Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz T 1000 #349 üzenetére

    Látom nem érted mi a problémám, mivel nem akarod érteni.
    Tévedsz! Szeretném, de az "érveid" alapján tényleg nem értem.

    Leírtam, hogy ez még akár törvényes is lehet, de nem jövőbe mutató.
    Hogy mi a "jövőbe mutató", annak megítélése szubjektív.

    A gondom pont az, ami írsz "Viszont csak az adatvédelmi szabályzatot fogadod el, valamint az ÁSzF-et."
    ad 1. Mivel a "megrendelés" során megadod a személyes adataid, ezért a szolgáltatónak (adatkezelőnek) kötelező szabályzatot alkotnia. Neked pedig aktív módon elfogadnod (akár olvastad, akár nem), különben nem rögzítheti az adataid.
    ad 2. Az ÁSzF-ben sokmindent kötelezően le kell írni (pl. szolgáltatások részletezése, technikai rendelkezésre állás, stb.), amelyek arról szólnak, hogy mit, milyen általános feltételekkel nyújt a szolgáltató. Ezt fogadod el - de ez még nem jelent semmit!
    Mivel - ahogy írtam - az ÁSzF elfogadása még nem szerződéskötés. Ezért ha elfogadod az ÁSzF-et, az még nem vonatkozik rád!! Mert nem vagy szerződő fél. Kockázat nulla.

    biztos csak én vagyok olyan hülye, hogy egy szerződés megkötése előtt tájékozódok.
    Nem vagy hülye, ilyenre én nem utaltam.
    Viszont van különbség a tájékozódás és aközött, hogy - csak a legerősebbet idézem - jogszabályellenes.

    olyan vicces díjak a 6-os pontban, mint 12,8 ezer forintos belépési díj
    Kiszámolót olvasom, kedvelem. de itt nem volt a tájékozódása teljes körű.
    Belépési díj - Netfone-nál van. Nála is van.
    De van (ha hűség nélkül kötsz előfizetést: Voda 10 ezer, Telekom 5 ezer.
    Igen, vannak egyéb díjak másoknál is, amit bizonyos esetekben elengednek.

    ... és nem szeretném megszivatni magunkat.
    Ne vegyél telefont és akkor nem tudnak "megszivatni". (Már a szóhasználat is furcsa. Miért feltételezed, hogy meg akarnának szivatni?)
    Ha nem tetszik, akkor otthagyod őket.
    Ha telefont vennél, ha hűségidőt kötnél 1-2 évre, ha lejárata előtt fel akarnád mondani, na akkor lenne csak lényeges a kedvezmény nélküli tarifa. Mert a havi díjkedvezmény lenne a kötbér számításának alapja.

    Még egy: ha teljes körűen akarsz meggyőződni mindenről, akkor nézd meg, ahol jellemzően használnád az előfizetést, ott milyen a Telekom lefedettsége. Tudnád-e beltéren is használni. Ez a fontos műszaki feltétel nem a Netfone-on múlik, hanem a Telekomon. A Telekomot ellenőrizd le, hogy adott esetben ne a Netfone-t szidd a Telekom miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák