Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TurboK0

    tag

    válasz Pista0001 #61859 üzenetére

    Nem tudom nála hogyan alakult, de mivel elég hasonló felállásban van nálam is a hardver park, ezért megosztom: régen dGPU-val ment minden, és sokáig nem tudtam új kártyát szerezni. Aztán beugrott egy nagy frissítés (Vega 56), ami hatalmas élmény volt. Egészen addig amíg fel nem tűnt hogy marhára nem játszok semmivel sem ami igényelné. Akkor meg minek.

    Épp akkor volt a bányász őrület ezért a Vegát 2.5x áron el tudtam adni, így utólag jó befektetés volt. Mivel Ryzen 3600 volt a procim, ezért kellett egy tartalék VGA, ez lett egy olcsó RX 480. Utána lett a proci cserélve 5600G-re több szempont miatt is, többek között mert le kellett szednem a fogyasztást minimumra mert akkor vezették be a kvóta rendszert (bizonyos limit fölött többszörösen kell fizetni az áramért).

    Kis tesztelés után előjött hogy a 5600G visz mindent amihez használom, így az RX480 azóta is a polcon figyel tartalékként. De szerintem megy fel apróra az is mert nincs kihasználva és csak veszít az értékéből.

  • sb

    veterán

    válasz Pista0001 #61859 üzenetére

    Akkor még egy kiegészítés: előtte nem APU+dgpu-m volt, Ryzen 7 2700 + dgpu volt a felállás.
    Ebből lett 5600G, dpgu nélkül (jelenlegi konfig)
    És új konfignak is elsősorban egy dgpu nélküli 7840HS minipc volt a cél amíg meg nem jelent a desktop APU.
    Utána pedig 8600G jött be opcióként, szintén dgpu nélkül... de ha kellene dgpu akkor bővítési lehetőségként megmaradva.

    Ahogy fentebb írtam...
    És az is fontos, hogy játék gyakorlatilag nem volt, ezért is került cserére a 2700+dgpu konfig anno. Az újnál pedig más a szempont, NPU és erősebb gpu, tök más célra.

    Tisztában vagyok vele, hogy gyorsabbak a sima cpu-k és játékra jobbak. Viszont általános használatra meg alig van lemaradása az APU-knak, de a lényeg, hogy nem mindig a játékból kell kiindulni. ;)

Új hozzászólás Aktív témák