Aktív témák
-
Den
veterán
Lan okésnak tűnik, 100 mbit/s nagyon gyors én is azt használok ha notebookot hoznak.
Az izmosság részben igaz, a notebook vinyók nagyon lassúak, ezért fájl műveleteknél nagyon visszafogják a gépet. Példa kedvéért, nekem a cel400-as note-on lassabban indult a word 2k mint az asztali p1 133-on. Vagy pl. faterom 500-as ibm note-ján, majdnem 2 perc míg föláll a win2k. Ezér kell noteszbe sok memória, hogy swap-olás lehetőleg ne legyen, mert az megöli a sebességet. -
Den
veterán
Megnéztem, nagyon korrekt szerkezet gyakorlatilag minden benne van alapból ami nincs azt opcióban meg lehet venni. Ez egy all in one gép ennek megfelelően több mint 3 kiló a súlya, ami sok cipelésnél nem túl jó. Ahogy láttam az l2000B intel, Az l2000D amd procis. Egy ennyire telezsúfolt gépnél 14 colos kijelzővel, nem valószínű hogy az akku élettartamban jelentős különbség lenne az amd és intel verzió között. A legtöbbet itt a kijelző zabálja.
Szerintem a maga kategóriájában ez egy nagyon jó gép. -
guest
veterán
499920+ÁFA (forrás: www.notebook.hu/acer)
Igen sajnos drágább. Régóta keresgélek nb.-t ár teljesítmény dologban ezt találtam eddig a legjobbnak. Illetve fontas a súly is, nagyon kevés a 3 kiló alatti ez meg 2,66 aksival dvd combo-val, és 15'' monitor (1400x1050).
Érdemes megnézni a www.acer.hu-n van róla több kép is, illetve kisebb gépek (például egy 1,8kg).
Most ez az első helyezett nálam, de még egy ideig azért nézegetek erre-arra. -
Den
veterán
Hát mobil amd-t csak papíron láttam, paraméterek alapján fogyasztás, és hő tekintetében van olyan verzió aminek van intel megfelelője. Asszem három csoport van mobil amd-ben, a mobil valamivel alacsonyabb fogyasztással mint az asztali, a nagyon és az extra alacsony fogyasztású.
Számítási teljesítménben biztos van olyan jó mint az intel, a többit nem tudom. Szerintem ki kell prószálni. Ha nem vagy biztos a dolgodban ezután sem akkor vegyél intelest, valszeg annak az asus-nak is van inteles verziója. -
Den
veterán
A felsorolt prociknak mindnek van asztali és mobil verziója is. A mobilok valamivel gyengébbek, de kevesebbet fogyasztanak ami notesznél fontos. Viszont a mobil procik drágábak is, ezért az egész olcsó gépekbe asztali procit tesznek ami jobban melegszik és hamarabb leszívja az aksit. Az amd régen azért nem volt alkalmazva noteszban mert sokat fogyasztott. Azonban most már vannak alacson és nagyon alacsony fogyasztású mobil amd procik, tehát ez a gond már nem gond. Persze az intelnek va még kisebb fogyasztású procija is de ez ritka és nagyon drága. Egyébként ahogy nő a procik teéljesítménye úgy csökken a különbség az asztali és mobil verziók fogyasztása között. Ezért van hogy p4 asztali verziójával szerelt note-okat már a legnagyobb nevű cégek is forgalmaznak.
Mitac asszem ugyanannak a gyártónak a terméke aki a hp noteszeket is gyártja, asszem vannak teljesen egyforma modellek is. -
Den
veterán
Hi
Én sokáig kizárólagos gépként használtam note-ot, és sokfélét.
Tapasztalatom, egyfelől, ''márkás'' nem ''márkás között belül, azaz mint computer semmi különbség nincs. A lényegi különbség a ház anyaga kialakítása az aksi minősége, és a hozzáadott szoftver. Ez azt jelenti hogy a nagyon olcsó gépeknek vékony, nem túl merev házuk van és elég gyenge nem ''smart'' aksijuk, azaz nem tart sokáig és még csak megjósolni sem tudod hogy mikor merül le, ez álltalában rajtaütésszerűen pár pillanat alatt történik meg.
De hangsúlyozom ez a _nagyon_ olcsó nem ''brand'' gépekre vonatkozik. Ilyet is érdemes venni, annek aki a gépet többnyire asztalon, hálózatról használja.
Hogy mi márkás és mi nem, az a notebook világában máshogy néz ki mint mondjuk az asztali gépeknél, ugyanis a note-ok nagy részét 3 cég gyártja ezt forgalmazzák a különböző márkák a saját nevük alatt. Ezért egy portocom ugyanannyira márkás mint egy compaq. A különbség hogy a nem olyan nagy nevek bevesznek a termékpalettára egész olcsó gépeket is, amikről már írtam _de_ vannak nagyon jó gépeik, erről is írt itt már valaki.
A legfontosabb szerintem hogy eldöntsd hogy mire kell a gép. Mint írtad most raktál össze egy asztali gépet ez gondolom elég izmos is. Tehát ha sokat cipeled (majd) a note-ot akkor nem célszerű mindent az egybe gépet venni, komoly feladatra ott az asztali gép, és minden + eszköz amit a note-ba raknak + súly és + fogyasztás.
na egyelőre ennyi mert már begörcsölt a kezem :) . Ha kell még írok.
Aktív témák
- Valami baja van a tápomnak
- Autóápolás, karbantartás, fényezés
- RETRO beárazás (mobil, PC, konzol)
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Álláskeresés, interjú, önéletrajz
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- LEGO klub
- Milyen autót vegyek?
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- További aktív témák...
- Acer Nitro V 15 gamer laptop RTX 4060, i5-13420H, 165 Hz!
- ZBook Fury 16 G11 16" FHD+ IPS i5-13600HX RTX 1000 Ada 32GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Legion 5 15IMH05H 15.6" FHD IPS i7-10750H GTX 1660Ti 16GB 512GB NVMe + 1TB HDD magyar vbill gar
- Macbook Air 13" M1 A2337 (2022.07.04.) 81 ciklusos 98% akku
- HP ZBook 17 G6 i7-98500H / 64GB RAM / 1TB SSD / RTX 4000
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i3 10105F 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman T4 Plus A-data 600W
- AKCIÓ! Apple Macbook Pro 16" 2019 i7 16GB 500GB 5300M 4GB macbook garanciával hibátlan működés
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A20e/Samsung Galaxy A40/Samsung Galaxy A04s/Samsung Galaxy A03s
- BESZÁMÍTÁS! ASUS PRIME H510M i5 10400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 XT OC 8GB CHIEFTEC Libra 600W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



