- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Apple MacBook
- OLED TV topic
- Levelek hullnak, hardverek érkeznek
- HP notebook topic
- ZIDOO médialejátszók
- RAM topik
-
PROHARDVER!
Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.
Új hozzászólás Aktív témák
-
brd
nagyúr
válasz
JAckass6 #2458 üzenetére
(Li-ion esetén, de neked az van szerintem
) úgy, hogy minél kevesebb merítési/töltési ciklust "raksz" bele.
A többi nem igazán számít (kicsit a hőmérséklet talán, de emberi körülmények között ennek nincs nagy szerepe, ill. az is számít kicsit, hogy ha esetleg hosszú időn át nem használnád az akkut, akkor érdemes kb. 40%-os töltöttséggel eltenni a hűvösre).
Ezzel az a legnagyobb baj, hogy nem lehet megmondani, hogy ha áramot kap a gép, akkor akarod-e az akkut is tölteni.Ezért vagy kiveszed, ha hálózat közelében vagy (bár ez nem jó, ha várható egy áramszünet), vagy nem foglalkozol az egésszel.
Tehát sem az nem számít, hogy teljesen lemerült-e, vagy nem, és úgy töltöd, sem az, hogy mennyire meríted le (normális esetben nem is tudod teljesen, ahogyan már írták, mert az akkuba szerelt elektronika ezt megakadályozza), ezektől nem használódik jobban. Csak az, hogy mennyi ciklust "kap". Ezért a legjobb megoldás az (lenne), ha mindig teljesen lemeríted (tehát táp nélkül használod, ha a legutóbbi töltés óta akár csak fél percre is bekapcsoltad, vagy ehelyett kiveszed az akkut, ha hálózat közelében vagy, és úgy használod, de ilyenkor áramszünet esetén gond lehet nyilván), majd lehetőleg teljesen feltöltöd, és ha használni akarod még ugyanott a laptopot, ahol töltöd, akkor nem is húzod le a hálózatról, hanem addig úgy használod, ameddig el nem kell vinned.
Új hozzászólás Aktív témák
- Lenovo ThinkPad T14 Gen 1 - Ryzen 5 Pro 4650U, 16GB RAM, 512GB NVMe SSD - Szépséghibával, áron alul!
- Lenovo ThinkBook 16 Gen 6
- Bivaly Lenovo T14 gen5 (Core Ultra 7 32Gb DDR5 1 Tb SSD) laptopom eladó 2 év gyártói garanciával!
- Dell G15 Gamer laptop - DLL5511306108
- Újsz. ERŐMŰ Lenovo P1 G3 (4K Intel Core I9 10885H 32Gb 512Gb) Tervező/vágó/gamer - Nvidia 4Gb Touch
- Xbox Game Pass Ultimate kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól! - AUTOMATA BOLT
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Részletre elviheted akár 365 napra Bankmentes , azonnal elérhető ASUS ROG Strix G18 32GB/2TB
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro Max 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2107, 100% Akkumulátor
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest