Hirdetés
- Lassan állítjuk a fát, és a hardverek is be vannak csomagolva
- Klasszikus kínai festmények ihlették a Colorful legfrissebb memóriáinak külsejét
- Ultrakompakt Key E SSD-vel jelentkezett a Silicon Power
- Mesterséges intelligenciára kihegyezett mini PC jött az ASUS műhelyéből
- ASUS blog: ExpertBook P5 notebook, a munkagép
- Lenovo Legion és IdeaPad Y széria
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Apple notebookok
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Lassan állítjuk a fát, és a hardverek is be vannak csomagolva
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen videókártyát?
- Calibre, az elektronikus könyvtár
-
PROHARDVER!
Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
BitRider
senior tag
válasz Aryes #144214 üzenetére
Mert elavult, egyik böngésző se futna rajta, ha egyáltalán az appstore-t engedi használni... de szerintem a telepítésig se jutnál el vele. Lejárt Apple termék a vitrinbe vagy az elektronikus hulladékosba való.
Egy használt Android tablet lesz a megoldás az utóbbi pár évből (léteznek még?). A képarány dolgot nem értem: az, hogy valami szélesebb, mit számít? Úgy zoomolsz rajta, ahogy akarsz.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz tknof1871 #144125 üzenetére
Megütötték szállítás közben / gyári hibás. És igen, én egy 60 ezer forintos, 4 terás WD Gold-ot vettem (laza 250 MB/sec írás-olvasás, de a nagy cache miatt sokszor sokkal gyorsabb ), de indokolatlanul hangos volt a 7200 rpm ellenére is. Visszavittem, azóta Purple-öket használok boldogan féláron.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz w.miki #144089 üzenetére
Ezért mondom, hogy nézd meg, hogy a beállításokban a többi szolgáltató mit ír! Ez az oldalon is állítható, de az applikációban pl. egymás alatt ott figyelnek a grafikonok, így könnyű felmérni, hogy mi áll a legtöbbször közel az aktuális valósághoz, így legközelebb pontosabb lesz a jóslat.
-
BitRider
senior tag
válasz w.miki #144078 üzenetére
Egyértelműen Weawow
Van applikációja is, jól működő widget-ekkel (Androidon használom). Itt írtam róla részletesen. Fontos része, hogy állítható a szolgáltató: a Weatberbit-et szeretem, az nem az alap. Ez az, amit tudsz tesztelgetni. Full ingyenes.
Tehát nem maga az oldal a megbízható, hanem az adott szolgáltató, amit kipróbáltál és legtöbbször a tényleg nálad jellemző időjárást írja le. Ezek az EU-s és egyéb modellek sokkal pontosabbak, mint a magyarok bármelyike.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz Tamas991 #144070 üzenetére
Csak pár megjegyzés:
- A BIOS frissítésen nem gondolkozni kell, hanem automatikusan azzal kell kezdeni konkrétan a telepítést. Nem csak esetleges hibákat javítanak, hanem biztonsági és egyéb opcimalizációs javításokat tartalmaznak, amiket menet közben is érdemes beadni, ha megjelenik egy-egy új, nem beta kiadás.
- A Windows frissítésekben a szabadon választható frissítéseket is feltoltad? Ha nem, akkor ez a következő. Ez sokszor az alaplapi chipkészletre is pakol meghajtót, ami jelen esetben segíthet. Van esély rá, hogy a BIOS is lefrissül ezáltal.
- Az ASUS hangkártyák nem a stabilitásukról meg a jó szoftverezettségükről híresek. Ettől függetlenül nyilván a legújabbal érdemes próbálkozni, nem a "jól beválttal". Így, hogy egymás után kerültek fel (wines > régi > új), az nem a legideálisabb megoldás.
- Én a helyedben egy ilyen újabb gépnél nem szórakoznék most már WIndows 10-zel, hanem kipróbálnám a legújabb driverekkel felszerelkezve a Win 11-et. Egy éven belül úgyis váltanod kellene. De ezt is kifejezetten a BIOS frissítése után, bekapcsolt Secure boot-tal, kikapcsolt CSM mellett.
- Az alaplapi hangkarit meg persze, hogy érdemes letiltani. Sokszor az is baj, hogy annak a Windows által felrakott szoftvere kavar be.
- Bármikor lecserélném azt a hangkártyát egy Sound Blaster Z SE-re, fényévekkel jobb minden szempontból, és a drivere is profi és a felületéről frissíthető (SB Command).
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz spleenszuru #144057 üzenetére
Ha a kapott Parted Magic-et kirakod pendrive-ra és arról bootolsz be, akkor úgy nem aktív az SSD, hisz nem arról megy a rendszer és máris nyomhatod a törlést. Pont ez a bootolható eszközök lényege.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
Right click on the the desktop, then click "Display settings". In the window that opens up, look at the options under "Orientation". Click the dropdown menu under it, and then choose your preferred screen orientation: Landscape, Portrait, Landscape flipped, or Portrait flipped.
-
BitRider
senior tag
válasz mindenes24 #144005 üzenetére
Ez amúgy HDD vagy SSD? Illetve érdemes azt is megnézni a
diskpart
-ban, hogy GPT-s e az adott partíció vagy sem (alist disk
parancs után mutatja). Ha nincs ott a csillag, akkor érdemes átgondolni az újraformázást / újratelepítést, hogy az legyen.[ Szerkesztve ]
-
-
BitRider
senior tag
válasz tylerddd #144002 üzenetére
Kérdéses, hogy milyen forrásból tetted fel.
És ez most kicsit ellentmondásos lesz, de érdemes a K-Lite Codec Pack Full-t használni (letöltés), mert tudtommal ez az egyetlen forrás, amiben még mindig frissítik a lejátszót, illetve nem a codec-ek telepítése miatt lényeges a csomag, hanem hogy ez gyakorlatilag arra való, hogy az általa telepített MPC-HC-t be is konfigolja. A Full csomag azért érdekes, mert van benne MadVR is, ami erősebb gépeken szebb képet produkál.
Szóval érdemes végigmenni rajta, nem telepít semmi extrát, csak beállítja a lejátszót. Nyilván a videokártya driver-t is érdemes update-elni előtte.
-
BitRider
senior tag
válasz BitRider #143998 üzenetére
... utána lemezkezelő megnyit és GTP-re mehet is az egyből felajánlott inicializálás, aztán a kívánt formázás.
Ha ez rendszer meghajtó, akkor ha semmi sem megy, marad az újratelepítés. Csak gondoltam, leírom a diskpart használatát arra az esetre, ha adatmeghajtót kellene resetelni.
-
BitRider
senior tag
válasz mindenes24 #143994 üzenetére
Jó eséllyel kiírja, hogy mi használja, esetleg ha nem tudja törölni, akkor kér újraindítást és aközben teszi meg. Vagy ahogy mondták, egy live linux alól tudod még megpróbálni.
De volt már ilyen pendrive-om, ami teljesen meghülyült, belassult, kevert ott is a fájlokkal; a megoldás egy
diskpart
alól indítottclean
lett, majd újraraktam rá, ami szükséges.futtatás >
diskpart
list disk
select disk x
detail disk
(ellenőrzésképp)clean
kész[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz Doky586 #143956 üzenetére
Attól még, mert nincs oprendszer egy meghajtón, a HDD prioritás kiválasztásánál látni kell a lemezt. Minden esetben, minden alaplapon így történik. Nem kell kitalálni ilyen dolgokat, a célját se értem, hogy minek írsz ekkora marhaságot.
Érdekes módon, ha berakok egy normál, 512 bytes/sector-os M.2-t, akkor az meg látszik. Oprendszer nélkül. Micsoda véletlen..... Örülök, hogy értő olvasás mellett nem kell minden alkalommal hatszor ismételnem magam.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz ViZion #143950 üzenetére
A Samsung Magician sem látja ezeket. Mindent leírtam.
Docky586: Semmi köze a kiválaszthatóságnak ahhoz, hogy van-e rendszer rajta vagy sem, remélhetőleg lassan leesik. Attól még látni kellene, ahogy minden más alaplapon is látni lehet a meghajtókat, de a 4096-ot láthatóan nem kezeli le normálisan az alaplap.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
Akkor erre varrjatok gombot:
A System Information / Storage / Disks részen azt írja, hogy a saját Samsung 980-asom 512 Bytes/Sector, míg a kérdéses, ügyfél gépéből származó M.2-esekre (980 és 980 PRO) pedig 4096-ot. Ez mitől lehet? Egyiken se tudok firmware-t frissíteni és ugyanaz a "bajuk".
Az, hogy ettől meghülyül egy ASUS alaplap, már csak következmény. Csak ne kelljen megint előadnom, mert egyikőtöknek sincs igaza. Itt van a probléma bővebben, angolul, ha még mindig nem világos.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz ViZion #143946 üzenetére
Minden esetben, amikor egy tök üres meghajtót rakok a gépbe és kizárólag EFI-t használok (kikapcsolt CSM-mel és bekapcsolt secure boot-tal), akkor is ki tudom választani, hogy a pendrive-om legyen az elsődleges vagy pedig a bepakolt meghajtó. A nevét mindkettőnek látom és meg tudom változtatni a sorrendeket. Ez az, ami jelen esetben nem teljesül. Tényleg nem értem, hogy ezen mit nehéz felfogni, ennél pontosabban már nem tudom megfogalmazni.
De azt is leírtam, hogy ha egy másik rendszer alól ránézek, akkor látom a meghajtót, de pl. a Samsung Magician rá se hederít. Plusz nyilván olyan telepítőt használok, amit sok más esetben sikeresen alkalmaztam (Win 10-et is és 11-et is próbáltam). Ha nem csináltam volna mindezt hatezerszer, akkor nem próbálnám ennyire körbeírni a problémát.
A klónozásnál számít, hogy mekkora a szektorméret. Erre dob ki hibát. Tele van a net ezzel - számomra egyelőre megoldás nélkül. Mindezt úgy, hogy számtalan esetben klónoztam NVMe-n telepített rendszert MBR-re stb., tehát általában nem akaszt meg egy ilyen probléma, de ezzel most nem tudok mit kezdeni. Akárhonnan nézem olyan, mintha nem működne az SSD-ben az 512 byte emulálás, vagy az alaplap jelen BIOS-a bugos. Még nem volt olyan gép, amit ne tudtam volna – ha máshogy nem is, rendes telepítővel – GPT alapon felhúzni, itt viszont nem maradt opcióm.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz Doky586 #143944 üzenetére
Könyörgöm, akkor is be kell tudni állítani a drive sorrendeket, a saját MSI uefi-men és minden más alaplapon is ez tök alap kikapcsolt CSM mellett is. Leírtam világosan, hogy mi a probléma, de a kedvedért megismétlem:
- sehol sem látszik a drive kikapcsolt CSM mellett, és nem azért, mert nincs OS rajta, nem tudom, miért találod ki ezt a marhaságot... a drive-ot akkor is látni kellene, de nem teszi és ilyenkor még az NVMe menüben sem bukkan fel!
- a Win telepítő látja, de nem kreál Windows Boot Manager bejegyzést és az első újraindítás után nem folytatja a telepítést
- bekapcsolt CSM módban (és ha mindent legacy-ra állítok) legalább ki tudom választani BIOS-ban a drive-ot, de akkor sem képes folytatni a telepítést, asszem újraindítás után kékhalál volt az eredmény... (lehetséges, hogy MBR boot-os telepítőre lenne szükségem, de ez nonszensz és ez amúgy se vezet semmire)
- plusz klónozni se tudok rá Macriummal kész rendszert, hiszen 4096 byte a szektorméret, míg a forrás 512-es és így nem engedi
Egyikkel se találkoztam még, de szerintem ez kifejezetten ennek a BIOS-nak, vagy a Samsung 980 Pro firmware-ének a problémája. Erre írtam, hogy míg a Win-ben látom a meghajtót, a Samsung Magician se kezdett vele semmit, így nem tudtam firmware-t frissíteni. Mellesleg az SSD tök új.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz Doky586 #143941 üzenetére
Talán pl azért, hpgy be tudjam állítani elsődleges boot lemeznek? Vagy ne is használjam? Ez most a menő?
Nyilván kell látszódnia a bootolható eszközöknek, de csak CSM on mellett látszik, de úgy sem tud települni. A Windows Boot Manager részt se hozza létre. A kérdésed sem értem, hogy hogyan kapcsolódik ide.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
Asus B550-F Gaming alaplap friss BIOS-szal nem látja rendesen a Samsung 980 Pro NVMe-t, csak ha bekapcsolom a CSM legacy módot, de akkor sem képes utána arról indulni. Már mindent meglróbáltam, amit a BIOS-ban ki lehet, 2x újraraktam a helyére (PCI-E 1-es slot) a meghajtót, telepítettem a Win 11-et (az érdekes, felismeri). A 4096-os szektorméretre gyanakszom, hogy azt egyszerűen nem ismeri az UEFI. A bootolható Macrium se enged semmit vele művelni inkompatibilis szektorra hivatkozva. Win alatt volt, hogy a meghajtó látszott, formázni is engedte, de se a neve, sem pedig a Samsung Magician-ban nem jelenik meg.
Mi a frászt tudnék még tenni?
-
BitRider
senior tag
A kábel teszterem (Gembird NCT-2) sikerült rátolnom egy PoE injektált kábelre, ezért megmakkant 2-3 led a leemelhető részén... :s
Ha veszek egy kifejezetten PoE-s tesztert, gondolom annak bírnia kéne, csak nekem az nem derült ki, hogy az képes-e a sima LAN kábelek tesztelésére?
Illetve a port finder feature mennyire lenne hasznos? A DeLock-ok faszán túl vannak árazva, ezért kérdem, hátha van jobb ajánlatotok...
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz Nodiras #143896 üzenetére
Ha Google fiókhoz kötött a névjegyek mentése (alapból egyébként az szokott lenni), főleg azokon a telefonokon, ahol eleve Google Phone a tárcsázó, akkor a címtárat itt találod:
https://contacts.google.com/ – hasznos, mert itt tudod normálisan szerkeszteni, képeket pakolni hozzájuk stb. Eleve itt viszem fel pl. az ügyfeleim telefonszámát és a hozzájuk tartozó címet, jegyzetet számítógépen, nem a telefonon szórakozok. Az oda-vissza szinkron pár másodpercen / percen belül meg szokott történni.
Az SMS és híváslista valóban más dolgok, azok helyileg tárolódnak. Az SMS-re egyébként van pl. a Beeper progi, én azon keresztül SMS-ezek (meg Facebook, Signal, Discord, mindent tud). Ezt csak érdekességképp írtam, mentésre nem lenne jó.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz King Unique #143870 üzenetére
A házilag módosítás annyit jelent, hogy az opciókban letiltottam a fölöslegeket (jelentés, extra baromságok), kiszedtem az avast és egyéb általa berakott sütiket a whitelist-ből + beraktam pár alapot, illetve egyből a clean fület nyitja, nem a start képernyőt stb. Ezt pedig az ini fájlban van letárolva, bárki végig tudja futni.
Tehát semmi mágia meg exe-módosítás nem történt. Az a program hülyesége, hogy így is csatlakozni akar a netre, de még mindig ez a leghasználhatóbb ilyen program, amit rendszeresen hozzáigazítanak az aktuális böngésző verziókhoz (a BleachBit-et ellenben nem). Amit linkeltem, az a legkényelmesebb kiindulópont, de természetesen ezt bárki meg tudja magának csinálni (a builds aloldalról tölthető az alap portable változat).
A többiben is egyetértünk, hülyeség alapeszközként tekinteni rá, mivel nem az, de néha hasznos lehet, ahogy a Lemezkarbantartó is. A többit meg majd meglesem.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz BitRider #143868 üzenetére
Én személy szerint a 3 különböző böngésző által használt sütikből kiválasztom azokat a CCleaner opciókban, amiket valóban használok (whitelist), így ha futtatom a takarítást a sütiket is bejelölve, a whitelist-en lévőket meghagyja. Ez lenne az egyik fő értelme, de ha valaki csak egy böngészőt használ, akkor elegendő az abba beépített eszközzel takarítgatni.
Egyébként több esetben a regpucoló része is hárított már el hibát (beragadt telepítő stb.), problémát pedig sosem okozott, pedig több száz gépen használtam már. Szóval tud ez hasznos eszköz lenni, és sajnos értelmes open source alternatíva sosem készült, különben egyből váltanék. A CCleaner gyakorlatilag az utolsó ilyen megtűrt eszköz így, hogy legalább az említett portable változat még normálisan működik. Amint ez a helyzet megváltozik, örömmel törlöm az ajánlott programok közül.
De tény, hogy a mai gigabyte árak mellett, csakis a tárhely visszanyerése céljából, vagy más, XP-s korszakból velünk maradt hack-mánia kiszolgálásaképp teljesen fölösleges naponta futtatni, a telepítős változatot az automata indulásával együtt alkalmazni pedig egyenesen kontraproduktív idiótaság.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz King Unique #143865 üzenetére
A Lemezkarbantartót ne keverjük már ide, köze sincs a témához, mint már leírtam. A CCleaner-nek meg linkeltem a normális változatát. Azt még pluszban érdemes tűzfalban is tiltani (akár a winesben) és ennyi, nem fog kéregetni meg reklámozni.
A BleachBit amúgy jó eszköz, ha a hely felszabadítása a cél. A lényeg, hogy az opciókban legyen becsekkolva a winapp2.ini, ami letölt még egy rakás definíciót, majd ki kell jelölni mindent (kivéve azokat, amire extra figyelmeztetést ad) és futtatni kell az előnézetet. Ha ez megvan, akkor pontosan lehet látni, hogy melyik elem törlésével mekkora helyet szabadítanánk fel és mely fájlokat érintené. A win esetén is van, hogy több száz mega visszanyerhető (van, amihez muszáj csökkentett módba lépni), problémát eddig nem okozott. Nyilván oda kell figyelni. De ez nem rendszeres használatra való, és a CCleaner sem igazán.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz alex devil #143862 üzenetére
Továbbra is CCleaner, csak a "kiherélt", beállított, portable verzió. Továbbra is ez az egyetlen, ami értelmesen kezeli a cookie whitelist-et pl. Ott linkeltem az egyetlen értelmes alternatíváját is nagyobb takarításokhoz (BleachBit), olvasd el a leírását!
A lemezkarbantartó csak a Win cuccait takarítja meg a tempet, az is használandó, de nem alternatíva.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz GoTReX #143817 üzenetére
Hogyan kerül a mainára és milyen codec-ről / formátumról van szó? A MediaInfo-val tudod pontosan megnézni a videó adatokat (abból az is kiderülne, hogy véletlen nem lett-e már az átrakás folyamatában lecsökkentve pl. a felbontása).
Illetve hogyan szerkesztenél? Csak szimpla vágás vagy komolyabb?
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
Ezt ugyanígy írhatnánk bármelyik márkára: én meg képzeld, az ASUS-okkal szívtam. Nem márkafüggő, hogy melyik mennyire megbízható, hanem szériafüggő. Volt pl. pár olyan Sapphire VGA, amik hibásak voltak, aztán mégis jó gyártónak számít ma is.
De bringáknál, laptopoknál, mindegyiknél ez van, hogy vannak közepes, komolyabb szériáik, a belépők meg mind hulladék. Nem lehet így kijelentéseket tenni a márkákra.
-
BitRider
senior tag
válasz xkoti #143791 üzenetére
Hivatalosan nem támogatott mindenesetre. Illetve pont az alaplap lenne a lényeg a hosszútávú bővíthetőség miatt. Ha már MSI és AM4, akkor pl. egy MSI B550-A PRO már nem lenne rossz, abba pedig mehet egy Ryzen 5 3600. Ezeket megkapod hasztnáltan is emberi áron. Az már egy erősebb 9. generációs Intel-nek felel meg és megfelelő videokártyával 1440-es játékra is elég 165 Hz-en.
RVR400: Akkor ezzel az erővel a régebbi használt gépeket eladókat is ki lehetne tiltani a 'csába.
Nem, de az határozottan igen, aki pl. Akyga tápegységet használ bármihez is.
Abba már bele sem megyek, hogy vajon miért kellene mindenkinek erőgép otthonra?
Nem az erőgépség sokszor a lényeg, hanem az ár/érték/fogyasztás arány. Az majdnem mindenre igaz, hogy a belépőszint nem megtérülő.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz xkoti #143788 üzenetére
Magadnak is ellent mondasz: az a proci semmire se jó, nemhogy Win 11-re, vagy bármiféle játékra. A tápot remélhetőleg meg valami értelmes márkára cseréltétek. Mindezzel, hogy harmadjára futsz bele valami gondba, meg eleve hulladék konfig, ne érezd magad kevésbé átverve. Mondom ezt még úgy is, hogy nem tudom, mennyit költöttél rá. Ezért nem szabad ilyen paneltövi prolikat gépépítéssel megbízni.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz xkoti #143786 üzenetére
Hú, gratulálok a vásárláshoz, hogy 2023-ban sikerült olyan gépet venni, ami eleve nem Win 11 kompatibilis (a win 10 1 én múlva jár le), a tápegysége instant hulladék stb. "Nagyon korrekt", tényleg, az is, aki erre rábeszélt.
Az AM4 platformmal nem lenne gond, de ott több sebből vérzik a dolog. Amíg az a tápegység van a gépben, abszolút semmit se vennék bele, meg eleve 40-50 ezernél többet nem ér az, amit leírtál, de lehet, azzal is sokat mondtam. Az egészet varrd a nyakába, utána beszélhetünk valami értelmes konfigurációról...
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz Marci112233 #143770 üzenetére
Nem csak az OTP-nél van így, hanem alapvető, hogy a magyar bankok közti utalás azonnali hétvégén is. Ez pl. egy pont olyan – és ritka – dolog, amiben külföldön csúnyán le vannak maradva és egészen röhejes, hogy ilyen módon máshol megáll az élet.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz Vibalazs #143738 üzenetére
Mármint közvetlenül az ISO és Rufus-szal raktad ki? De ha most jó, akkor okés. Tippem szerint egyébként nem mentél végig a telepítési folyamatokon, amiket leírtam. Tegnap is volt egy laptop nálam, ami kb. a harmadik Windows update-es újraindítós körig nem is adott ki magából hangot.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz BitRider #143735 üzenetére
Telepíteni nyilván net nélkül érdemes (egy csomó faszságot így nem telepít elő), utána viszont rá kell ereszteni a Windows Update-re. Néhány laptopnál a frissítés sok körös szokott lenni: újra kell indítgatni a megszakadt letöltéseket, a frissítések keresését, illetve magát a gépet is újra kell indítani párszor, mire kiürül a lista (ktasztrófa, hogy még mindig itt tart az MS).
Következő lépésként meg kell nézni, hogy a Speciális beállításoknál marad-e bármilyen választható frissítés. Onnan is jöhet minden, BIOS-szal együtt. Újraindítás.
Utolsóként megnyitod a Store alkalmazást és ott is lefuttatod a frissítéseket, vannak köze fontos, rendszerközeli dolgok is (pl. Alkalmazástelepítő). Ez nem automata máskülönben.
Ha ezekkel megvagy, akkor jó eséllyel kellene lennie hangnak. Ha bárhol eltérsz a telepítési folyamatban, akkor lehet, érdemes felülvizsgálni, hogy te mit csinálsz máshogy. Bocs, ha ezek tök alapok neked, csak gondoltam, egyszer leírom, hogy miként érdemes hozzáállni.
Nálam annyi a plusz, hogy a frissítések előtt le szoktam szedni a fölösleges MS store alkalmazásokat Geek Uninstaller-rel (a menüben kell átváltani a Store alkalmazásokra), illetve lefuttatom az O&O ShutUp10++-t az ajánlott beállításokkal, hogy kiiktasson egy csomó fölösleges reklámot és egyebet.
Nagyon ritka eset az, amikor a Windows Update által felrakott hangkártya driver nem jó, ez esetben a gyártói support oldalról leszedett lesz a megoldás.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz Vibalazs #143733 üzenetére
Itt felmerül akkor kérdésként, hogy miféle ISO alapot használsz és az hogyan került külső meghajtóra / pendrive-ra és hogy mit művelsz Win telepítés címén, hogy mindig elmegy a hang. A 3 darab többnek tűnik mint koincidencia.
nCore-on van havonta frissített tiszta variáns (windows consumer-re kell keresni), amit nyilván Rufus-szal érdemes kirakni. A másik opció az MCT, de jobban szeretem a Rufus-t, hiszen ott be lehet kapcsolni pár hasznos dolgot pluszban.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
Bocs, ez még itt is off lesz, de utánvétesen hogy tudnék valakinek feladni valamit úgy, hogy a másik fél nem tud kártyával fizetni? Az MPL-nél néztem, hogy utánvétesen csak üzleti hozzáféréssel lehet manipulálni.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz Vismajor01 #143721 üzenetére
A teszt – és az ideális eset – nyilván az lenne, ha kábelesen használnád. Úgy legalább kiderülhet, hogy wifi vagy szerverproblémáról (telekom vagy apex) van szó.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz RVR400 #143707 üzenetére
Persze, de azért kifogható olyan, ami első kézből származik (nekem is vannak ilyen cuccaim), mennyire megbízható az eladó (pontszámok alapján) stb. De tény, hogy az az ideális helyzet, ha komolyabb és új tápot vesz az ember. Az egyéb alkatrészek kevésbé rizikósak ilyen téren.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz kutga #143704 üzenetére
Ha valamire többet költenék, akkor az pont a táp. Játékgép esetén minimum duplázandó, vagy a mai árak miatt már inkább triplázandó a rá szánt összeg új táp esetén.
Teoretikus kérdés: limitált összeg esetén miért nem nézel egy használt gépet? Adott összegből kétszer olyan erős masinához juthatsz így, avagy ugyanazért a gépért fele annyit kellene kifizetned.
Csak a miheztartás végett: 8. / 9. generációs (Win 11 kompatibilis) mini asztali gép 80-100 ezer forint, ami bőven mindenre jó, ami nem 3D vagy videóvágás. Ha az utóbbi is cél, akkor 200-ból már értelmes gépeket kapni.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz kutga #143702 üzenetére
Erre két linket tudok ajánlani:
• 80 Plus Wikipedia
• megfelelő topik, ha vásárlás előtt állszA wiki alapján kiderül, hogy nincs simán 80+ minősítés színkód nélkül, illetve hogy a fehér a legrosszabb az összes közül. A csekély árkülönbség alapján egyik se tűnik túl jó választásnak, ezért érdemes lenne keretösszeg megjelölésével a linkelt topikot felkeresni. A Silver, de inkább a Gold azért elég minimum ma már, ha új tápot készülsz venni.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz krypton #143673 üzenetére
Amennyire forintokért dobálják ezeket a RAM-okat, a + 4 GB bőven jó. Ha eddig sem volt sok automatikusan induló alkalmazással, böngészőablakkal és egyébbel szétterhelve a gép, akkor ez nem hoz semmiféle gyorsulást. Akkor van gebasz, ha elfogy a RAM, hisz akkor kezd el a meghajtóra is írni, ami szignifikánsan lassabb.
Általában a szimpla böngészés bele szokott férni a 4 GB-ba pár oldallal. Nekem jelen pillanatban pl. úgy 6 GB a memóriafelhasználásom, hogy egy tonna háttérprogi megy, 2 böngésző, 5-6 weboldal. A lényeg: 8-nál biztosan nem kell több.
Ellenben ahogy I02S3F is javasolta, az SSD az, ami igazán megdobja a régi gépeket is.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz ph2012 #143649 üzenetére
A Gmail nem spamgyár, így temészetesen biztonsági okokból náluk is van limit:
To help prevent spam and keep accounts safe, Gmail limits the number of emails you can send or get per day, and the number of people you can add as recipients.
Ez 500 db / nap. További segítség a linken. Ha hírlevelet küldözgetnél, arra vannak egyéb platformok. Bírom az ilyen kérdéseket, amikre a Google első linkje a válasz, 2024-ben.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
-
BitRider
senior tag
válasz JoolsNOS #143617 üzenetére
Talán a csatos fejűeknél válik el a dolog valahol, az anélküli SATA kábelek jó eséllyel baromi régiek (SATA 2), így azok csak 3 Gbps-t tudnak. Ha a szürke 2008 utáni, akkor teljesen jó lesz – amire igencsak nagy az esély. Az már SATA 3.0 és tudja a 6 Gbps-t.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz kutga #143570 üzenetére
Teljesen fölösleges bármennyit rákölteni már, főleg másfél év és csak 1 generációugrás miatt. Az már egy sokkal komolyabb használt üzleti gép árának egytizede, inkább gyűjtsétek! Ha nem SSD-ről fut véletlen, akkor az feltétlen cserélendő, de mást nem érdemel.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz Marci112233 #143560 üzenetére
Igen, ezt gondoltam, hogy iszonyat sokat fog eleve számítani, itt inkább az a kérdés, hogy a dedikált VGA-nak van-e köze a PDF-ekhez hardvergyorsítás terén. Bár sejtem, hogy az már nem fog kelleni.
-
BitRider
senior tag
Más kérdés: komolyabb műszaki rajzok (PDF) megtekintése esetén mennyire számít a hardveres gyorsítás? Ugyanis egy lassú laptopot cserélnék komolyabbra: erősebb proci biztos, hogy kell (egy 7. generációs i3-at váltana egy i7-9850H), csak kérdéses a VGA. 3D-zés amúgy nem lesz a gépen.
-
BitRider
senior tag
Van egy Lenovo laptop, aminek az egyik, egykoron elázott billentyűje periodikusan elkezdi tolni a betűt, mintha nyomva lenne tartva, aztán abbahagyja (mindezt anélkül, hogy hozzáérnék). Próbáltam fokozatosan tisztítgatni, már a gumimembránt is kiszúrtam a gomb alatt, hogy izopripil alkoholozzam, aztán egyre jobban elkezdtem szétvagdalni az alatta fekvő elektronikát, csak hogy abbahagyja. De nem...
Mivel nem egy nagy értékű cucc, a 30-50 ezres billentyűzet cserét nem érdemli meg egy gomb hibája miatt, de így pont használhatatlan. Most vagy még tovább rombolom a gomb alatt fekvő rétegeket, hátha végre abbahagyja, vagy ...
A kiszereléshez még nem volt kedvem, mivel az utolsó csavart és szalagkábelt is el kell hozzá távolítani, hogy hozzáférjek. Mit tanácsolnátok? Bányásszak tovább? Vagy itt az elektronika kuka és tök fölösleges lenne szétszednem?
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz TomDeNemm #143534 üzenetére
Került fel valamilyen egérrel vagy tapipaddal kapcsolatos szoftver a gépre? Ezeket kellene a programok közül illetve az eszközkezelőből uninstallálni (bepipálva azt is, hogy a driver-t is távolítsa el), majd restart. Néha az USB porttal is gond lehet – főleg a számítógépes házakba szereltekkel – , bár az inkább csak a mozgást szokta befolyásolni, nem a görgetést.
Ha így se megy, teszként kipróbálnám, hogy más rendszer alól is csinálja-e. Fogsz egy Linux disztribúciót (pl. linuxmint-21.3-cinnamon-64bit.iso) és kiírod Rufus-szal pendrive-ra, majd bebootolsz róla és elindítod.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
-
BitRider
senior tag
válasz MegalodonS #143531 üzenetére
Ha beírod a szöveget a Google-be, akkor több javaslatot is kapsz. Íme az első.
Esetleg még a FixWin segíthet.[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz BTom1970 #143528 üzenetére
Pont találkoztam egy ilyennel, ott a burkolat alatt volt közvetlenül, azaz a külvilág felé eső részhez közelebb. Ennek az értelme az árnyékolás, de pont a másik irányban: nem a meghajtót védi elsősorban, hanem kifele blokkol a különféle szabályzások nyomán. Inkább HDD-knél jellemző.
The main reason of the shield on the SSD is not protecting the SSD itself (although due to the principle of reciprocity, the computer and SSD are indeed also protected from the external interference), but to ensure that radiation from the computer conforms to electromagnetic compatibility regulations and does not generate harmful interference.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz galervin93 #143513 üzenetére
"Nem tudok pontos típust"... Öö, akkor meg kellene nézni. Hátoldal, vagy rendszer alól
dxdiag
. De a megoldás az lesz, ha még nem USB-C a tápcsatid, akkor előbb vegyél olyan gépet, majd mehet hozzá valami 65+ wattos, 20 ezres akku. -
BitRider
senior tag
válasz galervin93 #143513 üzenetére
Csak a lényeges információk maradtak le: pontosan milyen géphez keresed, milyen a tápcsatlakozója, hanyadik generációs a processzora és mit futtatsz ilyenkor?
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz Pyttawrx #143501 üzenetére
Unalmas lassan, eddig se jutott semmi új az eszedbe, amit eddig nem írtunk neki.
Winne: Ezt nem szoftveres hiba okozza, kapott ütést vagy egy túlfeszültséget, más variáció nincs. Más gépen lehetne még kipróbálni, de nem látom esélyét, hogy változna a helyzet. Ez így RIP. 120 Hz azért nem rossz, ha úgy tudod használni.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz mola21 #143408 üzenetére
Hogy hány szar Plextor írót láttam már... egy idő után tök megbízhatatlanul működtek, a sajátomat is kihajítottam végül. Emiatt az ügyfeleknek ASUS-okat vettem, azokkal kevesebb volt a gond. Részemrről meg már vagy 15 éve nem írtam CD-t és még csak ODD hely sincs a házaimban. Most meg egy 5 ezer forintos külső Gembird megteszi, ha valakinek mégis muszáj. Csak emiatt nagy gépházat venni tiszta hülyeség. Lassan elkophatna már a téma is, igazán ideje lenne...
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz vaakuum #143411 üzenetére
Ilyet a szinkronizáló appok szoktak csinálni, jelezve, hogy jelenleg a fájl csak a felhőben megtalálható. Ha tippelnem kellene, akkor ez a OneDrive, ami alapértelmezésként behúzza az asztal, a dokumentumok és a képek mappát szinkronizálásra, ráadásul ezeket áthelyezi a User / OneDrive mappába, megváltoztatva az original helyüket.
Sajnos az is alapértelmezés, hogy a ritkábban használt fájlokat letörli a gépről, hogy kedvesen helyet spóroljon neked a gépen. A hiba pedig az, hogy miután ezeket elvégezte, kilépett.
Próbálj meg visszajelentkezni és a beállításokban lesz egy olyan parancs eléggé elrejtve, hogy töltsön szépen le mindent a gépre. Utána mentsd ki az említett mappákból a dolgaid, ezekből törölj le mindent, majd uninstallálhatod a OneDrive-ot ezzel, ez eltakarítja a nyomát is.
Hogy mennyi szívás van ebből a fosdrive-ból állandóan... Mikor a Microsoft megpróbálja újra feltalálni a dolgokat, csak azt nem sikerül eltalálnia, hogy milyen userbázis fogja használni az előtelepített szarjait és ezzel milyen problémát okoz világszerte...
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz BitRider #143299 üzenetére
Bocs, ez I02S3F-nak ment volna erre:
"Nem értek egyet! Normál irodai használatra, - ahogy a fenti szál is tanusítja - Egy 40-50e-es gép is kiszolgál!"
Szóval jah, ennek a hozzászólásnak sok értelme most nincs. Ha nem lenne ez a Windows-váltás, akkor nem lenne vele gond, de egy 8+ genes gép akkor is kevesebbet fogyaszt és reszponzívabb. De tipikusan a 9. az, ami vajsima és instant érzetű úgy, hogy nem kell sok zsetont rátolni.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz Pyttawrx #143297 üzenetére
Persze, aztán másfél év múlva megint megy a fejvakarás, ha az Office-hoz van valaki kötve, hogy a Win10 lejárta után miből vesz Win 11 kompatibilis gépet a 4. - 5. generációs helyett (már ha nem idióta és nem akar frissítetlen rendszeren ragadni), mikor csak 30 ezerrel kellett volna megtoldani az árat most, hogy 8. - 9. legyen (ami mellesleg érezhetően pörgősebb)... Minek ilyen régi szarokat ajánlani?
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz mola21 #143290 üzenetére
Ma egy HP EliteDesk Mini vagy ProDesk Mini éri meg asztali gépként, ha nem szükséges a 3D teljesítmény. Az ilyen klasszikus gépházakat és motyókat el kell felejteni a fenébe. A CD-írás pótolható egy külső USB-s meghajtóval 5 ezer forintból.
A lényeg, hogy 8. generációs legyen legalább a processzor. Az egyéb véleményeket az előző procigenerációkkal ejteném... Ezek 100 ezer alatt vannak használtam 512 GB NVMe SSD-vel, 8 GB memóriával, Windows 11 kompatibilitással. Kicsi, halk (1 darab ventillátor, amit AliExpress-ről 4 ezerből újra cserélhető), sose lesz vele gondod. És tényleg marha apró. 6-7 USB kimenet, 3 video kimenet, LAN, 35 W max fogyasztás. Ez ma egy asztali gép, nem a kicseszett nagy dobozok teljesen értelmetlenül.
[ Szerkesztve ]
-
BitRider
senior tag
válasz Theory66 #143247 üzenetére
Nincsenek ezek megszínezve az alaplapon? Ez tök standard, hogy az 5.1-et 3 jack-kel kötöd az alaplapra. Az ilyen hangszórókhoz mellékelni is szoktak ilyen átalakítót (nekem is volt 5.1-es Genius-om), eleve színes jack bemenetekkel, így még gondolkodni se kell a dolgon. Zöld a zöldbe, narancs a naracsba, fekete a feketébe. Utána átállítod a hang setupot 5.1-re és kész (már amennyiben támogatja az adott hangkari).
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Kedves Fórumozók!
Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali fáradtgőzös kérdések topikjában tegyétek fel.
- Dell Latitude 5480 laptop (14FHD/I5-G7/8GB/256SSD/MagyarVilágítós/AkkuX)
- PS5 Lemezes 825GB - használt -
- Xbox 360 játékok,akár 1000ft-tól(részletek a leírásban)
- Playstation 3 játékok,akár 1000ft-tól(részletek a leírásban)
- GAMER félgép - GIGABYTE B760M H DDR4 + Intel I5 13400F + Corsair VENGEANCE LPX 2x16GB DDR4 3200MHz
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest