Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz sanzi89 #3486 üzenetére

    Igen, ennél tény, hogy olcsóbban jösz ki egy i3 6100(T) proci (34eFt) + mini -ITX lap (20eFt) kombóval. Ez sacc/kb átlag 3-5W-tal eszik többet a Broadwell NUC + SO-DIMM NUC-nál, ami a magyar árakat nézve évi <2eFt, azaz tényleg nem éri meg:R

    Fogyasztásmérő: normál (=tesztoldalakon, ld anand, PH lemért) konfikat építve sztem nincs értelme vele pepecselni. Anno a bányászkorszakban vettem egy Voltcraft mérőt, hogy mennyit eszik a melózó CF r9 290, a skála "alján" elég értelmesnek látszó értékeket mutat pl egy 10W körül pusztító eeePC-re és wifi modemrouterre. Utóbbiból kiderült, hogy nálunk a modemrouter a legnagyobb rezidens energiazabáló, 15W körüli fogyasztással, amin a wifi kikapcsolása sem segít túl sokat.:( Elgondolkoztam rajta, hogy az előző szolgáltatótól kapott modemet és egy soványabb routert szerelnék be, de #1: nem vok biztos benne, hogy idegen modemet is kezel a rendszer, #2: második dobozkát beépítve (muszáj, a kicsinek csak egy ethernet csatija van) értelmes fogyasztáscsökkenés érhető el.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák