Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jackal2

    senior tag

    válasz _X10Dead_ #296 üzenetére

    Nah, akkor erre reagálva, elvittem egy ÉLES tesztre (nem a szokásos "életmód blogger" teszt, hanem a hozzáértőbb, de kezdő fajta), vagyis toltam vele egy 20 km-es Kék Túra szakaszt. Felengedtem egy túristaház mellett a bazaltorgonákhoz, úgy hogy fölöttem végig erdő és fa takaró volt, és elküldtem a sziklákhoz, kb. 200 méterre. Igaz, lombkorona nem volt, de teljesen stabil volt a cucc, csak ugatott, hogy jaj a hatótáv. CE-ben volt, nem modoltam FCC-t meg semmit, az egy másik történet. Szépen visszahoztam manualban, majd land, tök stabil, nagyon szépen tartja a pozíciót (bárminél jobban, amit eddig láttam, beleértve a P3 szériát is).

    Másik akksi teszt, szigligeti várorom, szélfutta rész, a várbástya mögül kirepülve, hogy tolja meg az áramlat. Sírt, hogy jaj nagy a szél, vigyázzak, kicsit még bóklásztam olyan 90-100 méter magasan, semmi, lehoztam, mert bizti ami bizti, ismét atom stabil volt, jel egyszer sem szakadt, igaz ezek ilyen 200 méteres távok (ahonnan jellemzően az emberek az ilyeneket felveszik és nem 7 KM, meg hasonlók). Megpróbáltam nekirepülni egy háznak, hogy mi történik, észre veszi-e, igen, 5 m-nél hisztizni kezd, 3-nál dühöng, de ennyi, kár hogy csak előre tudja.

    Odaadtam laikusoknak is, teljesen jól elnavigálnak vele. Eddig nagyon pozitív az összkép, erre az akku dologra oda fogok figyelni.

    Néhány egyéb érdekesség, mind pozitív, mind negatív oldalon:
    + az üzemidő valós, tényleg elmegy 15 percet, de ilyenkor azért már kicentizted a dolgokat, de túrára ez tök elég
    + a Fly More combos töltő nagyon jó, 3 akksi 50 perc, repülési idő így 3x15, ez 45, majdnem 1:1 arány
    + nagyon kényelmes vinni, észre sem vettem, hogy ott van, ellenben a termoszok, az ásványvíz, stb. sokkal jobban zavart, szóval ilyen freetime activity-hez tökéletes
    + finomak a kezelőszervek, pedig volt már pár táv a kezemben (egy kivétellel, ezt lejjebb)
    + az 1080p kép tök jó, mondom ezt úgy, hogy vagy 30 akciókamerát teszteltem az elmúlt 2 évben, szerintem a régebbi GoProk szintjét hozza ezen a felbontáson.
    + szerintem egyáltalán nem szélérzékeny, bár nem sok tömege van, igaz, nem is nagyon stresszeltem, mikor esne le
    + a sportmód vicces, verettem vele jobbra-balra, és jól láttam, hogy átállítja a gimbalt és fordítja az irányba, amerre repülsz?
    + NAGYON intuitív minden, és könnyen kitalálható, illetve tetszik, hogy mindent szét lehet állítgatni az EV-től az ISO-ig

    - egyetlen kezelőszerv nem tetszik, és ez pont a kameraállító oldalgörgő, nekem nem elég finom, vagy még csak nem szoktam meg. Sokszor felkapom vele a kamerát lefele nézetből, emiatt túl gyors lesz a kép és szarul néz ki
    - a hatótáv eléggé véleményes, voltam már vele 320 méteren, rálátással, de szakadtam már meg 80-on is, igaz takarásból. A gondom itt leginkább az, hogy ha át akarok repülni egy szilárd test fölött, ami alatt állok, akkor tuti megszakad (tipikusan pl. egy vár ilyen lesz), szóval az Okkusync-es dolgok, meg a nagy hatótáv tényleg sokat érhetnek
    - én ugyan nagyon túlértékeltnek tartom a hatótávot, de az tény, hogy az üzemidő+hatótáv+kamera szentháromság adja el a drágább modelleket, amiben ez a leggyengébb modell
    - én látom az oldalfordulásnál a képen a rángást, a harmadik tengely hibája miatt, olyan mintha picit csíkos lenne tőle. Nem vészes, de látszik (de még így is sokkal jobb, mint a többi akciókameránál)
    - kicsit sokat ugat a jelerősség gyenge dolog kapcsán, hogy állítgassam be az antennákat, ami azért idegesítő
    - a fénymérés: ha olyan részen videózunk ahol van egy kontrasztos csík (pl. fekete sziklák, felhős fehér ég), akkor bizony tud érdekes dolgokat csinálni. Például sötétebb lesz a kép a fénymérés hibája miatt, mint szeretném, ha meg az EV-t emelem, akkor a fehér részek lesznek csúnyák

    Advanced flight módos JEDI-zést nem próbáltam még, erdőben szerintem az kontraindikált, de az még hátra van, de majd egy réten játszom vele.

    8 akksi után eddig ennyit fejtettem meg a gépből, de nem akarom elkapkodni a verdiktet, még kitolok pár akkut, mielőtt azt mondom, ez ilyen vagy olyan, és például a fenti fényképezős hibákat gyakorlattal tuti lehet javítani.

    [ Szerkesztve ]

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák