- Milyen monitort vegyek?
- Sok memóriát spórol a neurális textúratömörítés
- Jóárasított AI PC-ket szeretne látni az AMD
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen videókártyát?
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- SSD kibeszélő
- Azonnali informatikai kérdések órája
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4)
- Bambu Lab 3D nyomtatók
Új hozzászólás Aktív témák
-
Lortech
addikt
válasz
Taoharcos #9190 üzenetére
Nem tőlem kérdezted, és csak részben válaszolok.
Számomra a Vaadin (és hasonló megoldások) legnagyobb hátránya az egész megoldás alapfilozófiája, ami egyébként legnagyobb előnye is volna egyben. Az, hogy megpróbálja a webet elfedni a Java programozó elől a webalkalmazásokkal kapcsolatos általános problémákat és technológiákat, html-t, css-t, javascriptet. Kapsz egy keretet és előre meghatározott eszközkészletet (pl. komponenseket), amiből össze tudsz legózni egy webalkalmazást anélkül, hogy igazán értenél a webhez, nem sűrűn kilépve a Java adta komfortzónádból. Ezt kínálja elméletben. A gyakorlat természetesen nem ilyen egyszerű, mert vannak a fránya ügyfelek, felhasználók, akik nem uniformizált szoftvereket akarnak, hanem egyedit, a nekik legmegfelelőbbet, testreszabottat, pont olyat, amilyet elképzeltek.A gond ott kezdődik, amikor ki kell lépned a készen kapott megoldások keretei közül és bővítened kell az eszközkészletet egy saját megoldással, vagy hibába futsz bele, vagy a kapott keretek szűkösnek bizonyulnak egy adott probléma megoldásához. Ez pedig fájdalmas lehet, elviheti azt a produktivitásbeli előnyt, amit korábban megnyertünk.
Az én munkám - sajnos vagy szerencsére - olyan, hogy sokféle, teljesen különböző projektünk van, és teljesen egyedi igényeknek kell megfelelni, ritkán tudjuk egy komponens halmaz által szabott lehetőségekhez igazítani az igényeket, ezért nincs csak egyféle megoldás, amit mindig használunk, pl. egy extjs, ami egyébként tök oké a licencelését és a releaselésüket leszámítva.
Egyébként azt gondolom, hogy 2017-ben gyors, modern, igényes, reszponzív webalkalmazásokat aligha lehet erős webes frontend tudás és némi designer véna nélkül fejleszteni, ehhez képest pedig igencsak kompromisszumos megoldásokat nyújtanak az ilyen előre definiált komponensekkel operáló frameworkok, mégha a megjelenítésük jól testre szabható is. Én azt mondom, hogy aki nem frontend fejlesztő, és nem érdekli a frontend annyira, hogy a szükséges dolgokat megtanulja hozzá, annál felesleges a frontend fejlesztést erőltetni. /Persze nyilván teljesen mások lehetnek az igények egy enterprise intranetes webalkalmazásnál, mint egy csillivilli, milliós végfelhasználói bázist különböző eszközökre optimalizáltan kiszolgáló alkalmazásnál./
Új hozzászólás Aktív témák
A topicot kiemeltem. Valaki nem akar egy nyitó hsz-t írni?:))
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA ADATA XPG 600W
- Samsung Galaxy A12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 127 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080 (ELKELT)
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 3600 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1080 8GB Rampage SHIVA ADATA 600W
- MAGYAR Larousse Enciklopédia 1-2-3 egyben 2999 ft
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest