Hirdetés

2016. augusztus 24., szerda

(#2701) Multibit válasza energomatt (#2700) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Ha megveszed, megtalálod. Azt írtad, nem csak ingyenes megoldás jöhet szóba.

(#2702) Doky586 válasza energomatt (#2698) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

Észrevételem szerint a magyar nyelvű csatornák sajnos nem használják a DVB felirat sávját.. :(
Sőt néhány természetfilm csatorna a magyar szinkronos filmet beégetett magyar felirattal közvetítik.. Borzalmas ! a többi csatorna pedig a dvb felirat sáv helyett a Teletext feliratot használja. Teletext-ből nem tudom hogy szeded ki a feliratozást..

Nálam a ts videosávja H.264 mpeg4 + AAC/AC3 hang. Eszerint te más szolgáltatónál vagy ha nem ilyet kapsz.

(#2703) energomatt válasza Doky586 (#2702) üzenetére

energomatt
(fanatikus tag)

Ami borzalmas, azt nem kell nézni, hát még archíválni. Egyébként a konkrét esetben nem is magyar feliratról van szó, hanem világnyelvekről.

(#2704) Doky586 válasza energomatt (#2703) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

"de a dvbs feliratokat nem ismeri/kezeli, azokból is szeretnék egy-kettőt megtartani"

Akkor fogadd meg saját tanácsodat és ne archiváld a feliratot...
így jóval több lehetőséged marad.

(#2705) energomatt válasza Doky586 (#2704) üzenetére

energomatt
(fanatikus tag)

Végül is a lényeg az, hogy te is hozzászóltál.

(#2706) Doky586 válasza energomatt (#2705) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

A lényeg ugye az hogy nem kellett hülyének nézzelek, mert ugye a rövid válasz ez lett volna: MKVtoolNix-el beolvasva a ts-t NE vedd ki a pipát a feliratsáv elől...

(#2707) monstre

monstre
(PH! nagyúr)

Sziasztok,

MKVToolnix alatt szeretnék egy bluray lemezről mkv-t csinálni.
A lemezt nem tudom betallózni, viszont megvan a fő video (m2ts) file, de chapterek nélkül.
Melyik fileban találom a chaptereket?

[ Szerkesztve ]

I dream about magic. And dragons.

(#2708) Multibit válasza monstre (#2707) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Az blu-ray -> MKV remuxhoz nem igazán jó az MKVToolnix. Használd inkább a MakeMKV-t! Nem ingyenes, de nagyon jó, pont arra való, amit Te szeretnél.

(#2709) oritomi

oritomi
(újonc)

Srácok.Az mkv videót kellene 24fps-ről 23,976-ra konvertálni.Mi a legjobb megoldás? Mkvtoolnix strech funkciója? Audiót nem tudom bántani mert dts-hd ma...

(#2710) szepi0808

szepi0808
(fanatikus tag)

Hali!

Szeretném megkérdezni, hogy van-e olyan progi, ami az mkv-ból m2ts-t készít?
Azért kell, mert az m2ts-ből tudok kiszedni filmrészleteket, de az tsmuxer nem kezei az mkv true hd hangsávját, csak a corejával tudom vágni, de nekem az nem jó.

http://www.avmax.hu/ ScreenLine, Klipsch, Yamaha, Sony, Epson, Benq, LG, Optoma és még sok minden :)

(#2711) szepi0808

szepi0808
(fanatikus tag)

Vagy az is jó, ha megmondjátok, hogy az mkvtoolnix-el, hogy tudok perctől-percig kivágni a filmből részleteket.
Előre is köszönöm.

http://www.avmax.hu/ ScreenLine, Klipsch, Yamaha, Sony, Epson, Benq, LG, Optoma és még sok minden :)

(#2712) Multibit válasza szepi0808 (#2711) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

[link]
A fenti linken a méret szerinti vágás látható. A split mode-ot állítsd át idő szerinti vágásra, majd az alatta lévő mezőben add meg a szükséges időadatot!

(#2713) Multibit válasza oritomi (#2709) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Csak újrakódolással tudod tökéletesen megoldani. Viszont ebben az esetben kisebb-nagyobb mértékben romlik a képminőség.
Számodra a kép kevésbé fontos, mint a HD hang? Milyen filmről van szó? Valami zenei anyag? A HD hangok által nyújtott plusz élmény érzékeléséhez húzós árú hangrendszer kell. Ezek szerint Te rendelkezel ilyennel.

(#2714) oritomi válasza Multibit (#2713) üzenetére

oritomi
(újonc)

Milyen progit ajánlasz?

(#2715) Multibit válasza oritomi (#2714) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Nem szoktam újrakódolni filmeket, nincs rászükségem. Így gyakorlati (hasznos) tanácsot sem tudok adni. Nézz át a konvertálós topikba, ottani rutinos fórumtársak biztos tudnak segíteni!

(#2716) szepi0808 válasza Multibit (#2712) üzenetére

szepi0808
(fanatikus tag)

after specific timecodes

Ez lenne az?

(#2717) Multibit válasza szepi0808 (#2716) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

A fenti példában 2 darab részletet vágtam ki a filmből. Az időszakaszokat vesszővel kell elválasztani a fent látható módon.

(#2718) szepi0808 válasza Multibit (#2717) üzenetére

szepi0808
(fanatikus tag)

Nagyon köszönöm, sokat segítettél.

(#2719) KBL001

KBL001
(lelkes újonc)

sziasztok!

nyilván én vagyok balfasz (meg lusta is,mert nem olvastam végig a topikot :D ),de hogyan tudok az mkvtoolnix-el ketté vágni egy mkv-t? :)

(#2720) darvinya válasza KBL001 (#2719) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Csak kemény 2 db hsz-et kellett volna visszaolvasni. (Akkor nem vagy lusta. :) )

⊇∫⊆Doogee Valencia 2 Pro··•••··Sony Xperia™ SP··•••··Sony Xperia™ P···•••···SonyEricsson Xperia™ Neo V···•••···SonyEricsson Xperia™ X1···•••···SonyEricsson K660i··•••··SonyEricsson K310i<~Ericsson GA628|SoundCloud-darvinya(°_°)

(#2721) KBL001 válasza darvinya (#2720) üzenetére

KBL001
(lelkes újonc)

azt láttam,de sokra nem mentem vele. :)
csak be kell írni,hogy hol akarom időben elvágni és ennyi?

(#2722) darvinya válasza KBL001 (#2721) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Vagy méretben, képkockában, stb.
Ha már ott vagy miért nem nézted meg a lehetőségeket?

⊇∫⊆Doogee Valencia 2 Pro··•••··Sony Xperia™ SP··•••··Sony Xperia™ P···•••···SonyEricsson Xperia™ Neo V···•••···SonyEricsson Xperia™ X1···•••···SonyEricsson K660i··•••··SonyEricsson K310i<~Ericsson GA628|SoundCloud-darvinya(°_°)

(#2723) KBL001 válasza darvinya (#2722) üzenetére

KBL001
(lelkes újonc)

most a laptopot használom (nagy gépen van a progi),de nekem nem rémlik olyan menü,mint a képen

(#2724) darvinya válasza KBL001 (#2723) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Dehogynem van, csak fül.

(#2725) KBL001 válasza darvinya (#2724) üzenetére

KBL001
(lelkes újonc)

ok,megnézem. köszi :)

(#2726) elistvan

elistvan
(senior tag)

Sziasztok!
Nem pont a topic témája csak közvetetten. de a többi videoszerkesztős topic halott.
Egy összerakott gyári dvd-n (külföldihez adtam hangot, feliratot pluszba és a menün is módosítottam, beletettem a magyar gombokat) sehogy sem akarnak működik a fejezetek. Újra kéne programozni őket dvdremake pro-val próbáltam, de befagy mikor kitörlöm az eredeti chapter infókat. A celltimes.txt-m megvan a jó chapter adatokkal.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#2727) Doky586 válasza KBL001 (#2719) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

"az mkvtoolnix-el ketté vágni egy mkv-t?"

Erről csak az jut eszembe hogy: Cipőt a cipőboltból...
Tudom lehet ezzel is vágni, de vannak e célra sokkal kényelmesebb célprogramok is.. :K

(#2728) darvinya válasza Doky586 (#2727) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Ezzel megint megaszontad.

(#2729) KBL001 válasza darvinya (#2728) üzenetére

KBL001
(lelkes újonc)

:DD

(#2730) umbriel

umbriel
(lelkes újonc)

Sziasztok!

A következő a problémám. Adott egy MKA állomány, benne többek között egy 6 csatornás DTS hanggal. Ezt szeretném egy Panasonic tévén 6 csatornás hangként lejátszani. Ezeket próbáltam a tévén:
1. MKA-t nem ismeri fel a tv.
2. Az MKA-t átneveztem MKV-ra. Erre a tv azt mondja "A file nem támogatott".
2. Ki tudtam szedni a DTS hangot az MKA-ból, majd átkonvertáltam 6 csatornás AAC-be. A tévé ezt lejátssza Zene tartalomban, de csak sztereó üzemmódban. Lehet a többcsatornás hangot kizárólag Képforrás tartalomban tudja lejátszani?
3. Az AAC-t beletettem egy MKV fájlba. Erre a tv azt mondja "A file nem támogatott".

Mit javasoltok?
Előre is bocsánat, ha ez a téma korábban már szerepelt, de én nem találtam meg.

(#2731) Doky586 válasza umbriel (#2730) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

Szerintem inkább a DTS-el van baja, konvertáld át AC3-ra...

(#2732) monstre válasza umbriel (#2730) üzenetére

monstre
(PH! nagyúr)

Az mka az már maga egy audio állomány. Akkor szokott ilyen lenni, ha ki van szedve az audio sáv a videóból. (a macska meg fel van mászva a fára)
A tévék nagy része nem kezeli a DTS formátumot, valóban az AC3 a megoldás.

I dream about magic. And dragons.

(#2733) umbriel válasza monstre (#2732) üzenetére

umbriel
(lelkes újonc)

Köszi a válaszokat.
Az én tévém és erősítőm is kezeli a DTS-t filmek esetén. Akkor is konvertáljam át? És ha átkonvertálom hogyan játsszam le? Tegyem bele egy MKV-ba?

(#2734) Multibit válasza umbriel (#2733) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Most akkor a tévéd, vagy az erősítőd végzi a hangfeldolgozást?

(#2735) umbriel válasza Multibit (#2734) üzenetére

umbriel
(lelkes újonc)

A tévémben lévő médialejátszó.

(#2736) Multibit válasza umbriel (#2735) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Még ha elboldogul is a tévéd a többcsatornás DTS formátummal (pl. egy film esetén), ez nem jelenti azt, hogy egy DTS-t tartalmazó audio konténerrel is elboldogul (lásd MKA)! Próbálkozhatsz az MKA-ból kiszedett nyers DTS-sel is, de kevés az esélye, hogy szeretni fogja a tévé :(
Konvertálgatás helyett jobban jársz egy olcsó mediaplayerrel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2737) umbriel válasza Multibit (#2736) üzenetére

umbriel
(lelkes újonc)

Köszi, bár nem tudom ebben az esetben mi legyen az audió fájl kiterjesztése, amivel megetessem? Valami.DTS? És azt nem lehet, hogy beteszem ezt a DTS-t egy MKV-ba és mellé akár egy képből álló filmmel összecsomagolva? Nem akarok én ezzel túl sokat játszani, csak kíváncsi lettem volna, hogy ez az egész dolog miért ilyen nehéz sima audió esetén? Nyilván a megoldás egy külső médialejátszó...

(#2738) Multibit válasza umbriel (#2737) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Az alapprobléma a tévé beépített lejátszója. Az mindig egy gagyi lejátszó! Amíg csak drágán lehetett külső lejátszó eszközhöz jutni, némileg érthető volt a "nyafogás". Ma már azonban csak gyenge kifogás lehet az ár!

(#2739) darvinya válasza umbriel (#2737) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Már leírták milyen konténerbe rakd.
AAC, AC3, stb. hang konténerbe, ami kezeli több csatornát.
DTS nem hang konténer, hanem hangminta.

(#2740) umbriel válasza darvinya (#2739) üzenetére

umbriel
(lelkes újonc)

Megosztom a tapasztalatom, hátha valakit érdekel. A DTS-t beletettem egy MKV konténerbe, amit persze még nem játszik le a tévé. Mellétettem még egy tetszőleges videót az MKV konténerbe és láss csodát: szépen elindult a DTS többcsatornás hang! Arra kell figyelni, hogy a videó hossza ne legyen rövidebb, mint az audió hossza, mert a lejátszás csak a film hosszáig tart.

(#2741) darvinya válasza umbriel (#2740) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Ezzel aztán sokat mondtál.
Erről írtam, hogy DTS önmagában nem hang konténer, s csak videóval együtt lehet lejátszani.

[ Szerkesztve ]

(#2742) Multibit válasza darvinya (#2741) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Na neee!!!
Tedd hozzá, légy szíves, hogy a tévék beépített lejátszóján! Kiszedek egy DTS sávot egy filmből, vagy MKA konténerből és simán lejátszható számítógépen és többféle asztali mediaplayeren.

(#2743) darvinya válasza Multibit (#2742) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Ez igaz. :R

(#2744) umbriel válasza darvinya (#2743) üzenetére

umbriel
(lelkes újonc)

Megfejeltem az egészet azzal, hogy egy egyetlen fekete képből álló videót hoztam létre olyan minimális paraméterekkel (képkocka, képkockasebesség), amivel a tévém még problémamentesen megbirkózik. A videó hosszának az audió hosszát állítottam be. Ezt tettem az MKV-ba. Tökéletes a lejátszás. Lehetne még szórakozni esetleg felirattal, de ezt már kihagyom.

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.