Hirdetés
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Computex 2026: Kezünkben az Asus visszatérő androidos táblagépe
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Computex 2026: FSP gépházak professzionális és otthoni környezetbe
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Computex 2026: áradás a Noctuánál
- Hobby elektronika
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen széket vegyek?
- Nem kell még temetni: 2 éves órajelcsúcsot döntöttek meg Raptor Lake-kel
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
proci985
MODERÁTOR
Én is elmondom a Sztorimat akkor

Az első saját számítógépem egy Core 2 Duo E2200 volt...
Ez 4 évig 2012 ig bent volt a gépemben... innen kezdtem el fejlesztgetni a gépen...E2200 -> FX 4130 -> FX 6300 -> FX 8320 -> i5 3470 -> i7 3770 -> i7 4770K -> i5 9400 -> R5 3600X -> i7 8700K -> i7 8086K -> i7 10700K -> i5 12600K -> i9 14900K
Elmondom nagyvonalakban a sztorimhoz tartozó sztorikat...
A core 2 duoról olcsón váltottam FX 4130 ra, és nagyon tetszett már az érzés is jó volt, hogy végre 4 magos CPU-m van !
De gyenge volt... de tovább megyek nem is éreztem erősebbnek... Ezért hamar követte a 6300... ebben már éreztem valamit... De nem voltam megelégedve... szóval jötta 8320 ... Itt nem volt gond, de akadtak a játékok... folytonos mikrolag, döcögések stb...Ezért kipróbáltam egy intelt kövinek... i5 3470... Noh ez a CPU nyers erőből is duplázta 4 maggal a 8 magos FX et... És szó szerint GTA V ben nemakartam elhinni, hogy ez röccenés nélkül is tud menni... Reflexszerűen vártam a döcögést, ami nem jött... Itt eldöntöttem magamban hogy többet AMD cpu-t nem veszek...
Sokáig így is volt... De kijöttek a Ryzenek... és mindenki áradattal beszélt róla, én is ki akartam próbálni... De addigra már rendesen tuningoltam ramokat cpu kat meg mindent... Szóval tudtam hogy ahhoz, hogy ne akadjon a játék ahhoz gyors ram fog kelleni, ahhoz meg jó alaplap...Szóval vettem egy X370 Crosshair Hero deszkát a 3600X alá.. Abban szerintem egyetértünk hogy ettől nem sok jobb deszka van...
És hát sose felejtem el... 2 teljes napon keresztül cserélgettem a B-DIE 320 cl14-14-14 es ramokat az alaplapban... Hol indult, hol nem... 1 ramot beraktam indult... 2 belement nem postolt... Akkor beraktam egy ramot full JEDEC-re raktam a DRAM Timingsot... beraktam neki úgy a másikat, akkor néha elindult... De amint csak az XMP-t benyomtam nem indult...2 nap alatt 2x sikerült elindítanom ! Az első után megkönnyebbültem de aztán leállítottam a gépet és megint nem indult...
Volt az alaplapon PostCode jelző, mindig DRAM hibára utaló hibát írt ki az alaplap... Egyszerűen egy használhatatlan f*s*x*r*s semmitnem érő x*r kupac az egész... És ezt így gondolom most is ebben a pillanatban... 2 napig annyit szívtam vele hogy felgyújtottam volna legszívesebben...
Ez a 3600X+ X370 Crosshair Hero kombó akkor simán érhetett hardveraprón 130-140 et... Én 80,000 Ft.-ba raktam fel és az első eladó aki jelentkezett 180km-re tőlem még azt is felajánlottam neki hogy elviszem házhoz csak szabadítson meg a gonosztól !
Aztán havernak összeraktam egy nagyon drága gépet vatta újonnan amikor a Ryzen 5000 széria kijött 5800X el... Akkor még nem volt X3D cpu... asszem 2070super volt mellette... A lényeg, hogy felhívott hogy akad és szaggat a gép... és hogy soha többet nem fog amd-t venni...
Aztán egy 7800X3D-s haver felhívott hogy döcög a gépe valamit csináljak vele... i7 13700K lett belőle, és azóta is hálálkodik.
Amiket leírok most, azok valós tapasztalatok. Én nem csak légbőlkapottan mondom hogy nem veszek Ryzent, hanem tapasztalatból...
A 9800X3D elvileg már más tészta, sok haverom akik mindig intelesek voltak most kipróbálták a 9800X3D-t és ők mondják hogy ez már elnőtte a legtöbb gyerekbetegségét.
De én megfogadtam, hogy soha többet nem bízok meg az AMD -ben... És ehhez nagyban hozzájárult azzal is, amit szívtam VGA fronton is a vörösökkel. De az nem ehhez a sztorihoz tartozik.
Szóval én gondolkodás nélkül 7700K-t választottam volna, mert abban az időben még épp örültem hogy az FX eket ledobtam, és még túl korai lett volna számomra újra kipróbálni az AMD-t.
Előzőre: Értjük, hogy nem Te voltál a célcsoport, nem kell ennyit írni.
---
7700Xet időtállóság miatt méltatni az első generációs Ryzennel szemben nagyon erős. 7700X és 7740X konkrétan két évvel később teljesen elavult (platformszinten is), Cyberpunkot már nem bírta el. 8700K is 85-90% körüli terheléssel (mondjuk ez az 1800Xre is igaz volt).
Családban két 1800X + X370 volt: Mindkét platform megy még, egyik egy 5900Xel, másik egy 3900Xel (de volt 5950X is ideiglenesen abban a lapban), igaz mindkettő kapott 64GB ramot. Igaz fHDn (vagy alatta) egyik se volt használva.
Intel XMPs ramot vettél a Ryzen alá, ugye? Rajta volt egyáltalán a lap támogatási listáján az adott szériaszámú?
XMP ajánlás, nem megy biztosan. Ryzen 1800Xnél én is szívtam az X99es Corsair Dominatorokkal az MSI X370 Titaniummal is. 3900Xnél ez AMD Corsair Vengeance Proval a 64GB ugyanebben a lapban beraktam és ment volt (3200on), jelenleg az 5950X az X570Sben szintén beraktam és ment volt mind 4x16, mind a jelenlegi 4x32vel. Viszont, ehhez kellett, hogy a lapban hivatalosan támogatva van az XMP profil is az adott CPU mellett. munkagep, szoval normalis, hogy ezt nezi meg az ember eloszor. Az X99es ramnal meg ott eppen nem lehetett ertelmes aron DDR4et kapni, szoval megvettem az egyetlent ami volt 250 eur alatt 32GB.
Dologhoz hozzátartozik, hogy nagy denzitás max mennyiséggel intellel se volt egyszerű, X79en 4x8GB ment XMPvel 2133on, 4x8+4x4 postig nem jutott 1333mon sem, aztán inkább feladtam.
-
tranceplanet
addikt
Én is elmondom a Sztorimat akkor

Az első saját számítógépem egy Core 2 Duo E2200 volt...
Ez 4 évig 2012 ig bent volt a gépemben... innen kezdtem el fejlesztgetni a gépen...E2200 -> FX 4130 -> FX 6300 -> FX 8320 -> i5 3470 -> i7 3770 -> i7 4770K -> i5 9400 -> R5 3600X -> i7 8700K -> i7 8086K -> i7 10700K -> i5 12600K -> i9 14900K
Elmondom nagyvonalakban a sztorimhoz tartozó sztorikat...
A core 2 duoról olcsón váltottam FX 4130 ra, és nagyon tetszett már az érzés is jó volt, hogy végre 4 magos CPU-m van !
De gyenge volt... de tovább megyek nem is éreztem erősebbnek... Ezért hamar követte a 6300... ebben már éreztem valamit... De nem voltam megelégedve... szóval jötta 8320 ... Itt nem volt gond, de akadtak a játékok... folytonos mikrolag, döcögések stb...Ezért kipróbáltam egy intelt kövinek... i5 3470... Noh ez a CPU nyers erőből is duplázta 4 maggal a 8 magos FX et... És szó szerint GTA V ben nemakartam elhinni, hogy ez röccenés nélkül is tud menni... Reflexszerűen vártam a döcögést, ami nem jött... Itt eldöntöttem magamban hogy többet AMD cpu-t nem veszek...
Sokáig így is volt... De kijöttek a Ryzenek... és mindenki áradattal beszélt róla, én is ki akartam próbálni... De addigra már rendesen tuningoltam ramokat cpu kat meg mindent... Szóval tudtam hogy ahhoz, hogy ne akadjon a játék ahhoz gyors ram fog kelleni, ahhoz meg jó alaplap...Szóval vettem egy X370 Crosshair Hero deszkát a 3600X alá.. Abban szerintem egyetértünk hogy ettől nem sok jobb deszka van...
És hát sose felejtem el... 2 teljes napon keresztül cserélgettem a B-DIE 320 cl14-14-14 es ramokat az alaplapban... Hol indult, hol nem... 1 ramot beraktam indult... 2 belement nem postolt... Akkor beraktam egy ramot full JEDEC-re raktam a DRAM Timingsot... beraktam neki úgy a másikat, akkor néha elindult... De amint csak az XMP-t benyomtam nem indult...2 nap alatt 2x sikerült elindítanom ! Az első után megkönnyebbültem de aztán leállítottam a gépet és megint nem indult...
Volt az alaplapon PostCode jelző, mindig DRAM hibára utaló hibát írt ki az alaplap... Egyszerűen egy használhatatlan f*s*x*r*s semmitnem érő x*r kupac az egész... És ezt így gondolom most is ebben a pillanatban... 2 napig annyit szívtam vele hogy felgyújtottam volna legszívesebben...
Ez a 3600X+ X370 Crosshair Hero kombó akkor simán érhetett hardveraprón 130-140 et... Én 80,000 Ft.-ba raktam fel és az első eladó aki jelentkezett 180km-re tőlem még azt is felajánlottam neki hogy elviszem házhoz csak szabadítson meg a gonosztól !
Aztán havernak összeraktam egy nagyon drága gépet vatta újonnan amikor a Ryzen 5000 széria kijött 5800X el... Akkor még nem volt X3D cpu... asszem 2070super volt mellette... A lényeg, hogy felhívott hogy akad és szaggat a gép... és hogy soha többet nem fog amd-t venni...
Aztán egy 7800X3D-s haver felhívott hogy döcög a gépe valamit csináljak vele... i7 13700K lett belőle, és azóta is hálálkodik.
Amiket leírok most, azok valós tapasztalatok. Én nem csak légbőlkapottan mondom hogy nem veszek Ryzent, hanem tapasztalatból...
A 9800X3D elvileg már más tészta, sok haverom akik mindig intelesek voltak most kipróbálták a 9800X3D-t és ők mondják hogy ez már elnőtte a legtöbb gyerekbetegségét.
De én megfogadtam, hogy soha többet nem bízok meg az AMD -ben... És ehhez nagyban hozzájárult azzal is, amit szívtam VGA fronton is a vörösökkel. De az nem ehhez a sztorihoz tartozik.
Szóval én gondolkodás nélkül 7700K-t választottam volna, mert abban az időben még épp örültem hogy az FX eket ledobtam, és még túl korai lett volna számomra újra kipróbálni az AMD-t.
De akkor a piac miért nem ezt mutatja amit írsz kék szemüveges barátom?
-
Baryka007
addikt
Bar XJakabJóska nem vagyok, de a leírt helyzet valahol rám illik, úgyhogy elmondom hol a hiba a logikadban. Anno amikor a Ryzen vonal friss volt, akkor váltottam gépet, és igen sokat agyaltam, hogy 7700 legyen Intel vonalon, vagy az új amd Ryzen. Ryzen lett, nem bántam meg. Ugyanis kihagytad a képből az AM4 foglalat időtállóságát. Anno egy 1500x-szel szálltam fel az AM4 vonatra, amit 2600-ra cseréltem , amit cserélhetnek meg az 5xxx-es szériára is, ha kevésnek érzem már. Ez 3-4 CPU cserét jelent úgy, hogy alaplapra nem költök. Ha anno az Intel vonalat választom, ezt csak alaplapcserevel tehetném meg. Szóval átlag XJakabJóska ha Ryzen-t vett, tíz évre biztosított magának fejleszthető alapot, ha i7-et, akkor vagy azzal nyomja még mindig, vagy dupla annyiba fájt neki a csere.
Én is elmondom a Sztorimat akkor

Az első saját számítógépem egy Core 2 Duo E2200 volt...
Ez 4 évig 2012 ig bent volt a gépemben... innen kezdtem el fejlesztgetni a gépen...E2200 -> FX 4130 -> FX 6300 -> FX 8320 -> i5 3470 -> i7 3770 -> i7 4770K -> i5 9400 -> R5 3600X -> i7 8700K -> i7 8086K -> i7 10700K -> i5 12600K -> i9 14900K
Elmondom nagyvonalakban a sztorimhoz tartozó sztorikat...
A core 2 duoról olcsón váltottam FX 4130 ra, és nagyon tetszett már az érzés is jó volt, hogy végre 4 magos CPU-m van !
De gyenge volt... de tovább megyek nem is éreztem erősebbnek... Ezért hamar követte a 6300... ebben már éreztem valamit... De nem voltam megelégedve... szóval jötta 8320 ... Itt nem volt gond, de akadtak a játékok... folytonos mikrolag, döcögések stb...Ezért kipróbáltam egy intelt kövinek... i5 3470... Noh ez a CPU nyers erőből is duplázta 4 maggal a 8 magos FX et... És szó szerint GTA V ben nemakartam elhinni, hogy ez röccenés nélkül is tud menni... Reflexszerűen vártam a döcögést, ami nem jött... Itt eldöntöttem magamban hogy többet AMD cpu-t nem veszek...
Sokáig így is volt... De kijöttek a Ryzenek... és mindenki áradattal beszélt róla, én is ki akartam próbálni... De addigra már rendesen tuningoltam ramokat cpu kat meg mindent... Szóval tudtam hogy ahhoz, hogy ne akadjon a játék ahhoz gyors ram fog kelleni, ahhoz meg jó alaplap...Szóval vettem egy X370 Crosshair Hero deszkát a 3600X alá.. Abban szerintem egyetértünk hogy ettől nem sok jobb deszka van...
És hát sose felejtem el... 2 teljes napon keresztül cserélgettem a B-DIE 320 cl14-14-14 es ramokat az alaplapban... Hol indult, hol nem... 1 ramot beraktam indult... 2 belement nem postolt... Akkor beraktam egy ramot full JEDEC-re raktam a DRAM Timingsot... beraktam neki úgy a másikat, akkor néha elindult... De amint csak az XMP-t benyomtam nem indult...2 nap alatt 2x sikerült elindítanom ! Az első után megkönnyebbültem de aztán leállítottam a gépet és megint nem indult...
Volt az alaplapon PostCode jelző, mindig DRAM hibára utaló hibát írt ki az alaplap... Egyszerűen egy használhatatlan f*s*x*r*s semmitnem érő x*r kupac az egész... És ezt így gondolom most is ebben a pillanatban... 2 napig annyit szívtam vele hogy felgyújtottam volna legszívesebben...
Ez a 3600X+ X370 Crosshair Hero kombó akkor simán érhetett hardveraprón 130-140 et... Én 80,000 Ft.-ba raktam fel és az első eladó aki jelentkezett 180km-re tőlem még azt is felajánlottam neki hogy elviszem házhoz csak szabadítson meg a gonosztól !
Aztán havernak összeraktam egy nagyon drága gépet vatta újonnan amikor a Ryzen 5000 széria kijött 5800X el... Akkor még nem volt X3D cpu... asszem 2070super volt mellette... A lényeg, hogy felhívott hogy akad és szaggat a gép... és hogy soha többet nem fog amd-t venni...
Aztán egy 7800X3D-s haver felhívott hogy döcög a gépe valamit csináljak vele... i7 13700K lett belőle, és azóta is hálálkodik.
Amiket leírok most, azok valós tapasztalatok. Én nem csak légbőlkapottan mondom hogy nem veszek Ryzent, hanem tapasztalatból...
A 9800X3D elvileg már más tészta, sok haverom akik mindig intelesek voltak most kipróbálták a 9800X3D-t és ők mondják hogy ez már elnőtte a legtöbb gyerekbetegségét.
De én megfogadtam, hogy soha többet nem bízok meg az AMD -ben... És ehhez nagyban hozzájárult azzal is, amit szívtam VGA fronton is a vörösökkel. De az nem ehhez a sztorihoz tartozik.
Szóval én gondolkodás nélkül 7700K-t választottam volna, mert abban az időben még épp örültem hogy az FX eket ledobtam, és még túl korai lett volna számomra újra kipróbálni az AMD-t.
-
salaud
aktív tag
Ezt én értem, de ekkora játék teljesítménnyel nem volt fele annyira sem időtálló mint az 5960X
Most bemutatok egy másik perspektívát!
Tegyük fel, hogy XJakab Jóska csak 5 évente cserél alkatrészt a gépében... Kivéve a VGA-t...Mondjuk 3 CPU közül választhat !
R9 1800X vs i7 5960X vs i7 7700Ki7 5960X - 2014 es CPU $829-$999 USD - 140W
i7 7700K - 2017 es CPU $339 USD - 91W
R7 1800X - 2017 es CPU $499 USD - 95W
Csak prohardver teszteket nézve ezt látom:
Relatív számítási teljesítményben valóban nagyon erős a 3 évvel idősebb i7 5960X hez képest... Sőt az i7 7700K nál is erősebb nem túl meglepően !A különbség átlagosan 10-20%
Viszont játékokban brutális a lemaradása, és van ahol DDR3 as i5 elveri majdnem dupla annyi FPS el.
Van ahol felzárkózik picit játékokban, de egy DDR3 as i7 még ott is fixen elveri.XJakab Jóska, szokott játszani és dolgozni is a gépén... És az van, hogy noha 1080p ultrán még nincs lemaradása a CPU-nak de az látszik a tesztekből, hogy ha erősebb VGA-t kapna később a gép, akkor azzal már nem fog megbírkózni kvázi értelmetlen volna a CPU-nak.
Ráadásul árban $160 USD vel többet kell érte fizetni mint egy 7700K ér... Az 5960X nyilván nem fog játszani, mert már régi... És a 6900K kvázi ugyan annyiba kerül. És a 6900K már csak 5% difiben van az 1800X hez képest... Viszont dupla annyiba kerül.
Így el kell dönteni, hogy 7700K legyen -e ami elbír később egy sokkal erősebb VGA-t is 1080p ultrán, ugyanis a tesztekből láthattuk hogy az még tud hová skálázódni erősebb VGA-val is.
De beáldozva 10-20% kemény fizikai teljesítményt cserébe $160 USD vel vastagabb leszek...Vagy ! Várunk 5-6 hónapot, mivel 2017 ben jelent meg a 8.-genes Coffe Lake is !
És kivárja XJakab Jóska az i7 8700K-t, ami már no compromise... Mivel veri az 1800X et munkában, játékban, és mindenben jobbra balra is $359 USD ér.Nos ha én volnék XJakab Jóska akkor eszembe sem jutna befektetni egy 1800X be. De tegyük fel, hogy a Ryzen 2000 es szériáról is tudok ugyan úgy, mint a 8.-genes coffe lakeről, és kockázat nélkül tudom hogy milyen teljesítménye lesz
De akkor is a Ryzen 2xxx széria 2018 április körül debütált... Az még 1 év...
Én gondolkodás nélkül 7700K felé mennék, vagy kivárnám a 8700K-t... Nyilván függ attól hogy milyen sokat dolgozok a géppel... de 10-20% al tud többet a 7700K tól az 1800X munkában... a 8700K meg lekörözi már mindenben és csak pár hónapot kell rá várni.
Bar XJakabJóska nem vagyok, de a leírt helyzet valahol rám illik, úgyhogy elmondom hol a hiba a logikadban. Anno amikor a Ryzen vonal friss volt, akkor váltottam gépet, és igen sokat agyaltam, hogy 7700 legyen Intel vonalon, vagy az új amd Ryzen. Ryzen lett, nem bántam meg. Ugyanis kihagytad a képből az AM4 foglalat időtállóságát. Anno egy 1500x-szel szálltam fel az AM4 vonatra, amit 2600-ra cseréltem , amit cserélhetnek meg az 5xxx-es szériára is, ha kevésnek érzem már. Ez 3-4 CPU cserét jelent úgy, hogy alaplapra nem költök. Ha anno az Intel vonalat választom, ezt csak alaplapcserevel tehetném meg. Szóval átlag XJakabJóska ha Ryzen-t vett, tíz évre biztosított magának fejleszthető alapot, ha i7-et, akkor vagy azzal nyomja még mindig, vagy dupla annyiba fájt neki a csere.
-
Chiller
őstag
A média azt ír amit akar. Ha igaz, ha nem.
Az AMD csak azt kommunikálhatja, hogy minden rendben. Mert a részvényárfolyam egyből bedől ha nem ezt teszik. Főleg most, főleg ha AI-ról van szó!Szóval nincs itt semmi látnivaló.
A hivatalos cáfolat meg nem más, mint olyan hazugság, ami úgy van megfogalmazva, hogy a befektetőket megnyugtassa, és/vagy a befektetők ne tudjanak belekötni az állításban.
Ha a sajtó azt mondja "az ég kék".
Akkor a tőzsdei cég úgy reagál rá, hogy "mi nem is mondtuk, hogy lila""a gyártói közlemény mindig erősebb"
Ja, az Nvidia is reagált, hogy van minden VGA-ből bőven. Ott még se hittél nekik. Amúgy teljesen érthető módon. Csak most akkor megint az van, hogy akkor az AMD sose hazudik mi?! Nem a fenét..."A média azt ír amit akar. Ha igaz, ha nem."
LOLWUT? Azért ez egyáltalán nem így van. És most nem is csak arra gondolok, hogy nem kéne hazugságokat, ferdítéseket, propagandát, etc. írkálni. De amúgy ideális világban ez már eleve téves (hibás) elképzelés.
Hanem arra gondolok, ha sokszor téved vagy ír valótlanságokat (direkt vagy véletlen most azt vegyük a példa kedvéért mindegynek), akkor egy idő után a kutyát se fog érdekelni, legközelebb mit ír.
Egy viccrovat, vagy blikk, vagy témánál maradva videocardz.com akármit leírhat, persze. Mindenki a helyén kezeli. De ha jön hivatalos válasz, akkor azért ott is helyreigazítás van.
De a semianalisys egy komolyabb oldal, fizetős része is van. Egyáltalán nem mindegy mit ír.Most képzeljük el, hogy ugyanez a lap holnap meg beírja, hogy az Intel Nova Lake mégsem készül el idénre. Mekkora tőzsdeszakadás lenne. Hát még ha Intel reakció jönne hogy dehogynem jön, aztán abba is beleállna a semianalisys....

Ha ilyen (fals) híreket írnak pld. egy bankról, ott eléggé vérre megy a dolog, büntetőjogi következményei vannak. Már persze ha kiderül hogy tényleg fals.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ha az Apple tobb mint felet foglalta le 2026-ban, teljesen mindegy, hogy az AMD elsokent fogalt bizonyos mennyiseg.
A market sharebol es beveteli adatokbol teljesen egyertelmu, hogy a gyorsitokbol nem milliardszamra gyartat az AMD.Mar pedig az Apple az, ahol hatalmas igenyrol beszelhetunk, igy volt ez minden uj node-nal.
Eddig azt tudjuk, hogy az AMD minimum kétféle lapkát gyártat majd az N2P-n. Az egyik a Zen 6 chiplet lesz, a másik pedig a CDNA 5 chiplet. Mivel utóbbinak a kapacitását a tokozási technológia gyártókapacitása is korlátozza, így valószínűleg a Zen 6 chipletből lesz majd több.
Gyorsítóból sose gyárt senki sem milliárdszámra. Igazából semmiből sem. Viszont negyedmilliós felfutás idén az gyakorlatilag a leggyorsabb felfutás ever, amióta ezen a piacon van az AMD.
Nem mondtam, hogy nem nagy az Apple igénye, csak annyit, hogy annyira sok wafert kínál jelenleg a TSMC a 2 nm-re, hogy az első három megrendelőnek biztos nem lesz gondja az elérhető kapacitással. Azzal annál inkább, hogy tudnak-e a termékek mellé elég memóriát szerezni, és emiatt közel sem biztos, hogy a végfelhasználókat célzó megoldásokból minden kapacitást igényelni fognak, mert azoknál probléma lesz a következő egy-két évben, hogy lesz-e memória. Egy adatközpontnál nem az, mert simán kifizeti az adatközpont gyártója a Samsungnak és az SK Hynixnak az 50%-os többletköltséget is, mert a szervernél a memória csak a teljes költség kb. 5%-át teszi ki. Azt viszont még egy Apple is meg fogja gondolni, hogy az iPhone árának a 30-40%-a memória legyen-e, mert nem garantált, hogy ha a félmillióra tervezett telefont végül egymillióra kell árazni, akkor ugyanannyi vevője lesz.
-
Busterftw
nagyúr
Írta az UBS, hogy nagyjából 260 ezer darabra számítanak idén. Lisa Su valóban csak annyit mondott, hogy Q4-ben jelentős volumenű növekedésre számítanak. A 260 ezer darabot egyébként a TSMC-nél lefoglalt tokozási kapacitásból számolták. Tehát kb. ennyit tud majd gyártani az AMD idén. Lapkából papíron tudnának többet gyártani, de ugye tokozni nem tudnák.
Nem számít, hogy mennyit visz az Apple, mert az AMD volt az első, aki lefoglalta magának a TSMC-nél az N2 kapacitást. Tehát annyit foglalhattak le, amennyit ők akartak. Az Apple a maradékból foglalt le annyit, amennyit akart, majd harmadiknak az Intel foglalta le. Innen jön a gond, mert a többiek azért nem nagyon tudnak erre ugrani, mert az AMD-Apple-Intel elvitte a kapacitás zömét.
Egyébként etikai szempontból nem arról van szó, hogy kinek van igaza és kinek nincs, hanem arról, hogy a gyártó cáfolatát akkor is közölni kell az ügyben. Ez a minimum, nem kell vele egyetérteni, de közölni kell.
Ha az Apple tobb mint felet foglalta le 2026-ban, teljesen mindegy, hogy az AMD elsokent fogalt bizonyos mennyiseg.
A market sharebol es beveteli adatokbol teljesen egyertelmu, hogy a gyorsitokbol nem milliardszamra gyartat az AMD.Mar pedig az Apple az, ahol hatalmas igenyrol beszelhetunk, igy volt ez minden uj node-nal.
-
Baryka007
addikt
(ez itt mondjuk iszonyatosan off: 1800Xre valtottam I7-3820rol ami kb az I7-3770 szintjen volt): egy szalon nem volt sokkal gyorsabb (C2C majdnem Xeltek), csak eppen ketszer annyi szala volt. 5960at is igy verte meg, allcore tovig terhelve is tartotta a 3.7-4GHzt 140Wbol.
itt kb az 1920 ultra relevans egyedul (es az se tulzottan), ezt a CPUt jellemzoen azok valtottak, akik dragalltak az X99et (5960X) es nem volt annyira problema, hogy kevesebb a pciE es fele annyi sav van a memoriavezerloben. cserebe sokkal egyszerubb volt huteni es a 4GHz allcore kevesbe IOPS erzekeny helyzetben azt jelentette, hogy az X370 platformszinten gyorsabb volt.
720p low a celcsoportnak semennyire nem volt erdekes. computera viszont kifejezetten jo volt, az araert pedig egyertelmuen szuper (kb platformszinten felebe kerult az 5960Xnek, es tempora verte). kompetetiv CSre persze nem volt jo, bar a masodik CCXet letiltva javult a helyzet. viszont arra meg felesleges volt ezt a CPUt venni.
---
bányák -> 580 8GB azert gondolom megvan.
Ezt én értem, de ekkora játék teljesítménnyel nem volt fele annyira sem időtálló mint az 5960X
Most bemutatok egy másik perspektívát!
Tegyük fel, hogy XJakab Jóska csak 5 évente cserél alkatrészt a gépében... Kivéve a VGA-t...Mondjuk 3 CPU közül választhat !
R9 1800X vs i7 5960X vs i7 7700Ki7 5960X - 2014 es CPU $829-$999 USD - 140W
i7 7700K - 2017 es CPU $339 USD - 91W
R7 1800X - 2017 es CPU $499 USD - 95W
Csak prohardver teszteket nézve ezt látom:
Relatív számítási teljesítményben valóban nagyon erős a 3 évvel idősebb i7 5960X hez képest... Sőt az i7 7700K nál is erősebb nem túl meglepően !A különbség átlagosan 10-20%
Viszont játékokban brutális a lemaradása, és van ahol DDR3 as i5 elveri majdnem dupla annyi FPS el.
Van ahol felzárkózik picit játékokban, de egy DDR3 as i7 még ott is fixen elveri.XJakab Jóska, szokott játszani és dolgozni is a gépén... És az van, hogy noha 1080p ultrán még nincs lemaradása a CPU-nak de az látszik a tesztekből, hogy ha erősebb VGA-t kapna később a gép, akkor azzal már nem fog megbírkózni kvázi értelmetlen volna a CPU-nak.
Ráadásul árban $160 USD vel többet kell érte fizetni mint egy 7700K ér... Az 5960X nyilván nem fog játszani, mert már régi... És a 6900K kvázi ugyan annyiba kerül. És a 6900K már csak 5% difiben van az 1800X hez képest... Viszont dupla annyiba kerül.
Így el kell dönteni, hogy 7700K legyen -e ami elbír később egy sokkal erősebb VGA-t is 1080p ultrán, ugyanis a tesztekből láthattuk hogy az még tud hová skálázódni erősebb VGA-val is.
De beáldozva 10-20% kemény fizikai teljesítményt cserébe $160 USD vel vastagabb leszek...Vagy ! Várunk 5-6 hónapot, mivel 2017 ben jelent meg a 8.-genes Coffe Lake is !
És kivárja XJakab Jóska az i7 8700K-t, ami már no compromise... Mivel veri az 1800X et munkában, játékban, és mindenben jobbra balra is $359 USD ér.Nos ha én volnék XJakab Jóska akkor eszembe sem jutna befektetni egy 1800X be. De tegyük fel, hogy a Ryzen 2000 es szériáról is tudok ugyan úgy, mint a 8.-genes coffe lakeről, és kockázat nélkül tudom hogy milyen teljesítménye lesz
De akkor is a Ryzen 2xxx széria 2018 április körül debütált... Az még 1 év...
Én gondolkodás nélkül 7700K felé mennék, vagy kivárnám a 8700K-t... Nyilván függ attól hogy milyen sokat dolgozok a géppel... de 10-20% al tud többet a 7700K tól az 1800X munkában... a 8700K meg lekörözi már mindenben és csak pár hónapot kell rá várni.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Igazabol itt mindenkinek igaza van es az AMD nem cafolt/bizonyitott semmit.
Konkret mennyisegek nelkul mindenkinek lehet igaza, ez latszik az AMD valaszabol.
Tartjak a 2026 H2 utemet, jah de mennyi lesz? Mert AMD szokasos modon az elejen csak mutatoba szokott gyartatni.Tehat valamennyi lesz 2026 H2-re, ebbol bevetel is lesz Q3-ra ahogy Lisa Su irta, viszont a gyartas-"tomeg" gyartas kozott hatalmas kulonbsegek lehetnek.
Azt tudjuk, hogy 2026-ra a 2nm kapacitas teljesen le van foglalva, ennek tobb mint felet az Apple viszi. A maradekon osztoznak a tobbiek, mikozben a wafer mennyiseg nem jar csucson az ev vegeig.
Írta az UBS, hogy nagyjából 260 ezer darabra számítanak idén. Lisa Su valóban csak annyit mondott, hogy Q4-ben jelentős volumenű növekedésre számítanak. A 260 ezer darabot egyébként a TSMC-nél lefoglalt tokozási kapacitásból számolták. Tehát kb. ennyit tud majd gyártani az AMD idén. Lapkából papíron tudnának többet gyártani, de ugye tokozni nem tudnák.
Nem számít, hogy mennyit visz az Apple, mert az AMD volt az első, aki lefoglalta magának a TSMC-nél az N2 kapacitást. Tehát annyit foglalhattak le, amennyit ők akartak. Az Apple a maradékból foglalt le annyit, amennyit akart, majd harmadiknak az Intel foglalta le. Innen jön a gond, mert a többiek azért nem nagyon tudnak erre ugrani, mert az AMD-Apple-Intel elvitte a kapacitás zömét.
Egyébként etikai szempontból nem arról van szó, hogy kinek van igaza és kinek nincs, hanem arról, hogy a gyártó cáfolatát akkor is közölni kell az ügyben. Ez a minimum, nem kell vele egyetérteni, de közölni kell.
-
proci985
MODERÁTOR
(ez itt mondjuk iszonyatosan off: 1800Xre valtottam I7-3820rol ami kb az I7-3770 szintjen volt): egy szalon nem volt sokkal gyorsabb (C2C majdnem Xeltek), csak eppen ketszer annyi szala volt. 5960at is igy verte meg, allcore tovig terhelve is tartotta a 3.7-4GHzt 140Wbol.
itt kb az 1920 ultra relevans egyedul (es az se tulzottan), ezt a CPUt jellemzoen azok valtottak, akik dragalltak az X99et (5960X) es nem volt annyira problema, hogy kevesebb a pciE es fele annyi sav van a memoriavezerloben. cserebe sokkal egyszerubb volt huteni es a 4GHz allcore kevesbe IOPS erzekeny helyzetben azt jelentette, hogy az X370 platformszinten gyorsabb volt.
720p low a celcsoportnak semennyire nem volt erdekes. computera viszont kifejezetten jo volt, az araert pedig egyertelmuen szuper (kb platformszinten felebe kerult az 5960Xnek, es tempora verte). kompetetiv CSre persze nem volt jo, bar a masodik CCXet letiltva javult a helyzet. viszont arra meg felesleges volt ezt a CPUt venni.
---
bányák -> 580 8GB azert gondolom megvan.
-
Busterftw
nagyúr
Igazabol itt mindenkinek igaza van es az AMD nem cafolt/bizonyitott semmit.
Konkret mennyisegek nelkul mindenkinek lehet igaza, ez latszik az AMD valaszabol.
Tartjak a 2026 H2 utemet, jah de mennyi lesz? Mert AMD szokasos modon az elejen csak mutatoba szokott gyartatni.Tehat valamennyi lesz 2026 H2-re, ebbol bevetel is lesz Q3-ra ahogy Lisa Su irta, viszont a gyartas-"tomeg" gyartas kozott hatalmas kulonbsegek lehetnek.
Azt tudjuk, hogy 2026-ra a 2nm kapacitas teljesen le van foglalva, ennek tobb mint felet az Apple viszi. A maradekon osztoznak a tobbiek, mikozben a wafer mennyiseg nem jar csucson az ev vegeig.
-
Baryka007
addikt
[link] - le van írva a teszt végén, hogy miért ajánlott.

Leginkább ezért volt az, mert nem egyetlen egy program alapján döntöttük el, hanem átlag alapján, és ott bizony a második legerősebb volt úgy, hogy feleannyiba került, mint a Core i7-6950X.
Ha egy termék féláron csak pár százalékkal lassabb, akkor az ajánlott. Az Intel úgy tudott volna akkor ajánlott plecsnit elérni, ha megfelezi a CPU-ja árát. Nem atomfizika ez srácok.
Ez esetben én őszinte bocsánatkéréssel tartozok
-
Abu85
HÁZIGAZDA
[link] - le van írva a teszt végén, hogy miért ajánlott.

Leginkább ezért volt az, mert nem egyetlen egy program alapján döntöttük el, hanem átlag alapján, és ott bizony a második legerősebb volt úgy, hogy feleannyiba került, mint a Core i7-6950X.
Ha egy termék féláron csak pár százalékkal lassabb, akkor az ajánlott. Az Intel úgy tudott volna akkor ajánlott plecsnit elérni, ha megfelezi a CPU-ja árát. Nem atomfizika ez srácok.
-
Baryka007
addikt
Ez baj egyébként:

Közben megnéztem az Intel teszteket és ott max a "Tetszett" plecsnit kapták a CPU-k...
De vga fronton is hasonló a helyzet.
Mire gondoljunk, ha egy ilyen CPU-t annak idején ajánlottatok, amikor szemmel láthatóan fabatkát sem ér.
-
Baryka007
addikt
2019 után jöttek a bányák... Ott is a javarész nVidiával bányászott... Most meg AI ... Persze, hogy nem írja meg... a mémedben ott a válasz rá, hogy miért

De 1 cikk azért lehet !
"Az AMD vga-k annak ellenére, hogy nincs bennük cuda mag is nagyon kelendőek"
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Hát azért ne nevezzük utálatnak. Nem tetszés. Én nem utálkozom. De tudom-tudom, hogy nem érted. Ez a baj!
Neked írhatják akár húszan is, hogy mi a baj, akkor se érted.
De mint írtam már máskor is, a hazugság, kommentek törlése, kommentek szerkesztése sunyiban, na ezek nem segítenek a megítéléseden. Ahogy a hírezési szokásid, stílusod sem.De ez a VGA-piac, ami a GPU-piac egy kicsike szeletje. A GPU-piaci, vagyis a teljes piacot érintő elemzése még nem jött ki még a JPR-nek.
Ez azért lényeges, mert a GPU-piac állandóan elérhető a felhasználóknak, tehát ha bemész egy boltba, akkor biztosan tudsz venni egy GPU-t valamilyen formában. A VGA-knál most nehéz a helyzet. Az NVIDIA például idén az RTX 5090-jét 8 percig árulta a ComputerBase riportja szerint, holott eltelt már közel 50 nap az évből, tehát elképesztően limitált már maga az, hogy tudsz-e vásárolni. Ez meg is látszik azon, hogy mennyire beszűkölt a piac, ami egyre kisebb részét teszi ki a GPU-piacnak.
Azzal sem tudok mit kezdeni, hogy nem tetszik. Elmondtad, megértettem. Te viszont tudsz mit kezdeni ezzel is. Én nem, mert nem én érzem azt, amit te érzel, viszont azt tudom, hogy ami nem jó nekem, azt én nem szoktam magamra erőltetni. A megfogalmazott vádakra pedig kérlek hozz bizonyítékot, hogy mit mikor írtam át. Ez azért fontos, mert amit leírtál azt én nem tehetem meg. Erre vannak a moderátorok, hogy ne a házigazdák végezzék ezt a tevékenységet.
-
.LnB
titán
A Mercury most adta ki a közleményét a CPU-piaccal kapcsolatban. Jon Peddie még nem adta ki az előző negyedév adatait. Itt a Q3, ha érdekel: [link] - megírhatjuk majd a Q4-et, de évek óta hasonlók az arányok, emellett ezek voltak a legkevésbé olvasott híreink, így a piaci részesedéseket ritkítottuk. Most sem írjuk meg a CPU-piacot minden negyedévben, inkább csak akkor, ha valami történik.
Ha gondolod, akkor írd meg a Logoutra, de elsődlegesen olyan hírekre fókuszálunk, amelyek felé nagyobb az érdeklődés. És arról igazán nem tehetünk, hogy az olvasókat nem érdekli a piaci részesedés. A jövőben is hasonlóan járunk majd el, csak a nagyobb dolgokkal kapcsolatban írjuk meg ezeket.
#7. LnB : A pontostás érdekében itt vannak a 2025Q3-as JPR eredmények: AMD: 15%, NVIDIA 24%, Intel 61%.
Az utálatoddal pedig továbbra sem tudok mit kezdeni. Továbbra sem értem, hogy nekem mit kellene tennem azzal, hogy bajod van velem. Minden tisztelettel, de ezt neked kell magadban rendezned, és én ennek nem akarok a része lenni, mert nem rám tartozik, és nem is akarok vele foglalkozni.
Hát azért ne nevezzük utálatnak. Nem tetszés. Én nem utálkozom. De tudom-tudom, hogy nem érted. Ez a baj!
Neked írhatják akár húszan is, hogy mi a baj, akkor se érted.
De mint írtam már máskor is, a hazugság, kommentek törlése, kommentek szerkesztése sunyiban, na ezek nem segítenek a megítéléseden. Ahogy a hírezési szokásid, stílusod sem. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Nekem ezt nem reszortom véleményezni, én csak közlöm a híreket és a kapcsolódó fejleményeket.
A tálalással mégis mindig megteszed, nem véletlenül volt az a benyomása, hogy nem hittél az nV-nek.
Az AMD processzorpiaci részesedésének hosszú cikket szenteltél, mert lehet örömködni. A dCGA piaci részesedésről valahogy nincs cikk: ezek a véletlenek...
Tudom, hogy ciki lenne lehozni egy cikket, a "Lassan a Matrox-szal egyező mértékű az AMD részesedése a dVGA piacon" címmel, de hát ha erre tartunk, akkor a hiteles tájékoztatásba ez is beletartozik, nemde?
A Mercury most adta ki a közleményét a CPU-piaccal kapcsolatban. Jon Peddie még nem adta ki az előző negyedév adatait. Itt a Q3, ha érdekel: [link] - megírhatjuk majd a Q4-et, de évek óta hasonlók az arányok, emellett ezek voltak a legkevésbé olvasott híreink, így a piaci részesedéseket ritkítottuk. Most sem írjuk meg a CPU-piacot minden negyedévben, inkább csak akkor, ha valami történik.
Ha gondolod, akkor írd meg a Logoutra, de elsődlegesen olyan hírekre fókuszálunk, amelyek felé nagyobb az érdeklődés. És arról igazán nem tehetünk, hogy az olvasókat nem érdekli a piaci részesedés. A jövőben is hasonlóan járunk majd el, csak a nagyobb dolgokkal kapcsolatban írjuk meg ezeket.
#7. LnB : A pontostás érdekében itt vannak a 2025Q3-as JPR eredmények: AMD: 15%, NVIDIA 24%, Intel 61%.
Az utálatoddal pedig továbbra sem tudok mit kezdeni. Továbbra sem értem, hogy nekem mit kellene tennem azzal, hogy bajod van velem. Minden tisztelettel, de ezt neked kell magadban rendezned, és én ennek nem akarok a része lenni, mert nem rám tartozik, és nem is akarok vele foglalkozni.
-
VS461
tag
Ez a csörte mitől döbbenetes? Miért erőltetitek ezt a borsos-origós stílust? Nektek nem áll jól.
“Megkérdőjelezi a SemiAkármi híroldal/elemzőcég/csatorna/satöbbi az AMD hivatalos adatait a Mega-Ultra CBR600RR-R gyorsító megjelenéséről”. Vagy valami hasonló. Akit érdekel a téma, az így is elolvassa a hírt. Aki idejár, de az AI-t nem követi, annak meg nem jön ki a gálája a megasztáros-tótgabis címadástól.
-
.LnB
titán
Nekem ezt nem reszortom véleményezni, én csak közlöm a híreket és a kapcsolódó fejleményeket.
A tálalással mégis mindig megteszed, nem véletlenül volt az a benyomása, hogy nem hittél az nV-nek.
Az AMD processzorpiaci részesedésének hosszú cikket szenteltél, mert lehet örömködni. A dCGA piaci részesedésről valahogy nincs cikk: ezek a véletlenek...
Tudom, hogy ciki lenne lehozni egy cikket, a "Lassan a Matrox-szal egyező mértékű az AMD részesedése a dVGA piacon" címmel, de hát ha erre tartunk, akkor a hiteles tájékoztatásba ez is beletartozik, nemde?
[link] Így.

Előbb néztem, és ha jól látom, 2019 óta nem írja meg a GPU piac helyzetét.
-
Egon
nagyúr
Senki sem írta, hogy nem lehet megírni a pletykákat, elvégre a média hírekből él. Ez nyilván nem azt jelenti, hogy minden hülyeségről írni kell, de nem követ el rosszat egy sajtó, ha akár saját forrásra hivatkozva leír valamit. Viszont a sajtóetikai eljárás menete, hogy ha arra az adott pletykára reagál az érintett cég, akkor azt is kötelező hozzáírni, vagy külön anyagban közölni. Ez azért van, mert a gyártói közlemény az erősebb, és ezt láthattad az NVIDIA esetében is, hogy állított egy rakás dolgot például a Hardware Unboxed és utána más sajtó is, majd arra érkezett egy hivatalos válasz, amit mindenki valamilyen módon beemelt a saját anyagába. A Hardware Unboxed még kérte is az ASUS-t, hogy ha van VGA, mert ugye utólag végül arra pontosítottak, hogy van, akkor ne utasítsák el a tesztigényüket azzal, hogy nem gyártják a kért VGA-t. Azóta is várják, hogy ez megérkezzen tesztre. És ez a helyes, etikus eljárás, mert állítottak valamit, majd ahhoz az összes kapcsolódó gyártói közleményt hozzáfűzték utólag, ahogy ezek befutottak.
Én konkrétan a Hardware Unboxed alaphír mellé további két hírt írtam az időközben befutó közleményekkel, tehát mindenkinek az álláspontját prezentáltam az ügyben. Aztán mindenki eldöntheti a hírek alapján, hogy ki mond igazat. Nekem ezt nem reszortom véleményezni, én csak közlöm a híreket és a kapcsolódó fejleményeket. Nem tudok mit tenni azzal, ha ez nem tetszik neked.
Jelen ügyben viszont pont az nem történik meg, ami fentebb megtörtént. Tök mindegy volt ugyanis, hogy a Hardware Unboxed számára tetszett-e az NVIDIA vagy az ASUS válasza, akkor is közölték ezeket úgy, ahogy a két cég reagált. Itt az sem számít, hogy ki hiszi azt, hogy ezek a cégek hazudnak-e vagy sem, mert a hivatalos közleményt, akkor is meg kell osztani az olvasókkal, ugyanis ez a hiteles tájékoztatás alapja. Ettől még a Hardware Unboxed nyugodtan gondolhatja azt, hogy nekik volt igazuk, sőt, tarthatják is magukat az álláspontjukhoz, de nem hallgattathatják el az NVIDIA és az ASUS álláspontját, és utóbbit nem is tették meg, nagyon helyesen. A SemiAnalysis viszont nem közli az AMD reakcióját, és ez az, ami nem etikus. Mindegy, hogy mit gondolnak, ha etikusan akarnak eljárni, akkor be kell számolniuk arról, hogy az AMD szóvivője kétszer is megcáfolta őket. Utána tarthatják magukat ahhoz, hogy nem hisznek nekik, de nem tehetik meg azt, hogy elhallgatják a cáfolatot.
Végül megjegyezném, hogy a fentiektől függetlenül Lisa Su nem állítaná annyira biztosan, hogy idén tömeggyártják a cuccot, ha az nem így lenne. Azért itt nehezen hivatkozhatna az AMD arra, hogy marhára sokára érkező fejlesztésről van szó, így nem tudták előre meghatározni, hogy mikor lesz kész. Gyakorlatilag fél év van a startig, ilyen rövid időtávon már látják, hogy biztonsággal tömeggyárható-e és piacra lehet-e dobni.
Nekem ezt nem reszortom véleményezni, én csak közlöm a híreket és a kapcsolódó fejleményeket.
A tálalással mégis mindig megteszed, nem véletlenül volt az a benyomása, hogy nem hittél az nV-nek.
Az AMD processzorpiaci részesedésének hosszú cikket szenteltél, mert lehet örömködni. A dCGA piaci részesedésről valahogy nincs cikk: ezek a véletlenek...
Tudom, hogy ciki lenne lehozni egy cikket, a "Lassan a Matrox-szal egyező mértékű az AMD részesedése a dVGA piacon" címmel, de hát ha erre tartunk, akkor a hiteles tájékoztatásba ez is beletartozik, nemde?
-
.LnB
titán
Senki sem írta, hogy nem lehet megírni a pletykákat, elvégre a média hírekből él. Ez nyilván nem azt jelenti, hogy minden hülyeségről írni kell, de nem követ el rosszat egy sajtó, ha akár saját forrásra hivatkozva leír valamit. Viszont a sajtóetikai eljárás menete, hogy ha arra az adott pletykára reagál az érintett cég, akkor azt is kötelező hozzáírni, vagy külön anyagban közölni. Ez azért van, mert a gyártói közlemény az erősebb, és ezt láthattad az NVIDIA esetében is, hogy állított egy rakás dolgot például a Hardware Unboxed és utána más sajtó is, majd arra érkezett egy hivatalos válasz, amit mindenki valamilyen módon beemelt a saját anyagába. A Hardware Unboxed még kérte is az ASUS-t, hogy ha van VGA, mert ugye utólag végül arra pontosítottak, hogy van, akkor ne utasítsák el a tesztigényüket azzal, hogy nem gyártják a kért VGA-t. Azóta is várják, hogy ez megérkezzen tesztre. És ez a helyes, etikus eljárás, mert állítottak valamit, majd ahhoz az összes kapcsolódó gyártói közleményt hozzáfűzték utólag, ahogy ezek befutottak.
Én konkrétan a Hardware Unboxed alaphír mellé további két hírt írtam az időközben befutó közleményekkel, tehát mindenkinek az álláspontját prezentáltam az ügyben. Aztán mindenki eldöntheti a hírek alapján, hogy ki mond igazat. Nekem ezt nem reszortom véleményezni, én csak közlöm a híreket és a kapcsolódó fejleményeket. Nem tudok mit tenni azzal, ha ez nem tetszik neked.
Jelen ügyben viszont pont az nem történik meg, ami fentebb megtörtént. Tök mindegy volt ugyanis, hogy a Hardware Unboxed számára tetszett-e az NVIDIA vagy az ASUS válasza, akkor is közölték ezeket úgy, ahogy a két cég reagált. Itt az sem számít, hogy ki hiszi azt, hogy ezek a cégek hazudnak-e vagy sem, mert a hivatalos közleményt, akkor is meg kell osztani az olvasókkal, ugyanis ez a hiteles tájékoztatás alapja. Ettől még a Hardware Unboxed nyugodtan gondolhatja azt, hogy nekik volt igazuk, sőt, tarthatják is magukat az álláspontjukhoz, de nem hallgattathatják el az NVIDIA és az ASUS álláspontját, és utóbbit nem is tették meg, nagyon helyesen. A SemiAnalysis viszont nem közli az AMD reakcióját, és ez az, ami nem etikus. Mindegy, hogy mit gondolnak, ha etikusan akarnak eljárni, akkor be kell számolniuk arról, hogy az AMD szóvivője kétszer is megcáfolta őket. Utána tarthatják magukat ahhoz, hogy nem hisznek nekik, de nem tehetik meg azt, hogy elhallgatják a cáfolatot.
Végül megjegyezném, hogy a fentiektől függetlenül Lisa Su nem állítaná annyira biztosan, hogy idén tömeggyártják a cuccot, ha az nem így lenne. Azért itt nehezen hivatkozhatna az AMD arra, hogy marhára sokára érkező fejlesztésről van szó, így nem tudták előre meghatározni, hogy mikor lesz kész. Gyakorlatilag fél év van a startig, ilyen rövid időtávon már látják, hogy biztonsággal tömeggyárható-e és piacra lehet-e dobni.
Rendben, illett volna megemlíteniük, ez tény.
-
joey04
titán
A média azt ír amit akar. Ha igaz, ha nem.
Az AMD csak azt kommunikálhatja, hogy minden rendben. Mert a részvényárfolyam egyből bedől ha nem ezt teszik. Főleg most, főleg ha AI-ról van szó!Szóval nincs itt semmi látnivaló.
A hivatalos cáfolat meg nem más, mint olyan hazugság, ami úgy van megfogalmazva, hogy a befektetőket megnyugtassa, és/vagy a befektetők ne tudjanak belekötni az állításban.
Ha a sajtó azt mondja "az ég kék".
Akkor a tőzsdei cég úgy reagál rá, hogy "mi nem is mondtuk, hogy lila""a gyártói közlemény mindig erősebb"
Ja, az Nvidia is reagált, hogy van minden VGA-ből bőven. Ott még se hittél nekik. Amúgy teljesen érthető módon. Csak most akkor megint az van, hogy akkor az AMD sose hazudik mi?! Nem a fenét...+1
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A média azt ír amit akar. Ha igaz, ha nem.
Az AMD csak azt kommunikálhatja, hogy minden rendben. Mert a részvényárfolyam egyből bedől ha nem ezt teszik. Főleg most, főleg ha AI-ról van szó!Szóval nincs itt semmi látnivaló.
A hivatalos cáfolat meg nem más, mint olyan hazugság, ami úgy van megfogalmazva, hogy a befektetőket megnyugtassa, és/vagy a befektetők ne tudjanak belekötni az állításban.
Ha a sajtó azt mondja "az ég kék".
Akkor a tőzsdei cég úgy reagál rá, hogy "mi nem is mondtuk, hogy lila""a gyártói közlemény mindig erősebb"
Ja, az Nvidia is reagált, hogy van minden VGA-ből bőven. Ott még se hittél nekik. Amúgy teljesen érthető módon. Csak most akkor megint az van, hogy akkor az AMD sose hazudik mi?! Nem a fenét...Senki sem írta, hogy nem lehet megírni a pletykákat, elvégre a média hírekből él. Ez nyilván nem azt jelenti, hogy minden hülyeségről írni kell, de nem követ el rosszat egy sajtó, ha akár saját forrásra hivatkozva leír valamit. Viszont a sajtóetikai eljárás menete, hogy ha arra az adott pletykára reagál az érintett cég, akkor azt is kötelező hozzáírni, vagy külön anyagban közölni. Ez azért van, mert a gyártói közlemény az erősebb, és ezt láthattad az NVIDIA esetében is, hogy állított egy rakás dolgot például a Hardware Unboxed és utána más sajtó is, majd arra érkezett egy hivatalos válasz, amit mindenki valamilyen módon beemelt a saját anyagába. A Hardware Unboxed még kérte is az ASUS-t, hogy ha van VGA, mert ugye utólag végül arra pontosítottak, hogy van, akkor ne utasítsák el a tesztigényüket azzal, hogy nem gyártják a kért VGA-t. Azóta is várják, hogy ez megérkezzen tesztre. És ez a helyes, etikus eljárás, mert állítottak valamit, majd ahhoz az összes kapcsolódó gyártói közleményt hozzáfűzték utólag, ahogy ezek befutottak.
Én konkrétan a Hardware Unboxed alaphír mellé további két hírt írtam az időközben befutó közleményekkel, tehát mindenkinek az álláspontját prezentáltam az ügyben. Aztán mindenki eldöntheti a hírek alapján, hogy ki mond igazat. Nekem ezt nem reszortom véleményezni, én csak közlöm a híreket és a kapcsolódó fejleményeket. Nem tudok mit tenni azzal, ha ez nem tetszik neked.
Jelen ügyben viszont pont az nem történik meg, ami fentebb megtörtént. Tök mindegy volt ugyanis, hogy a Hardware Unboxed számára tetszett-e az NVIDIA vagy az ASUS válasza, akkor is közölték ezeket úgy, ahogy a két cég reagált. Itt az sem számít, hogy ki hiszi azt, hogy ezek a cégek hazudnak-e vagy sem, mert a hivatalos közleményt, akkor is meg kell osztani az olvasókkal, ugyanis ez a hiteles tájékoztatás alapja. Ettől még a Hardware Unboxed nyugodtan gondolhatja azt, hogy nekik volt igazuk, sőt, tarthatják is magukat az álláspontjukhoz, de nem hallgattathatják el az NVIDIA és az ASUS álláspontját, és utóbbit nem is tették meg, nagyon helyesen. A SemiAnalysis viszont nem közli az AMD reakcióját, és ez az, ami nem etikus. Mindegy, hogy mit gondolnak, ha etikusan akarnak eljárni, akkor be kell számolniuk arról, hogy az AMD szóvivője kétszer is megcáfolta őket. Utána tarthatják magukat ahhoz, hogy nem hisznek nekik, de nem tehetik meg azt, hogy elhallgatják a cáfolatot.
Végül megjegyezném, hogy a fentiektől függetlenül Lisa Su nem állítaná annyira biztosan, hogy idén tömeggyártják a cuccot, ha az nem így lenne. Azért itt nehezen hivatkozhatna az AMD arra, hogy marhára sokára érkező fejlesztésről van szó, így nem tudták előre meghatározni, hogy mikor lesz kész. Gyakorlatilag fél év van a startig, ilyen rövid időtávon már látják, hogy biztonsággal tömeggyárható-e és piacra lehet-e dobni.
-
proci985
MODERÁTOR
Ez a semiAnalysis a we have a semiAccurate (erosen LLM generalt cikkekkel) at home megfeleloje akar lenni?
-
.LnB
titán
A média azt ír amit akar. Ha igaz, ha nem.
Az AMD csak azt kommunikálhatja, hogy minden rendben. Mert a részvényárfolyam egyből bedől ha nem ezt teszik. Főleg most, főleg ha AI-ról van szó!Szóval nincs itt semmi látnivaló.
A hivatalos cáfolat meg nem más, mint olyan hazugság, ami úgy van megfogalmazva, hogy a befektetőket megnyugtassa, és/vagy a befektetők ne tudjanak belekötni az állításban.
Ha a sajtó azt mondja "az ég kék".
Akkor a tőzsdei cég úgy reagál rá, hogy "mi nem is mondtuk, hogy lila""a gyártói közlemény mindig erősebb"
Ja, az Nvidia is reagált, hogy van minden VGA-ből bőven. Ott még se hittél nekik. Amúgy teljesen érthető módon. Csak most akkor megint az van, hogy akkor az AMD sose hazudik mi?! Nem a fenét...
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Windows 11
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Elektromos autók - motorok
- Fotók, videók mobillal
- Augusztusban jön a The Sinking City 2, már tölthető a steames demó
- További aktív témák...
- GamerPC - R5 5600X, RX 6800 16gb, 16gb RAM
- Abstrakt Design PC - NZXT, Z490, i7-10700f, 16Gb, RTX 2070, 1Tb SSD - Windows 11
- Izmos AM5 Gamer : AMD 7600X / Rx 6900Xt 16gb / 1Tb Nvme / ARGB
- GAMER PC ELADÓ RTX 3070 Ti + Ryzen 5 5600X
- ÚJ 4K 15.GEN CORE I5 225F ULTRA GAMER PC 32Gb DDR5 1TB SSD RTX 5060Ti 16GB H810M-X 650W-TÁP 2ÉV GAR!
- NAGYKER ÁR!Sosemhasznált! HP OmniBook 5 Flip i5-1334U 8GB 512GB 14" FHD+ áthajtós-érintős Gar.: 1 év
- 27% - Crucial 16GB / 32GB DDR5 SO-DIMM RAM
- Bomba ár! HP X360 830 G8 - i5-1145G7 I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- ÚJ 15" Microsoft Surface Laptop 7 X Elite 16GB 1TB
- Macbook Air M5 13' 16GB/512GB
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest




Neked írhatják akár húszan is, hogy mi a baj, akkor se érted.
Tudom, hogy ciki lenne lehozni egy cikket, a "Lassan a Matrox-szal egyező mértékű az AMD részesedése a dVGA piacon" címmel, de hát ha erre tartunk, akkor a hiteles tájékoztatásba ez is beletartozik, nemde?


