- A Solidigm elhagyja a végfelhasználókat célzó SSD-k piacát
- Kvantumpontos OLED monitorokkal bővült az ASUS ROG-os portfóliója
- A GravaStar egyedi megjelenésű fémegerei is beléptek az ultrakönnyű szegmensbe
- 520 Hz-es monitorok duója az ASRock védjegyével
- CL 30 alá mennek a G.Skill hamarosan debütáló RAM-jai
-
PROHARDVER!
A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
FehérHolló
veterán
válasz MZsoltee #25536 üzenetére
Leszögezném, hogy most DDR2-ről fogok csak beszélni. Platformok, melyek szóba jöhetnek: Intel-féle quad-pumped bus és AMD-féle HT változatok. Előbbinél az FSB áteresztő képessége szabja meg az elérhető legnagyobb memória sávszélt. (Feltételezve természetesen, hogy a memóriamodulok kibírják.) AMD-nél ez nem (akkora) akadály, ott a memóriavezérlő által támogatott legnagyobb adatátviteli frekvenciából egyensen következik, hogy mekkora a mindenkor aktuális memóriabusz áteresztő képessége.
A gyárilag DDR2-1066MHz 5-5-5-15 RAM-okat nyugodtan használhatod 800MHz-en 4-4-4-12 és 667MHz-en 3-3-3-9(10) időzítésekkel. Azért írják rá azt, hogy 1066MHz-es, mert azon a frekvencián még működőképes. Egy DDR2-800MHz 4-4-4-12 specifikációjú RAM nem biztos, hogy bírja a 1066MHz 5-5-5-15 "tuningot".
Összegezve: Gyártanak extrém alacsony időzítésű memóriákat, csak nem azt írják rájuk, hogy 667MHz 3-3-3-9(10).Amit nézni kell vásárláskor:
1. A kinézett memóriák (specifikáció szerint) bírják-e legalább azt a frekit, amin hajtani szeretnéd őket? (Ez a frekvencia egyenesen következik intelnél az FSB-ből, AMD-nél pedig a memóriavezérlő órajeléből.)
2. Mekkora a legkisebb késleltetési idő, aminél kisebbet már nem tűr az adott modul? Minél alacsonyabb, annál jobb. (Erre képlet: t = 1/f * T; ahol f a freki (400MHz->1066MHz), T pedig a késleltetési érték, ami rá van írva alapból a memóriára. Ha a frekvenciát MHz dimenzióban írod be, akkor a kiszámolt t mértékegysége mikrosec lesz.)
3. Azt kell választani, ami bírja legalább a kívánt frekvenciát és emellett a lehető legkisebb a késleltetési ideje.Egy szó, mint száz. Intel procik esetében igaz, amit mondasz, AMD esete meg más tészta.
Skynet is real. It's called Google.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest