Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sordoran

    addikt

    Sziasztok!
    Belefutottam ismerősnél egy komoly hibába, és bár nem biztos, hogy HDD-t érinti, de megpróbálom erről az oldalról körbejárni először. Szóval röviden a történet:
    Ismerős régebbi IDE-s HDD-je eldobálta a windows-t, unszolásomra felraktak egy HD Sentinel-t, ami 35% kondíciót jelzett, így vetettem vele egy újat, WD10EZEX SATA3-as háttértárnak, van egy régebbi SATA vinyója, az 100%-os, 250 GB-os így az lesz rendszer. Ma lementem, hogy beszereljem, IDE HDD-t kikötöttem, kivettem, helyére beraktam az újat, így 2db SATA vinyó volt benne, elindítom és semmi. Állapot LED jelzi, hogy áram alatt, ventillátorok pörögnek, de a BIOS se jön be. Ezután kikötöttem az új HDD-t, csak a régi SATA-sat hagytam benne (az működik, használta az IDE-s mellett) de így se jött be a BIOS. Visszadugtam a SATA-sat, így bejött a BIOS, végignéztem, semmi értelmes beállítást nem találtam, látja az IDE és a régi SATA vinyót is. Ezután kikötöm IDE, be az új, és megint nem jött be. Végül lekötöttem az összes vinyót, így se jött be már, és már az IDE visszakötésével se. Így felmerült az alaplapi hiba már, kérdésem, hogy kizárható-e így a HDD probléma? Próbálnám a ACHI beállítást nézni, mi újság, de már be se jutok ugye BIOS-ba, holnap még bűvészkedek vele, ugyanis egy új memóriát is raktam bele, bár azt is ki vettem, de még nem próbáltam minden variációt. :U

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz liksoft #36139 üzenetére

    Codegen 300X 350W-os táp van benne, így utólag kértem róla képet, mert ezt nem néztem meg, így erős a gyanúm, hogy ez is lehet a ludas. Ma még majd egy alaplap reset-et megpróbálok, aztán szerviz lesz a vége, nekem nincs lehetőségem másik táppal/alaplappal kipróbálni, hogy kiszűrjem melyik lehet a hibás, ötleteim meg elfogytak.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    Ma vettem ismerős laptopjába egy Hitachi HTS545050A7E380 típusú merevlemezt, és valami nem hagy nyugodni. Én vettem ki zacskóból, és SMART szerint is 0 órás volt, de mire felraktam a windows-t már 46 parkolást produkált. A telepítés egyszer szakadt meg, mert elmozdult a táp kábel, azon kívül a szokásos számú újraindulást volt (na jó volt bios piszkálás, tehát max. 7-8), és rögtön a HD Sentinel-el kezdtem mikor végzett. Létezik, hogy ez is ilyen parkolás bajos? Ha igen akkor WD-hez hasonlóan ez is orvosolható? Hétvégén még ránézek mivel tulaj elvitte, kíváncsi vagyok mennyi lesz addigra. (nekem most 1 hónapos WD10EZEX tart 42-nél)

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz ggg666 #36464 üzenetére

    Megvan törve a kábel, és ha elmozdul akkor nem kap a gép áramot, és mivel már 7 éves, az akksi nem is bírja ellátni. Ezért nem is szokta mozgatni közbe, fixen leteszi és kitámasztja a kábelt. Már akarunk venni egy újat, csak még azon vesződök, hogy nem tudjuk milyen méretű csatlakozó kell pontosan, de úgy néz ki 5.5x2.5mm lesz. :B

    [ Szerkesztve ]

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    Üdv! Hétfőn vettem és helyeztem üzembe ismerős laptopjába egy új Hitachi HTS545050A7E380 típusú merevlemezt, és már akkor is feltűnt, hogy mire felment rá a windows 46 parkolásnál járt. Ma újra ránéztem, és már 1300 parkolásnál jár, 1 nap 10 óra üzemidővel és 19x volt leállítva HD Sentinel szerint. Ezt kissé soknak találom, nekem a WD10EZEX 18 napnyi üzemidővel tart 48 parkolásnál eddig. Weboldala szerint 600ezer parkolást kibír, tehát azt nem hiszem, hogy hamar eléri, de szerintetek érdemes lenne csinálni vele valamit? Vagy hagyjam így? Azt tudom hogy WD-khez van külön program erre, de Hitachi-nál ezt nem tudom.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz Boogie33 #36509 üzenetére

    HD Sentinel-el lehet megnézni a SMART adatoknál, Load/unload cycle count.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    Üdv, kis segítség kellene.
    Nagyjából fél éve megadta magát a régi Samsung 320 GB-os vinyóm (win install nem ment rá, amúgy működik, 6 gyenge, 6 hibás szektor). Akkor pénz szűke miatt egy 1 TB-os WD10EZEX-et vettem (tudom-tudom), de már eldöntöttem akkor, hogy egy SSD-t veszek ősszel rendszer meghajtónak, addig hátha nem lesz gond ezzel. Viszont pár hete fura dolgot kezdett produkálni, bár nem biztos, hogy a HDD a ludas:
    Régen a régi vinyó bekapcsolás után nagyjából 1-2 perccel kékhalálozott, majd utána amikor újra akartam rakni win-t már hibaüzenettel el se indult telepítés. Na most az új is bekapcsolás után 1-2 perccel kékhalál, DE előtte pár programot bezár a rendszer a program működése leállt hibaüzenettel. Pár különböző kékhalál hibát írt, ebből egyik (0x0000000A) régen is előjött ezért kezdett gyanús lenni. HDD sentinel nem jelez gondot, 0 hibás vagy gyenge szektor, 100% kondíció. Volt azért memtest is, az se írt bajt. Most 3 hét után bekapcsoltam, és rögtön ráküldtem egy lemezellenőrzést, végigment hiba nélkül. És ami poén, azóta (kb. 1 óra) nincs baja. Lehet ez HDD probléma így? Vagy valami más lapul a háttérben?
    Illetve bónusz kérdés, hogy most Native IDE van bekapcsolva BIOS-ban, ezt érdemes átrakni ACHI-ra most? Utána olvastam hogy kell win reinstall nélkül, de kissé ódzkodok tőle, de ha segítene vagy gyorsítana gépen az jó lenne.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

Új hozzászólás Aktív témák