Aktív témák
-
Den
veterán
válasz
GeorgeTerror #46 üzenetére
Egyrészt azért nem, mert pl a transmeta nem fogyaszt annyival kevesebbet ami radikálisan javítana a gép használhatóságán. Másrészt könnyebb eladni egy gépet egy olyan ismert névvel hogy celeron, meg pentium, mint transmeta. A notebook pedig elég komoly befektetés nem szívesen kísérletezik az ember ekkora kiadásnál, veszi a jólbeváltat.
Hőmérséklet? Hát az télleg gáz, én pl egy vastag újságot vagy valami tálcát tettem a gép alá ha ölbe vettem.
C3 meg sajnos bizonyos alkalmazásokban gyengébb egy cache nélküli 300-as celeronnál. -
Den
veterán
válasz
GeorgeTerror #44 üzenetére
Nem tom van e via csipszetes note. Az én gericomom bx-es volt.
Most láttam a pcworldben egy fujitsu lifebookot, teljesen beleszerettem, már majdnem jobban teszik mint a vaio c1. Egyébként mindkettő transmeta cruso procis. -
Den
veterán
Az újak biztos tudják a win 2k-t, és ha annak az acernak nem döglött az aksija a bios frissítés után sztem ott sem lett volna gond.
Régen használtam egy 486-os acert, tök kicsi volt és masszív, miután leejtettem sem lett baja.
Szóval csak azért mert egy régebbivel gondom volt, ha tetszik amt kinéztél, nyugodtan vedd meg. -
Den
veterán
Lan okésnak tűnik, 100 mbit/s nagyon gyors én is azt használok ha notebookot hoznak.
Az izmosság részben igaz, a notebook vinyók nagyon lassúak, ezért fájl műveleteknél nagyon visszafogják a gépet. Példa kedvéért, nekem a cel400-as note-on lassabban indult a word 2k mint az asztali p1 133-on. Vagy pl. faterom 500-as ibm note-ján, majdnem 2 perc míg föláll a win2k. Ezér kell noteszbe sok memória, hogy swap-olás lehetőleg ne legyen, mert az megöli a sebességet. -
Den
veterán
Megnéztem, nagyon korrekt szerkezet gyakorlatilag minden benne van alapból ami nincs azt opcióban meg lehet venni. Ez egy all in one gép ennek megfelelően több mint 3 kiló a súlya, ami sok cipelésnél nem túl jó. Ahogy láttam az l2000B intel, Az l2000D amd procis. Egy ennyire telezsúfolt gépnél 14 colos kijelzővel, nem valószínű hogy az akku élettartamban jelentős különbség lenne az amd és intel verzió között. A legtöbbet itt a kijelző zabálja.
Szerintem a maga kategóriájában ez egy nagyon jó gép. -
Den
veterán
Nekem egy acer-hez volt szerencsém. Arra nem ment föl a win2000. Miután mindent kipróbáltam fölmentem a honlapjukra, kiderült hogy bios frissítés nélkül nem is fog felmenni. Leszedtem a biost, próbálom föltenmni, kiírja hogy nincs feltöltve az aksi. Ok töltöm. Aksi rossz. Tulaj elvitte javíttatni. Javítás után próba de az aksi nem megy föl 100%-ra. Frissítést nem engedi, mondom tulajnak vegyen új aksit mert addig no win2000. Ekkor láttam utoljára a gépet. Egyébként masszív szerkezet volt, kicsit talán túlzottan is. Ha jól emléxem egy travelmate 720 volt.
-
Den
veterán
Hát mobil amd-t csak papíron láttam, paraméterek alapján fogyasztás, és hő tekintetében van olyan verzió aminek van intel megfelelője. Asszem három csoport van mobil amd-ben, a mobil valamivel alacsonyabb fogyasztással mint az asztali, a nagyon és az extra alacsony fogyasztású.
Számítási teljesítménben biztos van olyan jó mint az intel, a többit nem tudom. Szerintem ki kell prószálni. Ha nem vagy biztos a dolgodban ezután sem akkor vegyél intelest, valszeg annak az asus-nak is van inteles verziója. -
Den
veterán
A felsorolt prociknak mindnek van asztali és mobil verziója is. A mobilok valamivel gyengébbek, de kevesebbet fogyasztanak ami notesznél fontos. Viszont a mobil procik drágábak is, ezért az egész olcsó gépekbe asztali procit tesznek ami jobban melegszik és hamarabb leszívja az aksit. Az amd régen azért nem volt alkalmazva noteszban mert sokat fogyasztott. Azonban most már vannak alacson és nagyon alacsony fogyasztású mobil amd procik, tehát ez a gond már nem gond. Persze az intelnek va még kisebb fogyasztású procija is de ez ritka és nagyon drága. Egyébként ahogy nő a procik teéljesítménye úgy csökken a különbség az asztali és mobil verziók fogyasztása között. Ezért van hogy p4 asztali verziójával szerelt note-okat már a legnagyobb nevű cégek is forgalmaznak.
Mitac asszem ugyanannak a gyártónak a terméke aki a hp noteszeket is gyártja, asszem vannak teljesen egyforma modellek is. -
Den
veterán
Hi
Én sokáig kizárólagos gépként használtam note-ot, és sokfélét.
Tapasztalatom, egyfelől, ''márkás'' nem ''márkás között belül, azaz mint computer semmi különbség nincs. A lényegi különbség a ház anyaga kialakítása az aksi minősége, és a hozzáadott szoftver. Ez azt jelenti hogy a nagyon olcsó gépeknek vékony, nem túl merev házuk van és elég gyenge nem ''smart'' aksijuk, azaz nem tart sokáig és még csak megjósolni sem tudod hogy mikor merül le, ez álltalában rajtaütésszerűen pár pillanat alatt történik meg.
De hangsúlyozom ez a _nagyon_ olcsó nem ''brand'' gépekre vonatkozik. Ilyet is érdemes venni, annek aki a gépet többnyire asztalon, hálózatról használja.
Hogy mi márkás és mi nem, az a notebook világában máshogy néz ki mint mondjuk az asztali gépeknél, ugyanis a note-ok nagy részét 3 cég gyártja ezt forgalmazzák a különböző márkák a saját nevük alatt. Ezért egy portocom ugyanannyira márkás mint egy compaq. A különbség hogy a nem olyan nagy nevek bevesznek a termékpalettára egész olcsó gépeket is, amikről már írtam _de_ vannak nagyon jó gépeik, erről is írt itt már valaki.
A legfontosabb szerintem hogy eldöntsd hogy mire kell a gép. Mint írtad most raktál össze egy asztali gépet ez gondolom elég izmos is. Tehát ha sokat cipeled (majd) a note-ot akkor nem célszerű mindent az egybe gépet venni, komoly feladatra ott az asztali gép, és minden + eszköz amit a note-ba raknak + súly és + fogyasztás.
na egyelőre ennyi mert már begörcsölt a kezem :) . Ha kell még írok.
Aktív témák
Hirdetés
- Nyaralás topik
- Vicces képek
- Xbox Series X|S
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Delta Force (2024)
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- lezso6: Nem látszik a kurzor Chrome alatt a beviteli mezőkben?
- Call of Duty: Black Ops 6
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Vezetékes FEJhallgatók
- További aktív témák...
- UHH! HP EliteBook 840 G8 Fémházas Laptop 14" -45% i5-1145G7 4Mag 32/512 FHD IPS Intel Iris Xe Magyar
- OHH! HP EliteBook 840 G8 Fémházas Laptop 14" -45% i5-1145G7 16/512 FHD IPS Iris Xe Magyar
- Lenovo ThinkPad T14 Gen 3:i5 1250P(12mag),16GB,512GB,14"matt TOUCH,vil.HU bill,Lenovo gari 2026.6.25
- Dell XPS 3K Érintős,core i7,16GB RAM,256-512GB SSD,ÚJ AKKU,ÚJ TÖLTŐ,Szép állapot
- AKCIÓ!!!Acer V3,FullHD core i5 6200u(4X2,8Ghz),8GBRAM,nVme
- ÚJ Apple Macbook Air 15,3 M4 10C CPU/10C GPU/16GB/256GB - Ezüst -(2025) - 3 év gari - MAGYAR
- Epson Expression 12000 XL Nagyformátumú A3 szkenner
- Ultimate előfizetés új fiókra akár 2105 Ft/hó áron! Azonnali, automatizált aktiválással, csak Nálam!
- Apple iPhone 13 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch SE/Apple Watch SE 2 (2022)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged