-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Magyar nyelvű kupakszett, ami át is világít meg még mindig nincs...
Az a két cég, amelyik árusította külön is a magyar billentyűzeteihez használt kupakkészletét, befejezte a magyar nyelvű billentyűzetek forgalmazását, így aztán előbb a Ducky, utána a Glorious fogyott el itthon. Az utóbbit itt meg tudod rendelni, de 28500 forintra jön ki a vége, ami eléggé vicces ár azért a minőségért és lefedettségért.Szerintem még akkor is vicces, ha az ár elejéről leveszed azt a 2-est.
-
dqdb
nagyúr
Való igaz, hogy mindenféle csillapítást beleraktak a házba, annak érdekében hogy csendesebb legyen, és erre belerakják leggyászabb alap otemu switch -eket
de legalább bele tudom rakni a kedvenc halk kapcsolóimat.Más kérdés, hogy ezt sajnos megint elszúrtam, mert akkor kellett volna belőlük rendelni, amikor még volt, de most már egy darabot nem találok...

Magyar nyelvű kupakszett, ami át is világít meg még mindig nincs...
Magyar nyelvű kupakszett, ami át is világít meg még mindig nincs...
Az a két cég, amelyik árusította külön is a magyar billentyűzeteihez használt kupakkészletét, befejezte a magyar nyelvű billentyűzetek forgalmazását, így aztán előbb a Ducky, utána a Glorious fogyott el itthon. Az utóbbit itt meg tudod rendelni, de 28500 forintra jön ki a vége, ami eléggé vicces ár azért a minőségért és lefedettségért. -
villamos
őstag
A világot biztos nem fogják megváltani. 40 körültől meg már ott a Keychron, QMK-val. Olcsóbban pedig Akko vagy egy rakás bevált OEM – az átvilágított magyar kupakok minőségéről úgysem akarsz esszét írni.
Meg találhatnának valakit, aki normálisan megfogalmaz nekik dolgokat a weboldalon, mert aki írta, annak hellyel-közzel lövése sincs arról, mit beszél (ír).
Pl.
"A GM sorozatú gasket mechanikus billentyűzeteink a legfelső kategóriás switchekkel vannak felszerelve,"
Aztán oUtEmU rEd van benne, az eléggé
. És az gasket mount. A belső rögzítésének fajtája.Vagy
"Ezek az eszközök kifejezetten a csúcskategóriás játékosok igényeit szolgálják ki,"
A "csúcskategóriás" (lol?) játékosok mind analóg cuccokat használnak, általában nem is a 20-40 ezres kategóriából.
Vagy
"GASKET gaming billentyűzetünk 68%-os mérete tökéletesen illeszkedik a tipikus gamer kézméretekhez és mozgástartományhoz."
Parancsolsz?
Vagy
"Ez a tervezés nemcsak növeli a használhatóságot, hanem a precizitást is, így minden egyes játékélmény során a legjobbat nyújthatod."
Ok, bro. Amúgy biztos, hogy magyarok vagytok?
Vagy
"Sárga switch: Az egyedi gamerek számára, akik nem félnek kitűnni a tömegből – élvezd a különleges élményt!"
Az eGyEdi GaMeReK számára. For sure, dude.
Véletlenül sem azoknak, akik a tipikus "red"/"silver" súlyozású rugóknál nehezebbet, de a tipikus "blackeknél" könnyebbet preferálnak a lineáris karakterisztikájú kapcsolóikban. Szóval ~50-55 gf-ost.Vagy...
Értem én, hogy nagy a lelkesedés, és jó is, hogy van egy elvileg hazai gyártó, de a totál laikus hypezöldséget nem kéne erőltetni, mert aki egy hangyányit már ért hozzá, annak ez eléggé visszatetsző. Aki meg nem ért hozzá egyáltalán, annak meg hülyeséget tanít. Ez nyilván magát a terméket nem minősíti, de azért indikál valamit.
Való igaz, hogy mindenféle csillapítást beleraktak a házba, annak érdekében hogy csendesebb legyen, és erre belerakják leggyászabb alap otemu switch -eket
de legalább bele tudom rakni a kedvenc halk kapcsolóimat.Más kérdés, hogy ezt sajnos megint elszúrtam, mert akkor kellett volna belőlük rendelni, amikor még volt, de most már egy darabot nem találok...

Magyar nyelvű kupakszett, ami át is világít meg még mindig nincs...
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
A világot biztos nem fogják megváltani. 40 körültől meg már ott a Keychron, QMK-val. Olcsóbban pedig Akko vagy egy rakás bevált OEM – az átvilágított magyar kupakok minőségéről úgysem akarsz esszét írni.
Meg találhatnának valakit, aki normálisan megfogalmaz nekik dolgokat a weboldalon, mert aki írta, annak hellyel-közzel lövése sincs arról, mit beszél (ír).
Pl.
"A GM sorozatú gasket mechanikus billentyűzeteink a legfelső kategóriás switchekkel vannak felszerelve,"
Aztán oUtEmU rEd van benne, az eléggé
. És az gasket mount. A belső rögzítésének fajtája.Vagy
"Ezek az eszközök kifejezetten a csúcskategóriás játékosok igényeit szolgálják ki,"
A "csúcskategóriás" (lol?) játékosok mind analóg cuccokat használnak, általában nem is a 20-40 ezres kategóriából.
Vagy
"GASKET gaming billentyűzetünk 68%-os mérete tökéletesen illeszkedik a tipikus gamer kézméretekhez és mozgástartományhoz."
Parancsolsz?
Vagy
"Ez a tervezés nemcsak növeli a használhatóságot, hanem a precizitást is, így minden egyes játékélmény során a legjobbat nyújthatod."
Ok, bro. Amúgy biztos, hogy magyarok vagytok?
Vagy
"Sárga switch: Az egyedi gamerek számára, akik nem félnek kitűnni a tömegből – élvezd a különleges élményt!"
Az eGyEdi GaMeReK számára. For sure, dude.
Véletlenül sem azoknak, akik a tipikus "red"/"silver" súlyozású rugóknál nehezebbet, de a tipikus "blackeknél" könnyebbet preferálnak a lineáris karakterisztikájú kapcsolóikban. Szóval ~50-55 gf-ost.Vagy...
Értem én, hogy nagy a lelkesedés, és jó is, hogy van egy elvileg hazai gyártó, de a totál laikus hypezöldséget nem kéne erőltetni, mert aki egy hangyányit már ért hozzá, annak ez eléggé visszatetsző. Aki meg nem ért hozzá egyáltalán, annak meg hülyeséget tanít. Ez nyilván magát a terméket nem minősíti, de azért indikál valamit.
-
villamos
őstag
Ezeket a "magyar gyártmányú" Avax billentyűzeteket próbálta már valaki?
Egészen jó árakon vannak, különféle méretekben, vezetékes is, vezetéknélküli is, és mindegyikük (még a legolcsóbb 20k -s is) gyorscserés kapcsolókkal... -
aAron_
őstag
Sziasztok!
Van egy pár éves Coolermaster CK530 V2 CK-530-GKTM1-HU mechanikus billentyűzetem, ami sajnos kezd teljesen alkalmatlanná válni bármire.
Kezdetben csak néha bizonyos billentyűk dupla klikkeltek (ezt szoftveresen tudtam korrigálni), de most már szinte az összes ilyen, vagy nem is érzékeli, ha lenyomom.
Szerintetek mit érdemes ezzel kezdeni? Cseréljem ki az összes kapcsolót? Ezen a modellen egyáltalán ez lehetséges (gyári így néz ki: [kép])? Ha igen, tudnátok ajánlani valamit? Főképp munkára, programozáshoz, másodsorban játékhoz használom.
Nincs semmilyen preferenciám, talán csak annyi, hogy ne legyen túl hangos, ne legyen ilyen pocsék minőségű, mint a mostani, és valószínűleg csúcskategóriára sincs szükségem. Átnéztem a topicot indító cikket, de csak tanácstalanabb lettem a rengeteg lehetőség miatt.

Kidobni alapvetően nem szeretném, csak újabb e waste lenne, és külsőleg teljesen rendben van.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
-
Melorin
addikt
Akkor szerencséd van, most itthon pár üzletben már tényleg nevetségesen olcsó a Q7 ISO barebone. Annyi, hogy kell hozzá egy csuklótámasz. Még ezzel együtt is viccesen olcsó marad.
Aztán Aliról rendelsz hozzá egy Cherry profilos Shenpo dye-sub PBT kupakszettet, az elég jó belépő az ismerkedéshez, aztán később lehet próbálgatni mást.
Kapcsolók meg ízlés szerint. Játékhoz általában a lineárist (vagy ugye analógot, de az más tészta) szokás ajánlani (rövidített úttal előnyben), de amúgy meg 101 százalékig egyéni preferencia, csakúgy, mint a rugóerő vagy épp a kapcsolóút hossza/aktuációs pont magassága. Itt kísérletezés nélkül senki sem fogja tudni megmondani, hogy mi lesz neked a jó, legfeljebb magadat ismerve megfogalmazhatsz egy tippelt preferenciát, és annak mentén tudunk ajánlani valamit. Ami vagy bejön, vagy nem annyira, mindenesetre már lesz egy kiindulópont.
Köszi, de sajna a 70% nekem már kevés, 75 az alja

-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Sziasztok!
Nem tudtam, hogy ide írjak, vagy inkább az ajánlós topikba, de a témaindító cikket elolvasva ide talán inkább járnak olyanok, akik hasonló cipőben jártak mint én, és tudnak segíteni.
Elegem lett a membrános billentyűzetekből. 1-2 évnél tovább nem bírják, és ezalatt az idő alatt sem valami nagy élmény használni őket.
Az utóbbi napokban olyan sok infót szívtam magamba a mechanikus billentyűzetekkel kapcsolatban, hogy már kérdéseket is merek feltenni ezzel kapcsolatban
Szóval arra gondoltam, hogy vennék valami stabil, nagyon minőségi házat (így nevezik?), amibe tennék nekem való kapcsolókat és rájuk valami szemet gyönyörködtető kupakot.
Viszont már ott elakadtam, hogy alig találok házakat.
Erre érdekes módon nem térnek ki sem a cikkek sem a YT videók amikor építésről van szó. Ez miért van?
Úgyhogy jelenleg ott tartok, hogy csak néhány olyan gyártónál találtam barebone bill.-t akik eleve árulnak azzal a házzal előre elkészített billentyűzetet.Szóval jelenleg a Keychrone Q széria barebone megoldásait nézegetem, ami nem tudom, hogy mennyire számít jó vételnek, ha erre szeretnék alapozni jó pár évre.
Tudnátok ajánlani már gyártókat, oldalakat ahol találok építhető házat?
Az alábbi szempontoknak kéne megfelelnie a leendő billentyűzetemnek:
- TKL méretnél nem szívesen mennék lejjebb, de ha nagyon muszáj, a 75% még szódával elmegy.
- Főleg játékra használom a gépet, de sokszor kell magam elé kapni a bill-t és gépelni valami rövidet. Ezért az idő 90%-ában a WASD-n pihen a kezem.
A lehetőségekhez képest tehát minél alacsonyabb felépítésű legyen, ne kelljen hátrahajlítva tartanom a kézfejemet órákon át a magassága miatt. A jelenlegi billentyűzetemen a Spacebar teteje 20mm magasan van az asztalhoz képest, a számsor 28mm. Ennél ne legyen sokkal magasabb. Ehhez a háznak is minél alacsonyabbnak kéne lennie és gondolom a kupak is valami laposabb.
Nem akarok Low Profile billentyűzetet mert ott nagyon korlátozott a kapcsolók és a kupakok kompatibilitása.Ezen infók tudatában kérlek segítsetek elindulni valamerre
Akkor szerencséd van, most itthon pár üzletben már tényleg nevetségesen olcsó a Q7 ISO barebone. Annyi, hogy kell hozzá egy csuklótámasz. Még ezzel együtt is viccesen olcsó marad.
Aztán Aliról rendelsz hozzá egy Cherry profilos Shenpo dye-sub PBT kupakszettet, az elég jó belépő az ismerkedéshez, aztán később lehet próbálgatni mást.
Kapcsolók meg ízlés szerint. Játékhoz általában a lineárist (vagy ugye analógot, de az más tészta) szokás ajánlani (rövidített úttal előnyben), de amúgy meg 101 százalékig egyéni preferencia, csakúgy, mint a rugóerő vagy épp a kapcsolóút hossza/aktuációs pont magassága. Itt kísérletezés nélkül senki sem fogja tudni megmondani, hogy mi lesz neked a jó, legfeljebb magadat ismerve megfogalmazhatsz egy tippelt preferenciát, és annak mentén tudunk ajánlani valamit. Ami vagy bejön, vagy nem annyira, mindenesetre már lesz egy kiindulópont.
-
dqdb
nagyúr
De a kupak magasságát nem kell teljesen hozzáadni a kapcsolóéhoz, mivel egy kicsit rálóg a szoknyája vagy milye, nem?
De ez a 20mm csak egy amolyan kiindulópont volt, lehet, hogy még a 30mm-től sem lenne sokkal diszkomfortosabb a csuklómnak, a 25-öt meg lehet hogy meg sem érezném.Szóval akkor milyen lehetőségeim vannak normál magasságú kapcsolókkal összehozni egy relatív alacsony billentyűzetet?
Az eddigi kutatásom alapján főleg az ideális hangprofil megtalálása miatt próbálnak ki sokan újabbnál újabb billentyűzetet. Ha az engem nem igazán izgat, miért ne sikerülhetne elsőre összerekni valami jót?

Szerinted milyen más okok miatt képzelhető el, hogy mégsem fog tetszeni az első művem? Mik a buktatók?Szóval akkor milyen lehetőségeim vannak normál magasságú kapcsolókkal összehozni egy relatív alacsony billentyűzetet?
Költségkeretet nem mondtál, az azért eléggé be tud határolni dolgokat. Úgy általánosan a Neo80 a legolcsóbb barebone, ami relatíve alacsony, megépíthető sokféleképpen, könnyen hozzáférhető, és eléggé rugalmasan konfigurálható a kinézete.
Ha az engem nem igazán izgat, miért ne sikerülhetne elsőre összerekni valami jót?
Jót könnyű összerakni, arra kell csak ügyelni, hogy az információszerzés fázisában ne gondold túl.A neked optimálisat ellenben lehetetlen. Ha hangot ki is húzod a képletből (bár egy idő után az is érdekelni fog, ezt mutatja a tapasztalat), akkor is a hozzád legjobban passzoló gépelési érzetet közel lehetetlen eltalálni elsőre.
-
Melorin
addikt
A jelenlegi billentyűzetemen a Spacebar teteje 20mm magasan van az asztalhoz képest, a számsor 28mm. Ennél ne legyen sokkal magasabb.
Ezt nem tudod normál magasságú kapcsolókkal összehozni, nem adja ki a matek. Csak a kapcsoló és alatta a nyák 18,8 mm, ekkor még nincsen rajta kupak és nem fér el a nyák alatti 1,5 mm, valamint a ház aljának és a lábnak a vastagsága. Az a 20 mm még az egyik legalacsonyabb háznál is, mint a Cypher itt, ~25 mm környéke lesz, egy tipikus billentyűzetnél 25-30 mm, míg egy Keychronnál még ennél is magasabb, mert ők valamiért a magasra tervezik a billentyűzeteiket.A számaidból következő ~5 fokos szög tartható, a legtöbb ház 5-7° közötti dőlésszöggel bír.
Hozzávetőleges keret nélkül eléggé nehéz bármit is ajánlani, de az szinte biztosan kijelenthető, hogy akármennyi időt is beleteszel a kutatásba, nem elsőre fogod eltalálni, hogy mi is kellett volna elsőre venni.
De a kupak magasságát nem kell teljesen hozzáadni a kapcsolóéhoz, mivel egy kicsit rálóg a szoknyája vagy milye, nem?
De ez a 20mm csak egy amolyan kiindulópont volt, lehet, hogy még a 30mm-től sem lenne sokkal diszkomfortosabb a csuklómnak, a 25-öt meg lehet hogy meg sem érezném.Szóval akkor milyen lehetőségeim vannak normál magasságú kapcsolókkal összehozni egy relatív alacsony billentyűzetet?
Az eddigi kutatásom alapján főleg az ideális hangprofil megtalálása miatt próbálnak ki sokan újabbnál újabb billentyűzetet. Ha az engem nem igazán izgat, miért ne sikerülhetne elsőre összerekni valami jót?

Szerinted milyen más okok miatt képzelhető el, hogy mégsem fog tetszeni az első művem? Mik a buktatók? -
dqdb
nagyúr
Sziasztok!
Nem tudtam, hogy ide írjak, vagy inkább az ajánlós topikba, de a témaindító cikket elolvasva ide talán inkább járnak olyanok, akik hasonló cipőben jártak mint én, és tudnak segíteni.
Elegem lett a membrános billentyűzetekből. 1-2 évnél tovább nem bírják, és ezalatt az idő alatt sem valami nagy élmény használni őket.
Az utóbbi napokban olyan sok infót szívtam magamba a mechanikus billentyűzetekkel kapcsolatban, hogy már kérdéseket is merek feltenni ezzel kapcsolatban
Szóval arra gondoltam, hogy vennék valami stabil, nagyon minőségi házat (így nevezik?), amibe tennék nekem való kapcsolókat és rájuk valami szemet gyönyörködtető kupakot.
Viszont már ott elakadtam, hogy alig találok házakat.
Erre érdekes módon nem térnek ki sem a cikkek sem a YT videók amikor építésről van szó. Ez miért van?
Úgyhogy jelenleg ott tartok, hogy csak néhány olyan gyártónál találtam barebone bill.-t akik eleve árulnak azzal a házzal előre elkészített billentyűzetet.Szóval jelenleg a Keychrone Q széria barebone megoldásait nézegetem, ami nem tudom, hogy mennyire számít jó vételnek, ha erre szeretnék alapozni jó pár évre.
Tudnátok ajánlani már gyártókat, oldalakat ahol találok építhető házat?
Az alábbi szempontoknak kéne megfelelnie a leendő billentyűzetemnek:
- TKL méretnél nem szívesen mennék lejjebb, de ha nagyon muszáj, a 75% még szódával elmegy.
- Főleg játékra használom a gépet, de sokszor kell magam elé kapni a bill-t és gépelni valami rövidet. Ezért az idő 90%-ában a WASD-n pihen a kezem.
A lehetőségekhez képest tehát minél alacsonyabb felépítésű legyen, ne kelljen hátrahajlítva tartanom a kézfejemet órákon át a magassága miatt. A jelenlegi billentyűzetemen a Spacebar teteje 20mm magasan van az asztalhoz képest, a számsor 28mm. Ennél ne legyen sokkal magasabb. Ehhez a háznak is minél alacsonyabbnak kéne lennie és gondolom a kupak is valami laposabb.
Nem akarok Low Profile billentyűzetet mert ott nagyon korlátozott a kapcsolók és a kupakok kompatibilitása.Ezen infók tudatában kérlek segítsetek elindulni valamerre
A jelenlegi billentyűzetemen a Spacebar teteje 20mm magasan van az asztalhoz képest, a számsor 28mm. Ennél ne legyen sokkal magasabb.
Ezt nem tudod normál magasságú kapcsolókkal összehozni, nem adja ki a matek. Csak a kapcsoló és alatta a nyák 18,8 mm, ekkor még nincsen rajta kupak és nem fér el a nyák alatti 1,5 mm, valamint a ház aljának és a lábnak a vastagsága. Az a 20 mm még az egyik legalacsonyabb háznál is, mint a Cypher itt, ~25 mm környéke lesz, egy tipikus billentyűzetnél 25-30 mm, míg egy Keychronnál még ennél is magasabb, mert ők valamiért a magasra tervezik a billentyűzeteiket.A számaidból következő ~5 fokos szög tartható, a legtöbb ház 5-7° közötti dőlésszöggel bír.
Hozzávetőleges keret nélkül eléggé nehéz bármit is ajánlani, de az szinte biztosan kijelenthető, hogy akármennyi időt is beleteszel a kutatásba, nem elsőre fogod eltalálni, hogy mi is kellett volna elsőre venni.
-
Melorin
addikt
Sziasztok!
Nem tudtam, hogy ide írjak, vagy inkább az ajánlós topikba, de a témaindító cikket elolvasva ide talán inkább járnak olyanok, akik hasonló cipőben jártak mint én, és tudnak segíteni.
Elegem lett a membrános billentyűzetekből. 1-2 évnél tovább nem bírják, és ezalatt az idő alatt sem valami nagy élmény használni őket.
Az utóbbi napokban olyan sok infót szívtam magamba a mechanikus billentyűzetekkel kapcsolatban, hogy már kérdéseket is merek feltenni ezzel kapcsolatban
Szóval arra gondoltam, hogy vennék valami stabil, nagyon minőségi házat (így nevezik?), amibe tennék nekem való kapcsolókat és rájuk valami szemet gyönyörködtető kupakot.
Viszont már ott elakadtam, hogy alig találok házakat.
Erre érdekes módon nem térnek ki sem a cikkek sem a YT videók amikor építésről van szó. Ez miért van?
Úgyhogy jelenleg ott tartok, hogy csak néhány olyan gyártónál találtam barebone bill.-t akik eleve árulnak azzal a házzal előre elkészített billentyűzetet.Szóval jelenleg a Keychrone Q széria barebone megoldásait nézegetem, ami nem tudom, hogy mennyire számít jó vételnek, ha erre szeretnék alapozni jó pár évre.
Tudnátok ajánlani már gyártókat, oldalakat ahol találok építhető házat?
Az alábbi szempontoknak kéne megfelelnie a leendő billentyűzetemnek:
- TKL méretnél nem szívesen mennék lejjebb, de ha nagyon muszáj, a 75% még szódával elmegy.
- Főleg játékra használom a gépet, de sokszor kell magam elé kapni a bill-t és gépelni valami rövidet. Ezért az idő 90%-ában a WASD-n pihen a kezem.
A lehetőségekhez képest tehát minél alacsonyabb felépítésű legyen, ne kelljen hátrahajlítva tartanom a kézfejemet órákon át a magassága miatt. A jelenlegi billentyűzetemen a Spacebar teteje 20mm magasan van az asztalhoz képest, a számsor 28mm. Ennél ne legyen sokkal magasabb. Ehhez a háznak is minél alacsonyabbnak kéne lennie és gondolom a kupak is valami laposabb.
Nem akarok Low Profile billentyűzetet mert ott nagyon korlátozott a kapcsolók és a kupakok kompatibilitása.Ezen infók tudatában kérlek segítsetek elindulni valamerre
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
-
ceia
őstag
Engem a mechanikus billentyűzet ipar most végleg elveszített. Nem viszik ezt egy icipicit túlzásba?

Maradok a jó öreg Logitech Deluxe 250-nél, amit már kb. 2006 óta használok. A mostani a harmadik belőle és még van három tartalékban. Sosem romlott el egyik sem, csak kettőt már aladtam a géppel együtt. Csak membrános, de ebben még van anyag, minden teljes méretű, a szóközös sor még vaskosabb is és pl. nincs rátolva az F sor a számokra. Nincs felesleges billentyű, talán csak a jobb ctrl melletti, de azon is előjön az egér helyi menü, szóval még az is használható, bár én nem szoktam. [kép]
De ha lesz hasonlóan nem spórolós mechanikus, nem csík enterrel, világosszürkében, vagy fehérben, 50000 ft-ig, az talán még kap egy esélyt. -
lugosi
MODERÁTOR
Hú de jó cikk, ezt alaposan át kell olvasni. Nekem egy Logittech Logi Pop Key van, de nem nagyon használom, valahogy nem jó a nyomáspontja, vagy a billentyűk mérete, nem tudom, de nagyon sokat hibázva gépelek rajta sajnos.
-
haxiboy
veterán
Pont egy honapja hasznalok Keychron Q7-et, es most akartam venni szuleimnek valami uj billentyuzetet, mert a mostani alap Dell-es mar kezd nekik szetesni.
Elmentem a Media Marktba probalkozni, de igy hogy hozzaszoktam a johoz, konkretan undort ereztem a kiallitott darabok altal nyujott billentyu lenyomas erzestol. Meg a jo draga logitechek is gagyi erzest keltenek.
Konnyu hozzaszokni a johoz ugytunik..
"Konnyu hozzaszokni a johoz ugytunik.."
Konkrétan én, aki standard Cherry MX-ekhez szoktam, mióta Kailh Deep Sea Silent Pro Box Whale-ket használok, elképzelni sem tudom hogy önként vissza váltanék.
Sok év után elszántam magam hogy befejezzem a Pok3r klónomat hogy legyen egy cipelhető klaviatúrám, abba is tuti valami ilyesmi kerül.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Pont egy honapja hasznalok Keychron Q7-et, es most akartam venni szuleimnek valami uj billentyuzetet, mert a mostani alap Dell-es mar kezd nekik szetesni.
Elmentem a Media Marktba probalkozni, de igy hogy hozzaszoktam a johoz, konkretan undort ereztem a kiallitott darabok altal nyujott billentyu lenyomas erzestol. Meg a jo draga logitechek is gagyi erzest keltenek.
Konnyu hozzaszokni a johoz ugytunik..
"Elmentem a Media Marktba probalkozni,"
De az álmok gyors halált haltak.
Az Alza kiállítótermében előfordulnak Keychronok is. Vagy apró, ha nem akarsz túlköltekezni. Esetleg érdemes lehet kivárni egy jó Akko ackiót (szokott menni időről időre), ha a HU ISO nem kötelező.
"Meg a jo draga logitechek is gagyi erzest keltenek."
A Logitech már régóta elég vicc. Leginkább az árképzésnél szokott lenni egy alsó hangon kétszeres szorzó a reálértékhez képest.
"Konnyu hozzaszokni a johoz ugytunik.."
Hát, nem kifejezetten nehéz.
-
Phvhun
őstag
Pont egy honapja hasznalok Keychron Q7-et, es most akartam venni szuleimnek valami uj billentyuzetet, mert a mostani alap Dell-es mar kezd nekik szetesni.
Elmentem a Media Marktba probalkozni, de igy hogy hozzaszoktam a johoz, konkretan undort ereztem a kiallitott darabok altal nyujott billentyu lenyomas erzestol. Meg a jo draga logitechek is gagyi erzest keltenek.
Konnyu hozzaszokni a johoz ugytunik..
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Köszönet ezért a minden igényt kielégítő doktori disszertációért. Különösen hasznos számomra a "Néhány ajánlás – szigorúan a teljesség igénye nélkül!" rész. Kiváló keresési kiinduló pont!
Igyekszik az ember, főleg, ha az egyik hobbija van terítéken.
-
CriticalHit
addikt
Köszönet ezért a minden igényt kielégítő doktori disszertációért. Különösen hasznos számomra a "Néhány ajánlás – szigorúan a teljesség igénye nélkül!" rész. Kiváló keresési kiinduló pont!
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Jövő hónapban veszek egyet a sokszor megénekelt Keychronból, mert ez a Rapture valóban nem az igazi. Kattogós feelinget szeretnék.
V Max (vagy Q/Q Max) széria legyen, és szerintem próbáld ki a Kailh BOX Jade kapcsolókat!
Lehet, hogy tetszeni fog. Megfizethető, közepesen nehéz/közepesen taktilis, mélyebb tónusú, letisztult hangú kattogós finomság.
Hasonló karakterisztikával, te még teltebb és mélyebb hanggal Kailh BOX Crystal Pink.Ha valamivel kevesebb taktilitást szeretnél, plusz könnyebb rugót, akkor Kailh BOX White. Ez még játszani is elég korrekt imo, viszont a hangja picit magasabb, halkabb, és nem olyan telt, mint a Jade.
Ha meg kifejezetten erős taktilitást akarsz nehéz rugóval, akkor az öblös hangú Kailh BOX Navy. -
Synthwave
HÁZIGAZDA
billentyűzet vásárlás előtt állok
a kiszemelt darab Keychron V5 Max, nem ismerem a márkát milyen a
- kivitelezés minősége
- a billentyűzeten lévő magyar karakterek illenek a többi karakterhez ( nem Asus kivitelezés teljesen más karaktere kinézete )
- a szoftver minősége működik nem fagy le meg van írva rendesen (nem Asus ArmouryCrate 3 GB trágyadomb)
- Keycaps minősége (nem kopik, nem fényesedik ki)A magyar az idővel kopós-fényesedős ABS, de ettől függetlenül hajrá! Ha ez a formátum kell, talán a legjobb, amit újonnan ennyiért vehetsz, főleg hazai boltból. Az üzletből kevesebb, mint az MSRP feléért árult Q5 barebone-okról sajnos már lecsúsztál.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
-
HThomas
őstag
Nekem V6 Max van: a kivitelezés szerintem teljesen jó az árához képest. A magyar capek rendben vannak, az átvilágítás erősségét szokták problémának mondani, ha ez fontos, akkor érdemes valahol nézni egyet élőben vagy legalább képeken.
A magyar kupakok fényesedésre hajlamos ABS anyagból készültek, nem tudom mennyire súlyos a probléma, ez egyén és használat függő. Kopásról én még nem olvastam. Nálam kb egy hónap után a space egyik oldala mintha picit fényesedne, de csak ha erős világításnál közelről nézem, amúgy nem zavaró.De amúgy ide írj, szerintem sok Keychron tulaj van a topicban

Illetve ami még lemaradt: a szoftver teljesen korrekt, open source fw fut rajta és online webes felületen konfigolható, de fordíthatsz rá saját, személyre szabott firmware-t is.
Nekem eddig kétszer volt, hogy vezeték nélküli módban valami befagyott és nem tudtam hasznáni a billentyűzetet, kellett neki egy ki és bekapcs. Fura, a vezetékes Q8-amon soha nem tapasztaltam ilyet.
-
HThomas
őstag
billentyűzet vásárlás előtt állok
a kiszemelt darab Keychron V5 Max, nem ismerem a márkát milyen a
- kivitelezés minősége
- a billentyűzeten lévő magyar karakterek illenek a többi karakterhez ( nem Asus kivitelezés teljesen más karaktere kinézete )
- a szoftver minősége működik nem fagy le meg van írva rendesen (nem Asus ArmouryCrate 3 GB trágyadomb)
- Keycaps minősége (nem kopik, nem fényesedik ki)Nekem V6 Max van: a kivitelezés szerintem teljesen jó az árához képest. A magyar capek rendben vannak, az átvilágítás erősségét szokták problémának mondani, ha ez fontos, akkor érdemes valahol nézni egyet élőben vagy legalább képeken.
A magyar kupakok fényesedésre hajlamos ABS anyagból készültek, nem tudom mennyire súlyos a probléma, ez egyén és használat függő. Kopásról én még nem olvastam. Nálam kb egy hónap után a space egyik oldala mintha picit fényesedne, de csak ha erős világításnál közelről nézem, amúgy nem zavaró.De amúgy ide írj, szerintem sok Keychron tulaj van a topicban

-
XZoli
aktív tag
billentyűzet vásárlás előtt állok
a kiszemelt darab Keychron V5 Max, nem ismerem a márkát milyen a
- kivitelezés minősége
- a billentyűzeten lévő magyar karakterek illenek a többi karakterhez ( nem Asus kivitelezés teljesen más karaktere kinézete )
- a szoftver minősége működik nem fagy le meg van írva rendesen (nem Asus ArmouryCrate 3 GB trágyadomb)
- Keycaps minősége (nem kopik, nem fényesedik ki) -
TheProb
veterán
Nuphy azért nem lett említve, mert nem volt hozzá szerencséd vagy okkal?
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Köszi a tippet, érdekes ez a Qwertykeys Neo65, ha valaha építésre adom a fejem, tuti ezt próbálom ki először... de most inkább készre szereltekre pályázok.
A K2 HE is tetszik, hol kapni itthon 55+ÁFA-ért? Vagy ezt a gyártótól rendelve értetted?
A Lemokey P1-ek(normál és HE) is tetszenek még(a Kerychron oldalán nem nehéz beléjük botlani) de egyelőre azok is kilógnak a keretből.
Szerencsére ezekkel a paraméterekkel sokkal több találatot adnak a keresők, mint a standard paramétereimmel, így eltart még jó ideig míg végigérek a találatokon...Hát, nem egy nagy művészet vagy időbefektetés összerakni, és ezért a pénzért szerintem messze a legjobb, amit vehetsz hagyományos gombelrendezésű cuccból, ráadásul teljesen ízléshez szabható. A Keychron felett van, minimum egy polccal. A V1 Max esetében inkább kettővel.
A billencses topikban többeknek is van, szóval elsőkézbeli tapasztalatot is kérhetsz róla.
Itthon még nem láttam a K2 HE-t. A 140 dollárra írtam.
-
Kansas
addikt
Hát, őszintén szólva 40-60k-ba nem nagyon fér bele olyan újonnan, ami túlságosan jobb lehetne a V1 Maxnál erre, főleg nem vezeték nélkül. Esetleg a K2 HE (55k+ÁFA), mivel az analóg. Persze lehet kísérletezni az olcsó, fémházas/gasket mountos kínai csodákkal is, de azok nem igazán az asztalom.
Vaaaagy...Qwertykeys Neo65 tetszőleges színben/nehezékkel, tri-mode hot swap NYÁK-kal és mondjuk CF plate-tel. Ennek elég baráti ára van. Kapcsolónak valami finom, rövidített úton járó és könnyű lineáris (pl. Gateron G Pro 3.0 Silver, Akko V3 Silver Pro, Geon Raptor MX Extreme, Kailh BOX Blueberry/Blackberry Ice Cream Pro, HMX Xinhai stb.), kupakoknak meg egy Shenpo/XMI dye-sub PBT (Cherry) szett Aliról.Köszi a tippet, érdekes ez a Qwertykeys Neo65, ha valaha építésre adom a fejem, tuti ezt próbálom ki először... de most inkább készre szereltekre pályázok.
A K2 HE is tetszik, hol kapni itthon 55+ÁFA-ért? Vagy ezt a gyártótól rendelve értetted?
A Lemokey P1-ek(normál és HE) is tetszenek még(a Kerychron oldalán nem nehéz beléjük botlani) de egyelőre azok is kilógnak a keretből.
Szerencsére ezekkel a paraméterekkel sokkal több találatot adnak a keresők, mint a standard paramétereimmel, így eltart még jó ideig míg végigérek a találatokon... -
Synthwave
HÁZIGAZDA
Ránéztem erre a cuccra én is, és nagyon tetszetős...
Erről eszembe jutott, hogy célegyenes közelbe került a "desktop Steam Deck" projektem, és nem ártana hozzá valami patent célirányos billentyűzet.
Különösen azért lennék kíváncsi a javaslataidra, mert ezúttal el tudok tekinteni a fő PC-mhez használt billentyűzet esetén meglevő rigolyáim többségétől, mivel ez dedikáltan és 100%-ban csak játékra kell, semmi netezés, kommentelés vagy szövegszerkesztés.Így a módosított preferenciáim:
- 65-75%-os méret, mert itt fontos már a kompaktság és értelmét veszti a keypad
- wireless, lehetőleg dongle-lal
- lineáris switch
- Kiosztás és szabvány(ISO/ANSI) kb. mindegy, bár azért az angol preferált az egzotikus kiosztásokkal szemben
- nem baj, ha van rajta knob (V6Max rászoktatott)
- layerezés nem fontos
- bónusz ha tud USB pass-through-t(egér vagy kontroller rákötése céljából)
- Keychronnál ne legyen jelentősen drágább, tehát úgy 40-60e HUF-ba férjen beleElőre is ezer köszi bármilyen javaslatért!
u.i.: jelen pillanatban Keychron V1 Max a default, ahhoz képest jönnének jól olyan tippek, amik ár/értékben vagy feature set-ben túlételjesítik és vannak vele tapasztalatok(szívesen guglizok, nem annak a kiváltására kérek tanácsot).Hát, őszintén szólva 40-60k-ba nem nagyon fér bele olyan újonnan, ami túlságosan jobb lehetne a V1 Maxnál erre, főleg nem vezeték nélkül. Esetleg a K2 HE (55k+ÁFA), mivel az analóg. Persze lehet kísérletezni az olcsó, fémházas/gasket mountos kínai csodákkal is, de azok nem igazán az asztalom.
Vaaaagy...Qwertykeys Neo65 tetszőleges színben/nehezékkel, tri-mode hot swap NYÁK-kal és mondjuk CF plate-tel. Ennek elég baráti ára van. Kapcsolónak valami finom, rövidített úton járó és könnyű lineáris (pl. Gateron G Pro 3.0 Silver, Akko V3 Silver Pro, Geon Raptor MX Extreme, Kailh BOX Blueberry/Blackberry Ice Cream Pro, HMX Xinhai stb.), kupakoknak meg egy Shenpo/XMI dye-sub PBT (Cherry) szett Aliról. -
Kansas
addikt
Ránéztem erre a cuccra én is, és nagyon tetszetős...
Erről eszembe jutott, hogy célegyenes közelbe került a "desktop Steam Deck" projektem, és nem ártana hozzá valami patent célirányos billentyűzet.
Különösen azért lennék kíváncsi a javaslataidra, mert ezúttal el tudok tekinteni a fő PC-mhez használt billentyűzet esetén meglevő rigolyáim többségétől, mivel ez dedikáltan és 100%-ban csak játékra kell, semmi netezés, kommentelés vagy szövegszerkesztés.Így a módosított preferenciáim:
- 65-75%-os méret, mert itt fontos már a kompaktság és értelmét veszti a keypad
- wireless, lehetőleg dongle-lal
- lineáris switch
- Kiosztás és szabvány(ISO/ANSI) kb. mindegy, bár azért az angol preferált az egzotikus kiosztásokkal szemben
- nem baj, ha van rajta knob (V6Max rászoktatott)
- layerezés nem fontos
- bónusz ha tud USB pass-through-t(egér vagy kontroller rákötése céljából)
- Keychronnál ne legyen jelentősen drágább, tehát úgy 40-60e HUF-ba férjen beleElőre is ezer köszi bármilyen javaslatért!
u.i.: jelen pillanatban Keychron V1 Max a default, ahhoz képest jönnének jól olyan tippek, amik ár/értékben vagy feature set-ben túlételjesítik és vannak vele tapasztalatok(szívesen guglizok, nem annak a kiváltására kérek tanácsot). -
Synthwave
HÁZIGAZDA
Nos, lényegében rengeteget köszönve a cikknek, vettem egy Meletrix BOOG75-öt. Eddig sem voltak rossz billentyűzeteim a mechanikus szegmensben, de úristen, nem hittem volna, hogy ennyivel a meglévőek fölött is vannak még billentyűzetek. Ez valami elképesztő. Ha valakit érdekel, írok bővebben szívesen. Köszi a cikkírónak!


gl hf
Egy bővebb poszt majd jöhet róla, ha van hozzá kedved. -
Dester31
tag
Nos, lényegében rengeteget köszönve a cikknek, vettem egy Meletrix BOOG75-öt. Eddig sem voltak rossz billentyűzeteim a mechanikus szegmensben, de úristen, nem hittem volna, hogy ennyivel a meglévőek fölött is vannak még billentyűzetek. Ez valami elképesztő. Ha valakit érdekel, írok bővebben szívesen. Köszi a cikkírónak!
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Köszi, de inkább nem. Nem szeretnék pénzt költeni olyanra amiről tudom, hogy nem nekem való. Attól még, hogy nem próbáltam ki saját kezűleg "egy modern, közepesen vagy erősen taktilis kapcsolót egy normálisabb buildben" pontosan tudom, hogy nem nekem való, mert felfogtam, hogyan működik és mire jó, és nekem nem jön be(relatíve, persze, azért még ezerből ezerszer azt választanám egy bármilyen clicky helyett
).
Az MSI-ről is pontosan tudtam, mielőtt megvettem, hogy nem annál fogok hosszú távon kikötni, de az volt olyan árban amit akkor hajlandó voltam rá szánni és átmeneti megoldásnak jó volt, az átlag gumiharangoshoz képest az is masszív előrelépés volt... de már akkor világos volt, hogy hosszú távon nekem a lineáris szolgálja ki az ízlésem, mostanra az is világos, hogy abból is a nehezebbek, ami még nem biztos az az, hogy elég lesz a közepesen nehéz, vagy a nagyon nehezekre fogok rákapni... meglátjuk.Őszintén, ha lenne hasonlóan strapabíró, nKRO-képes, scissor switches, modern, világítós, 100/110%-os magyar billentyűzet, eszembe se jutnának a mechanikusak... de nincs, és jellegéből adódóan nem is nagyon várom, hogy valaha lesz, és akkor már egy lineáris switches mech(esetleg optikai/analóg) a második legjobb megoldás. :p
Az ízlés változik, de te tudod.
Itt clicky volt az első mecha, aztán két év után hosszú ideig (évek) gyakorlatilag csak lineárisakat használtam (túlnyomó többségben a nagyon könnyű, rövidített úton járó fajtából), az utóbbi fél évben meg főleg taktilist (Wuque Studio WS Brown, Gazzew Boba U4T Clear és Bsun Ruben Hornet Tactile), néha clicky-t, és csak elvétve lineárist.
Az utóbbi 2-3 hétben meg megint clicky-t, mert a Kailh BOX Jade igencsak bejön gépelni, még Cherry profilos kupakkal is igen precíz, és kellemes hangja van sárgaréz plate/plate foam/tape mod kombóval. Játszani talán egy fokkal jobb lenne a könnyebb BOX White variáns, de már úton van, és lehet, hogy egy darabig az lesz a main. -
Kansas
addikt
Mármint a kenetlen, lineárisnak csúfolt, enyhén taktilis Cherry MX1A Brown reszelt? Mert az nem meglepő.
Az enyhén taktilis, kenetlen switch-eket valószínűleg nem neked találták ki, de ennyi.
Szerintem próbálj ki egy modern, közepesen vagy erősen taktilis kapcsolót egy normálisabb buildben, mielőtt leírod az egész fajtát. Még meglepődhetsz. Tapasztalat.
Imo ezekhez jobb a rugalmas, puhább pate és a Cherry-nél magasabb kupakprofil, de kit szeret.
Köszi, de inkább nem. Nem szeretnék pénzt költeni olyanra amiről tudom, hogy nem nekem való. Attól még, hogy nem próbáltam ki saját kezűleg "egy modern, közepesen vagy erősen taktilis kapcsolót egy normálisabb buildben" pontosan tudom, hogy nem nekem való, mert felfogtam, hogyan működik és mire jó, és nekem nem jön be(relatíve, persze, azért még ezerből ezerszer azt választanám egy bármilyen clicky helyett
).
Az MSI-ről is pontosan tudtam, mielőtt megvettem, hogy nem annál fogok hosszú távon kikötni, de az volt olyan árban amit akkor hajlandó voltam rá szánni és átmeneti megoldásnak jó volt, az átlag gumiharangoshoz képest az is masszív előrelépés volt... de már akkor világos volt, hogy hosszú távon nekem a lineáris szolgálja ki az ízlésem, mostanra az is világos, hogy abból is a nehezebbek, ami még nem biztos az az, hogy elég lesz a közepesen nehéz, vagy a nagyon nehezekre fogok rákapni... meglátjuk.Őszintén, ha lenne hasonlóan strapabíró, nKRO-képes, scissor switches, modern, világítós, 100/110%-os magyar billentyűzet, eszembe se jutnának a mechanikusak... de nincs, és jellegéből adódóan nem is nagyon várom, hogy valaha lesz, és akkor már egy lineáris switches mech(esetleg optikai/analóg) a második legjobb megoldás. :p
-
Trailblazer
veterán
Jövő hónapban veszek egyet a sokszor megénekelt Keychronból, mert ez a Rapture valóban nem az igazi. Kattogós feelinget szeretnék.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Mármint a kenetlen, lineárisnak csúfolt, enyhén taktilis Cherry MX1A Brown reszelt? Mert az nem meglepő.
Az enyhén taktilis, kenetlen switch-eket valószínűleg nem neked találták ki, de ennyi.
Szerintem próbálj ki egy modern, közepesen vagy erősen taktilis kapcsolót egy normálisabb buildben, mielőtt leírod az egész fajtát. Még meglepődhetsz. Tapasztalat.
Imo ezekhez jobb a rugalmas, puhább pate és a Cherry-nél magasabb kupakprofil, de kit szeret.
-
Kansas
addikt
"Mi röcög?"
Az amit a gyártók "tactile bump"-nak szerettek volna gyártani, de én egy lendületes ujjmozdulattal egy lineáris kapcsolón levő gyártási hibává degradálok...
Attól tartok, nem tudok bottom-out nélkül gépelni, hiába próbálok. -
Synthwave
HÁZIGAZDA
Lehet, de nem igazán szeretem a taktilisat, még ha nem is utálom. Jobb híján elmegy kategória.
Ha ennyi pénzt fizetek érte, akkor olyan legyen, ami nekem jó, nem csak "elmegy".
Anno egy MSI GK-701-es billentyűzet volt az első mechanikus amit használtam, barna switchekkel, választási lehetőség nélkül. A "tactile bump" inkább olyannak érződött, mintha egy lineáris switch szar QC következtében sorjás lenne és szorulna... csak annyival jobb volt a gumiharangosoknál, hogy kibírtam... de kösz, nekem ne röcögjön, ha nem muszáj.Ahogy villamos is írta, taktilis és taktilis kapcsoló között óriási különbségek lehetnek és vannak. Garantálom neked, hogy a gyárilag kent WS Brownok és a kétpálcás MSI csontszáraz MX Brownjai között kb. annyi a hasonlóság, hogy mindkettő switch.
Mi röcög? -
villamos
őstag
Lehet, de nem igazán szeretem a taktilisat, még ha nem is utálom. Jobb híján elmegy kategória.
Ha ennyi pénzt fizetek érte, akkor olyan legyen, ami nekem jó, nem csak "elmegy".
Anno egy MSI GK-701-es billentyűzet volt az első mechanikus amit használtam, barna switchekkel, választási lehetőség nélkül. A "tactile bump" inkább olyannak érződött, mintha egy lineáris switch szar QC következtében sorjás lenne és szorulna... csak annyival jobb volt a gumiharangosoknál, hogy kibírtam... de kösz, nekem ne röcögjön, ha nem muszáj.Taktilis és taktilis között is van különbség, rengetegféle van belőlük, különböző lenyomási érzettel... biztosan van olyan, ami az igényeidnek megfelel...
-
Kansas
addikt
Lehet, de nem igazán szeretem a taktilisat, még ha nem is utálom. Jobb híján elmegy kategória.
Ha ennyi pénzt fizetek érte, akkor olyan legyen, ami nekem jó, nem csak "elmegy".
Anno egy MSI GK-701-es billentyűzet volt az első mechanikus amit használtam, barna switchekkel, választási lehetőség nélkül. A "tactile bump" inkább olyannak érződött, mintha egy lineáris switch szar QC következtében sorjás lenne és szorulna... csak annyival jobb volt a gumiharangosoknál, hogy kibírtam... de kösz, nekem ne röcögjön, ha nem muszáj. -
Synthwave
HÁZIGAZDA
Igazából én nem "közepesen nehéz, erősen taktilis" kapcsolót kerestem, hanem nagyon nehéz(nagy lenyomási erőt igénylő) lineárisat, Cherry Black-hez hasonlót(csak talán jobbat).
A múltkori tipped(KiiBOOM Topaz) jónak tűnik, csak még rá kell magam venni, hogy legyen rá büdzsé(másra meg ne annyi)...
Azért köszi
. Boldog új évet!Egyébként a 60-65 gf között még közepesen nehéz, aztán felette a nehéz, szóval taktilisben megfelelne az erőkifejtési elvárásaidnak. Aztán 100 gf felett meg a ***ott nehéz, why are you doing this to yourself?

-
Synthwave
HÁZIGAZDA
-
gytompi
csendes tag
-
nyunyu
félisten
Sziasztok! Első mechanikus billentyűzetemet szeretném összerakni, ehhez keresek barebone-t de teljesen el vagyok veszve, annyiféle modell van. Tudnátok ajánlani valamit?
Az biztos, hogy QMK/Via kompatibilis és wireless (2.4ghz) modellt szeretnék. 40-45k-t szánnék rá. Köszi előre is a segítséget!
Formátum/méret? (full-TKL-1800-75%-65%-60%-egyéb...)
ISO? ANSI? -
gytompi
csendes tag
Sziasztok! Első mechanikus billentyűzetemet szeretném összerakni, ehhez keresek barebone-t de teljesen el vagyok veszve, annyiféle modell van. Tudnátok ajánlani valamit?
Az biztos, hogy QMK/Via kompatibilis és wireless (2.4ghz) modellt szeretnék. 40-45k-t szánnék rá. Köszi előre is a segítséget!
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Igazából én nem "közepesen nehéz, erősen taktilis" kapcsolót kerestem, hanem nagyon nehéz(nagy lenyomási erőt igénylő) lineárisat, Cherry Black-hez hasonlót(csak talán jobbat).
A múltkori tipped(KiiBOOM Topaz) jónak tűnik, csak még rá kell magam venni, hogy legyen rá büdzsé(másra meg ne annyi)...
Azért köszi
. Boldog új évet!Neki most megint van 105 db. A FOXPOST csomagküldés ára szerintem lealkudható.

Téged is az örömmámor csapdosson az új esztendőben!

-
nyunyu
félisten
Black ellen nem igazán szokott menni a legtöbb gyártó, sokszor az alapszínű kapcsolóik közül a fekete könnyebb is, mint a Cherryé, mert az a legtöbb embernek már nehéz. A H1 az egyedüli, ami beugrik, mint hasonló rugóval rendelkező darab. Ha pedig árat nézünk, akkor az MX Black eléggé verhetetlen megfelelő helyről/időben vásárolva, a konkurencia sem olcsóbb, sőt (a H1 lényegesen drágább).
Azonban bármelyik lineárisból egy gyors rugócserével nehéz lineárist lehet gyártani, bónuszként a végeredmény is jobb lesz, mint egy eleve megfelelő rugóvak szerelt darab, mert pár kivételtől eltekintve az összes gyári rugó hulladék minőségű. Geon rugók csak 67,5 grammig mennek fel, bár ezt 22 mm-es hosszúsággal kombinálva a nagy erőt igénylő megindulás miatt nehezebbnek fog érződni, a TX rugóból van 80-85-90 grammos is mindhárom hosszúságban (Oblotzkynál elérhető), az lehet a nyerő.
A nagyon nehéz lineáris 100 gramm felett kezdődik és vannak olyan nagyon nehéz kezű emberek, akik 150 grammos rugót használnak, ilyet már csak Spritben lehet találni.
Bónuszként ott van a ~110grammos MX Linear Gray, amit Cherry szeretett az MX Black billzeteibe rakni szóköznek.
Halványan rémlik, hogy anno lehetett kapni full MX Gray billzetet is, de szerintem azt csak mazochisták vették.
(Az mondjuk nem rémlik, hogy melyik Gray volt, mert a halványabb szürke stemes az taktilis volt, míg a sötétszürke az ugyanolyan nehéz lineáris.)Mikor akarom már kivágni a billzetből a TTC Bluish Whiteot???
Elegem van belőle. -
Kansas
addikt
Black ellen nem igazán szokott menni a legtöbb gyártó, sokszor az alapszínű kapcsolóik közül a fekete könnyebb is, mint a Cherryé, mert az a legtöbb embernek már nehéz. A H1 az egyedüli, ami beugrik, mint hasonló rugóval rendelkező darab. Ha pedig árat nézünk, akkor az MX Black eléggé verhetetlen megfelelő helyről/időben vásárolva, a konkurencia sem olcsóbb, sőt (a H1 lényegesen drágább).
Azonban bármelyik lineárisból egy gyors rugócserével nehéz lineárist lehet gyártani, bónuszként a végeredmény is jobb lesz, mint egy eleve megfelelő rugóvak szerelt darab, mert pár kivételtől eltekintve az összes gyári rugó hulladék minőségű. Geon rugók csak 67,5 grammig mennek fel, bár ezt 22 mm-es hosszúsággal kombinálva a nagy erőt igénylő megindulás miatt nehezebbnek fog érződni, a TX rugóból van 80-85-90 grammos is mindhárom hosszúságban (Oblotzkynál elérhető), az lehet a nyerő.
A nagyon nehéz lineáris 100 gramm felett kezdődik és vannak olyan nagyon nehéz kezű emberek, akik 150 grammos rugót használnak, ilyet már csak Spritben lehet találni.
Köszi a tippet, de nekem nem éri meg a macerát 110 kapcsolón rugót cserélni, elég nekem a kapcsolók cseréje. Nincs meg igazán hozzá a kézügyességem se(ez is közrejátszott abban, hogy nem műszerésznek, hanem mérnöknek mentem
)... -
dqdb
nagyúr
Igazából én nem "közepesen nehéz, erősen taktilis" kapcsolót kerestem, hanem nagyon nehéz(nagy lenyomási erőt igénylő) lineárisat, Cherry Black-hez hasonlót(csak talán jobbat).
A múltkori tipped(KiiBOOM Topaz) jónak tűnik, csak még rá kell magam venni, hogy legyen rá büdzsé(másra meg ne annyi)...
Azért köszi
. Boldog új évet!Black ellen nem igazán szokott menni a legtöbb gyártó, sokszor az alapszínű kapcsolóik közül a fekete könnyebb is, mint a Cherryé, mert az a legtöbb embernek már nehéz. A H1 az egyedüli, ami beugrik, mint hasonló rugóval rendelkező darab. Ha pedig árat nézünk, akkor az MX Black eléggé verhetetlen megfelelő helyről/időben vásárolva, a konkurencia sem olcsóbb, sőt (a H1 lényegesen drágább).
Azonban bármelyik lineárisból egy gyors rugócserével nehéz lineárist lehet gyártani, bónuszként a végeredmény is jobb lesz, mint egy eleve megfelelő rugóvak szerelt darab, mert pár kivételtől eltekintve az összes gyári rugó hulladék minőségű. Geon rugók csak 67,5 grammig mennek fel, bár ezt 22 mm-es hosszúsággal kombinálva a nagy erőt igénylő megindulás miatt nehezebbnek fog érződni, a TX rugóból van 80-85-90 grammos is mindhárom hosszúságban (Oblotzkynál elérhető), az lehet a nyerő.
A nagyon nehéz lineáris 100 gramm felett kezdődik és vannak olyan nagyon nehéz kezű emberek, akik 150 grammos rugót használnak, ilyet már csak Spritben lehet találni.
-
dqdb
nagyúr
A Cherry Blacknek 78 grammos a bottom outja, az már nehéz kapcsolónak számít, közepesnek olyan 65-70 grammig nevezik az emberek.
-
Jorus
nagyúr
Igazából én nem "közepesen nehéz, erősen taktilis" kapcsolót kerestem, hanem nagyon nehéz(nagy lenyomási erőt igénylő) lineárisat, Cherry Black-hez hasonlót(csak talán jobbat).
A múltkori tipped(KiiBOOM Topaz) jónak tűnik, csak még rá kell magam venni, hogy legyen rá büdzsé(másra meg ne annyi)...
Azért köszi
. Boldog új évet!Cherry black nem egy "nagyon nehéz" kapcsoló, ~60 g-os. A nehezek bőven 70 g felett kezdődnek. Én is a keményebb kapcsolókat szeretem, a mostaniak 75 g-osak 95 g peak force-szal. (Megjegyzem, lehet belőle lineárisat is csinálni, csak attól idegbajt kapnék.
) -
Kansas
addikt
Amúgy ha még érdekel közepesen nehéz, erősen taktilis kapcsoló, akkor Wuque Studio WS Brown.
Egyik kedvencem, és nagyon hasonlít a Bobához. Egy nagyon picivel kevésbé taktilis (így is bőven az), meg nekem egy kicsit jobban tetszik az U4T Clearek hangja, főleg a 2u+ kupakok alatt (ez meg szubjektív).
Cserébe jóval olcsóbb, dobozszár, és nem hajlamos benne maradni a bejáratatlan Gateron foglalatokban. Valamivel rövidebb úton jár (4 mm helyett 3,8 mm), és hosszabb a rugója, szóval picit nehezebben indul a lenyomás, meg erősebb a visszacsapás. A 35 darabos szett szép tálcás kiszerelésben jön. Long pole, szóval nem halk, és valamivel határozottabb a bottom out, de aztat szeressük.

Igazából én nem "közepesen nehéz, erősen taktilis" kapcsolót kerestem, hanem nagyon nehéz(nagy lenyomási erőt igénylő) lineárisat, Cherry Black-hez hasonlót(csak talán jobbat).
A múltkori tipped(KiiBOOM Topaz) jónak tűnik, csak még rá kell magam venni, hogy legyen rá büdzsé(másra meg ne annyi)...
Azért köszi
. Boldog új évet! -
Synthwave
HÁZIGAZDA
Ha arra gondolsz, hogy lineárisat nagy aktuációs erővel, akkor a válasz az hogy igen, de nem vagyok benne 100%-ig biztos.
Barnám volt régebben(Cherry), nem utáltam, de nem is voltam oda érte, a kék jellegúeket viszont ki nem állhatom.
Most mindkét billentyűzetemben piros switchek vannak, a K10-ben Keychron K Pro-k, a V6 Max-ban nem vagyok biztos: a Keychron oldalán Gateronokat írnak(Jupiter Red), de az AfterHours oldalán viszont arra is K Pro-t és tőlük vettem...
A K Pro Silver elég olcsó, hogy csak kipróbálni is megvegyem, úgyhogy belevágtam, kéne valami a nehéz oldalról is, aztán meglátom és/vagy összekombinálom.
A lényeg az lenne, hogy ha a silver a rövid útjával nem jönne be(bár azért esélyesen jó lesz), akkor valami olyat próbáljak, ami jobban ellentart a püfölésnek - nem épp légiesen könnyed a gépelési stílusom...
Mindezt a lehető legminimálisabb piszmogással/hibalehetőséggel, nem a folyamat érdekel, hanem a végtermék, maga a billentyűzet-mókolás aligha lesz valaha a hobbim.
Néztem extra erős Gazzew Boba-kat is, de azoknak az ára nem a könnyed próbálgatásra predesztinálja őket... 10-es csomag belőlük nem sokkal olcsóbb a 110-es Keychron K Pro pakknál.Amúgy ha még érdekel közepesen nehéz, erősen taktilis kapcsoló, akkor Wuque Studio WS Brown.
Egyik kedvencem, és nagyon hasonlít a Bobához. Egy nagyon picivel kevésbé taktilis (így is bőven az), meg nekem egy kicsit jobban tetszik az U4T Clearek hangja, főleg a 2u+ kupakok alatt (ez meg szubjektív).
Cserébe jóval olcsóbb, dobozszár, és nem hajlamos benne maradni a bejáratatlan Gateron foglalatokban. Valamivel rövidebb úton jár (4 mm helyett 3,8 mm), és hosszabb a rugója, szóval picit nehezebben indul a lenyomás, meg erősebb a visszacsapás. A 35 darabos szett szép tálcás kiszerelésben jön. Long pole, szóval nem halk, és valamivel határozottabb a bottom out, de aztat szeressük.

-
Synthwave
HÁZIGAZDA
1000 köszönet az infóért és a válaszért!
A koncepció egy része az, hogy a szerelem a kupakkészletre vonatkozik, valszeg különleges kb bármilyen házban.A nekem megszokott nagyobbik enter, ami ha jól értem szintén nincs a cerakeynél, minden megoldásnál problémás lenne, a shiftre konkrétan nem gondoltam, de ezért írtam, hogy részben menne rá cerakey, nem egyforma anyagú kupakok szerepelnek a tervben.
Ha jól gondolom unortodox megoldás ez, és lehet, hogy tényleg vacak lesz szerintem is, meg a szerint is akinek szánom, de ezt meg merem kockáztatni, mert úgy érzem nem lesz igazán problémás.Szóval a cél egy UK/HU kiosztású (ez az ISO?) 65% esetleg TKL ház szotyiért, déli PCB-vel, amelyik kupakra nincs megoldás, abból először marad a műanyag.
Először lakkfilccel lesznek feliratozva a cerakey-ek magyarra.
Hosszabb távon lesz egyedi kupak a hiányzókra, jobb felirat a cerákra, és a kupakszett költözik egy komoly házba.
Gondolom őrület...Ez valami irgalmatlan gányolásnak és céltalan pénzégetésnek hangzik.

Ha Cerakeyt akarsz, akkor vegyél egy hozzá méltó US ANSI alapot, oszt jó napot.
Az US ANSI enter szerintem még jobb is, mint az ISO. Közelebb van a home rowhoz, így nem kell annyira nyújtózkodni ujjakkal, plusz kupakszetteknél is sokszor olcsóbb/egyszerűbb. Az összes ISO billencsemet bármikor elcserélném egy ugyanolyan, de ANSI modellre.
Az utóbbi hónapban úgy vettem észre, hogy a jobb shift is jobb enternek, mint a szimpla ISO. Itt – ANSI híján – mindenesetre marad.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Az ritkán van. Ez a Keychron lenne szimpatikus. Minél bütykölésmentesebb legyen, mert én nem szeretnék kupakokat cserélgetni, switcheket zsírozgatni, vagy mi is ez. Nem vagyok berendezkedve ezekkel való fiddlingre, amolyan plug & play megoldás kellene.
Teljesen plug and play.
-
st.jimmy
újonc
A CK720-szal nem lesz kompatibilis a Cerakey. Nemcsak azért, ami miatt aggódsz (north facing amúgy, szóval R3-ban előbb érhet hozzá a kupak a kapcsoló házához, minthogy tövig nyomnád, ez csak zavaró), hanem azért, mert a CK valamiért 1.5u széles jobb Shiftet használt a megszokott 1.75u helyett, olyan pedig nincsen a Cerakey készletében (és szinte egyik külön kapható készletben sem).
A koncepciót magát nem igazán értem, azaz hogy ellocsolnád a keret kétharmadát egy speciális kupakkészletre, majd a maradékból alátennél egy olyan billentyűzetet, ami teljesen alkalmatlan arra, hogy kihasználja a kupakkészlet előnyét.
1000 köszönet az infóért és a válaszért!
A koncepció egy része az, hogy a szerelem a kupakkészletre vonatkozik, valszeg különleges kb bármilyen házban.A nekem megszokott nagyobbik enter, ami ha jól értem szintén nincs a cerakeynél, minden megoldásnál problémás lenne, a shiftre konkrétan nem gondoltam, de ezért írtam, hogy részben menne rá cerakey, nem egyforma anyagú kupakok szerepelnek a tervben.
Ha jól gondolom unortodox megoldás ez, és lehet, hogy tényleg vacak lesz szerintem is, meg a szerint is akinek szánom, de ezt meg merem kockáztatni, mert úgy érzem nem lesz igazán problémás.Szóval a cél egy UK/HU kiosztású (ez az ISO?) 65% esetleg TKL ház szotyiért, déli PCB-vel, amelyik kupakra nincs megoldás, abból először marad a műanyag.
Először lakkfilccel lesznek feliratozva a cerakey-ek magyarra.
Hosszabb távon lesz egyedi kupak a hiányzókra, jobb felirat a cerákra, és a kupakszett költözik egy komoly házba.
Gondolom őrület...
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- ELADÓ: AMD Ryzen 5 3600X 6mag/12szál AM4 processzor ajándék pasztával (+gari/számlás)
- ELADÓ: 16GB (2x8GB) HYPERX Fury 3200MHz DDR4 memória /gyári dual-kit/ (+gari/számlás)
- PowerColor RX 6700 XT 12GB GDDR6 Hellhound Eladó!
- Synology DiskStation DS1019+ NAS // + 5x 4TB HGST Deskstar SATA3 lemez
- OHH! Dell Precision 7560 Tervező Vágó Laptop -70% 15,6" i7-11850H 32/512 NVIDIA T1200 4GB FHD
- Telefon felvásárlás! Samsung Galaxy A15, Samsung Galaxy A25, Samsung Galaxy A35, Samsung Galaxy A55
- Lenovo ThinkPad X13 Gen 1 Ryzen 5 PRO 4650U 16GB 256GB IPS 1 év teljeskörű garancia
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 5 Pro, Samsung Galaxy Watch 6 Classic
- Thermal Grizzly Aeronaut paszta 3,9g /BONTATLAN/Több darab/Számlával!
- LG UltraWide 34WQ75X-B IPS Monitor! sRGB 99% / 3440x1440 / 5ms / 60Hz / DAS
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

de legalább bele tudom rakni a kedvenc halk kapcsolóimat.



Hasonló karakterisztikával, te még teltebb és mélyebb hanggal Kailh BOX Crystal Pink.

).
. 60-65-75%, ISO.




