Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Apollyon #43971 üzenetére

    A debianban többtízezer csomag van, ott csak megtalálja a user, ami neki kell.

    No, ezért meg azért sem ajánlom soha abszolút kezdőknek, mert képtelenek még azt is megállapítani milyen és melyik disztrót töltsék le, aztán jön az, hogy miként telepítsen valamit, ami épp nincs mondjuk a Jessie alap repoban. Tegye fel ideiglenesen a sid repot a sources list-ba, majd kommentelje ki vagy .deb változatot telepítse? Menne ez, ha kapja folyamatosan a segítséget. No, de akkor miért ne ajánlanánk az abszolút kezdőnek olyan disztrót, amit feltelepít és minden megvan, amire szüksége van. Azzal megismeri a Linuxot és később áttérhet Debianra.

    Mikor megjelent a Jessie, egyből felraktam és jó néhány gubanc mellett hangot képtelen voltam varázsolni rá, csak a Debian topikban kapott segítséggel, úgy sem volt egyszerű! Viszont ekkor már nem voltam abszolút kezdő a 1,5 évemmel. :N

    Aki már eljut odáig hogy debianozik és tényleg bele is vág, azt nem az idegen nyelv hiánya fogja visszatartani.

    Ez igaz és az is, hogy ha valaki tanulni szeretné a Linuxot abszolút kezdőként, annak nyugodtabban ajánlanék Debiant, mint aki csak Win helyett akarja egyszerű otthoni átlag használatra. Utóbbiak 1000%, hogy jobban járnak a Mint/Ubuntuval.

    (#43967) Lathronos Azért talán ennyire nincsenek kevesen Linuxosok/Debianosok. Az a 10 millió meg már inkább 9. :Y

    Itt is elég sok Linuxos könyv van, innen van Linux Mint System Administrator's Beginner's Guide is, ami 2012-es kiadás

    [ Szerkesztve ]

    eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

Új hozzászólás Aktív témák