Hirdetés

2018. október 21., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD

(#4401) Nisida válasza lumpy92 (#4400) üzenetére

Nisida
(fanatikus tag)

Talán azért mert ha nem spec feladatra modifikált héjjat használsz akkor az autocad olyan mint egy "vonalzó" készlet ami eszközt add az intelligens rajzoláshoz. Ebben pedig benne van az, hogy nem add mindenre külön eszközt hanem add alap eszközöket amikkel megoldható a kérdéses probléma 2-3-x lépésben. Ha pedig egyszerüsíteni akarsz napi rutinokat arra ott az autolisp, stb. programnyelv és az alapeszközök automatizálása.

Sokan gondolják azt , hogy az autocad úgy működik mint a Archicad, Solid Edge , stb. hogy minden iparágban használt dologhoz van egy rutin, parancs vagy kész megoldás .. pedig nincs. Ez egy általános "gépészeti" "rajzoló" program , intelligens lehetőségekkel.

Amúgy a kijelölt terület méretének felirására ha rémképeim nem csalnak van rutin, vagy láttam valamelyik lisp gyűjteményben. Bár kérdéses a használata mert ha mondjuk nem EOV helyes térképen dolgozól ahol 1 rajz egység 1 m nem felel meg akkor ha a beírást minden féle kérdés nélkül végzi érdekes eredmények jöhetnek ki.

[ Szerkesztve ]

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#4402) lumpy92 válasza Nisida (#4401) üzenetére

lumpy92
(kvázi-tag)

Értem amit mondasz, de egy akármilyen (akár szabályos!) alakzat területének a feliratozása nem speciális feladat, az összes szakágnál/felhasználónál előjön. Amiért meg igazán zavar, hogy a program tudja is ezt az információt (vagy hipp-hopp kiszámolja, lásd sraffozás vagy határvonal keresés), így aztán pláne zavaró, hogy nekem kell több lépésben odaírnom.
Na mindegy is, ha lesz sok időm meg türelmem, megpróbálom összefűzni egy lispbe a szükséges lépéseket. :Y

Eladó régi BME villamosmérnök jegyzetek | "never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4403) Nisida válasza lumpy92 (#4402) üzenetére

Nisida
(fanatikus tag)

(#4404) lumpy92 válasza Nisida (#4403) üzenetére

lumpy92
(kvázi-tag)

:R

Eladó régi BME villamosmérnök jegyzetek | "never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4405) Bakus

Bakus
(tag)

Sziasztok!
Asztalos vagyok és AutoCAD-ben szoktam megtervezni a bútorokat. Olyan megoldást keresek amivel a terv végeztével kitudom listázni a különböző fóliájú alkatrészeket úgy, hogy utána csak átmásolom őket az Excel táblába. Csak téglalapokról lenne szó.
Válaszotokat köszönöm.

"A víz örök, de a gép változik"

(#4406) Bakus válasza Bakus (#4405) üzenetére

Bakus
(tag)

Ki csúsztam a szerkesztési időből.
AutoCAD 2017-et használok és csak 3D-ben dolgozom.

"A víz örök, de a gép változik"

(#4407) lumpy92 válasza Bakus (#4405) üzenetére

lumpy92
(kvázi-tag)

Szia!
Ilyet még nem csináltam, de 2 dolog van amit kipróbálnék.
Az egyik a LISTA parancs, itt (is) a kiválasztott objektumok után kiírja a jellemzőket, amiket az Enterrel tudsz lapozni, és ki tudod másolni pl. jegyzettömbbe, vagy egyből excelbe. Sajnos a lapozások között mindig újra másolni kell, elég lassú.
A másik, ami 3D objektumokhoz kapcsolódik, az a FIZJELL parancs, itt több lehetőség van az objektumok kiválasztására (ha csak egy-egy fóliát hegysz bekapcsolva egyszerre, akkor ez gyorsan meglehet), illetve lehet exportálni az egész listát egyszerre, a parancs végén Igent választva.

Biztos van jobb megoldás is, érdemes majd utána járnod, ha sokat használod ezt a részt, de hirtelen ezeket találtam.

(#4408) Kowax

Kowax
(tag)

Sziasztok!

Korábban használtam egy kiegészítőt az AutoCAD-hez, aminek a neve SuperBoundary. Azonban ahogy látom, fizetős lett.
Viszont van egy másik fizetős kiegészítő is, a TotalBoundary (Pro).
Valaki tudja, mi a kettő között a különbség?
Gondoltam megveszem a kiegészítőt, de nem tudom, melyiket, melyikkel járok jobban. :DDD

Böff!:))

(#4409) lumpy92 válasza Kowax (#4408) üzenetére

lumpy92
(kvázi-tag)

Egyiket sincs lehetőségem tesztelni, de leírás alapján nem látok lényegi különbséget.
Én a jól beváltatválasztanám, vagy az olcsóbbat.

Az, hogy lehet, hogy használtad, de már nincs meg? Nincs meg az AutoLisp fájl?

(#4410) Kowax válasza lumpy92 (#4409) üzenetére

Kowax
(tag)

Azt írja ki, hogy frissítsem a legújabbra, amit ha telepíteni akarok, az már csak 15 napos próba...

Böff!:))

(#4411) Eagl3

Eagl3
(PH! kedvence)

Sziasztok!

A rendszergazda angol nyelven telepítette fel a gépemre az AutoCAD2016-ot. Van lehetőség nyelvet váltani, vagy újra kell telepíteni a programot?

(#4412) lumpy92 válasza Eagl3 (#4411) üzenetére

lumpy92
(kvázi-tag)

Elvileg elég INNEN letölteni a magyar nyelvi packot, ezt feltelepíteni. Utána az asztalon külön ikont hoz létre és a megfelelőt kiválasztva azon a nyelven fog elindulni.
Sok sikert!

(#4413) gepesz13

gepesz13
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Az Autocad 2016 "STARTMODE" parancs helyett (letiltja az indítóképernyőt) a 2013-ban mi volt?
Sajnos 3 napja nem jövök rá.
Üdv és köszi!

(#4414) lumpy92 válasza gepesz13 (#4413) üzenetére

lumpy92
(kvázi-tag)

Olyat találtam, hogy STARTUP.
Erre gondoltál?

(#4415) L4mie

L4mie
(PH! kedvence)

Sziasztok,
Létezik AutoCAD-el közel azonos tudású szintén dwg-ben dolgozó ingyenes program?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4416) gepesz13 válasza lumpy92 (#4414) üzenetére

gepesz13
(lelkes újonc)

Köszi!
Kínomban felraktam a 2016-ost. Ott működik a startmode.
Most ott vagyok elakadva, hogy az indítási parancssorban hogyan lehet megadni, hogy pl: az acad.dwt, és az acad.arg fájlokkal induljon. Ahogy a helpek írják, valahogy nem működik. Biztos én vagyok a tulok, de valahogy nem jövök rá. 2004 ben simán ment, de most valamiért szívok vele.
Üdv és köszi!

(#4417) gepesz13

gepesz13
(lelkes újonc)

Ja és melyik változó lehet amelyik engedélyezi a parncssor mellett a kurzor koordinátájának a kijelzését.

(#4418) lumpy92 válasza gepesz13 (#4416) üzenetére

lumpy92
(kvázi-tag)

Parancssorba írd be: BEÁLLÍTÁSOK
Utána fent az ablakban Fájlok lapfül, ott keresd a listában, hogy Sablonbeállítáok, azt ha lenyitod, van egy olyan, hogy A GYÚJ alapértelmezett sablonfájlja, ott az elérési utat tallózd az acad.dwt-hez.
A koordináták kijelzéséhez a rajzterület jobb alsó sarkában lévő 3 vízszintes vonallal ábrázolt ikonnal nyisd meg a Testreszabást, amjd ott a Koordináták fület pipáld be.
A dinamikus adatbevitelhez: DYNMODE legyen 1.

(#4419) lumpy92 válasza L4mie (#4415) üzenetére

lumpy92
(kvázi-tag)

FreeCAD vagy nanoCAD. Személyes tapasztalatom nincs velük.

(#4420) kriszpontaz válasza L4mie (#4415) üzenetére

kriszpontaz
(PH! kedvence)

Draftsight
Egyszeri emailes regisztráció kell az alapverzióhoz. Csak angol nyelvű. Full AutoCAD DWG kompatibilis.
Letöltési link

[ Szerkesztve ]

(#4421) L4mie válasza kriszpontaz (#4420) üzenetére

L4mie
(PH! kedvence)

Köszönöm mindenkinek :R

(#4422) Eagl3 válasza lumpy92 (#4412) üzenetére

Eagl3
(PH! kedvence)

Jó lett, köszönöm :)

(#4423) gepesz13

gepesz13
(lelkes újonc)

Köszi lumpy92!
Még olyn bajom lenne, hogy miként tudnám előszedni, hogy hol tettem fel a fórumban kérdést?
Kb. 2-3 éve azt kérdeztem, hogy Autocad 2016 ban, ha ki van jelölve egy vonal vagy egy objektum, akkor olyan kék árnyékszerű vacak jelenik meg. Ezt hogy lehet kikapcsolni? Kaptam is rá választ, csak nem tudom megkeresni.
Üdv és köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4424) kriszpontaz válasza gepesz13 (#4423) üzenetére

kriszpontaz
(PH! kedvence)

Beállítások - Kijelölés fül

Jobb alsó sarokban az Előnézet alatt kiütöd a pipát a Ha aktív egy parancs és Ha nincs aktív parancs elől.

(#4425) gepesz13 válasza kriszpontaz (#4424) üzenetére

gepesz13
(lelkes újonc)

Ez működik. Ha fölé viszem az egérkurzort, akkor nem jelenik meg. Viszon ha rákattintok akkor sajnos megint ott van.

(#4426) kriszpontaz válasza gepesz13 (#4425) üzenetére

kriszpontaz
(PH! kedvence)

parancssorba:SELECTIONEFFECT
Érték: 0

(#4427) gepesz13 válasza kriszpontaz (#4426) üzenetére

gepesz13
(lelkes újonc)

Köszi, király!

(#4428) gepesz13

gepesz13
(lelkes újonc)

Hali!
A dwt- vel nem boldogulok.
"C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD 2016\acad.exe" /product ACAD /language "hu-HU" /t "C:\program files\autodesk\autocad 2016\support\acadiso.dwt" van a parancssorban, a a fájl a helyén van, de mégsem tölti be. Mit rontok el?
Üdv, és köszi! :W

(#4430) kriszpontaz válasza gepesz13 (#4428) üzenetére

kriszpontaz
(PH! kedvence)

Nem jó az elérési út. Az acadiso.dwt helyét a leghamarabb a megnyitás gombra kattintva, a fájltípust dwt-re állítva éred el. Jelen esetben a C:\Users\*felhasználónév*\AppData\Local\Autodesk\*Autocad verzió*\hun\Template alatt találod. Ezt kell kitallózni. Rejtett mappa az AppData, be kell kapcsolni az intézőben a rejtett mappák megjelenítését.

[ Szerkesztve ]

(#4431) gepesz13 válasza kriszpontaz (#4430) üzenetére

gepesz13
(lelkes újonc)

A beállításokban a sablonfájl helye ide van megadva.
Az új fájl megnyitásakor rögtön bejön az acadiso.dwt

[ Szerkesztve ]

(#4432) kriszpontaz válasza gepesz13 (#4431) üzenetére

kriszpontaz
(PH! kedvence)

Akkor csak betölti nem? Vagy hibát dob?

(#4433) gepesz13 válasza kriszpontaz (#4432) üzenetére

gepesz13
(lelkes újonc)

Sajnos nem automatikusan tölti be, hanem nekem kell az "Új" ikonnal megnyitni. Nem túlnagy dolog, de szertném, ha működne. Valami elállítás lehet, vagy a fene tudja mi.
Azért van a "saját" könyvtárban, mert oda van téve az összes olyan dolog, amit én csináltam. *.dwt; *.arg; *.cui; *.ico stb. Ha esetleg újra telepítem, akkor ezt az egy könyvtárat elmentem, és csak vissza kell másolnom.
A parncssort kell csak bemásolnom a helyére, és minden működik.

[ Szerkesztve ]

(#4434) lumpy92 válasza gepesz13 (#4433) üzenetére

lumpy92
(kvázi-tag)

A Sablonbeállításokon belül a többi lenyíló fülnél is állítsd át az elérési útvonalat. Más ötletem nincs.

(#4435) kriszpontaz válasza gepesz13 (#4433) üzenetére

kriszpontaz
(PH! kedvence)

Azt tudod hogy a régi sablonfájllal való felülírás az újabb verziók esetén érdekes anomáliákat tud okozni. A gyári telepítés utáni acadiso.dwt nincs meg?

(#4436) gepesz13 válasza kriszpontaz (#4435) üzenetére

gepesz13
(lelkes újonc)

Minden elérési út át van állítva. Semmit nem használok a régi fájlokból, csak majd ha sikerül ezt megoldani akkor akarom a saját ikonjaimat használni. A telepített acadiso.dwt van meg.

[ Szerkesztve ]

(#4437) pizomodisz

pizomodisz
(újonc)

Sziasztok!

A következő problémám van talán valaki tud segíteni:
ACAD 2014-t használok, a tulajdonság paletta nem működik. Hiába jelölök ki egy objektumot, csak az általános adatokat tartalmazza továbbra is a táblázat. Pl. egy körnél nem tartalmazza sem a középpontot, sem a sugarat, tehát az objektum specifikus adatokat nem érem el, így módosítani sem tudom. A paletta felső legördülő sávja is teljesen üres, ahol ki kellene írnia, hogy mi lett kiválasztva.

Olyan, mintha nem érzékelné a kijelölést.

Valaki?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#4438) kriszpontaz válasza pizomodisz (#4437) üzenetére

kriszpontaz
(PH! kedvence)

Valami registry cleanert nem futtattál? Sokan panaszkodnak ilyen esetben arra. Lehet a telepítés javítás vagy újratelepítés lesz csak a megoldás.

(#4439) L4mie

L4mie
(PH! kedvence)

Na jelentem visszatértek az auditorok.....még egy nyűg megen.

Ma beszéltem velük skype-n, majd futtatnak ActiveDirectory scanninget, lássák hány gép van
majd valami scriptet akarnak futatni a kielnseken ami logolja az autodeskeket, minden file-t mi küldünk majd vissza nekik elemzésre.

*ja és lengyel cég....kértünk tőlük 3 oldalú titoktartási nyilatkoztatot.

[ Szerkesztve ]

(#4440) Nisida válasza L4mie (#4439) üzenetére

Nisida
(fanatikus tag)

L4mie nálatok hálózatos verziók vannak ? vagy egyedi licenszek ?

(#4441) L4mie válasza Nisida (#4440) üzenetére

L4mie
(PH! kedvence)

Hálózatosat használunk, egyedi is van, de azt már nem is használjuk, mert nagyon régiek.
Egyértelműen az a cél szerintem, hogy áttérjünk éves előfizetéses modellre.

A vicc, hogy még májusban rákészültünk az audittal járó kellemetlenségekre, idő energia etc.
De azért kértünk tőlük gpdr irányelvet etc. és eltüntek x hónapra most előkerültek...a licenszben aláírt 15 napos határidő meg pár hónapja lejárt és nem mi szakítottuk meg a folyamatot,
csak valszin nem érdemes kekeckedni ezekkel mert teljes erővel szállnak belénk mi meg picik vagyunk egy autodeskhez képest. Bár ha nincs mit találni akkor max nyűggel jár.

Autocad alternatívát még itt is ajánlottatok, de Revitet sajnos nem tudjuk kiváltani.

[ Szerkesztve ]

(#4442) kriszpontaz válasza L4mie (#4441) üzenetére

kriszpontaz
(PH! kedvence)

Nem kötelező az előfizetésre állás ha van követésetek, sőt, akkor sem ha nincs, de tesznek róla az évenkénti szemét emeléssel hogy a végén drágább legyen mintha szoftverkövetés lenne.

(#4443) Nisida válasza L4mie (#4441) üzenetére

Nisida
(fanatikus tag)

Bár nem tudom , mert még minding tartom magam ahoz, hogy az Autodesket simán meg lehetne fingatni a 300 euost visszakapsz akciójával mert az Amerikai adóhatóságnak sem tetszne , mert ez sima adó elkerülés volt az Autodesk részéről.

De igen értelek, az archicad nem jó alternativa a Revitnek ?

(#4444) L4mie válasza Nisida (#4443) üzenetére

L4mie
(PH! kedvence)

Nem is ismerem ezt az akciót, de eléggé undorító ez az előfizetői rendszer évente fizess annyit amennyiért korábban lejárat nélküli licenszt kaptál. Ráadásul a szoftverek csak eyecandy üzemmódban fejlődnek...Revit 2014 ben az számít, hogy 1 mag legyen erős egy processzorban, szerkesztői módban VGA-t alig használ...vicc kategória, sajnos a gépészeti része kell nekünk így archi kilőve. :R

(#4445) lumpy92

lumpy92
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Valahogyan el lehetne érni, hogy a blokkreferenciák engedelmeskedjenek a fóliatulajdonságoknak?
Pl. kikapcsolom a fóliáját, de ugyan úgy ott marad, színet nem tudom változtatni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#4446) -ZeeZee- válasza lumpy92 (#4445) üzenetére

-ZeeZee-
(senior tag)

Csak úgy tudod, ha blokkszerkesztőben a blokk tulajdonságait "fóliáról" "blokkra" teszed. Mind a szín, mind a vonalvastagság és vonaltípusnál is meg kell ezt tenni.

Kikapcsolni azért nem tudod, mert nem "0"-ás fólián lett létrehozva. szintén blokkszerkesztőben mindent tegyél "0"-ra.

[ Szerkesztve ]

(#4447) lumpy92 válasza -ZeeZee- (#4446) üzenetére

lumpy92
(kvázi-tag)

Ezt nem találtam meg, ha megnyitom a blokkszerkesztőben, akkor az egyes objektumokból álló rajz látszik (a vonalak amik a blokkot alkotják).
A másik pedig, hogy ahhoz, hogy a fólia szerinte viselkedjen, pont, hogy blokkra kell állítani? :DDD

(#4448) -ZeeZee- válasza lumpy92 (#4447) üzenetére

-ZeeZee-
(senior tag)

Ott a blokkszerkesztőben kijelölsz mindent és átállítod blokkra a színvezérlést, a vonaltípust és a vonalvastagságot. Hidd el, így működik... :)

(#4449) lumpy92 válasza -ZeeZee- (#4448) üzenetére

lumpy92
(kvázi-tag)

Így már vili. Meg is csináltam és jó is lett! :)
Köszönöm a segítséget, évek óta idegesített a renitens viselkedésük :R

(#4450) Nisida

Nisida
(fanatikus tag)

Hello!

Eladóvá vált egy 1 éves A0-ás terv / "poszter" nyomtatonk és ha valakit érdekelhet az inkább itt van így ha nem probléma beraknám ide:

https://hardverapro.hu/apro/1_eves_makulatlan_keveset_ment_canon_ipf_770_a0-as/hsz_1-50.html

Ha bármilyen kérdés van nyugodtan keresetek.

[ Szerkesztve ]

(#4451) pit450

pit450
(senior tag)

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy elég e az autocad 2019 hez a GeForce 150 2gb videokártya?

(#4452) tammmy

tammmy
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Bekezdéses szöveg szerkesztések megjelenő kurzor színét hol tudom átállítani?

(#4453) Nisida válasza pit450 (#4451) üzenetére

Nisida
(fanatikus tag)

Attól függ mi hez ? 2d - 3d , stb ? De alapból ha sima 2 db és nem akkarsz sok jpg-t , stb. mozgatni vagy pont felhőt akkor nem lehet nagyobb gond. De javasolm, tölsd le a 30 napos próba verziót és probáld ki vele.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.