Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #6835 üzenetére

    Hello!
    Már itt korábban leírtam a problémámat, de sajnos nem sikerült megoldást találni rá. Azért írom le még egyszer, hátha vkinek van vmi újabb ötlete.
    A gond: van két külön merevlemez, az egyiken XP, a másikon Win98. Szeretném betenni a Win98-at az XP bootmenüjébe úgy, hogy az működjön is. Már szerkesztettem a "boot.ini"-t, a bootmenüben megjelenik a Win98, de ezt írja ki az elindítási kísérlet után: "A Windows nem indítható, mert az alábbi fájl hibás, vagy nem található: <Windows root>\System32\hal.dll Telepítse újra a fenti fájlt." :Y
    Mit kellene változtatni, hogy működjön? A hal.dll fájl egyébként nem is volt benne a system32 mappában, de ettől függetlenül működik a Win98, ha lehúzom az XP-s vinyót. Ha viszont az XP-s vinyó is bent van, a 98 ki van lőve.
    Az XP-s vinyó NTFS formátumú, így természetesen 98 alatt nem is látszik, de az nem gond. A 98 csak egy régi scanner miatt kell.

    Van vkinek ötlete?? :F (Lúzernek: A Virtual PC-t sajna nem vágom, nincs egyszerűbb megoldás?)
    Nagyon hálás lennék!!! :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák