Új hozzászólás Aktív témák
-
opr
nagyúr
válasz
#56573440 #51 üzenetére
Akkor tenyleg nem ertunk egyet. Az, amit mi most ugy tenyleg technologianak hivunk, az elso igazi technologiai forradalom, amiota ugy tenyleg, igazan fejlodunk, az ~250 eve kezdodott. ~250 ev alatt jutottunk el az elso valamire valo gozmozdony-prototipustol odaig, hogy interneten vitazunk arrol, hogy mekkora ugrast tud adni hosszu tavon az uriparnak, ha ISS meretu, 150 tonnas terheket tudunk feljuttatni ujrafelhasznalhato raketaval egy inditasbol.
Es a technologia fejlodese nem igazan latszik lassulni, ha hosszu tavon nezzuk. Utobbi ket evtizedben is mennyi es mekkora valtozasok voltak mar. Akar uriparon belul is, pedig az a legbonyolultabb, legdragabb, legnyogvenyelosebb valami, amivel az emberiseg valaha probalkozott.
Elkepzelni nem tudjuk, mi lesz 50-100 ev mulva, ha igy folytatjuk.En igy latom a jovot, valoszinu ezert nem ertunk egyet.
ui.: Bar igy explicite nem irtad le, de abban egyetertunk, hogy a legnagyobb problemak jelenleg az energia eloallitasa es tarolasa teren vannak. Majdnem minden mas mar mai technologiakkal is megoldhato (igaz irgalmatlan penzekbol), de az energia eloallitasa es tarolasa... Hat, az egy rohadt nagy falat. Ott tenyleg szukseges valami igazan utos attores. Meglatjuk, mit hoz a jovo.
Szamomra a legoptimistabb forgatokonyv, amit realisnak latok az az, hogy meg az eletemben lesz holdbazis, folyamatos emberi jelenlettel (36 vagyok), es talan, talan van ra realis esely, hogy lassak embert a Marsra lepni. Aztan csengessek az apolonak, hogy peluscsere lesz.
Az meg, hogy irtjuk egymast... Meh, ez van. Irtani is fogjuk. Ez szvsz soha nem fog megvaltozni, igy vagyunk bedrotozva, igy fejlodtunk ki.
Nem tudom, hol hallottam mar azt a mondast, de szvsz igaz, hogy ha mindent elpusztitunk, es csak radioaktiv homok marad az egesz bolygobol, meg ket ember, akkor ez az utolso ket ember azon fog verekedni, hogy kinek van nagyobb meg szebb homokduneje.
Új hozzászólás Aktív témák
- Synology 3.5" 8TB SATA3 HDD (HAT5310-8T) Új, bontatlan, garanciával!
- Új DELL Inspiron 16 Fémházas Multimédiás Laptop 16" -40% Ryzen 7 8840U 8mag 16/1TB FHD+ IPS
- LG UltraGear 27GR95QE-B Gamer Oled Monitor!27"/2k/240hz/0,03ms/HDMI 2.1/Konzolhoz is
- Új, bontatlan, iPhone 16 Pro Max gyárilag kártya-független, apple világgaranciával
- Új, bontatlan, iPhone 16 Plus gyárilag kártya-független, apple világgaranciával
- Nvidia Quadro M2000/ M4000/ P2000/ P2200/ P4000/ P5000/ RTX 4000/ RTX A2000 / RTX A4000
- Ne hagyd ki: AORUS ELITE lap, 41.500 Ft-ért! 0% THM-re is!
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G3 - i7-6GEN I 16GB I 256GB SSD I RadeonI 15,6" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Bomba ár! HP EliteBook 830 G5 - i5-8G I 8GB I 256GB SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Bomba ár! HP ProBook 430 G8 - i5-1135G7 I 16GB I 256GB SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest