolthoz, mert kínából jóval olcsóbban meg lehet venni valószínűleg. -
cs.zs.
veterán
PPS töltés 100 watton?
Egyetlen-egy ilyen töltőt láttam eddig a szabadpiacon,
a NothingPhone gyári 100 wattos töltőjét, ami a hu.nothing.tech oldalon kapható huszon-párezerért.
5V-20V PPS sávban végig tudja az 5 Ampert.
Minden más PPS-töltő 5-11V sávban tud 4-5 Ampert, azaz 44-55 wattot. -
Teo.
aktív tag
-
kiezTe90
senior tag
Na az a tok az rohadt jó.
Amúgy érdekes kialakítású telefonok, tetszenek is meg nem is. Megvárom az ultra mit dob (ha lesz), aztán lehet cserés lesz a 14 Ultra.
De az a tok nagyon jó
-
Red Bull fan
aktív tag
Én értem, hogy a kínaiak tapadnak az Apple készülékeire, mert ez náluk ilyen felfogás. Csak az a gond ezzel, hogyha mindig le akarnak győzni valakit, és másolni, akkor lényegében azzal elismerik, hogy az övék nincs olyan jó, nincs azon a szinten (és ennek a kivesézését engedjük el, ez elmélkedés). Ami egyébként nettó hülyeség, hiszen, ezek nem holmi ZS kategóriás céllövöldébe való cuccok. Volt egy időszak a Xiaominál amikor úgy vettem észre hogy megtalálták a saját útjukat, kicsit sikerült nekik az Apple vonatról leszállni, de ezzel most porig romboltak mindent
Hiába bitangjó a cucc, hiába ütős a fényképezőgép, hiába csúcs, ez akkor is egy "copy". Ez egy nagyon-nagyon rossz út kezdete szerintem.Hatalmasat koppintott az Apple-től
a kamerasziget széltől-szélig van....gondolom van másik 5 márka ami már ezer éve adott így ki telefont.Az innovációt mégis a Xiaomi rakta bele. -
sfefe
addikt
Én értem, hogy a kínaiak tapadnak az Apple készülékeire, mert ez náluk ilyen felfogás. Csak az a gond ezzel, hogyha mindig le akarnak győzni valakit, és másolni, akkor lényegében azzal elismerik, hogy az övék nincs olyan jó, nincs azon a szinten (és ennek a kivesézését engedjük el, ez elmélkedés). Ami egyébként nettó hülyeség, hiszen, ezek nem holmi ZS kategóriás céllövöldébe való cuccok. Volt egy időszak a Xiaominál amikor úgy vettem észre hogy megtalálták a saját útjukat, kicsit sikerült nekik az Apple vonatról leszállni, de ezzel most porig romboltak mindent
Hiába bitangjó a cucc, hiába ütős a fényképezőgép, hiába csúcs, ez akkor is egy "copy". Ez egy nagyon-nagyon rossz út kezdete szerintem.Ok de akkor most az apple meg pixel "copy"?....
-
mrThomi
addikt
Jó jó, de hol a pro max ultra ?
-
blueMerle
veterán
Én értem, hogy a kínaiak tapadnak az Apple készülékeire, mert ez náluk ilyen felfogás. Csak az a gond ezzel, hogyha mindig le akarnak győzni valakit, és másolni, akkor lényegében azzal elismerik, hogy az övék nincs olyan jó, nincs azon a szinten (és ennek a kivesézését engedjük el, ez elmélkedés). Ami egyébként nettó hülyeség, hiszen, ezek nem holmi ZS kategóriás céllövöldébe való cuccok. Volt egy időszak a Xiaominál amikor úgy vettem észre hogy megtalálták a saját útjukat, kicsit sikerült nekik az Apple vonatról leszállni, de ezzel most porig romboltak mindent
Hiába bitangjó a cucc, hiába ütős a fényképezőgép, hiába csúcs, ez akkor is egy "copy". Ez egy nagyon-nagyon rossz út kezdete szerintem.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- Apple iPhone 17 - alap
- E-roller topik
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Búcsúzóul itt a fekete Apple Vision Pro
- PlayStation 5
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Facebook és Messenger
- További aktív témák...
- TELJESEN ÚJ - 0 CIKLUSOS iPhone 17 Pro 512GB BLUE // GYÁRI FÜGGETLEN // EU MODELL
- TELJESEN ÚJ - 0 CIKLUSOS iPhone 17 Pro 256GB BLUE // GYÁRI FÜGGETLEN // EU MODELL
- TELJESEN ÚJ - 0 CIKLUSOS iPhone 17 Pro 256GB ORANGE // GYÁRI FÜGGETLEN // EU MODELL
- Samsung Galaxy A55 128GB Normál Állapot,1 Év Garancia
- Moto G86 5G 8/256GB 0-perces Bontatlan 1 Év Garancia
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Dzsunkafonom is full térerőt mutatott ott, ahol a Samu 2-t. Appal mérve fura módon már egyeztek a térerő értékek.
Egyébként ha ezt kalibrálgatni kell, az már régen rossz.





Hiába bitangjó a cucc, hiába ütős a fényképezőgép, hiába csúcs, ez akkor is egy "copy". Ez egy nagyon-nagyon rossz út kezdete szerintem.


