Hirdetés
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Pánik a memóriapiacon
- E-book olvasók
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Gaming notebook topik
- Huawei MediaPad M5 - nagyot szól
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Milyen alaplapot vegyek?
- Milyen processzort vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
válasz
S_x96x_S
#6976
üzenetére
> vagyis, hogy 2 -nél több chipetet tud-e kezelni a desktopos io-die
Ezt a kérdést kiküszöbli Zen4+Zen4D, ami 2023Q1-ben gyártható.
> Ami furcsa lesz nekem, hogy míg az AVX-512 támogatást az AMD kiemeli majd ...
AdoredTV utolsó videója szerint a Genoa és a Bergamo is támogatni fogja az AVX512 utasításokat, 256b-es Load/Store műveletekkel, de a tényleges művelet végrehajtás elvileg 512bites lesz.
Az AMD helyében én azt csinálnám, hogy a Zen4D esetén a műveletvégrehajtást is kettévágnám 256bites szeletekre. és akkor kisebb a mag, de az ISA támogatás ugyanaz.> Agner on Aldder Lake
AZ elején említi, hogy azért nehéz tájékozódnia a programnak vagy az operációs rendszernek, mnert a DRM miatt egységesíteni kellett a P és E magok CPUID-jét. Bármilyen hülyén hangzik is, de szerintem ez egy nem várt probléma az Intel részéről, amire csak egy rossz megoldást tudtak adni. Azt gondolom, hogy ha nem CPUID-vel, akkor valamilyen más módon megoldást fognak találni arra, hogy a magok megkülönböztethetők legyenek egymástól.Másrészről a Ryzen és szerintem az Intel cpu-k esetén is valahogy tudatható a rendszerrel, hogy melyik a legjobb és második legjobb mag. Az más kérdés, hogy ezzel aztán mi mit kezd, de nyilván ez a fajta megkülönböztetés szintén kiterjeszthető.
Harmadrészt sajnálatos, hogy Agner Fog irományában egy árva szó nem esik az Arm-ról. Pedig az ARM esetén évek óta létezik a külön clusterba szervezett kis és nagy magok megkülönböztetése, a klaszterezés első generációja a big.LITTLE volt, most tudtommal a DinamIQ néven fut. De még ha feltételezzük is azt, hogy ez annyira egyszerű, mint ahogy az Intel Thread Director csinálja, vagyis hogy a Foreground applikáció fut a nagymagos clusteren és minden más background folyamat a kismagos clusteren, amiről ugye Agner is azt mondja, hogy ez desktop környezetben nem jó megközelítés. Akkor is ma már a nagymagos clusterben is kétféle mag van: a Cortex X1/X2 típusú és a Cortex A78/A710. Ebben az esetben az Arm hogy csinálja? hogy különböztetik meg ezeket a magokat? Teljesen véletlenszerű lenne, hogy a nagymagos clusterben a programszálat az X_ vagy a A7_ típusú mag kezeli?
Új hozzászólás Aktív témák
- Magic Trackpad legújabb fajta, lightning csatlakozóval
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro 64GB Silver -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3565, 100% Akkumulátor
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone XR / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / 95% Akku
- Apple iPhone 12 Pro Max / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


