Hirdetés

2019. február 20., szerda

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD

(#4501) Nisida válasza egyszemű (#4500) üzenetére

Nisida
(fanatikus tag)

Áldott, békés karácsonyt, boldog újesztendőt mindenkinek!

egyszemű: kérdés:
- használsz-e kitakarást a rajzokban ? pl nálam ez szokott nem úgyanilyen de hasonló dolgokat művelni
- használsz-e pdf vagy bitkép -et a rajzokban ? lehet ezek takarnak rá a vonalra.

Probáltad az új 2019 -es verziót ? Én 2016-ról váltottam éppen 1 hete kb. és a problémáim egy részét megoldotta. Igaz a mai napig nem tudom megérteni hogy a különböző átlátszóságú és színű kitöltéseket a nyomtató OCE-ről Canonra váltva sem kezelni le megfelelően, még akkor sem ha használom a gyártó által ajánlott átlátszósági nyomtatási feltétel kikapcsolását.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#4502) Nisida

Nisida
(fanatikus tag)

Hello!

Na én probáltam használni a lechneres adatokhoz a lsp amitt kapunk , nekem nem máködött :( folyamatosan ssget hibát dobott. Igaz én 2019 -en probáltam futettni lehet az nem tetszet neki.

Van akinek ment a progi?

(#4503) hidaipetya válasza Nisida (#4502) üzenetére

hidaipetya
(újonc)

Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!

Én kipróbáltam még akkor, amikor a linket kaptuk. A 2015-ös programmal gond nélkül működött.

(#4504) gepesz13 válasza gepesz13 (#4487) üzenetére

gepesz13
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Köszönöm a gyors reagálást, megleltem: SNAPGRIDLEGACY rendszerváltozó
Üdv!

(#4505) akos3

akos3
(PH! addikt)

Sziasztok!
Milyen paranccsal tudom egy pont eov koordinatajat kiszedni a rendszerbol?

(#4506) -ZeeZee- válasza akos3 (#4505) üzenetére

-ZeeZee-
(senior tag)

Ha arra gondolsz, hogy rákattintasz 1 pont objektumra, akkor a parancssorba írja ki a koordinátákat, akkor a KOORD parancsot írd be. Ilyet fogsz kapni:

(#4507) akos3 válasza -ZeeZee- (#4506) üzenetére

akos3
(PH! addikt)

Szia!
Köszi, igazából szerintem nem teljesen ez kell nekem.
A lényeg hogy EOV koordinátával ellátott file-ból egy pont EOV koordinátájának a lekérdezése. Geodétának kéne tovbb küldenem a koordinátákat, de amiket a koord paranccsal listáz ki az ug ylátom h nem EOV. :U

(#4508) agyrágóbogár válasza akos3 (#4507) üzenetére

agyrágóbogár
(újonc)

Szia!

Akkor az nem EOV-ban készült, vagy a koordináta beállítása van eltolva, elforgatva. Ez uitóbbit az UCS (FKR) paranccsal tudod visszaállítani (viLÁgot választva).
A pontok koordinátáinak exportálásához használható a _DATAEXTRACTION parancs, amelynél txt fájlba ki tudod menteni a rajzi objektumok koordinátáit.

(#4509) akos3 válasza agyrágóbogár (#4508) üzenetére

akos3
(PH! addikt)

Basszus az volt a gond, hogy nem modelltérben voltam hanem papírtérben. Igaz h belekattintva a nézetbe, ami elvileg olyan mintha modellben lennék, de ugy tűnik ez esetben nem...

(#4510) sabrinho

sabrinho
(tag)

Sziasztok!

Arra tudnátok megoldást, hogy egy rajzról a sraffozásokat eltüntessem? Nincsenek a többi elemtől külön fólián.

Köszi előre is!

(#4511) lumpy92 válasza sabrinho (#4510) üzenetére

lumpy92
(tag)

Kijelölesz egy sraffozást, majd jobb klikk a modelltérbe ésott Select similar parancs. Az így kijelölt sraffokat teddát egy előre elkészített sraff fóliára, ami ki van kapcsolva.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4512) -ZeeZee- válasza sabrinho (#4510) üzenetére

-ZeeZee-
(senior tag)

Törlés?

Gyorskijelölés, majd kiválasztod, hogy sraffozás és mindet kijelöli.

Ha nem szeretnéd törölni, akkor mozgasd el orto (F8) bekapcsolásával valamilyen kerek értékkel (1000 például). A lényeg, hogy ne legyen már a látható rajzterületen.

(#4513) sabrinho válasza -ZeeZee- (#4512) üzenetére

sabrinho
(tag)

Nagyon köszi!

Pont erre volt szükségem!

(#4514) tammmy

tammmy
(lelkes újonc)

Véleményetek szerint lehet-e érezhető különbség i5-6600K-ról i5-9600K-ra történő váltásnál Autocad program használatánál. Sajnos az Autocad csak 1 magot képes használni, így a magok száma miatt biztosan nem lenne javulás.

(#4515) tom956ster válasza tammmy (#4514) üzenetére

tom956ster
(fanatikus tag)

Szia
Sajnos csak a 6600k oldaláról van tapasztalat, így kezeld ezek szerint, de én nem váltok. Nekem egy Z170xp-sli lapban van, felhúzva 4,5 ghz-en, stabil és hűvös. Ott érezni már, hogy az alaphoz képest fürgébb. Lenne még feljebb, de felesleges, inkább legyen stabil.

Az intel Ark alapján ígéretes a CPU. Alap jel 3,7 GHz, turbóban tud 4,6ot, ha ezt megpiszkálja az ember egy jó hatásfokú hűtéssel, bármikor megy 5 GHz körül az 1 mag, ami autocad szempontból lényeg. Ami még jó pont, az a 9 MB cache. Ez 3-al több mint most... akkor már csak jó lehet.

Meg kell nézni mi pénz lappal együtt. Lehet érdemes lépni... Én is átgondolom.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 4× 4gb Fury|ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#4516) hajraolaj1

hajraolaj1
(tag)

Hali, hajnalban újra kellett telepítenem az AutoCAD Civil 3D-t, mert amikor töröltem az egyik játékot, törlődött abból a mappából minden, amiben a játék is volt (wtf), szóval több programom is. Mivel törlődött az uninstaller is, így utánaolvasások után azt hiszem minden hátramaradt fájlt sikeresen töröltem. Ezután már feltudtam telepíteni a programot (ncore-os 2018-as verzió), viszont a képen látható probléma fogad állandóan, mikor elindítanám a programot (nem kezelt kivételre vonatkozik indításnál, aztán kidob). Ugye felrakta külön a "piros" AutoCAD-et is, viszont a telepítési fájlban azt írja, ahhoz, hogy tudjam aktiválni a licenszt, a Civil3D-t kéne elindítanom. Csökkentett módban sem jártam sikerrel. Utánaolvasás után olyasmit írnak, hogy valszeg a Microsoft Net Frameworkkel van valami gebasz, na annak is utánaolvastam, az meg nem törölhető Win 10 alatt... Szóval megvagyok lőve, nem tudom mit kéne csinálnom, ötlet valakinek? Előre is köszi!

(#4517) lumpy92 válasza hajraolaj1 (#4516) üzenetére

lumpy92
(tag)

Az újonnan beszerzett tellepítőd valószínűleg tartalnaz Uninstallt is, azt nyomasd le. A maradék adatot a RegCleaner programmal javaslom töröltetni, annak több fülén is átnézve a Civilhez kapcsolódó dolgokat.
Ezután mehet egy tiszta telepítés.
Persze nem biztos hogy működik, lehet, hogy a tört telepítőben is van hiba.

(#4518) Jazz

Jazz
(PH! kedvence)

Sziasztok,

autocad 2018-ban hogy lehet úgy nyomtatni pdf-be, hogy a háttér fekete legyen?
Bármit állítottam az options color-ban, eddig a nyomtatás mindig fehér hátterű lett.

De az is megoldás lehet ha létrehozok egy nagy fekete sraffozást háttérnek, csak valahogy az összes fólia közül a legalacsonyabb szintre kellene küldeni, hogy minden más felette legyen.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#4519) Jazz válasza Jazz (#4518) üzenetére

Jazz
(PH! kedvence)

A második megoldás nem jó, legalulra küldtem a sraffot, de ugye a fekete vonal fekete lesz....tehát az összes fehér vonalat (ami fekete) fehérre kéne változtatni, vagy nagyon világos sárgára....ez sem járható út.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#4520) tom956ster válasza Jazz (#4519) üzenetére

tom956ster
(fanatikus tag)

Ha sraffal oldod meg, akkor amit fehéren szeretnél látni a nyomtatásban, adj neki 255 színkódot és jó lesz.
Egyéb megoldás a fekete háttérre nem jut eszembe, tervet így leadni nem lehet.... :) szóval eddig nem volt ilyen igény.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 4× 4gb Fury|ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#4521) Jazz válasza tom956ster (#4520) üzenetére

Jazz
(PH! kedvence)

A lényeg az lenne hogy pdf-be úgy kinyomtatni, ahogy a modell térben látszódik minden. Nem papírra.

free your mind

(#4522) Nisida

Nisida
(fanatikus tag)

Nincs a pdf nyomtatóban valahol blueprint opció, anno a nagyobb terv másolokban van oylan funckió ami inverzre változtatja a rajzot mind az amerikai blueprinteknél.

Ja ha valakit még nem emailezet volna tele a mérnök kamara a cadinform is kiadott egy e-közmű konverziós programot amit a meglévő közmű c+i -ből emeletek ki. Aki akarja kiprobálhatja bétában 500 elemig. Az új ára 70.+áfa lesz első info szerint.

na lassan két év alatt kb eljutunk oda ahol 2 éve kellet volna álnunk az e-közművel :(

(#4523) hajraolaj1 válasza lumpy92 (#4517) üzenetére

hajraolaj1
(tag)

Így már sikerült újratelepítenem és most már működik is rendesen. Azt furcsállom, hogy nem kellett a licensszel baszakodni, eddig mindig kellett, de ezt betudom annak, hogy újra lett telepítve.

(#4524) MontyCrew

MontyCrew
(senior tag)

Sziasztok. Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy autocad rajzból dxfet szeretnék csinálni amin szövegkarakterek is vannak.

ez egy keret X x Y méret, venne furatok valamint szöveg gravírozáshoz. Szépen kimentettem DXF-be, az apróság megvan, látja is a marógép. viszont a szöveget nem. Ez első körben nem is lenne ba, mert a marógépen van gravirozó ciklus, elég okos is szépen lehetne pocícionálni, DE és itt a de fontos. nekem a szöveg japán nyelvű és a gépen meg csak ABC van. Így arra gondoltam, hogy a szöveg valamilyen módon megoldható-e hogy vonalakként érzékelje vagy az hogy vonallá alakítsa a karaktereket?

Köszi

(#4525) Nisida válasza MontyCrew (#4524) üzenetére

Nisida
(fanatikus tag)

Az EXPRESS TOOLS -ban van TXTEXP parancs.

https://www.youtube.com/watch?v=UFzMj2wPNqs

Bár nem tudom kanjinál, hiraganánál meg katakanánál müködik-e?

(#4526) MontyCrew válasza Nisida (#4525) üzenetére

MontyCrew
(senior tag)

Köszönöm, délután megpróbálom! :R

(#4527) MontyCrew

MontyCrew
(senior tag)

2019,be sehol nem találom ezt a parancsot :(

(#4528) MontyCrew válasza MontyCrew (#4527) üzenetére

MontyCrew
(senior tag)

Közben a miértjét is megtaláltam, OSX alatti autocad nem kapott ilyen fícsört..

(#4529) Nisida válasza MontyCrew (#4528) üzenetére

Nisida
(fanatikus tag)

:(

(#4530) gepesz13

gepesz13
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Olyan bajom van ACAD13 nál, hogy a telepítés után at AutoCad áttelepítése rendesen megtörténik, de a rajz beállításai, (rajzméret; eszköztárak; raszterbeállítás; stb.) nem állítódnak be. Hová vannak ezek elmentve, hogy be tudjam tölteni őket.
Üdv, és köszi

(#4531) lanszelot

lanszelot
(senior tag)

Hello,

Nagyon kezdo vagyok. 2 kerdesem volna:
-Teglalapban csak bele tudok meretezni, de akkor is rak meret segedvonalat, ami nagyon zavaro.
Hogy tudok bele csak meret vonalat rakni seged vonal nelkul?

- pdf formatumba exportalnam, de a lapon nem kozepre rakja, hanem az aljara. Lehetseges kozepre igazitas valahogy?

Elore is koszonom

(#4532) lumpy92 válasza lanszelot (#4531) üzenetére

lumpy92
(tag)

A méretezést a méretstílus beállításával tudod megváltoztazni. Ha csak pár darabrólvam szó, akkor jelöld ki, majd a Tulajdonságok panelen (CTRL+1) vedd le azt ami nem kell.
A PDFhez inkább nyomtatni próbáld. Vagy az Elrendezés lapon állítsd be középre, vagy ha ez túl bonyolult, akkor a modell térben add ki a nyontatás parancsot és téglalappal jelöld ki a rajzodat úgy, hogy az középre essen. Nyomtatónak a DWGtoPDF legyen kiválasztva.

(#4533) G@ben

G@ben
(PH! addikt)

Off, de tudtok olyan ingyenes programot, amiben hasonlóan az Autocad-hez tudok sima vonalas rajzokat készíteni, a vonalakat meg beméretezni? Két biciklivázat hasonlítanék össze egymásra vetítéssel, hogy a geometriájuk hogyan tér el. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4534) G@ben válasza G@ben (#4533) üzenetére

G@ben
(PH! addikt)

Meg is találtam, Draftsight.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4535) Tapló

Tapló
(újonc)

Sziasztok!

Van valami ötletetek arra, hogy a pdf-be való nyomtatásnál hogy lehetne beállítani, hogy mindig az adott dwg-vel megegyező könyvtárba kerüljön a PDF?

Üdv! István

(#4536) Tapló válasza lanszelot (#4531) üzenetére

Tapló
(újonc)

Ahogy írták is, a Formátum/Méretstílus menüpontban, vagy a "Méretstílus" parancsal lehet előhozni a a méretstílus kezelőt. Itt (ha ez rendszeres dolog) érdemes létrehozni egyéni méretstílusokat. A módosításra kattintva rengeteg dolgot lehet beállítani. Jópár órát el lehet itt időzni, mire mindent átlát az ember :) hajrá :)

A nyomtatásnál a nyomtatási beállításokban meg lehet adni a nyomtatási területet, valamint alatta a nyomat középre igazítását. Ha a rajz nem tartalmaz mást, csak amit ki szeretnél nyomtatni, érdemes a nyomtatási területet "terjedelemre" állítani. Ha viszont csak egy bizonyos részt szeretnél, akkor az "ablak" megoldást válaszd.

Üdv! István

(#4537) lumpy92 válasza Tapló (#4535) üzenetére

lumpy92
(tag)

Ha a Közzététel parancsot használod (régi verziókban Kötegelt nyomtatás), akkor automatikusan oda készíti el. Ha csak 1 oldalt akarsz, akkor csak azt hagyod alul a listában.
A Beállítások, Nyomtatás fül, Automatijus közzététel útvonal véén felugró ablakban lehet ezt beállítani, bár szerintem ez az alapbeállítás is.

(#4538) Tapló válasza lumpy92 (#4537) üzenetére

Tapló
(újonc)

Köszi!

Az automatikus közzététel az rendben van, működik. Viszont ugye ez csak akkor jó, ha valaki minden mentésnél, vagy minden bezárásnál szeretne nyomtatni, jelen esetben pdf-be.

Azonban ha a normál közzétételt nézem, ott sehogy nem sikerült az adott rajzmappába menteni, alapból a gép gyári dokumentunok mappája van bent. Próbálkoztam .\, ..\, \ jeleket beírni, de a kívánt eredményt egyik se hozta.

Üdv! István

(#4539) lumpy92 válasza Tapló (#4538) üzenetére

lumpy92
(tag)

Igazad van.
Ha nem telefonról leszek utána nézek, valahol egyszer láttam egy lispet, ami a legutóbbi rajz mentés helyét allította be automatikus útvonalnak.

(#4540) -ZeeZee-

-ZeeZee-
(senior tag)

Civil3d felületekben járatos embert szeretnék kérdezni. Van egy terepfelületem, ez "alá" kellene beterveznem egy másik felületet és térfogatokat számolni. Milyen módszerrel lehet ezt a legegyszerűbben? Aki tudna nekem egy kicsit segíteni, kérem privátban írjon a részletekért. Előre is köszönöm. :R

(#4541) rgqjx válasza -ZeeZee- (#4540) üzenetére

rgqjx
(tag)

Szerintem egyszerűbb, ha megnézed ezt.
Ha civil 3d-vel dolgozol, akkor javaslom iratkozz fel a csatornájára és nézd nem a többi videóját is, az egyik legjobb szerintem.

A szó, amire szükséged van a kereséshez: cut fill civil 3d (ahogy a videóban is látszik a stílusoknál szépen lehet szemléltetni a két felszín közti távolságot, beállíthatsz meghatározott távolságonkénti színezést, amihez táblázatot is adhatsz, amiben mutatja a rétegek térfogatát. stb

Ha pl víztároló tavat tervezel és a mélységeknek a területe kell, akkor a stage storage -ra keress rá (persze a civil 3d mindig legyen mellette)

Ami publikus, azt szerintem itt beszéljük meg, hátha más is tud hozzáadni valami extrát. Írom a pm-et.

(#4542) -ZeeZee- válasza rgqjx (#4541) üzenetére

-ZeeZee-
(senior tag)

Köszönöm, nem jól fogalmaztam. A térfogatok mennek alapszinten, de nekem kellene beterveznem egy olyan felületet, ami egyrészt ferde (nem vízszintes), és az alapfelület egy részéből lenne kivágva, persze, hogy ne legyen egyszerű egy adott rézsűvel.

(#4543) rgqjx válasza -ZeeZee- (#4542) üzenetére

rgqjx
(tag)

Ment privátban.
Csak a példa kedvéért gondoljunk arra, hogy egy tavat szeretnék tervezni, aminek nem sík az alja és kíváncsiak vagyunk, hogy mennyi víz fér bele. (az aljának a részletei még nem derültek ki számomra)
Főbb lépések címszavai, hátha van más is:
-polyline a tó peremén, ebből feature line készítés, menet közben a meglévő talaj felületére illesztéssel (assign elevations stb)
-grading, a célfelületnek megadni az alsó felületet, ha ez nincs, akkor pl egy mélységet. A kívánt rézsű beállítása. (egy-két videó hasonló témában, de jópár civil 3d oktató anyag van a youtube-n)
-infill

Lehet térfogatot számolni. Én jobb szeretem a volume surface készítést, mint ahogy az előző posztom videójában (mert az emberek szeretnek rajta ájuldozni, hogy milyen színes/szagos/ szemléletes, táblázatok stb)

Persze a stage storage is tökéletes ha csak a számok izgatnak (,de itt a rétegek térfogatát kapjuk, tehát a "vízfelszín" nem lehet egyenetlen, mint a talaj :DDD :N )

(#4544) lumpy92 válasza rgqjx (#4543) üzenetére

lumpy92
(tag)

Neked a stage storage jól számol?
Èn egyszer babáztam vele de nagyon hülyesègeket számolt. Nem tudom mièrt.

(#4545) sabrinho

sabrinho
(tag)

Sziasztok!

Egy elrendezés beállításait hogy tudom a legegyszerűbben sablonban rögzíteni, vagy akár az alapértelmezett új elrendezés beállításait módosítani?

(#4546) kriszpontaz válasza -ZeeZee- (#4542) üzenetére

kriszpontaz
(PH! kedvence)

Van az alapfelületed.
Létrehozol (biztonság kedvéért egy külön helyszínen) egy téglalap alakú vezérlővonalat.
Megadod a magasságát, majd a vezérlővonalról rézsüt eresztesz a felette lévő felületre. A rézsücsoport létrehozásakor a térfogat alapfelületét is meg kell adnod ami ugye az eredeti terep.
A rézsü létrehozása után a belső, vezérlővonal által bezárt területet is hozzáadod a csoporthoz, kitöltéssel.
Az elemzés fülön a rézsücsoport térfogatát nyomon tudod követni.
Abban az esetben, ha a tervezett "medencébe" meghatározott térfogatot kell elhelyezned, vagy aszerint kell anyagot kinyerni, a térfogat műszerfalon az általad megadott köbméter alapján a civil a vezérlővonalat magától süllyeszteni fogja vagy emeli.
Amennyiben mégsem látszana a rézsücsoport földköbmétere, létrehozol egy új TIN térfogatfelületet, ahol a rézsücsoport felülete lesz a viszonyítási felület, az alapfelület természetesen a meglévő terep.
Ezt az elemzés fülön a térfogatok műszerfal alá behúzva láthatod mi újság.

(#4547) lumpy92 válasza sabrinho (#4545) üzenetére

lumpy92
(tag)

Beállítasz mindent egy üres rajzfájlban, majd Mentés másként->fájltípus legyen .dwt (rajzsablon fájl). Ha indítasz egy új rajzot, ezt hívd be alapnak. Meglévő rajznál jobb klikk az Elrendezés1 fülre,majd ott Sablon alapján. Kiválasztod a rajzsablonfájlt (vagy egy másik sima dwg fajlt), és kiválasztod, hogy melyik legyen.

(#4548) -ZeeZee- válasza kriszpontaz (#4546) üzenetére

-ZeeZee-
(senior tag)

Köszönöm, nagyjából idáig eljutottam rgqjx "utasításai" nyomán. A problémám az, hogy ferde síkot (aljat) kellene betennem a felület alá, amit egyelőre nem tudok. Csináltam rézsűt egy adott szintre vágva, így már tudtam térfogatot számolni (bár ez még fals, mert van rajta meddő, amit majd ki kell vonni :O )

Szóval az problémám, hogy az alsó síkomnak 2%-os lejtése kell, hogy legyen a kereszt-szelvény irányában, erre merőlegesen pedig 5%. És ezt még meg is tudom adni egy vezérlővonal segítségével, viszont azt nem tudom, hogyan lesz a megfelelő magasságon. A kereszt-szelvényen jelzett magasságra kellene bejátszanom a vágósíkomat. Tudok egy felületet egy bizonyos pontra mozdítani?

És hab a tortán, hogy a majdan kijött térfogatot fel kell majd darabolnom utólag több részre... (erre ugye szintén van valami okosság, ugye? :B )

(#4549) sabrinho válasza lumpy92 (#4547) üzenetére

sabrinho
(tag)

Köszönöm szépen!

(#4550) kriszpontaz válasza -ZeeZee- (#4548) üzenetére

kriszpontaz
(PH! kedvence)

A vezérlővonalat egységesen tudod süllyeszteni vagy emelni, van rá opció. A vezérlővonal mozgatásával az általa és a rézsücsoport általi felület dinamikusan módosul, követi, csak vigyázz, mert ha tárgyraszterrel mozgatod a vezérlővonalad, akkor a magassága megborul beillesztésnél.
Ha pontos magasságon kell, hogy legyen, akkor a felületet (ferde sík) alkotó vezérlővonalnak vagy vonalaknak pontosan a keresztszelvény mintavonalra kell esni, akkor lesz csak pontos magasságod, amit a vezérlővonal magasságszerkesztőjében korrigálhatsz.

(#4551) -ZeeZee- válasza kriszpontaz (#4550) üzenetére

-ZeeZee-
(senior tag)

Köszönöm, azt hiszem sikerült, de valami árulás van, mert lett töltésem is. Valami félresikerült egy kicsit, viszont már látom a fényt az alagút végén. :)

(#4552) lumpy92 válasza Tapló (#4538) üzenetére

lumpy92
(tag)

Szia!

Most lett ár időm, utána néztem, ahogy igértem!
Találtam egy LISP forrást a neten (nem a saját szellemi termékem sajnos), nálam működik.
Mivel fájlt ide nem tudok feltölteni, bemásolom az AutoLISP kódot:
(defun c:PPATH ()

(setenv "PlotToFilePath" (getvar "DWGPREFIX"))

(princ "\n Plot path now matches Drawing path. ")

(princ)

)

Ezt egy az egyben bemásolod egy jegyzettömbbe, majd elmented pl. PPATH néven. Total Commanderben a fájl kiterjesztését .txt-ről átírod .lsp-re. AutoCADben beírod, hogy _APPLOAD, majd betallózod ezt a fájlt (ha beválik az indítópulthoz is hozzáadhatod, így a későbbiekben a CAD indításával betöltődik).
Fogsz egy rajzot, elmented valahova. Ezután beírod parancscsorba, hogy PPATH (ekkor frissíti a nyomtatási útvonalat a rajz helyére).
Ezek után ha nyomtatnál (pl. PDFtoDWG-vel), automatikusan a rajz mappájába akarja majd tenni.
Nálam működik a leírtak szerint. ;)

(#4553) rgqjx válasza lumpy92 (#4544) üzenetére

rgqjx
(tag)

Lehet egy pici lyuk volt valahol a felszínen, nálam az már okozott fejtörést.

(#4554) agyrágóbogár válasza -ZeeZee- (#4548) üzenetére

agyrágóbogár
(újonc)

Ha jól értem, akkor a ferde sík és egy rézsű metszésvonalát keresnéd. Erre egy videó: https://www.youtube.com/watch?v=mq3Z13mB3OY

A térfogatokat érdemes kétféle módon kiszámolni:
- térfogat műszerfallal két felület között,
- nyomvonal mentén mintavonalak alapján.

Ha a két módszer közti eltérés kicsi, akkor megnyugodhatsz.

(#4555) -ZeeZee- válasza agyrágóbogár (#4554) üzenetére

-ZeeZee-
(senior tag)

Köszönöm, pont ez van nekem is elmentve a könyvjelzők közé. A ferde sík létrehozásával voltak gondjaim, de közben megoldottam egy vezérlővonal döntésével. Számoltam és arra jutottunk, hogy ez így nem jó, mert túl sok lett, ezért bekamuztunk kisebb számokat. :W De gyakorlásnak jó volt. ;]

Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

(#4556) Grave444

Grave444
(PH! nagyúr)

Hello!

Az lehet hogy a 2010-es változatnak kis gépigénye volt, elég egy I5 processzor, a 2018-nak viszont vga is erősebb kell az igpnél?

(#4557) tom956ster válasza Grave444 (#4556) üzenetére

tom956ster
(fanatikus tag)

Alapból lehet, de ahogyan már kiveséztük, itt inkább a CPU teljesítménye a lényeg egy szálra vetítve (5 ghz felett már egész jó)...
Nekem vgaban volt certifikált quadro K4000is, meg most van 2x GTX1060 6GB. Egyik se jobb a másiknál sima cadre csak a quadro legalább drága volt...
Alaplapi vgaval csak rövid ideig kínlódtam, ott azért vannak limitek a grafikus gyorsítás terén.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.