Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz 80hun #29655 üzenetére

    Kipróbáltam egy régebbi Minolta obival (35-70mm F3.5-4.5) az A6000-et. Első benyomások:

    Felbontás, vignettálás és torzítás terén jó az obi, számomra kellemes az átfogása is Az AF gyors és hangos, de az LA-EA2 adapterrel nem mindig olyan pontos, mint egy natív obi. Ezzel az adapterrel sajnos a rekesz sem vezérelhető, de majd megnézem az LA-EA3-mal is. A gép kikapcsolásakor szűkre zár, bekapcsoláskor kinyit, de állítani nem lehet. A CA brutális, legalábbis ezzel a rekeszértékkel... A váz a legtöbbször hatékonyan kezeli, de a korrigálatlan képeken nagyon látszik. Ma délelőtt kimentem vele a kertbe, a tűző nap, a fehér és sárga virágokat érő kemény fények rendesen kifogtak rajta, ehhez már kevés volt a váz korrekciója. Lőttem vele egy-két portéfotót is, abban nagyon jól szerepelt, kellően éles volt és telt színekkel dolgozott. A flare a CA-hoz hasonlóan erős, ellenfényes szituban a natív obikhoz képest jelentős a kontrasztvesztés is.

    Egészében véve a régi obik hibáit hozta. A mai, nagy felbontású szenzorok szerintem egyre inkább megkövetelik a jó optikai tulajdonságokkal rendelkező fixeket.

Új hozzászólás Aktív témák