Hirdetés

2016. szeptember 27., kedd

(#2701) Multibit válasza energomatt (#2700) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Ha megveszed, megtalálod. Azt írtad, nem csak ingyenes megoldás jöhet szóba.

(#2702) Doky586 válasza energomatt (#2698) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

Észrevételem szerint a magyar nyelvű csatornák sajnos nem használják a DVB felirat sávját.. :(
Sőt néhány természetfilm csatorna a magyar szinkronos filmet beégetett magyar felirattal közvetítik.. Borzalmas ! a többi csatorna pedig a dvb felirat sáv helyett a Teletext feliratot használja. Teletext-ből nem tudom hogy szeded ki a feliratozást..

Nálam a ts videosávja H.264 mpeg4 + AAC/AC3 hang. Eszerint te más szolgáltatónál vagy ha nem ilyet kapsz.

(#2703) energomatt válasza Doky586 (#2702) üzenetére

energomatt
(fanatikus tag)

Ami borzalmas, azt nem kell nézni, hát még archíválni. Egyébként a konkrét esetben nem is magyar feliratról van szó, hanem világnyelvekről.

(#2704) Doky586 válasza energomatt (#2703) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

"de a dvbs feliratokat nem ismeri/kezeli, azokból is szeretnék egy-kettőt megtartani"

Akkor fogadd meg saját tanácsodat és ne archiváld a feliratot...
így jóval több lehetőséged marad.

(#2705) energomatt válasza Doky586 (#2704) üzenetére

energomatt
(fanatikus tag)

Végül is a lényeg az, hogy te is hozzászóltál.

(#2706) Doky586 válasza energomatt (#2705) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

A lényeg ugye az hogy nem kellett hülyének nézzelek, mert ugye a rövid válasz ez lett volna: MKVtoolNix-el beolvasva a ts-t NE vedd ki a pipát a feliratsáv elől...

(#2707) monstre

monstre
(PH! nagyúr)

Sziasztok,

MKVToolnix alatt szeretnék egy bluray lemezről mkv-t csinálni.
A lemezt nem tudom betallózni, viszont megvan a fő video (m2ts) file, de chapterek nélkül.
Melyik fileban találom a chaptereket?

[ Szerkesztve ]

I dream about magic. And dragons.

(#2708) Multibit válasza monstre (#2707) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Az blu-ray -> MKV remuxhoz nem igazán jó az MKVToolnix. Használd inkább a MakeMKV-t! Nem ingyenes, de nagyon jó, pont arra való, amit Te szeretnél.

(#2709) oritomi

oritomi
(újonc)

Srácok.Az mkv videót kellene 24fps-ről 23,976-ra konvertálni.Mi a legjobb megoldás? Mkvtoolnix strech funkciója? Audiót nem tudom bántani mert dts-hd ma...

(#2710) szepi0808

szepi0808
(fanatikus tag)

Hali!

Szeretném megkérdezni, hogy van-e olyan progi, ami az mkv-ból m2ts-t készít?
Azért kell, mert az m2ts-ből tudok kiszedni filmrészleteket, de az tsmuxer nem kezei az mkv true hd hangsávját, csak a corejával tudom vágni, de nekem az nem jó.

AVmax, házimozi üzletág, projektorok, vásznak, hangfalak, erősítők, kábelek, stb. ScreenLine, Klipsch, Yamaha, Sony, Epson és még sok minden. Keress bátran! :)

(#2711) szepi0808

szepi0808
(fanatikus tag)

Vagy az is jó, ha megmondjátok, hogy az mkvtoolnix-el, hogy tudok perctől-percig kivágni a filmből részleteket.
Előre is köszönöm.

AVmax, házimozi üzletág, projektorok, vásznak, hangfalak, erősítők, kábelek, stb. ScreenLine, Klipsch, Yamaha, Sony, Epson és még sok minden. Keress bátran! :)

(#2712) Multibit válasza szepi0808 (#2711) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

[link]
A fenti linken a méret szerinti vágás látható. A split mode-ot állítsd át idő szerinti vágásra, majd az alatta lévő mezőben add meg a szükséges időadatot!

(#2713) Multibit válasza oritomi (#2709) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Csak újrakódolással tudod tökéletesen megoldani. Viszont ebben az esetben kisebb-nagyobb mértékben romlik a képminőség.
Számodra a kép kevésbé fontos, mint a HD hang? Milyen filmről van szó? Valami zenei anyag? A HD hangok által nyújtott plusz élmény érzékeléséhez húzós árú hangrendszer kell. Ezek szerint Te rendelkezel ilyennel.

(#2714) oritomi válasza Multibit (#2713) üzenetére

oritomi
(újonc)

Milyen progit ajánlasz?

(#2715) Multibit válasza oritomi (#2714) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Nem szoktam újrakódolni filmeket, nincs rászükségem. Így gyakorlati (hasznos) tanácsot sem tudok adni. Nézz át a konvertálós topikba, ottani rutinos fórumtársak biztos tudnak segíteni!

(#2716) szepi0808 válasza Multibit (#2712) üzenetére

szepi0808
(fanatikus tag)

after specific timecodes

Ez lenne az?

(#2717) Multibit válasza szepi0808 (#2716) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

A fenti példában 2 darab részletet vágtam ki a filmből. Az időszakaszokat vesszővel kell elválasztani a fent látható módon.

(#2718) szepi0808 válasza Multibit (#2717) üzenetére

szepi0808
(fanatikus tag)

Nagyon köszönöm, sokat segítettél.

(#2719) KBL001

KBL001
(lelkes újonc)

sziasztok!

nyilván én vagyok balfasz (meg lusta is,mert nem olvastam végig a topikot :D ),de hogyan tudok az mkvtoolnix-el ketté vágni egy mkv-t? :)

(#2720) darvinya válasza KBL001 (#2719) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Csak kemény 2 db hsz-et kellett volna visszaolvasni. (Akkor nem vagy lusta. :) )

⊇∫⊆Doogee Valencia 2 Pro··•••··Sony Xperia™ SP··•••··Sony Xperia™ P···•••···SonyEricsson Xperia™ Neo V···•••···SonyEricsson Xperia™ X1···•••···SonyEricsson K660i··•••··SonyEricsson K310i<~Ericsson GA628|SoundCloud-darvinya(°_°)

(#2721) KBL001 válasza darvinya (#2720) üzenetére

KBL001
(lelkes újonc)

azt láttam,de sokra nem mentem vele. :)
csak be kell írni,hogy hol akarom időben elvágni és ennyi?

(#2722) darvinya válasza KBL001 (#2721) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Vagy méretben, képkockában, stb.
Ha már ott vagy miért nem nézted meg a lehetőségeket?

⊇∫⊆Doogee Valencia 2 Pro··•••··Sony Xperia™ SP··•••··Sony Xperia™ P···•••···SonyEricsson Xperia™ Neo V···•••···SonyEricsson Xperia™ X1···•••···SonyEricsson K660i··•••··SonyEricsson K310i<~Ericsson GA628|SoundCloud-darvinya(°_°)

(#2723) KBL001 válasza darvinya (#2722) üzenetére

KBL001
(lelkes újonc)

most a laptopot használom (nagy gépen van a progi),de nekem nem rémlik olyan menü,mint a képen

(#2724) darvinya válasza KBL001 (#2723) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Dehogynem van, csak fül.

(#2725) KBL001 válasza darvinya (#2724) üzenetére

KBL001
(lelkes újonc)

ok,megnézem. köszi :)

(#2726) elistvan

elistvan
(senior tag)

Sziasztok!
Nem pont a topic témája csak közvetetten. de a többi videoszerkesztős topic halott.
Egy összerakott gyári dvd-n (külföldihez adtam hangot, feliratot pluszba és a menün is módosítottam, beletettem a magyar gombokat) sehogy sem akarnak működik a fejezetek. Újra kéne programozni őket dvdremake pro-val próbáltam, de befagy mikor kitörlöm az eredeti chapter infókat. A celltimes.txt-m megvan a jó chapter adatokkal.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#2727) Doky586 válasza KBL001 (#2719) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

"az mkvtoolnix-el ketté vágni egy mkv-t?"

Erről csak az jut eszembe hogy: Cipőt a cipőboltból...
Tudom lehet ezzel is vágni, de vannak e célra sokkal kényelmesebb célprogramok is.. :K

(#2728) darvinya válasza Doky586 (#2727) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Ezzel megint megaszontad.

(#2729) KBL001 válasza darvinya (#2728) üzenetére

KBL001
(lelkes újonc)

:DD

(#2730) umbriel

umbriel
(lelkes újonc)

Sziasztok!

A következő a problémám. Adott egy MKA állomány, benne többek között egy 6 csatornás DTS hanggal. Ezt szeretném egy Panasonic tévén 6 csatornás hangként lejátszani. Ezeket próbáltam a tévén:
1. MKA-t nem ismeri fel a tv.
2. Az MKA-t átneveztem MKV-ra. Erre a tv azt mondja "A file nem támogatott".
2. Ki tudtam szedni a DTS hangot az MKA-ból, majd átkonvertáltam 6 csatornás AAC-be. A tévé ezt lejátssza Zene tartalomban, de csak sztereó üzemmódban. Lehet a többcsatornás hangot kizárólag Képforrás tartalomban tudja lejátszani?
3. Az AAC-t beletettem egy MKV fájlba. Erre a tv azt mondja "A file nem támogatott".

Mit javasoltok?
Előre is bocsánat, ha ez a téma korábban már szerepelt, de én nem találtam meg.

(#2731) Doky586 válasza umbriel (#2730) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

Szerintem inkább a DTS-el van baja, konvertáld át AC3-ra...

(#2732) monstre válasza umbriel (#2730) üzenetére

monstre
(PH! nagyúr)

Az mka az már maga egy audio állomány. Akkor szokott ilyen lenni, ha ki van szedve az audio sáv a videóból. (a macska meg fel van mászva a fára)
A tévék nagy része nem kezeli a DTS formátumot, valóban az AC3 a megoldás.

(#2733) umbriel válasza monstre (#2732) üzenetére

umbriel
(lelkes újonc)

Köszi a válaszokat.
Az én tévém és erősítőm is kezeli a DTS-t filmek esetén. Akkor is konvertáljam át? És ha átkonvertálom hogyan játsszam le? Tegyem bele egy MKV-ba?

(#2734) Multibit válasza umbriel (#2733) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Most akkor a tévéd, vagy az erősítőd végzi a hangfeldolgozást?

(#2735) umbriel válasza Multibit (#2734) üzenetére

umbriel
(lelkes újonc)

A tévémben lévő médialejátszó.

(#2736) Multibit válasza umbriel (#2735) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Még ha elboldogul is a tévéd a többcsatornás DTS formátummal (pl. egy film esetén), ez nem jelenti azt, hogy egy DTS-t tartalmazó audio konténerrel is elboldogul (lásd MKA)! Próbálkozhatsz az MKA-ból kiszedett nyers DTS-sel is, de kevés az esélye, hogy szeretni fogja a tévé :(
Konvertálgatás helyett jobban jársz egy olcsó mediaplayerrel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2737) umbriel válasza Multibit (#2736) üzenetére

umbriel
(lelkes újonc)

Köszi, bár nem tudom ebben az esetben mi legyen az audió fájl kiterjesztése, amivel megetessem? Valami.DTS? És azt nem lehet, hogy beteszem ezt a DTS-t egy MKV-ba és mellé akár egy képből álló filmmel összecsomagolva? Nem akarok én ezzel túl sokat játszani, csak kíváncsi lettem volna, hogy ez az egész dolog miért ilyen nehéz sima audió esetén? Nyilván a megoldás egy külső médialejátszó...

(#2738) Multibit válasza umbriel (#2737) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Az alapprobléma a tévé beépített lejátszója. Az mindig egy gagyi lejátszó! Amíg csak drágán lehetett külső lejátszó eszközhöz jutni, némileg érthető volt a "nyafogás". Ma már azonban csak gyenge kifogás lehet az ár!

(#2739) darvinya válasza umbriel (#2737) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Már leírták milyen konténerbe rakd.
AAC, AC3, stb. hang konténerbe, ami kezeli több csatornát.
DTS nem hang konténer, hanem hangminta.

(#2740) umbriel válasza darvinya (#2739) üzenetére

umbriel
(lelkes újonc)

Megosztom a tapasztalatom, hátha valakit érdekel. A DTS-t beletettem egy MKV konténerbe, amit persze még nem játszik le a tévé. Mellétettem még egy tetszőleges videót az MKV konténerbe és láss csodát: szépen elindult a DTS többcsatornás hang! Arra kell figyelni, hogy a videó hossza ne legyen rövidebb, mint az audió hossza, mert a lejátszás csak a film hosszáig tart.

(#2741) darvinya válasza umbriel (#2740) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Ezzel aztán sokat mondtál.
Erről írtam, hogy DTS önmagában nem hang konténer, s csak videóval együtt lehet lejátszani.

[ Szerkesztve ]

(#2742) Multibit válasza darvinya (#2741) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Na neee!!!
Tedd hozzá, légy szíves, hogy a tévék beépített lejátszóján! Kiszedek egy DTS sávot egy filmből, vagy MKA konténerből és simán lejátszható számítógépen és többféle asztali mediaplayeren.

(#2743) darvinya válasza Multibit (#2742) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Ez igaz. :R

(#2744) umbriel válasza darvinya (#2743) üzenetére

umbriel
(lelkes újonc)

Megfejeltem az egészet azzal, hogy egy egyetlen fekete képből álló videót hoztam létre olyan minimális paraméterekkel (képkocka, képkockasebesség), amivel a tévém még problémamentesen megbirkózik. A videó hosszának az audió hosszát állítottam be. Ezt tettem az MKV-ba. Tökéletes a lejátszás. Lehetne még szórakozni esetleg felirattal, de ezt már kihagyom.

(#2745) KBL001 válasza darvinya (#2720) üzenetére

KBL001
(lelkes újonc)

na,kb egy hónap után eljutottam odáig,hogy megnézzem. :D

nekem nincs ilyen fül a programban. 9.2.0 a verzió.
input-output-attachments
ez a 3 van

(#2746) darvinya válasza KBL001 (#2745) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Akkor oldalsó menü, vagy mikor tovább lépsz akkor adja ki a menüt.
De csak használni kell a programot, és keresni.

(#2747) KBL001 válasza darvinya (#2746) üzenetére

KBL001
(lelkes újonc)

meg lett. jól el volt dugva. az output-on belül van egy sor.
köszi :)

(#2748) darvinya válasza KBL001 (#2747) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

:D
Sajnos több felülete volt/van, így nehéz egységesen leírni.

(#2749) monstre

monstre
(PH! nagyúr)

Törölhető.

[ Szerkesztve ]

(#2750) Lauda

Lauda
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Hali!

Nem tudjatok veletlenul, hogy manapsag mivel keszulnek a tomoritett mkv-k? Az oke, hogy a bd lemezbol keszitek mkvt, ugye tsmuxer majd mkvmerge, igy viszont csak remux keszul.

Koszi!

(#2751) darvinya válasza Lauda (#2750) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Nehéz értelmezni mit takar tömörített mkv-t, mivel ez csak egy konténer.
A benne lévő kodek(és beállításai) határozza meg legfőképpen mekkora/minőségű lesz végeredmény.
Konténer mint egy „könnyített” csomagállómány, így ismétlődő adatokat lehet egyszerűsíteni ezáltal méretet csökkenteni, de ez sok lejátszó nem szereti.

(#2752) Lauda válasza darvinya (#2751) üzenetére

Lauda
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Akkor egyszerubben fogalmazok. Egy 30 gigas mkv-bol hogy lesz 15 gigas mkv?

(#2753) darvinya válasza Lauda (#2752) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Kodek és egyéb dolgok kiszórása.
De mivel sok minden lehetséges ennek kivitelezéséhez, így pontosan mit csináltak vele nem tudom.
Távolról és adatok hiányában, csak látnok tudnak válaszolni pontosan jó pénzért.

(#2754) Multibit válasza Lauda (#2750) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Konvertálással. Hogy konkrétan milyen konvertáló szoftverrel és milyen beállítással készülnek, azt nem tudom. Erre a releaserek tudnak válaszolni.

(#2755) roller0123

roller0123
(lelkes újonc)

Üdv !

Olyan kérdésem lenne, hogy betudom-e úgy állítani a hangot és a feliratot, hogy pl. ha szinkron akkor magyar forced ha van, ha pedig eredeti nyelv pl. angol akkor teljes magyar felirat?

Mert az odáig megy, hogy ha vlc-ben indítom a filmet akkor szinkron + forced felirat már megy.
De ha átváltok angolra ott szeretném ha jönne vele a teljes magyar felirat is.
Vagy ez már túl bonyolult?

Amit használok:
MKVExtract GUI 1.6.4.1
mkvmerge GUI v2.9.7('Tenderness')

Mit rontottam el?
http://imgserv.com/images/2016/09/25/Ie73ZR8.png

Előre is köszönöm a válaszokat ;)

(#2756) Lauda

Lauda
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Van az mkvmergeben jobb oldalt a compression lenyithato ful. Annak van jelentosege, hogy hova allitom? Ha igen melyiknel mi tortenik? Koszi!

(#2757) darvinya válasza Lauda (#2756) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Idézem magam:

Konténer mint egy „könnyített” csomagállómány, így ismétlődő adatokat lehet egyszerűsíteni ezáltal méretet csökkenteni, de ez sok lejátszó nem szereti.

(#2755) roller0123

Ahhoz már komolyabban tudnia kellene egyszerű videó file-ban a programban mikor mit csináljon, és ehhez lejátszónak is tudnia kell kezelni.

(#2758) Lauda

Én értemném.
Lehet nem ismered zip, rar, stb. csomagállományokat, amik algoritmussal csomagolja össze eredeti állományt.

[ Szerkesztve ]

(#2758) Lauda válasza darvinya (#2757) üzenetére

Lauda
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Latom nem sok mindent ertesz ehhez a programhoz. Na mindegy, csak jon majd valaki, aki igen.

[ Szerkesztve ]

(#2759) roller0123 válasza darvinya (#2757) üzenetére

roller0123
(lelkes újonc)

Ahaa. Értem. Köszi. Akkor ilyen mértékű variálást felejtsek el.
Kár érte :( Nem vagyok lusta állítgatni a feliratot, de ez csak egyszerűbb megoldásnak tűnt volna.
Viszont most már sejtem, hol lehet a gubanc: pl 2 hangsáv, egyikhez hozzátársítva indításnak a forced felirat, de a konténerben van még mellette 3 felirat amit csak manuálisan lehet váltani, mert nincs hozzá rendelve egy hangfolyamhoz sem. Vagy valami ilyesmi :D
Ódzkodtam áttérni az mkv-ra aviról, de be kell látnom, hogy jobb megoldás, főleg nekem azért mert avi mellé nem tudok 2-3 feliratot tenni úgy, hogy azt a régi asztalik megegyék. Mkv-t meg úgy is media lejátszóval néz az ember, szóval itt bőven van lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#2760) Lauda válasza darvinya (#2757) üzenetére

Lauda
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Lehetne ugy, hogy nem rebuszokban valaszolsz? Egy teljesen egyszeru dolgot kerdeztem.

(#2761) darvinya válasza roller0123 (#2759) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Mint eseted pontosan példázva:
1. Magyar hang+ forced felirat
2. Angol hang+ magyar felirat

Ezt két külön esemény program szempontjából, amit videó file nem képes kezelni.
Tehát így kellene:
If hun sound track then forced hun sub
If eng sound track then full hun sub

És ilyet kellene berakni és ezt kell lejátszónak kezelni.

ixd/sub felirat file típus kezeli az ilyet, de lejátszók többsége nem.

(#2760) Lauda

Nem ismerem a Mkvtoolnix algoritmusát így nem tudom miként egyszerűsíti a forrás file, ami által file méret csökkenthető.
Ennél egyszerűbben nem lehet elmondani.
Egy példát írhatok:
File azonos blokkjait megszámolva, egy azonos blokkohoz hozzárendeli darabszámát és helyét. (nªⁿ)

(#2762) roller0123 válasza darvinya (#2761) üzenetére

roller0123
(lelkes újonc)

Köszönöm ;) Akkor marad a manuális verzió.

(#2763) Lauda válasza darvinya (#2761) üzenetére

Lauda
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Nem is ezt kerdeztem most, hagyjuk.

(#2764) darvinya válasza Lauda (#2763) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Dehogynem:
Van az mkvmergeben jobb oldalt a compression lenyithato ful. Annak van jelentosege, hogy hova allitom? Ha igen melyiknel mi tortenik?

Compression egy tömörítő/egyszerűsítő/csomagoló.

(#2765) Doky586 válasza Lauda (#2763) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

Video-tömörítő programban jellemzően két dolgot szokás állítami méret-csökkentéshez: az adatsebességet (Mbps) és a felbontást (1080, 720, 576 stb)..

(#2766) alphamooncam

alphamooncam
(kvázi-tag)

Üdv !

Adott egy MKA fájl, ami tartalmazza ezeket:

Egész napom rá ment, hogy megcsináljam, de sehogy nem tudok rájönni hogyan kell a konténerben lévő fájlokat úgy kibontani, hogy azok külön-külön *.flac fájlok legyenek.

Eljutottam idáig:

Meg ezen az oldalon állítgattam mindent ( split ), de sehogy nem jött össze. Nem hiszem el hogy ennyire láma vagyok, hogy csak kézzel tudom szétvagdosni és taggelni.

Na még egy kép, hogy hol akadtam el:

Köszi a segítséget. P

Korg DS DAC100-ra cserélném NAD D3020 erősítőmet.

(#2767) darvinya válasza alphamooncam (#2766) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Kibontani MKVextract-tal kell.[link]

(#2768) alphamooncam válasza darvinya (#2767) üzenetére

alphamooncam
(kvázi-tag)

Azt is csináltam, lett egy nagy flac fájlom, utána meg kézzel vághattam meg taggelhettem.
Hogyan, mivel kell a nagy flac fájlt szétdaraboltatni. Ott van az az *.xml fájl is meg a *.cue is gondolom azokban vannak az adatok.

Meg mi a francnak van a képen látható split, ha nem tudom vele feldaraboltatni... :F

Korg DS DAC100-ra cserélném NAD D3020 erősítőmet.

(#2769) darvinya válasza alphamooncam (#2768) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Képen MKV toolnix van, én MKV extract-ot mutattam.
Split vágást jelent, de darabolás.

De ha így van akkor egy egyszerű zip állomány az a flac, amit TC-vel kibontható.

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.