- Lítium-ion/Li-ion akkumulátorok
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Milyen házat vegyek?
- Milyen asztali médialejátszót?
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Projektor topic
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
DDL
őstag
Töménytelen mennyiségű csövet gyártanak még ma is (újra). Akár még itt a ''szomszédban'' is.
Miért ne lehetne hasonló minőségben barkácsolni otthon a csöveshez megfelelő hangdobozt? Mondjuk nem olcsó mulatság, és nem is egyszerű.
A hangjával egyetértek tényleg nagyon szép, de az általános paraméterei rosszabbak mint egy 1000Ft-os IC-ből készülté!. Eza szép hang szinte bármilyen hangszórón kijön.
Attól függ milyen csöves erősítőt vettél/barkácsoltál, meg milyen dobozt! Mert ha egy izmosabb ARC-t pl. - ami tipustól függően akár 150-200W-os is lehet - akkor akár egy ''zongoraláb'' is elég hangosan szólhat. Vagy egy 95-98dB érzékenységű dobozt szereztél. Ez meg 10W-tal halláskárosodást okozhat.
Nem csak előfoknak lehet csövest építeni. Az meg, hogy ''Márcsak azért is rossz ötlet csöves erősítőt számítógépből kijövő jel után kötni, mert a hangkártya az valamilyen szinten erős jelet ad, az csöves erősítőket meg bakelitekhez igazítják, ott meg marha pici a jel PC-hez képest, szóval ordasul torzítani fog.'' egyenesen tévedés. Mert, ha egy mikrofon, vagy RIAA erősítőre kötöd a PC-t akkor tökmindegy milyen, mert torzítani fog. Ha viszont vonalszíntűre akkor meg megint mindegy, sőt előnyben a csöves, mert a sokkal nagyobb táp (eseenként 300-400V) miatt jobban bírja a túlvezérlést. Egyébként meg ott a hangerő poti le lehet tekerni.
Ezért ha vkinek sok pénze van akkor vesz MOSFET-est, ha számlálhatattlan akkor vesz csöves végfokokat, aha meg gondolkodik akkor vesz egy összeillő rendszert.
Üdv: DDL
Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi 13 Pro
- Új Zebra Symbol LS2208 LS2208-SR20007R vonalkód olvasó eladó, több db.
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad Yoga 260 - i5-G6 I 8GB I 256SSD I 12,5" Touch I W10 I Cam I Gari!
- Dell Inspiron 7577 GAMER LAPTOP
- Xiaomi 14T Pro 12/512GB Titán ezüst színű 3év Vodafone garanciával dobozával + 120W gyári töltővel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T480s - i7-8GEN I 16GB I 256GB I 14" WQHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Bomba ár! HP EliteBook 820 G2 - i5-5GEN I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- LG 65G4 - 65" OLED evo - 4K 144Hz & 0.1ms - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium
- AKCIÓ! Épített KomPhone R5 4500 16GB RAM 240GB SSD RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged