Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zodo

    nagyúr

    válasz tukko1 #162 üzenetére

    A ház előlapját miből lenne érdemes vágatni, aluból vagy acéllemezből?

    Ezt a kérdést anno én is feltettem a gányolós topikban , kb. ezeket a válaszokat kaptam.
    Azóta sincs se alu ,se acél előlapom. :DDD

    Tehát az ídézetek és gazdáik:

    3.Aragorn

    Az alut még mindig könnyebb megmunkálni, mint a rezet vagy az acélt. Ha nem túl vastag, komoly gépek nélkül is megoldható. Bár attól függ, mennyire akarsz profi munkát végezni.

    Pista0001

    Ja igen... és aluból is csináltam már ezt-azt. Elég nehéz megválasztani hogy mégis milyen alapanyagot használj. Vannak különböző ötvözetek, amiknek teljesen mások a fizikai tulajdonságai. Például amelyik több magnéziumot tartalmaz, annak nagyobb a szilárdsága, jobban tart, viszont nehezebb megmunkálni mert nagyon rideg. A hajlítást például nehezen viseli, könnyen elreped. A tiszta (asszem 99,5 %-os a legtisztább) alut nagyon könnyű alakítani, de szinte semmi tartása nincs.

    TESCO-Zsömle

    Alumínium megmunkálása célszerszám nélkül rémálom. A flex fröcsköli, mint állat, köszörüt eltömíti, és zabálja a dremel-korongot, illetve megfogja. Azt kell, hogy mondjam, érdemesebb kéziszerszámokat haszálni.

    De ,ha valami profi műhelyre bízod a dolgot ,akkor mindegy csak tud megfízetni. :)

Új hozzászólás Aktív témák