-
PROHARDVER!
Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
Met
nagyúr
válasz
Kékes525 #41010 üzenetére
Minek ehhez program? Teljesen ingyenes
Bocs, nem tudtam kihagyni -
pc360
addikt
-
C. s.
addikt
válasz
Kékes525 #38864 üzenetére
Szia!
Ha a VOB kiterjesztésű fájlok lejátszása a cél, akkor a jetAudio jó lesz, de az MPC-HC is lejátsza. Mindkettőben lehet állítani a csúszkát, hogy melyik részét nézd a filmnek.
Az utóbbi az ISO formátumot is fölismeri, a menün gyorsan átszáguld, de a filmet jól lejátsza. (Ezt mostanáig nem is tudtam! Köszi a kérdést!
)
-
-
pc360
addikt
válasz
Kékes525 #38572 üzenetére
Anti-Ransomware: már próbáltam, de ugye elég nehéz meggyőződni arról, hogy tényleg van-e értelme rendes tűzfal + antivírus kombó mellett is - ráadásul újabb, folyamatosan futtatandó appként. Meglátjuk, milyen lesz a végleges verzió.
Fájlmenedzselés: van kettő, amit jónak vélek. Egy shareware TC semmiképp sem volt és lesz a része a csominak.
A popularitás és a kényszerű szükségesség miatt talán csak egyetlen program került be, és nem azért mert jó, az pedig az iTunes.
Letöltőmanager: megnézem majd, de van egy szintén nem rossz már bent. Nameg ilyet ma már elég kevesen használnak.
System Explorer: csini, meg minden, mondjuk nem tudom, mikor venném elő bármelyik géphez is. Ezt valszeg bepattintom. Köszi!
Ja, az oldallal amúgy nemtom mi lehet nálad. Eddig egyik böngésző alatt se volt gond, és semmilyen extra scriptet nem tartalmaz. Valami a böngésződben lehet elkonfigurálva...
-
brd
nagyúr
válasz
Kékes525 #38534 üzenetére
Ha úgy akarod indítani, akkor pl. a start nevű beépített parancsnak van egy /affinity nevű opciója, ezt 2 mag felett kicsit problémás a hexadecimális/bináris számrendszer ismerete nélkül beállítani, de itt egész jól leírják.
Ha már elindult program esetén szeretnél módosítani, akkor azt mindig meg kell tenned az elindulása után, és erre nem ismerek parancssoros megoldást, a PowerShell-esen kívül. De akár a task managerben is át tudod állítani (de ott is programfuttatásonként át kell, jobbgomb a taskon és Set Affinity). Ellenben léteznek olyan programok, amelyek folyamatosan a háttérben futva mindig rákényszerítik az affinitást a programokra, pl. Process Lasso. Ebből az ingyen letölthető is jó, csak néha sírni fog, hogy vedd meg, de néha szokott lenni promó is, amivel az aktuális verziót megkapod ingyen, csak nem frissíthető. A programot egyébként nagyon ajánlom, sok egyéb kellemes tulajdonsága van, pl. tud olyat, hogy a nem előtérben lévő program prioritását adott CPU használat felett lejjebb veszi, így nem akadályozza az előtérben futó programot. -
C. s.
addikt
válasz
Kékes525 #38495 üzenetére
Szia!
Esetleg, ha nem lesz jobb megoldás:
Én az ArtPlus ePix Calendar Publisher Premiumot használom. A naptár és jegyzet funkció teljesek ki is kapcsolható, az asztali ikonokat is eltüntetheted vele egy kattintással. Lehet, hogy nem épp ezt keresed, mert úgy működik, hogy a kívánt képeket betallózod (sajnos egyenként, hacsak az újabb verzió nem lett okosabb is), és ebből csinál egy fájlt (naptárt), amit telepíthetsz vagy tovább is adhatsz. Az ingyenessel csak 12 képet lehet belerakni, viszont akárhány naptárat lehet telepíteni, a kezelőfelületen csomagonként és egyenként is kikapcsolható bármelyik kép. Tehát, ha egyszer telepítettél egy karácsonyi csomagot, nem kell egész évben a karácsonyfákat kerülgetned.
(Alapértelmezésben be van kapcsolva a friss telepítésű csomag.) Ha többet telepítesz, akkor is csak egy programod lesz telepítve, mindössze bővül a képválaszték. A fizetőssel akárhány képet belegyömöszölhetsz. (De 13000-et bemazsolázgatni...! A hideg is kiráz!
)
Én csak akkora képeket raktam bele, amekkora a monitorom, így nem tudom, hogyan méretez át, de szerencsére ott az ingyenes verzió, ha mégis úgy döntesz, hogy kipróbálod. A tömörítést véletlenül se jelöld be a programban! Nem vagyok biztos benne, de lehet, hogy ez alapból aktív, majd figyelj oda. Fönt találod a fájl menü valamelyik pontjában.
-
pc360
addikt
válasz
Kékes525 #38495 üzenetére
Pontosabban mire kell? Mi lenne a forrás? Mert ha csak a saját képeid, a Windows is tudja váltogatni a 7-től kezdődően. Egyszerűen ki kell jelölni az összes kívánt darabot, és úgy beküldeni őket jobklikkel a háttérbe. A váltogatás intervalluma beálítható, és manuálisan is engedi onnantól fogva a váltogatást az asztali jobbklikkes menüben.
-
pc360
addikt
-
spe88
senior tag
válasz
Kékes525 #38377 üzenetére
nem a klasszikus könyvtár szinkronizálást kerestem. Szóval szerintem TC azt nem tudja, ami nekem kell, sőt felraktam vagy 10 szinkronizációs szoftvert, de egyikkel sem jártam sikerrel. (Bár lehet csak én nem vettem észre az opciót, de ennek kicsi az esélye.)
Szóval, konkrétan leírom még egyszer mi kellene.
1. Adott két mappa egy partíción azonos szinten.
2. Mindkét mappa ugyanazokat az almappákat tartalmazza
3. Az A helyen lévő almappák tartalmát a B helyen lévő azonos nevű almappákba linkelje át (soft vagy hard nem tudom melyik kell nekem, ezzel még mindig nem vagyok tisztában, mivel nem tudom kipróbálni, a leírások meg zavarosak egy nem szakmabelinek, mint én)Az ok:
B helyen lévő bármely almappát átmásolom egy C helyre, akkor az adott almappában lévő linkelt adatot az A helyről fogja átmásolni a rendszer. Az ok egyszerű, nem eszik 2x annyi tárhelyet a HDD-n az adott adat.
A szinkronizálós szoftverek 99%-a szerintem csak a másolás/törlés/felülírás opciókat ismeri ez a baj.
Tud valaki segíteni? Nehéz elhinni, hogy nincs ilyen szoftver, mindig piaci réseket találok.
Köszi
@brd: pont, hogy azt akarom, hogy csak akkor legyen adatmozgás, ha a B helyről másolok C-re. A helyről B-re pedig ne legyen adatmozgás csak linkelés. (mint egy parancsikon, csak a parancsikonnál soha nincs adatmozgás, mert magát a .lnk fájlt másolja át nem pedig az adatot. Linkelésnél meg elvileg az adatot. Jól mondom?
-
kispx
addikt
válasz
Kékes525 #38240 üzenetére
Nem csak fejlesztői vannak rajta. A ffmpeg-3.0.1-win32-static.7z nem igazán tűnik fejlesztői verziónak. Bár, hogy miért a 3.0.1-nél miért hagyták abba ezt nem tudom.
Konkrétan valami baj van az legújabb ffmpeggel, vagy csak egy program egy konkrét verziót fogad el?
Láthatod, hogy a 3.1.1-ben is tegnap is javítottak hibákat. Szóval tökéletes sehogy sem lesz
-
kispx
addikt
válasz
Kékes525 #38238 üzenetére
3.1.1 was released on 2016-07-01. It is the latest stable FFmpeg release from the 3.1 release branch, which was cut from master on 2016-06-26.
[link]Ahogy elnézem a linkelt honlapon a master branchből fordítanak. Ez áll legközelebb a a release 3.1.1-hez
Ha nem jó, akkor marad a saját fordítás: [link]
Szer.: Vagy ezek közül még válogathatsz.
-
Sonja
nagyúr
-
Atomantiii
addikt
válasz
Kékes525 #38181 üzenetére
Én is valami letöltő programot keresnék.
Van egy weboldal, ahol képek, pdf fájlok vannak fent és csak egyesével tudom lementeni, de nyilván úgy nagyon lassú, hogy egyesével beírom a böngészőbe.
Tehát ilyen a weblap szerkezete, hogy pl www.valami.com/00001, a következő ugyanez csak már 00002 stb és akkor behoz egy képet vagy más dokumentumot amit le tudok menteni. Hogyan lehetne ezt automatizálni, hogy mondjuk megadom neki, hogy ettől eddig a sorszámig szedje le amit a linken talál?
-
detroitrw
addikt
válasz
Kékes525 #38175 üzenetére
olyanoknak neznek meg utana hogy pl. a totalis commandonak mi az ellenorzo fajl keszito parancssora. Ezt a kodot meg bemasolod a megfelelo mappakba (pl. egyszeru copy parancssal).
s onnantol meg csak lefuttatod az adott parancsot. (erre is lehetne egy bat vagy com fajlt irni)Nem tudom mennyire latod at amit akarok mondani
Amugy nekem is ellenorzo fajl van a zeneim mellett,de en archivalasonkent (DVD) keszitek egy fajlt s azt is kiirom a lemezre, s mindent hagyok ugy amikor visszamasolom (DVD szamozassal) mert a katalogus is ugy van megalkotva hogy minden album be van linkelve
-
detroitrw
addikt
válasz
Kékes525 #38172 üzenetére
Ez jó kérdés ... mivel az almappa is része a mappának ...
Így én elsőkörbe olyat tudnék elképzelni ami szöveges utasítás alapján a kilistázott mappa eléréseket elvégzi, de akkor is az azokba lévő almappákkal együtt
Biztos van olyan progi aminél be lehet állítani, hogy milyen mélységig dolgozzonegyéni véleményem hogy egy mappa az almappákkal együtt kerek
Miért jó azokat külön bontani? lesz egy csomó "felesleges" fájlod (s itt nem a helymegtakarításra gondolok) -
kristof_
tag
válasz
Kékes525 #36675 üzenetére
Nézz szét szerintem első körben a videókártyád driverén. Nekem AMD Radeonon elég sok beállítási lehetőség van a színekkel játszani, de biztos vagyok benne, hogy NVIDIA-n is ott van.
Színkorrekció beállításoknál külön lehet az rgb színeit kezelni, ott ha lejjebb veszed a kék kontrasztot, akkor találhatsz neked megfelelő beállítást. -
Essejó
veterán
válasz
Kékes525 #36407 üzenetére
Én szembemegyek a többiekkel és még is javasolni merem a SlimDrivers-t bár, meg jegyzem, hogy a driverek telepítése után, mindig uninstallálom és tény előfordul nem is ritkán, hogy a gépen frissebb driver van mint amit telepíteni javasol.
-
SP4C3
veterán
válasz
Kékes525 #36407 üzenetére
Egy jó tanács: NE HASZNÁLJ ILYEN SZ@RSÁGOKAT. De komolyan. Szerintem Dluinet is ezt javasolja és sokan mások is. Ja persze vannak hülyegyerekek és majd jönnek, hogy jaaaj mert ezek nagyon jóóók, DriverBooster meg a társai.
Google: Alaplap szériaszáma > gyártó oldala > driverek letöltése és telepítése *KÉSZ*
Google: Grafikus ugyanígy.
esetleg egyéb hardware, mint wlan kártya, hangkártya ugyanígy. *KÉSZ*Megjegyzés: Szervízben driver pack solution-t használunk... El tudod képzelni mik vannak ott.
Épp a múltkor sz*ptuk be, mert driver pack rossz drivert rakott a hangkártyának és az egyik laptop recsegett. azthittuk hardware-es hiba...
-
Sonja
nagyúr
-
Kernel
nagyúr
válasz
Kékes525 #34493 üzenetére
Nekem sincs, de később rájöttem, hogy eredetileg van, csak az alaplaphoz mellékelt THX TruStudio telepítése letiltja (Asrock B75).
Mivel azonban a THX igen kellemessé teszi a mozihangzást, inkább maradtam ennél, a hangszínt pedig lejátszóprogrammal korrigálom (PotPlayer, KMPlayer például), amivel egy kis mélyet még teszek rá.
Rendszerszintű EQ-programot nem találtam, gondolom azért, mert ez a driver feladatköre.
-
válasz
Kékes525 #34006 üzenetére
mekker
Értékelem, hogy segíteni próbálsz, de a warez téma minden formája tiltott itt PH!-n, szóval inkább önként kérj meg egy modi-t, hogy törölje a hozzászólásod, nehogy figyelmeztetés vagy pihenő legyen ez miatt.
(Láttam, hogy van Free változata is és az is ki tudja szedni az audio-t MP3-ba, de nekem beépülő/addon kellene FF-hez, ahhoz meg pont nincs neki. -
Brett001
aktív tag
válasz
Kékes525 #32990 üzenetére
Ha már olvastam itt róla, én is kipróbáltam eme csodát.
Nekem tetszik. A tűzfal részét egyelőre kikapcsoltam. A DU meter van még fent. Korábban próbáltam a NetMetert is, csak az azért nem volt jó nekem, mert nem lehet IP filterezni benne. A DU meternél ugye be lehet állítani, hogy csak az internet forgalmat mérje, a LAN-t ne. Szóval ha a routeremhez kötött ASUS mediaplayeren elkezdtem filmet nézni a netmeter annak a forgalmát is beleszámolta, ami így nem releváns a szempontomból.
Nos GlassWire-ban is van external/internal külön mérési lehetőség. Igéretes, jó kis program.upd: A fentebbi grafikonos progi kérdésemre senkinek semmi ötlet?
-
LonGleY
veterán
válasz
Kékes525 #32978 üzenetére
Nem a Net Meter és a DU Meter együtt futtatása a gond, hanem a GlassWire béta használata olyan gépen, amin már van védelem. (És ezzel a teszttel gyakorlatilag választ is kapcstam arra a kérdésre, hogy mennyire gáz avagy sem pont emiatt telepíteni egy olyan rendszeren, ahol már van normális tűzfal.) Mindegy, hogy a beépített akármije ki van-e kapcsolva, attól még az ehhez szükséges drivereket felpakolja, ez pedig épp elegendő (nem először lehet ilyennel találkozni). Teljesen egyértelmű, hogy nem egy szimpla, régóta bizonyító statisztika app okoz galibát (most nem azért, mert én ajánlottam, de nagyon kicsi rá az esély).
-
DrojDtroll
veterán
válasz
Kékes525 #32961 üzenetére
Valami szépen megölte a netet. Nem tudtam normálisan csatlakozni wifire, mert folyamatosan ledobált.
A NetMeter és az általad belinkelt program egyszerre futott. Szerintem ez volt a gond.
Lehet, hogy esetleg más probléma van, de a két progi leállításával megoldódott ez a probléma.
-
gyulank
addikt
válasz
Kékes525 #32405 üzenetére
Köszönöm! Az lenne a kérdésem, hogy ez biztos mindet letölti?
Mert van itt olyan, hogy max thrds, ami alapból 30, de minimum 1, és ha rámegyek a Parse links-re, akkor azt írja ki, hogy Thrds:0 Files:0/97 Akkor is, ha 1-re állítom. De nem egyre szeretném állítani, hanem nem szeretném korlátozni. A 97 nekem nagyon kevésnek tűnik ahhoz képest, hogy hány ember netezik. -
GEPESZ66
veterán
válasz
Kékes525 #32398 üzenetére
Nem ide tartozik, csak egy kis kiegészítés.
Nem vagyok NOD fan.
Tényleg a korábbi verziók nem voltak sikeresek, de a tavaly kiadott 7-es verzió a tesztek alapján jól sikerült.
A vírusírtó topikban a fórumtársak által beszúrt teszteket mindig megnézem.
A GData is jól szokott szerepelni, ennek kipróbálásán gondolkozok még.
Visszatérve a NOD azért jelez, mert a kéretlen alkalmazások keresése be van kapcsolva, s a Youtube Downloader akar is ilyet telepíteni. -
LonGleY
veterán
válasz
Kékes525 #32398 üzenetére
Comodo Internet Security... jól beállítható, nem nyűgösködik, ingyenes. A HIPS és az antivírus részét kikapcsolom, nem szokásom vírusokat összeszedni. Számomra a tűzfal része a lényeges (egyéni szabálykészletre állítva).
A NOD tényleg kuka. Túl lassan kopó hírnév-hype övezi...
-
Kernel
nagyúr
válasz
Kékes525 #32206 üzenetére
Van egyrészt a Windowsban az msconfig.exe, amihez csinálhatsz parancsikont is, utána már nem kell olyan sokat kattintgatni.
Vagy ha csak egyet akarsz kattintani, akkor .bat vagy .cmd fájlt lehet készíteni, alábbi tartalommal:
bcdedit /set safeboot minimal
Hálózattal:
bcdedit /set safeboot network
Normál mód:
bcdedit /deletevalue safeboot
Aktuális állapot lekérdezése parancssorban:
bcdedit /enum
-
Kernel
nagyúr
-
tonyrulez
őstag
válasz
Kékes525 #31732 üzenetére
Úgy rémlik hogy azt engedélyezni kell, nem ajánlotta fel? Átnéztem a teljes beállítási menüt, de nem találtam ilyet
Egyébként így nézne ki.
-
C. s.
addikt
válasz
Kékes525 #31508 üzenetére
Szívesen! Ha jól látom, sikerült. (Nekem is több van.)
Más:
Olyan zenelejátszót keresek, ami leltárba veszi az m3u-kat, és utána programon belül lehet listát választani, mivel megjeleníti a tartalmukat.. Mert most úgy van nálam, hogy van egy mappa m3u-kkal, egy csomónak az a neve, hogy "Vegyes", de a tartalmát csak betöltés után látom. Így nem könnyű kitalálni, melyik kell. Megszámoztam vagy dátumoztam a vegyeseket, de az pár hónap után követhetetlen. Vagy ha valaki azt meg tudná mondani, hogy a Jetaudióba hogyan tehetem be a kész listákat úgy, hogy tényleg különálló listákat kapjak, amiből könnyű választani. Akár hogy próbálom, vagy nem látja vagy egyetlen nagyon hosszú listába olvassa be mindet. -
C. s.
addikt
válasz
Kékes525 #31500 üzenetére
AdBlock: Blokkolható objektumok megjelenítése (vagy shift + controll + v), ekkor előjön lent a lista. Kiválasztod a delikvenst, jobb gombbal katt rajta, és rögtön az első a "Kivétel megadása objektumhoz". Kapsz egy párbeszédpanelt (ha ez a neve). A "Minta" nevű részben van 4 választási lehetőség, ebből az elsőt válaszd. Minden mást hagyj úgy, ahogy van, aztán a "Szűrő hozzáadása" gomb jön. Kész. Frissíted az oldalt, ha magától nem teszi meg.
Ha persze hozzáadtál más szűrőcsomagot is, lehet, hogy ennyi nem oldja meg. Akkor jön a kísérletezgetés egyenként minden piros sorral. Amelyik próbálkozás nem hoz sikert, azt törlöd. (Érdemes ideiglenesen a Jegyzettömbbe beírni amit létrehozol, hogy a sok más közt megtaláld könnyen.)
-
Kernel
nagyúr
válasz
Kékes525 #31387 üzenetére
Szoftveres oszcilloszkóp esetleg. De ahhoz hardver is kell. Ámbár létezik olyan program is, ami a hangkártyát használja bemenetnek, persze a tápfeszültségeket közvetlenül vizsgálni azzal sem tudod, kell hozzá egy DC-leválasztó mérőfej is (egyszerű kapacitív leválasztó).
Gyakorlatilag arról van szó, hogy amikor a tápegység kimeneti szűrőkondenzátorai kezdenek elhasználódni, a DC-kimeneten egyre nő a zajszint, vagyis az AC-komponensek aránya, ami egy idő után a számítógép más részeit is károsíthatja. A zajfeszültség oszcilloszkóppal kimutatható, az egyes kimenetek vizsgálatával. A DC-szint pedig simán multiméterrel is ellenőrizhető.
Ugyanakkor ez a módszer sem mutatja ki egyéb alkatrészek elhasználódását, csak a leginkább kritikus kimeneti pufferek állapotáról adhat információt.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Microsoft Surface Laptop 3 - 15 col - Fekete
- LG 42C3 - 42" OLED EVO - 4K 120Hz 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - A9 Gen6 CPU
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X270 - i5-6G I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T15 G1 - i5-10GEN I 16GB I 256GB SSD I 15,6" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest