Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mandju

    senior tag

    válasz zolaas #19896 üzenetére

    Én is végigolvastam az elmúlt 100 hsz-t... most értem haza melóból... én tulajdonképpen xbmc miatt váltottam HTPC-re... megfogott, pedig előtte a popin is YAMJ Jukeboxot használtam, nem volt ismeretlen a téma... azt is kellett konfigolni nem is keveset.

    XBMC-vel először notin kezdtem ismerkedni. Láttam benne a lehetőségeket, ezért úgy döntöttem lesz htpc!

    Aztán pár hét dilemma, Brazos vs Trinity... aztán végül a Brazosra esett a választásom. Nem indult felhőtlenül a dolog. Visszasírtam az a210-et. Ha akkor valaki azt mondja, adjam el a brazos-t, szó nélkül vihette volna... Aztán kapott még egy esélyt... amit nem bántam meg.

    regger fórumtárstól nagyon sok segítséget kaptam. Az Ő leírása alapján higgadt, hideg fejjel 2 óra leforgása alatt sikerült beállítani. Semmivel nem érzem rosszabbnak, mint a popit. Pedig van olyan rendszer alatta, ami megmutatná a különbséget.

    Nálam működik minden. Gyönyörű médiatár, zenék, filmek, sorozatok... élmény használni.
    Aztán jöttek az extra dolgok... logmein szoftverrel távoli eléréssel tudom bárhonnan menedzselni. Egy egyszerű server alkalmazással "unified remote" -vel tudom vezérelni az egész pc-t. Távolról fel tudom kelteni. Yatse-vel kezelem az XBMC-t...

    Aztán Zsigus leírása alapján megszerkesztettem magamnak a keyboard.xml-t. Olyannak, amilyennek én akartam. Jó pár óra volt, de megérte. Jelen pillanatban egy Logitech Harmony One Plus távossal kezlem. Érintőkijelzőn ikonok, egy érintéssel indul az mpc-hc, az xbmc, a splashpro stb... amit akarok...

    gombnyomásra lehet feliratot váltani, eltolni, hangsávot váltani, eltolni... info menü, trailer, stb... csak egyszer kellett logikusan felépíteni... úgy konfigoltam az xml fájlt, hogy ugyanazon gombok vezéreljék az mpc-hc-t a foobart és a splash pro-t is...

    keretem egy képet a távról, paintshopban a gombok mellé szerkesztettem a funkciókat. kinyomtattam, lelamináltam... mivel logikusan épül nekem egy-két nap elég volt megszoknom. A párom is közel egy hét alatt elsajátította a kezelését.

    Én most már soha nem cserélném vissza a popira. óriási kényelmet és szabadságot ad.
    Bocs az ömlengésért, de lássuk, hogy van ellenpélda is.

    * JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

Új hozzászólás Aktív témák