- Nem tetszik a Procon-SP-nek, hogy a Nintendo távolról kivégezheti a Switch 2-t
- Bluetooth hangszórók
- Hobby elektronika
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- NiMH akkumulátor
- AMD Navi Radeon™ RX 5xxx sorozat
- Fujifilm X
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Vezetékes FÜLhallgatók
-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
ubyegon2 #74796 üzenetére
Köszi!
Tehát akkor nem valami ismert TLP idiotizmus, hanem tényleg hiba :STLP leszed -> reboot -> cpupower frequency-set -u 933MHz -> maradt az 1,4GHz.
Viszont :
root@homeserver:/home/user# cpupower frequency-set -u 933MHz
sh: 1: modprobe: not found
Setting cpu: 0
Setting cpu: 1
Setting cpu: 2
Setting cpu: 3
root@homeserver:/home/user#
Az a modprobe not found... :S -
Hello,
Frekvenciaállítgatással van valakinek tapasztalata?
Lenovo T410-en akarnám lekorlátozni a procit. Debian 10.6 van fent, feldobtam a TLP-t, beállítottam neki, hogy default mode battery, ebben pedig 933MHz max. freki, powersave mindenhol, és még mindig 1,4GHz-en megy a proci. (Persze a TLP service fut., stb.)
Akkor cpupower. helyből mondja is, hogy 933-on megy a proci, de a a proc/cpuinfo-t nézem, akkor még mindig 1,4GHz.
Nem igazán találok erre megoldást... :S -
-
-
válasz
samujózsi #70007 üzenetére
Azt mondtad, gáz, hogy 7500 körül van a telefon kijelzője. Annak a fehéregyensúlya is ugyanúgy kalibrálható (legalábbis ilyen egyszerű módon).
-
válasz
samujózsi #70004 üzenetére
Az érdekes, mert a LED is ugyanolyan fotonokat ereget, mint a nap. A spektruma más, de attól még nem égnek ki a látóidegeid.
A Samu meg, hát olyanra kalibrálja a telót. Amúgy tudod magadnak kalibrálni.A szem romlása általában dipotriás, kevesek panaszkodnak olyanra, mint te.
-
válasz
samujózsi #70002 üzenetére
Alapvetően a napfény is hidegfehér (szó nincs kékről, kékes árnyalatú fehérről van). Az egésznek az lenne a lényege, hogy este ne a nappali fehér fényt kapd, mert akkor azt hiszi a szervezeted, hogy nappal van, nem akar aludni. A szem izmainak elgyengüléséért nem ez a felelős, hanem hogy tartósan közelre nézel.
Amúgy ezen olyankor szoktam röhögni, amikor valaki olyan osztja ezt, akinél amúgy hideg fehér a szoba megvilágítása. Kékfényszűrőzhetsz akármennyit amellett... De mivel nem tudja, mire vonatkozik a "kék" kitétel, nem esik le nekiMásik kedvenc, amikor a CRT monitorok elektronbombázását hozzák fel LCD monitorral kapcsolatban. Ha minimálisan tudná, melyik hogy működik, nem mondana ilyet
-
válasz
zoltanz #69960 üzenetére
Szerintem több oka is lehet. Mennyire könnyű adoptálni egy disztróba, támogatottság, fejlesztők mennyisége, stb.
Fedora is Gnome-t tesz fel defaultból a desktop verzióra, szeritem Debiannak is az az alap, Ubuntu is... Vagy jól lobbiznak valakik, vagy valamiért könnyebb azt adni alapnak, mint a többit. Szerintem sem egy nagy valami, nekem ahol lehet, KDE, ahol kevés az erőforrás, ottt XFCE. A cégesen Gnome3 van, mert a cég official image-ében az van, igazából elvagyok vele, de lennének ötleteim, hogy lehetne jobb... -
-
Én is csak lestem, de sok ilyen környezet van
Ami nincs említve, az a Userland nevű. Van, amelyik félig-meddig a droid mellé települ, ha jól értem, és van, ami rá. Leginkább az a kérdés, ha valaki szórakozott már ilyennel, hogy mennyire lehet kikerülni ezekkel az Androidot?
-
Használt már valaki Android ra/mellé rakható Linux disztrót? Merthogy Debianból pl. több ilyen is van.
Az érdekelne, hogy pl. a háló hogyan van megoldva, illetve mennyire tűnnek ezek biztonságosnak? Világon semmi infót nem találtam arról, hogy pl. oda lehet-e adni a Linuxnak a beépített wifit, vagy ilyesmi. -
válasz
Mordekaiser #68414 üzenetére
Jobbra sem?
Eszerint a sima settings-ben lehet állítani a helyzetét (már ha jól találtam meg, most nincs előttem Gnome3-as gép)Vagy pedig : Gnome-tweak-tool -> extensions - > dash-to-dock -> location: bottom
Amelyik mködik
-
válasz
Mordekaiser #68410 üzenetére
Rosszul írtad. gnome-tweak-tool
De ezt fel tkéne tudnod tenni az "Ubuntu szoftverek" alól is.A bal oldai ikonok lerakása, elvileg az nem a "Dash to dock" kiegészítő? A sok pöttyös ikokon, alul, ha jobb gombbal kattintasz, ott kéne lennie beállításoknak, talán ott lehet rakosgatni is.
-
válasz
Mordekaiser #68396 üzenetére
Ha Gnome Shell-ed van (avagy Gnome3) akkor elég ha kattintasz a "Tevékenységek" (vagy mi magyarul a bal felső sarokban) gombon, és elkezded gépelni a nevét.
Ha olyat írsz be, ami nincs felpakolva, de megvan a tárolókban, akkor ha minden igaz, hozza találatként, és ha rákattogsz, akkor fel tudod telepíteni.
Alapból amúgy az egész Gnome3 úgy van kitalálvá, hogy mindenre kiegészítő kell, viszont azokkal már jól mókolható a felület.Felesleges, háttérben futó dolgok : van, csak kevésbé felesleges, és kevesebb. Pláne nem olyan, ami nem neked hasznos.
-
válasz
Mordekaiser #68379 üzenetére
Akkor ezt Plasticbomb ki is túrta neked
HWE kernelt neki, aztán csak elindul.
-
válasz
Mordekaiser #68375 üzenetére
Milyen gép amúgy?
Az esetek 99%-ában pöcc-röff megy a touchpad (kajak 2005 körül láttam utoljára olyat, amiben nem ment), valami egzotikus cuccod lehet...
Ha írsz egy típust, hátha lesz rá megoldás.De mint a haladóban is írtam, ismerkedési céllal egyszerűbb virtuális gépre tenni.
-
Hello,
Valakinek van esetleg ütlete, hogy a pendrive-os Debianom miért nem tudom klónozni?
dd if=8gbpendrive of=16gbpendrive bs=512
És hiába a 8GB-os szépen bootol, a 16GB-os bootközben kernelpánikot dob, hogy a root filesystem read only.
Próbáltam már úgy is, hogy a fdisk -l által kiírt szektorszám végéig, utolsó szektorig+1, mindent. A nem bootoló pendrive fsck-zása azt mondja, hogy márpedig ő tiszta.
W T F
Köszi minden ötlet -
válasz
GGAllin #67667 üzenetére
Menni fog rajta minden (Lubuntu, Xubuntu javallott), de HDD-vel nagyon lassú. SSD-vel kicsit élvezhetőbb (idén adtam el az utolsó Pentium M-es gépem, abban is SSD volt már) de nagyon tetű.
Youtube inkább 144p-ben (vagy Minitube app, és akár 240p), Facebook lezabálja az egészet... stb. NEm sok értelme van, na.
Speckó célokra, mint hálózattesztelés, ilyesmi még elmegy, de napi használatra nem. -
-
válasz
CPT.Pirk #67648 üzenetére
@Cyrin : Nekem nem... Megszoktam, katt-katt-katt, teszi a dolgát. Az XFCE nekem nagyon fapad (pár kollega használja, illetve a nyúzós gépemen is ez van).
Hogy kevés a funkció - nekem minden megvan, ami más ablakkezelőkben kell, max. máshol. Ilyesmi meg nem szokott csak úgy kézre esni, mindent tanulni kell.@Cpt. Pirk : Én
Nemtom, nekem ami nyitva van, az a tálcán látszik. Tevékenységek...? (Nálam angol...) -
Valami nekem nem kerek.
Van egy Via C3-am, ami Nehemiah architektúra. A Debian nemrég dobta az i386-ból a Samuel 2-ig a Via támogatást, de akkor a Nehemiah-n nem kéne működnie?
Gondoltam cserélem a router hardvert a home szerverem alatt valami x86-ra, de akkor nem :S@Cyrin : Én Gnome3-on dolgozok, a KDE-t nem szeretik...
-
-
-
válasz
Kenderice #66045 üzenetére
Nagyrészt lekezelik a Linuxok az NTFS-t, utoljára 2008-9 körül kellett hackelni, hogy menjen.
Alapvetően én inkább Ubuntu kiadásokat mondanék, 18.04LTS valamelyik szimpatikus ablakkezelővel (Xubuntu, Lubuntu Kubuntu, vagy sima - nézegess képeket, hogy melyik tetszik, az X és L fapad, de gyors, a K meg a sima fullos, de kicsit gépigényesebb). Főleg azért, mert az Ubi a leginkább elterjedt, és elég felhasználóbarát. De ami szimpatikusA Windows gyorsindítás funkcióját tényleg ki kell kapcsolni, mert az nem csatolja le a meghajtókat, és ettől a NTFS partíció olyannak látszik, mintha szabálytalanul választották volna le, és macerás bármi mással hozzáférni.
-
Hello,
Van egy szép Debian Testing-em, XFCE-vel. Mit lehet vele kezdeni, hogy tudjak SMB megosztásról megnyitni file-okat? Próbáltam, hogy 777 van a file-n, saját useremmel, aki a tulaja, vagyok csatlakozva a SMB szerverre, de megnyitni nem lehet semmitMásolni róla, írni tudok mindenhova, csak megnyitni nem.
Ugyanez a Kubuntu-s gépemmel megy, és az összes Lubuntu-s cuccal is ment... A Thunar okozhatja?Köszi minden tippetMegoldás : sudo apt-get install gvfs-fuse , reboot
-
válasz
lev258 #65889 üzenetére
Ez létező dolog - a kapszulás inkább azért jobb, mert lehetett teremteni igényt arra, hogy nem kell vele foglalkozni, miközben drágábban lehet adni, és lehetőség van gyártóhoz kötni a usert.
Különben én is röhögök rajta, sosem kéne olyan. French press 3 perc vízmelegítés (közben belepakolom a kávét) 3-4 perc áztatás, leöntöm, ihatom.
-
válasz
Rimuru #65832 üzenetére
Pontosan. Feladathoz az eszköz.
Bash script meg, azt csinálom fullban melóban
80 szerverünk van (ez nem is sok arrafelé), azaz ha valamit mindre ki kell adni, az helyből listára megy, megfelelő feltételekkel.
Pl. ilyen, hogy telepíts egy szoftvert úgy, hogy bizonyos gépeket hagyjon ki, hálóról húzza le a telepítőt, stb. Ez bash scriptben egy (elég hosszú, de egy) sor.Amúgy a KDE-s dolgokkal sincs bajom, mármint pont azért használok KDE-t, mert általában azt tudja, amit keresek. Bélyegképes előnézet, tömeges átnevezés, samba kezelés a filekezelőben, stb.
Csomó mindent nem használok belőle, a Plasma cuccok jó részét pl. nem. -
-
-
válasz
nemethchek19 #65775 üzenetére
A Hardinfo tud hasonló dolgokat, mint az Aida/Everest. Teljesítménymérés van, stabilitás nincs.
Amit én szoktam csinálni Linuxon, hogy elindítok párat abból (külön terminálokban), hogy
cat /dev/zero > /dev/null
(Annyit, ahány procimag/szál van)
És közben a megfelelő cuccal, amivel prociterhelést tudsz nézni (rendszerfüggő, gnome-system-monitor, top, vagy ksysguard nálam), figyeled a terheltséget, meg ha van mivel a hőmérsékleteket.
2 magos procinál két ilyen kis parancs szépen beterhelte nekem mind a két magot, amíg ki nem nyomtam őket. Melegedett is rendesen -
-
-
-
-
-
-
-
-
Hello,
Tud valaki Google Talk/Hangouts klienst, ami
- kezeli a beillesztett képeket
- loggol a G. fiókra?Eddig Pidgin-t használtam, abból ez hiányzik. A Yakyak majdnem megfelelő, de elég púpos...
-
-
-
válasz
kemotox #64808 üzenetére
Raspi2-n már frankón lehet netezni, DE-vel, stb... 3-as már erőmű. Mondjuk Linux terén nem ismerem, de annyi megvan, hogy saját disztróik vannak, amik elég jól el tudnak térni az asztaliaktól (viszont pl. a Debian az Debian ott is, szóval annyira azért nem vészes). Telepítése tűnt meredeknek pár éve.
Én is akarok egyet, a router alapú home szervert kiváltani
-
-
-
Nemtom hallod, a partíciós tábla igen fura jószág. Az elmúlt ~20 évben úgy tudtam, hogy ha gyalulod, akkor az gyalulva van.
Egy ideje azonban úgy néznek ki a dolgok, hogy
- OS ki pendrive-ra -> nem bootol.
- Live image pendrive-ra (img-ben van, vagy 5GB) -> bootol, ha utána kiteszek mást rá Unetbootin-nal, akkor az is
- Ha winfos volt rajta, akkor csak akkor, ha ráírom az img-t, sehogy máshogy, utána minden más bootol
- ipxe csak és kizárólag Rufus-ból írva bootol
- De ha lehúzom az ipxe imaget dd-vel a pendrive-ról, akkor az se bootol többetÉs egy csomó esetben ezek közül, ha újrateszem a partíciós táblát, akkor sem bootol semmi
De ha virtuál win alól írok rá Rufus-sal, akkor igen...!
Ilyenkor jól jönne némi pálinka ide is.
-
-
-
-
-
-
válasz
Frawly #64688 üzenetére
Látni kéne hozzá a cuccot, hogy hogyan esik szét.
Azt írtam neki korábban én is, hogy erős fényben nézze meg, bár esélyes, hogy nem fog látni semmit, mert azt írja, dereng a kijelző -> nekem gyanús. hogy megy az inverter, de nincs kép. Ha még cak az inverter halt meg, akkor pl. olcsón megúszható a dolog.
Az SSH-t nem javítás kivitelezésére javasoltam, hanem hibakeresésre. Ha az lspci-ben nincs videovezérlő, akkor a VGA chip halt meg. Ha van, akkor az után valami, vagy annak csak a kimenet része.
Gari alap, de a "nem nagyon lehet javítani" - belenézni érdemes lehet, mert néha a "nem lehet javítani" -t is lehet
(Pl. fentebb,ha inverter hibás.)
Amúgy én sem kultiválom az ilyesmi gépeket, pont az általad leírtak miatt.
@ontheground : +1 . Bár sajnos ez a "kiesett a kábel" sokkal ritkább, mint szeretnénk
-
válasz
St3ven #64682 üzenetére
"Na ez nagyon jól hangzik, mert másik gépem legalább van, bár az egy száz éves laptop. Mi lenne ennek a megoldásnak a feltétele?"
Kiszeded a winyót/SSD-t/amin az OS vanA lve OS pendrive-ra+SSH-hoz nem kell látnod a képet. Pont az a lényege.
Live OS tutira működő SSH klienssel (esetleg X forwarding engedélezése), aztán hálózatról terminálban eléred a gépet. Ha engedélyezted az X forwardingot, akkor grafikus dolgokat is tudsz indítani úgy, hogy azok azon a gépen jelennek meg, ahol ülsz.Különben nem hiszem, hogy akkora dolog lenne szétszedni, legalábbis egy átlag monitort úgy szedsz szét, hogy kicsavarsz minden csavart, amit látsz, és műanyag szétszedővel/gitárpengetővel elkezded szétfeszegetni a kávát...
Ez meg gyakorlatilag egy monitor meg egy laptop egybeépítve.
-
válasz
St3ven #64676 üzenetére
A franc, sehol nincs a neten kép, amin szétszedték. Egy rev4 alaplapról találtam, de az se túl informatív. Ugyanakkor nem hiszem, hogy MXM vagy hasonló cserélhető VGA lenne benne, inkább gondolok arra, hogy alaplapra szerelt chip. (Asus laptop alaplap átdesignolva...)
Nem gondoltam, hogy monitorba épített gép" ráadásul ugye már a legelején az ASUS logó sem jelenik meg." - Na igen, ezért sem sok esélye a sw hibának.
Az adaptert nem annyira javaslom, plusz kiadás. Egyszerűbb kölcsönkérni egy HDMI-s monitort (ha lehet), vagy bedugni ismerős TV-jére a gépet. Ne vegyél egy 8-10 ezres valamit... Ráadásul csomó HDMI átalakító van, ami csak misztikus együttállásokkor működik (fogtam már ilyet). Mondjuk azok nem kerülnek 8 ezerbe
Amúgy halovány esély van rá, hogy nem az alaplapi VGA chip pusztult el, csak ahhoz látni kéne a gép belsejét. Ott kezdődik, hogy
- Hogyan van behúzva a monitor az alaplapra? Egyből az LVDS megy ki a LCD vezérlésére? (Ha van közben egy bármilyen vezérlés, akkor az is tönkremehetett, és talán ebayről van bontott.)
- Milyen kimeneteket mutat pl. a képernyőkezelő alkalmazás?
Ilyesmik..."- Nézd meg távolról, hogy látszik-e az Eszközkezelőben a VGA kártya."
Azt mondtad, távolról eléred a Winfost a telefonról (Safe mód után normálban is el kéne indulnia...). (Linuxokat is el lehetne, ha van SSH szerver telepítve). Sajátgép-Vezérlőpult-Eszközkezelő.
Ha nem, akkor továbbra is, akár live Linux (Bootolható Ubuntu pendrive, amire tettél persistent storage-t, SSH szervert feltenni, bemenni SSH-ról (a gép IP-jét a routeren meg tudod nézni), és megnézni, mit mond a dmesg, lspci, stb stb.
Esetlegesen egy másik gépben felbootolni valamielyik Linuxot a géped háttértáráról, és úgy tenni rá SSH szervert. (Meg esetleg akkor már a Win indítást is ki lehet javítani.) -
válasz
St3ven #64668 üzenetére
Elpusztult vagy a video chiped, vagy maga a kijelző.
Nézd meg távolról, hogy látszik-e az Eszközkezelőben a VGA kártya.
Ha nem, akkor a VGA chip egyértelműen elhalt
Ha látszik, akkor még mondjuk lehet, hogy csak az a kimenet döglött meg.
Ad-e képet másik kimeneten?
Monitor jó-e?
Ha ugyanazon a gépen 2 OS-sel rossz, akkor az általában nem szoftver gond.
De ha nagyon másik OS verziót akarsz indítani, akkor kiszeded a winyót, , vagy távoli eléréssel átírod a GRUB sorrendet win alól, és úgy elindul az, amit beállítottál.
Milyen gép ez pontosan? Lehet benne VGA-t cserélni? -
-
válasz
jackal79 #64646 üzenetére
A tűzfalon gondolom engedélyezni kéne a megfelelő irányú adatforgalmat azokon a portokon, amiket használsz.
Na most a franc tudja hirtelen, hogy azon a tűzfalon lehet-e ilyet, hogy csak adott hálózaton legyenek aktívak bizonyos szabályok, de az sem lenne hülyeség.@lev258 : ÉS a megosztott könyvtárak jogait szoktam elfelejteni, meg mountolni az eszközt, amin vannak
-
-
-
-
-
válasz
Rimuru #64606 üzenetére
A fene tudja, én általában úgy vagyok vele, hogy használni szoktam a dolgokat
Macerás dolgokhoz volt elég szerencsém az elmúlt huszonévben, amióta számítógépekkel foglalkozom... Ha kell, akkor hozzászagolok, de a macera helyett inkább problémamegoldásra szeretem fordítani az energiát, illetve tanulni is jobban szeretek szívás nélkül
.
-
-
válasz
RaPiDsHaRe #64585 üzenetére
Ha nem vagy gyakorlott linuxos, akkor bármelyik Ubuntut/Mintet... Ezek a leginkább felhasználóbarátak.
-
-
válasz
I02S3F #64561 üzenetére
Azt se tudtam, hogy van ilyen. De miért érdekes ez? Ugyanolyan KDE+Ubi LTS-nek tűnik, mint amit általában használok. (Ez a nem LTS 16-os Kubi inkább csak kényszer volt most.)
@Frawly : Általában azért tesz a kezdő valami elvadult rendszert, mert valahol azt olvasta
Amúgy minden erőltet LVM-et mostanában.
-
válasz
Frawly #64557 üzenetére
Ez egy tartalék/nyúzós/stb. gép. Elég bele a 16GB, mert komolyabb adatmennyiség nem szokott rajta lenni
A KDE alapú Ubi tudja zabálni a helyet, az már biza', de az azért egy komolyabb disztró, van feature is rendesen. Nekem úgy volt 20GB fölött, hogy rakás cucc, meg pár évnyi levelezés...
Most a saját gépemben van 128GB SSD+500GB HDD, az SSD fullban a Kubuntu-é, meg van rajta egy vurtuál Win10 60GB virtuális winyóval, marad hely elég rajta.
-
válasz
ubyegon2 #64555 üzenetére
Direkt azért tettem testing-et, hogy ismerkedjek. Na meg az Ubuntu is azon alapul.
Felment amúgy az Ubuntu PPA-ból egy Unetbootin .deb-et fel tudtam tenni. Működik is.Amúgy ipxe +1 : mindenhonnan működik, és azt telepítesz, amit nem szégyellsz. Tehát még csak egy netinstall telepítő sem kell. Egy ipxe boot médiával, ha van valahol egy http szervered, amin van pár legyártott .txt file-od a megfelelő címekkel, 2 parancs beírásával tudsz telepíteni Debiant, Ubit, Fedorát, akármit. Windowst is, csak az melósabb. Ha nincs DHCP, akkor 5 parancs. És ez akárhonnan megy, tehát nem kell az otthoni hálódon lenned. Jó dolog ez
-
-
válasz
ubyegon2 #64547 üzenetére
Jaja, azt tudom, hogy ez nem egy kényelmes cucc, viszont nem eszik sokat. Kezdőknek én is valami egyszerűbb Ubit szoktam mondani, X vagy L.
Volt már Debianom, csak ott a hardver is olyan volt, hogy fel sem merült a zárt driver, Pentium M-es dolgok alá nem nagyon kellett semmi. S fura, mert a Stable-hez pl. volt USB ISO író is defaultból.
-
-
mindenki : Köszi, nézem.
@colomb2 : PXE kicsit univerzálisabb. Otthon van PXE szerver onnan megy a netboot, de sokszor kell egy "bármilyen" iso-t kiírni, arra jó egy univerzális eszköz.
Másik hülye kérdés, hogy az Ubuntuban megszokott "további illesztőprogramok" -nak van-e valami megfelelője?
-
Aktuális Debian Testing-en mivel lehet bootolható USB drive-ot csinálni? A másodgépemre tettem egy ilyet, és akarnék vele egy ipxe iso-t kiírni, de nem találom, mivel lehet. Dd alapból nem megy (az iso-t kidd-zve nem működik), Unetbootin-nak meg olyan függőségei vannak, hogy nem tudom feltenni sem .deb-ből.
-
válasz
ubyegon2 #64527 üzenetére
Meg egy rakás Ubis, Debianos... Legtöbbeknél áttértek már. Különben nem tudom, miért szitokszó... Én elvagyok vele, s (még) visszafele kompatibilis (ennek így is kéne maradnia).
Az mindenesetre nem nagy baj, hogy pl. egy hibás fstab miatt nem feltétlen áll meg a boot. Init-es Linuxon szívtunk már olyat, hogy kollega belebarmolt, aztán utána rakhattuk rendbe... -
válasz
Frawly #64481 üzenetére
Windóznál én sem lennék nagy híve, teleszemeteli magát 1-2 év alatt. Mondjuk ha nagyon abuzálod, a Linuxok állapota is le tud romlani (pl. OpenCV telepítés után Ubi14-en meghalt a Gwenview összes pluginja, ilyenek).
Egy SSD-HDD váltás esetén, ha nincs baja az OS-nek, viszont tényleg nem kell újrarakni. Barátnő céges rendszere ment másik gépre nemrég, ott sem raktuk újra, meg anyámnál az SSD nagyobbra cserélésekor sem. (Ez mind a kettő Linux.)@Cifu : Hát nálam van
1 hónapig nem volt tálcám, mert csak.Bedugtam a monitort a laposra, és eltűnt a tálca. Cairo-dock, aztán egyszer csak hetek múlva ugyanez, megyek haza, gép bekapcs, és lett tálca. De úgy magától. A 16-oson a Kipi-plugins aimóta fent van, nem működik. Stb. stb. KVM virtuálgép használat után jobb újraindítani, mert záros határidőn belül megdöglik.
Ez mind nagyon WTF, eddig egy Ubuntu verzió sem produkált ilyeneket :S -
-
-
-
-
válasz
hódmaci #64402 üzenetére
Egyébként 99% minden működni fog. Az USB sebessége pl. tuti jó lesz, ha működik a driver (és szokott) akkor lekezeli a 2 és 3 portokat is.
Ellenőrzésre szokott lenni egy "System profiler and benchmark" alkalmazás a legtöbb disztróban, csak változatos neveken; abban látod, hogy mit ismert fel, és hogyan. (Ez kb. az Everest/Aida megfelelője.)A VGA felbontások kelezése meg azért alap már sokezer éve. A VGA kártyákat az adott gyártóhoz készült driver (ami úgyis a kernelben van, tehát az OS-sel együtt települ) lekezeli, nem lesz olyan bajod, hogy a huszonhatezer x nyócezer nem választható ki.
"**A Linux operációs rendszernek csak az alapvető funkcióit támogatja a Linux rendszer saját kompatibilitása miatt,"
Ez azt jelenti, hogy úgyis van rá saját drivere a Linuxnak, nem vállalnak felelősséget a sajátjukértA LiveCD-s megoldás javasolt
-
-
-
Akkor talán iptables szabályok... Mármint nem magában az iptables-ben, hanem valamelyik frontendben. Ha IP váltás is kell, akkor NAT (ez helyből iptables) és portforwardolhatsz. Mondjuk ez így biztonságosabb is, mintha mindent továbbküldenél.
@ontheground : Anyámnál már évek óta SSDn van a swap, igaz, az a régi SSD egy máshonnan selejtezett gépből van, amire előtte a Windows is swappelt jópár évet
4GB RAM, C2D, és az Lubuntu teljesen élvezhető rajta. Nem kell ettől félni, egy olcsó SSD-t dobj bele, más világ.
Illetve, az SSD még lejjebb vett swappiness-sel is jobb lesz, mert az összes háttértár-művelet is gyorsabb. -
-
Nekem valami hasonló volt régen, amikor a saját gépemet gatewaynek használtam. IP forward, meg egy tűzfalszabály, hogy minden mindenfele mehet, és máris olyan volt, mintha a gépemen keresztül a hálóra dugott gépek a routerbe lettek volna dugva.
OK, elég favágó megoldás, de ha jobb nincs...
Esetleg azt lehet, hogy csak a Zoneminder felé menő portokat forwardolni. -
válasz
ontheground #64375 üzenetére
Ami még eszembe jutott, feltettem egy XFCE Ubit egy Lenovo R61-re. Az korai Core2 proci, 2GB RAM, winyó. Azon kívül, hogy a winyóműveletek lassúak voltak, ment mint atom. Akadozásmentes böngészés, stb.
Meglepő is volt, de annyira talán mégsem pazarló -
válasz
ontheground #64375 üzenetére
Amúgy 3-4 ezerért már frankón kapsz SSD... Itt a HA-n. És az máshova is jó, meg eladható majdnem annyiért később is.
Nem követtem, hogy milyen disztró, de mondjuk a Win7 az ~10 éves, szóval igencsak régebbi, jóhogy kisebb a hardverigénye. A Chrome meg mindenen zabálja a ramot. -
-
-
16 Gugával már minden megy. Átlagos Linux disztrók 2GB+SSD-vel már frankók... Most szórakozok haver R61-es laptopján mindenfélével, 2GB RAM, 2 procimag, winyó, és az XFCE felület megy mint állat.
Különben szerintem (K)Ubuntu, vagy Xubuntu. Vagy akár a sima. Nekem idegzsábám van a mostanában alapértelmezett Gnome3-tól, mint felület, de tudok vele élni. Az Ubuntu mellett érv, hogy a legnagyobb tudásbázis, és tapasztalat van hozzá, de tényleg ízlés dolga.Amúgy ennyi RAM esetén már 4-8-12 adható a Win-nek is, szóval sebességgond nem lesz, de egy rendesebb játékhoz már nem biztos, hogy elég.
(Én ma Win2008 Servert toltam 4GB RAM-mal KVM-ben, mert éppen az kellett - csak összesen 8GB-om van. Erősen akadozott a dolog, de ment. A cégesen már volt, hogy 6GB-ot kellett odaadni egy teszt virtuálgépnek a 8-ból, az viszont nem is akadt annyira.)
-
Kernel Virtual Machine.
Egy ideje én is ilyet használok, elég könnyűsúlyú virtuálgép-környezet, legalábbis nekem úgy tűnik, sokkal kevésbé terheli be a gépet, mint egy Vmware Player vagy Virtualbox, és elég jó tudással is rendelkezik. -
-
-
-
válasz
dkovacs1919 #64307 üzenetére
_ BIOS betöltődése
_ POST
_ Vezérlés átadása az elsődleges Boot meghajtó MBR-nek
_ Aktív partíció boot szektorának vezérlés átadás
_ kernel betöltődés
_ Init program lefutása
_ Login program indulásaSzerintem...
Aztán hogy jó-e...
...de nem hiányozni sokkal egyszerűbb. -
-
-
-
válasz
ubyegon2 #64244 üzenetére
Az meg már nem aktuális.
Mate teljesen megfelel az illetőnek, tényleg ez az egy hiányzik, hogy leteszi a gépet, lecsukja a fedelet, és a külső monitoron kapjon képet, de ne aludjon a cucc.
Nekem sosem volt ilyen bajom, mivel helyből kihasználom a 2 kijelzőt...A Gnome3 alakítása megvolt, nagyjából oké, bár nem a szívem csücske. OK, van helye a DE-k között, de komolyan nem értem, miért ez mindenhol már az alapértelmezett.
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Nem tetszik a Procon-SP-nek, hogy a Nintendo távolról kivégezheti a Switch 2-t
- iPhone topik
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Bluetooth hangszórók
- Hobby elektronika
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Építő/felújító topik
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Eredeti játékok OFF topik
- Autós topik
- További aktív témák...
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RX 7600XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! Honor 200 Lite, Honor 200, Honor 200 Pro, Honor 200 Smart
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- BANKMENTES részletfizetés ASUS TUF F16 FX607JV-QT212 Tesztvideó a leírásban Nézd meg működés közben
- AKCIÓ! ASUS PRO WS W790E-SAGE SE alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest