Hirdetés
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)
Aktív témák
-
McLaca
őstag
Ez csak annyit jelez, hogy DVB-C-ben is nyomja. Azt nem, hogy HD. Nem is lesz az valószínűleg, mert még SD-ben is nehezen vállalható minőségben (bitrátával, felbontásban) adja az HBO-t a Digi.
Amúgy meg az HBO-ban szerintem semmi különleges nincs már. 15 év után tavaly lemondtuk, mert már nem néztük egyáltalán. Amióta ilyen sebességű netek és torrentoldalak vannak, nem is érdemes.Üdv!
-
konrada
tag
SD :Standard Definition: a hagyományos felbontást jelenti tévékészülékek esetén, tipikusan 576 sor és 720 oszlop.
Tehát a D nem digitálist jelent!
Egyébként meg nekem is Sony W4500-asom van, így nem az SB határozza meg a HD csatornák méretét, hanem az, hogyan adják. Magyarán, hiába próbálom visszavenni a 16.9-re torzított képet 4:3-ra, nem hagyja, miközben a nem HD digitálison és az analógon az automatikus formátum a 4:3
Szóval nem gyagya vagyok és azért nem fogom fel, hogy 16/9 nem = 4/3, hanem értetlenkedő. Azt nem értem, miért erőltetik mindenre rá a 16:9-et, miért nem adják kép-pontosan és aki szereti az elhízott Katyit, vagy a még köpcösebb Kabost nézni, az rákapcsolja Smartra. (A Sony smartja van olyan jó, mint az adóé, de azt nem használom sosem, mert inkább legyen a 2 fekete sáv a szélén.... a nyújtott képet én meghagyoma plazmásoknak.)
-
anrab
addikt
karácsony környékén szokott lenni kódolatlan HBO.
idén a HD HBO lesz kódolatlan? -
zhagyma
őstag
Hát adóoldalon a 16:9 HD kijön HD felbontásban a sugárzott tartalomtól függetlenül, mégha 4:3 SD tartalmat sugárzonak is két oldalt fekete csíkkal (például az MTV így csinálja). Így a HD sugárzás és HD megjelenítő esetén nincs értelme kapcsolójelet sem használni. A nyújtást, torzítást minden bizonnyal az STB / TV beállítás okozhatja.
-
PK58
tag
Olyan hogy analóg SD nincs!
"úgy nem hiszem, hogy ez a jó állapot."
Én inkább azt mondanám, hogy szokatlan, nekem is az volt meg még itt is egy pár kollégának.
De! ha megpróbálod értelmezni az Square jelentését (szabályos négyzet alakú pixelek) akkor szerintem könnyen belátható hogy pl egy 4:3 ban készült képet nem lehet úgy elhelyezni egy 16:9-es megjelenítőn hogy azt arányosan kitöltse!
Nézd meg a HD csatornákon a karikákat! (pld. a korhatáros karikák) Ha azok szabályosak akkor jó a képmegjelenítés.Amúgy nem tudom, hogy ez mennyire TV függő de pld. nálam az összekötés HDMI kábellal van megoldva (Sony LCD) és ha HD csatornát nézek sem a TV-n sem a boxon nem lehet változtatni a képméretet, a box automatikusan intézi a dolgot.
-
konrada
tag
Azért nincs igazad, mert a kezemben a kapcsolóval tudom ezt ellenőrizni. Így ha azt látom, hogy az m1 SD analógon, meg digitálison ott a szélén a fekete csík, míg az m1 HD-n meg nincs, csak túlsúlyos emberek, úgy nem hiszem, hogy ez a jó állapot.
-
PK58
tag
Ez nem hiba a HD csatornákon így kell működnie (függetlenül attól hogy az éppen közvetített műsor HD vagy SD) mivel a pixelek szabályos négyzet (Square) formájúak. Nincsen semmi trükk (széthúzás, összenyomás, stb) mindig a valós képet mutatja. Ezért van a váltogatás! A formátum 1920 x 1080 Square.
Ettől egy ideje némiképp eltér az M1 HD mert azt 1440 X 1080 16:9 formában nyomják.
Ha a Duna HD reggeli beszélgetős műsorában az alul futó híreknek csak a fele látszik az viszont a Duna TV hetek óta tartó bénázásainak egyike.
-
Tüdöke
csendes tag
Sziasztok!
Tegnap óta én is tagja vagyok a digitális műsorszolgáltatás élvezőinek.
Mivel a tévém csak a DVB-T tudja, ezért nekem is kellett egy set-up-box-ot kérnem a Digitől.
Én be tudtam állítani a boxban a csatornák sorrendjét, ahogy én akartam.
Ha esetleg valakinek nem megy, jelezzen, segítek.
Elsőre én is azt láttam, hogy a HD adások mintha szét lennének húzva egy kicsit, ahogy többen is írtátok. Mivel a PIONEER plasma tévém tudja a PIP/PAP-ot is, ezért az analóg és a HD adásokat egymás mellé tettem. Akkor derült ki, hogy tényleg széthúzza a képet és alul-felül több sort is levág. Ez főleg felíratoknál látszik, hogy a szöveg alja le van vágva, holott analógnál teljesen meg van.
Azt szeretném kérdezni a beépített stb tv tulajoktól, hogy nekik is széthúzza a képet, vagy csak ez a külső stb. Vagy eleve így ad a DIGI?
Meg miért 1920X1088-as felbontást ír ki a HD adásokra, mikor azok csak 1920X1080 felbontásúak. Ez is a DIGI "hibája", vagy a STB-jé?
Amúgy tű élesek a HD adások, nagyon meg vagyok velük elégedve, csak ez a széthúzás zavar. -
lalaja
csendes tag
Sziasztok !
Az lenne a kérdésem hogy MPEG 4 C TV vásárlása esetén nem kell az a setup box?
Samsung B450 tv néztem ki.
UPC-S vagyok.
Minden benne van amit a box tud,és a smart kártyát hova tegyem? ha nem kell a box? -
PK58
tag
Jó este!
Jövök haza melóból TV be Box be éééés? Box alaphelyzetbe mint az első bekapcsoláskor!?!?
Teljesen újra kellett programozni! Nemért! -
télapu
tag
T. fórumtársak !
Azt tapasztaltam, hogy a DigiKábel M1(analog) és M1(SD) mellől eltűnt a Teletext.
Eközben az M1(HD) mellett megvan, azaz nem az adó a ludas.
Kérdésem: ez csak nálunk (Tatabánya) igaz, vagy országos ? -
hcs57
addikt
Két napja nem tudom fogni digitálisan a PVTV-t.. az analóg csatornák között ott van. Tapasztalta ezt más is Debrecenben?
-
Favilla
tag
Sziasztok!
Örömmel látom a digi.tv honlapon, hogy már Egerben is elérhető a kábel tv szolgáltatás. van már valakinek ebből a városból tapasztalata? Én majd tavasszal szeretném beköttetni internettel együtt.
-
Loituma69
őstag
Hál isten van internet a világon és mielőtt megvettem LCD tv-met olvasgattam a neten mire is kell figyelni! 1 hete még simán megvettem volna a DVB-T mpeg2 LCD tv-t mert jóval olcsóbb mint a DVB-C mpeg4 tv-k és akkor most itt anyázhatnám magam, hogy xar a digikábel LCD tv páros hol ott én lettem volna balfék ha megveszem.
94 cm es DVB-C mpeg4 tv-t vettem igaz 20.000 ft drágább mint a DVB-T mpeg2 tv-k, de nem kell xarakodnom minden féle boxal meg kölcsönzéssel és így a hd adást digikábel teljes pompájában tudom élvezni! A digikábelnél 31.000ft lehet boxot venni ami az mpeg2 átalakítja mpeg4-re vagy lehet tőlük havi 1000ft bérelni ugyan azt a boxot! Tehát aki beszopott, már elnézést mpeg2 tv-vel annak is van megoldás csak fizetni kell érte! Holott előtte ingyen olvashatott volna neten!Az is tény a magyar kereskedők vagy nem értenek hozzá vagy egyszerüen hülyének nének mindenkit és eladják figyelmeztetés nélkül az LCD tv-ket rá írják, hogy mpeg4 és örülnek, hogy mindent megtettek a vevőkért hol ott legalább annyira fontos kinek milyen kábel műhold stb.. tv sugárzás van és ehhez dvb-t,dvb-c vagy dvb-s tv kell! ezt nem említik sehol vagy egyszerűen nem tudják az eladók sem!
-
Brezo
csendes tag
Be tud valaki linkelni vagy írni melyik frekvenciákon érhetőek el a digitális adások Diginél Budapesten? Nagyon megköszönném! Sajnos manuálisan tudom csak a tvmen hozzáadni a csatornákat.
-
TayRol
nagyúr
Szevasztok!
Ma kotottem meg a szerzodest tv/net/telefonra. A kerdesem az volna, hogy rendeltem HBO-t is, amihez jar asszem belteri. Ez alkalmas az mpeg4-re, vagy azt kulon kell, hogy jelezzem? Bp. 15. kerulet.
-
robmoon
csendes tag
Úgyfest megoldódni látszik a problémám!
1 szobával,és egy toldással beljebb, "jelenleg" minden channel szuperál,a digisport (HD) kivételével,ahol csak nagyritkán kockásodik a kép-és annak is csak az alja!
Tehát egyértelműsödik a hiba oka!
Köszi nektek! -
zhagyma
őstag
Ha belenyúltál a kábelezésbe és abból adódik a hiba, akkor valószínűleg Te fizeted a révészt (kiszállási díj, stb). Minden esetre a DIGI-sek tudnak jelszintet is mérni, amivel előrébb vagy és nem kell cipelni, rohangálni, beszerezni semmit. Ha kevés a jelszint a lakásba bejővő kábelen, akkor náluk a labda ...
-
robmoon
csendes tag
Köszi az 5leteket!
Először a toldások előtti megoldást próbálom végig,ha nem hoz megoldást akkor csatlakozócseréket eszközlök!
Mindenképp tudatom mire jutottam!
Digi-s szerelőt esetleg hívhatok ilyen esetben (hiba gyanánt)? -
zhagyma
őstag
A DIGI kábelen QAM-256 modulációval ad, ami igen érzékeny. Mivel minden frekvencián periódikusan, de "kellően" rossz a vétel ezért valószínűleg az adások frekvenciájától független jelenségről lehet szó. Ez lehet "határeset" jelszint probléma a TV bementén. Meg kellene próbálni az osztó előtt a DVB-C vételt. Ha ott jó, akkor az osztó és az osztó mögötti eszközökben lehet hiba (ezt analógon észre sem veszed). Nekem és itt a fórumon másnál is kábelezési gondokra volt visszavezethető a jelenség. A teendőkről itt már írtam: [link]
-
PK58
tag
"Időszerű" problémákat okozhat pld egy toldásnál egy kontakthiba! (hol érintkezik hol nem)
Nem tudom hol és miért vannak a toldások, de kettőt csípőből megszüntetnék!!!
Kb egy hónappal ezelőtt írtam:
Kicseréltem a főkábelt a lakásban, az elosztót (Splitter) a box után csatlakoztattam (RF out) és a box szerinti jelerősség az eddigi max 82%-ról felment 90%-ra!!! -
robmoon
csendes tag
zhagyma! Kivétel nélkül,bármelyik csatornára váltva csinálja,(HD-sek is)!
Digi sportnál mintha mégsűrűbben tenné!
(Automata kereséssel állítottam be a digitális adókat!)PK58! A bejövő kábel a lakásban 3helyen van toldva-csatlakoztatás okés!
De ha ott volna a "bibi" akkor az folyamatos zavart eredményezne nem!? Ez pedig olyan időszerű! -
PK58
tag
Helló!
Nagyon érzékeny a rendszer a kábel és egyéb szerelvények (csatlakozók, toldók, splitterek, stb.) minőségére, állapotára! Egy rosszul felszerelt csatlakozót az analóg rendszer lehet hogy észre sem vesz, de a digitálisnak már nem jó!!!! Ezt mind tapasztalatból írom.
Szal érdemes átnézni vagy átnézetni a lakáson belüli rendszert. -
robmoon
csendes tag
Sziasztok!
Megvásároltam a Samsung Samsung LE 37B530P7 WX tv-t!
Minden gond nélkül kereste is és tárolta az összes digitális csatornát!
A gondom az,hogy idönként (percenként) bekockásodik a kép ill. egy pillanatra befagy,így hosszutávon sajnos élvezhetetlen a tévézés! Analógnál minden jó! De ugye nem ezért vásároltam ilyen tv-t...
Először azt gondoltam hogy karbantartás stb.,de ma már 3.-ik napja!
Felhívtam a DIGI-seket,megerősítettek hogy a jel erősséggel "nem lehet gond"!
Tudnátok tanácsolni valamit?Előre is köszi!
-
konrada
tag
válasz
woodpaul #438 üzenetére
A B650 elvileg tudja. (Azért nem mindegy, melyik típusa, mert szürke importban bejöhet olyan is, amely nem tudja az az mpeg4-et - a HD-k abban vannak - de a DVB-C mindben van.)
S annyit: vagy türelmed van, vagy időd. Ha nem tudsz időt szakítani arra, hogy bemenj személyesen ügyintézni, az előbbire van szükséged.
-
anrab
addikt
válasz
woodpaul #438 üzenetére
"Csak pár utcára lakok a Váci úti Digi központtó"
menj be és kérdezd meg.
ha lemész és személyesen megrendeled akkor adnak időpontot. így meg várhatod hogy válaszoljanak hogy mikor legyél otthon. ha nem jó vissza írsz hogy mikor jó, mire Ők hogy az nekik nem jó és menjél be időpontot egyeztetni.
de ha más a szitu akkor bocs. egyébként két héten belül szokták mondani. -
woodpaul
őstag
Sziasztok!
Most rendeltem meg a DigiTv-t az oldalukon lévő űrlapon keresztül.
A tapasztalatok szerint kb. mennyi idő után lépnek kapcsolatba velem, és onnantól számítva mennyi idő, amíg bekötik a tévét meg a netet? (Csak pár utcára lakok a Váci úti Digi központtól, ez előny?)Egy Samsung LE40B650-es tévém van, ez mindenféle box nélkül is tudja dekódolni az adásokat, igaz?
Köszönöm a válaszokat.
-
zhagyma
őstag
-
PK58
tag
A történet csattanója, hogy este fél hét körül megjelent egy helyi szerelő, hogy ő jött a hibát kivizsgálni. Leültettem kapcsolgattam ide oda jól elbeszélgettünk és örömmel tapasztalta, hogy itt bizony neki semmi dóga se nincsen.
Mikor elballagott morgott a bajusza alatt, hogy azért a központból szólhattak volna mert így egy út volt az ördögnek! -
PK58
tag
No kérem még a délelőtt folyamán hívtam a 1272-es ügyfélszolgálatot. Elmondtam, hogy a 850Mhz-en nem kerek valami. Hogy csináltak e valamit vagy sem azt nemtom, de egy jó ideje az érintett csatornákon nincs akadozás!
-
Brezo
csendes tag
Üdv mindenkinek!
A XI. kerben vagyok és egy pár hete nem jönnek be a digitális adások Digin, manuálisan szoktam rájukkeresni és most a 450, 462 stb... frekvenciákon nincsen jel, egyiken sem.
Tud ezzel kapcsolatban valaki valamit? -
zhagyma
őstag
Ha a 842 / 858 MHz jó, akkor valószínűleg a szolgáltatónál van a gond. Nálam is akadoznak a 850 MHz-s csatornák az utóbbi héten. DIGI karbatartások
-
PK58
tag
Sziasztok!
Egy ideje azt tapasztalom, hogy a 850 Mhz frekvencián lévő csatornák szinte folyamatosan (Dunaújvárosban) akadoznak és ilyenkor valami furi sercegő hang jön a HD-s boxból. Analógon az érintett csatornákkal semmi baj.
Nem tudom eldönteni, hogy a központi jellel lehet e valami gond vagy esetleg a kütyüvelBoxosok! Lécci nézzétek már meg!
Köszi
-
gallaips
csendes tag
Sziasztok!
Nekem az a problémám, hogy az m1HD és m2HD jelminősége a minimumon van, a jelerőssége a maximumon. És a gyenge jelminőség miatt a kép akadozik, kockákra hullik sűrűn. A Tv-m amúgy LG32LE3000-s. A többi csatorna makulátlan, max jelerősséggel és max jelminőséggel működik. Az antennánk is képes a szélessávra 2-69-s csatornára és 2-862Mhz-re és 10Db-es. Az m1HD és az m2HD a 44-es csatornán jön be a 658Mhz-en. A többi, a makulátlanok a 69-es (858Mhz)-en jönnek be - RtlKlub, Tv2, DunaTVHD, Duna autonómia, Euronews. A kábelezés elvileg jó a házban és a kékesi adótorony között nincs zavaró tényező csak 40km. Van jelerősítő is. Az jelerősségen javított,de a jelminőségen nem eleget. Állandóan ingadozik a jelminőség. Az erősítő típusa: Hirschmann SZNE151 - 26Db-es, ez mehet a Tv rovására?
Tudnátok ebben segíteni, hogy, hogy lehetne a jelminőséget javítani? Természetesen Mpeg4-es DVB-T sugárzás vételére képes a tv. A skandináv trükköt is próbáltam már és az sem az igazi(10% jobb lett a jelminőség, de nem elég). Gyakorlatilag DVB-C sugárzás vételére is alkalmas a tv. Segítségeteket előre is köszönöm, hátha tudtok valamit a jelminőség-javításról. -
DonThomasino
veterán
Sziasztok!
Van egy LCD TV-m amibe DVB-T tuner van, de MPEG 4 et nem támogatja.
Ilyen esetben létezik külön MPEG4 decodoló a tv hez?Előre is köszi.
-
robmoon
csendes tag
Sziasztok!
Sürgős válaszra volna szükségem,ugyanis holnap reggelig kellene választ adnom egy
Samsung LE 37B530P7 WX Lcd tv vásárlására!
Digi kábel adott,így a digitális tvzés "előnyeit" szeretném kihasználni!
Erről a típusról több oldalon azt olvastam hogy DVB T/C,MPEG-4 tudja,ami
ha jól értelmeztem szükséges a digitális vételhez!
Más oldalon ellenben csak annyit írnak hogy: földfelszíni digitális adás vételére alkalmas!
PLEASE segítsetek!
Nagyon sürgős és fontos!robmoon
-
McLaca
őstag
Nem szorosan kapcsolódik a témához, de...
A Digi kirúgja a Music Televisiont
Őszintén szólva jobban belegondolva, a TV6-ért nem lesz kár, sosem néztem. A két zenecsatorna meg elsőre zavart, aztán jobban belegondolva azt se néztem már, mert csak nevében zenecsatorna, valójában csak elvétve lehetett rajta zenét látni/hallani.
Csak a dokumentumfilm csatornákhoz hozzá ne merjenek nyúlni!
Üdv!
-
McLaca
őstag
válasz
wwolf688 #395 üzenetére
Az utolsó (körben fekete sáv) az ún. letterbox nevű szörnyszülött, ezt a tv-vel lehet kihúzni rendes méretűre, és azért ilyen, mert a szélesvásznú film 4:3-as "canvas"-re van kódolva, tehát egy 4:3 arányú fekete négyszögbe tették bele a 16:9-es filmet és így alul-felül maradt ugyebár egy-egy fekete sáv, emiatt azokat le kell vágatni a tv-vel.
Szóval Nálad helyesen működik, bár még mindig divat a 4:3-as képet kihúzatni torzra a képszélekhez, és bár vannak erre különféle javító technikák, amik a kép közepén kevésbé torzítanak (így viszont a széleken jobban), szerintem akkor is igénytelenség torzított képet nézni. Tehát örülj, hogy ilyen, mert így jó.
PK58: akkor már legyen teljes a kép a DVB-H-val is.
(Ami a mobilokba való.)
Üdv!
-
anrab
addikt
nem tudom kit nyugtatgattam itt vagy máshol, mikor a philips epg egy órát csúszik a digi-nél, de már nekem se áll be hiába húzom ki a dugót.
van hogy egy ideig helyesen megy de utána amikor éppen úgy gondolja elcsúszik. -
eXodia
aktív tag
Sziasztok!
Van egy Ferguson FT-8100 HD beltérim és Digi kábeltévé előfizetésem (Euro csomaggal [link] ) A problémám az, hogy nem talál egyetlen digitális csatornát sem a beltéri, holott a Digi TV honlapján az van kiírva, hogy az adásaik nem kódoltak. Mi lehet a baj? -
-
tony70
tag
Sziasztok!
Van egy Kaon S 660 HD Digikábeles Set-Top Box-om, ezzel tudok DVB-T TV adásokat nézni? Vagy ez az "S" betü miatt csak kábelhez jó? -
KrAt
veterán
Most lehet én értem félre a dolgokat, de itt nálunk a panelban van a digitv, digis net is, meg ugye kábel tévé.. Akkor a koaxon jön ide is digitális jel, amit ha veszek a gépembe vmi mpeg4-es hd-s tökömtudja milyen tunert, akkor tökzsír digitális képem lesz, meg esetleg HD is?
-
zozi29
csendes tag
sziasztok most fogják bekötni a digit valaki tud ajánlani usb dvb-c tunert plazma tv ben nincs dvb-c és egy olyan kérdésem van jelenleg t-homos vagyok van tölük settopboxuk hd gondolom ezzel nem lehet a digit fogni segitséget elöre is köszi
-
dexter72
csendes tag
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
Akinek olyan televiziója van, amiben van dbv-c tuner is, az hogy oldja meg a műsor rögzitését? Ha jól gondolom, akkor az antenna elsőre a tv-be megy, és nem a dvd felvevőbe, hogy a digitális jel megmaradjon. Ekkor már csak az av csatlakozón keresztül marad a felvétel, de ezzel az a baj, hogy a tv-t be kell kapcsolni, ha felveszünk valamit.Üdv
Csaba
Aktív témák
1. Olvasd el a téma összefoglalót!
2. Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik. Nem a műholdassal és nem az internet szolgáltatással.
Társtopikok:
● DIGI internet
● DIGI Mobil
● DIGI műholdas TV
● DIGI vezetékes telefon
- Samsung Galaxy S25 128GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
- Telefon fólia (Hidrogél)
- DELL Precision 5540 Workstation i7-9850H Nvidia Quadro T1000 32GB 1000GB 15.6 új akksi 1év garancia
- Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
- DELL Precision 5540 Workstation i7-9850H Nvidia Quadro T1000 16GB 512GB 15.6 új akksi 1év garancia
- Huawei Nova Y90 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 5 Pro, Samsung Galaxy Watch 6 Classic
- Lenovo, Dell, HP, Panasonic Getac üzleti és ütésálló katonai laptopok + Ipad 6-13. gneráció
- Bomba ár! Dell Latitude E7250 - i5-G5 I 8GB I 128SSD I 12,5" Foltos FHD Touch I Cam I W10 I Gari!
- PS Plus előfizetések
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest