Az ARM részvényeinek eladásában csúcsosodott ki az NVIDIA felvásárlási kísérlete

A zöldek már nem érdekeltek abban, hogy bármekkora részesedésük is legyen a brit processzortervező cégben.

Az NVIDIA még a 2020-as esztendő őszén jelentette be, hogy 40 milliárd dollárért megvennék az ARM-ot, az üzletet azonban nem sikerült nyélbe ütniük, így végül az erre vonatkozó tervek 2022-ben lezárultak. Időközben az ARM tőzsdére lépett, és elsődleges részvénykibocsátás keretében új részvényeket bocsátottak ki.

A Bloomberg friss riportja szerint most az NVIDIA megvált az összes, 1,1 millió ARM részvényétől, amelyek értéke jelenleg nagyjából 140 millió dollár. Ez a döntés várhatóan semmilyen hatással nem lesz a két vállalat partneri együttműködésére, vagyis az NVIDIA továbbra is licenceli az ARM egyes szellemi tulajdonait, amelyeket többek között felhasználnak a szerverprocesszoraikban.

Tekintve, hogy az NVIDIA jelenleg az ARM-os szerverek piacának kiaknázásán dolgozik, nagyon valószínű, hogy a következő generációs szerverprocesszoraik is ARM architektúrát fognak használni. Ehhez a partnerkapcsolathoz pedig nem szükséges az, hogy az NVIDIA az ARM részvényese legyen.

Hirdetés

Azóta történt

Hamarosan kezdődik az NVIDIA 2026-os GTC előadása

A vállalat vezetője szokás szerint az AI-ra fog fókuszálni, várhatóan egy friss útiterv keretében.

Computex 2026: AI-ra szabott Windows platformot prezentált az NVIDIA

Az RTX Spark a DGX Spark hardverét kínálja, csak éppen más körítéssel, és prémium szintre.

Előzmények

Fúzionál az NVLINK-kel a SiFive

Az NVIDIA RISC-V-re szabott dizájnokon is elérhetővé teszi az NVLink Fusiont.

CES 2026: betöltötte a puskaport a Vera Rubinnal az NVIDIA

A vállalat a korábbinál részletesebben prezentálta az idén érkező friss processzorát és AI gyorsítóját.

Meglepetés: az ARM is belép az NVIDIA titkos klubjába

A zöldek egy ARM-ra szabott konstrukcióban teszik majd lehetővé az NVLink Fusion használatát.

Részesedést vásárolt az Intelben az NVIDIA

Az 5 milliárd dolláros befektetés részeként közös projekteket is indít a két cég.