Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Gubek-Einste #79997 üzenetére

    Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

    A ti fogalmaitokkal kertvárosnak lehetne nevezni. Van 1-2 szomszéd közelebb, a többinek annyira gyenge a jele, hogy kb. nulla. Nem várható, hogy összeakadnak a csatornák. Az elválasztó falak egysoros téglák, a földszinten van középen egy vastag fő fal, ami esetleg gondot okozhat. Annak nem tudom az anyagát, de már a világháború előtt itt volt sztem. Azon van nyitva egy ajtó, reményeim szerint az ajtó mellé közvetlenül be tudom tenni a lenti routert. A két szint között vasbeton van, ami nem engedi át a jelet, egyedül a lépcsőnél tud leszökni valamennyi.

    Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

    500-as UPC van most, és szerintem egy darabig nem fog változni. A belső hálón vezetéken 1g elfogadható, most nincs keret többre. Wifi-t csak böngészésre, youtube-ra, ilyesmire használjuk laptopokról, tabletről, mobilról, n-es wifit tudnak, valami szimpla 300-as wifi router bőven elég annak szerintem. Nagyobb adatmennyiség inkább vezetéken szokott menni. Néztem pl a TP-link EAP-ot, amit kolléga ajánlott, és ez a változat jónak tűnik: [link] Bár nem tudom mekkora területet fed le.

    Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?

    3 vezetékes gigabites lannal, a többi wifi vegyesen mobilok, laptopok, ilyesmik. Úgy néz ki, hogy 4 port pont elég lenne a fenti routeren, ha rákötnénk a lentit is. Ha árban nincs eltérés, akkor viszont jó lenne legalább plusz egy port, mert volt már, hogy USB - ethernet átalakíval kötöttem rá laptopot ideiglenesen.

    Mennyi lenne a beszerzésre?

    30k, amire gondoltam. A lenti tőlem akár még használt is lehet, a fentire költenék többet. Ha ennyiből nem jön ki, akkor érdekelne, hogy mennyiből.

    Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

    Nem igazán van semmi. A már elhangzottak, hogy pl opensource OS vagy VPN szerver a routerre messze efölött az árkategória fölött vannak szerintem, és úgy rémlik, hogy ahhoz minimum 2 magos processzor kell a routerbe. Az azonos SSID a két wifire és a plusz wifis vendég hálózat is drágának tűnik nekem.

    Esetleg lehetne több port is a fenti routeren, mint 4. Gondolkodtam olyanon is, hogy veszek egy külön switch-et, hogy a belső hálón szépen folyjon az adat, de valszeg akkor meg a router lenne tök gagyi a netezéshez.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák