Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz gtx560unlock #19106 üzenetére

    Azonos codec (AAC) használatát feltételezve miért szólna egy bluetooth hangszóró, fülhallgató, fejhallgató, stb. másképp? Gondold már végig!
    Itt gyakorlatilag csak a digitális infó megy át egyik készülékről a másikra (telefon → hangszóró). A céleszközön (ez esetben hangszóró) történik a digitális jel analóggá konvertálása (DAC), és az esetleges "belenyúlás" a hangzásba a DSP által.
    Az, hogy egyre több bluetooth hangkeltőben van app-ból állítható, gyakorlatilag hardveres eq. pont azt a célt szolgálja, hogy ha egyszer azt a tulaj a saját szájízéhez hozzáigazította, akkor az ugyanúgy szóljon a telefonjáról, TV-jéről, tablet-jéről, stb. stb.

    #19108
    " ... digitális jelet nem is lehet formázni igaz? se erősíteni hangzás javítók is csak dísznek vannak ... "
    Igen, ebben igazad van. Elku*ni el lehet a digitális hangot is. Ha neked a telefonon be van valamilyen gyári "okosság" kapcsolva, akkor a vége tényleg az lesz, hogy máshogy fog szólni a hangszóró a te telefonodon, mint – teszem azt – a haverodén (akinek eleve más márkájú készüléke van).
    Én arról a normális esetről beszélek, amikor ezek a csodák ki vannak kapcsolva.
    Egyébként a kettő (mindenféle hangzásjavító csetresz, eq. stb. használata a forrás oldalon + egyéni eq. a cél eszközön) párhuzamos használatát senki sem ajánlja, mert jobb esetben csak sz*r lesz az eredmény, rosszabb esetben túlvezérled az eszközt.

    update: ha nagyon szőrszálhasogatunk, akkor abba bele lehet menni, hogy épp az AAC codec implementálása elvileg az iPhone-ok esetén a legjobb, ill. Android mobilok esetén is előfordulnak különbségek, de ez már messze az a szint, amit viszont egy ilyen hangszóróból jó eséllyel senki sem fog kihallani.

Új hozzászólás Aktív témák