Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Parallaxis #555 üzenetére

    Aztán hogyan, külön ISO-val upgrade / clean install / egyéb módszer, csak mert a W10 frissítéseknél hivatalosan még nincsen feltüntetve 21H2 és 19044-es build, nálam 21H1 19043.1081 build van? :F
    Egyébként milyen praktikus, ha 1-gyel nő 21H2-nél a buildszám és 19044, vagyis ez is Enablement Package lesz, akkor a W10-nél már 4 db verzió - 2004, 20H2, 21H1, 21H2 - fog futni ugyanazokkal a havi kumulatív frissítésekkel, tud spórolni a Microsoft. :D :))

  • King Unique

    titán

    válasz Parallaxis #581 üzenetére

    Ja hogy Insider, az más, én a normál frissítési csatornára és W10 buildekre céloztam, utóbbin még nyilván nincsen 21H2.

  • wetsom

    tag

    válasz Parallaxis #670 üzenetére

    Na jah, WU-ról is magyar verzió jön le, persze még nem 100%-os a fordítási állapot, de jól van ez így.

  • JanR

    addikt

    válasz Parallaxis #3754 üzenetére

    Mire gondolsz? Így a leírtak alapján nem tudom melyik funkcióra gondolsz.

    Sok minden másabb, újabb a W11-ben, de ettől még mindig tartom magam az előző állításomhoz, hogy nem butább.

  • UnSkilleD

    senior tag

    válasz Parallaxis #8397 üzenetére

    igen, más szintetikus tesztek szerint pedig a win10 gyorsabb, a legtöbb valós bench pedig vegyes

    úgyhogy erről ennyit

    egyébként meg 12genről volt szó

    "Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

  • UnSkilleD

    senior tag

    válasz Parallaxis #8412 üzenetére

    én meg olyat nem találtam ami a te állításodat igazolná

    ennyi

    "Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

  • Geth

    addikt

    válasz Parallaxis #13527 üzenetére

    A kedves vásárló másik platformról érkezett, ahol az OS eleve INGYENES
    Tehát Linux? Mert ha a macOS ingyenes, akkor egy géppel eladott OEM Win is az...
    Az aktiváció nélkül használható Win témakörbe inkább bele se mennék.

    miért is kéne tudnia, hogy a MS mennyiért adja azt, amit eddig Ő teljesen legálisan, ingyen használt?
    Mármint Win-t? Eddig azt hittem másik platformról volt szó.

  • King Unique

    titán

    válasz Parallaxis #13527 üzenetére

    Rossz példa, almát a körtével esete...
    Hát mondjuk onnan kellene tudni a kedves vásárlónak, hogy a desktop Windowsok köztudottan fizetős operációs rendszerek, ha már rákeres a neten akkor eleve meg tudja nézni közvetlenül a Microsoftnál is hogy mennyibe kerül a Windows 11, stb. Az "MS elfogadta" mármint jó esetben működik az aktiválás, ellenben az nem feltétlen jelenti azt, hogy oké is az az olcsó termékkulcs illetve licenc, amit korábban a Microsoft ügyfélszolgálata is már világosan leírt, + amit más. :))

    [ Szerkesztve ]

  • #54597376

    törölt tag

    válasz Parallaxis #13563 üzenetére

    Hát nem érted, hogy Józsi bácsi a szomszédból utána fog nézni, hogy mennyire legális a párezer forintos Windows kulcs?

  • King Unique

    titán

    válasz Parallaxis #13563 üzenetére

    Majdnem kb. ugyanezt már leírtad nemrég a megveszi az olcsót, számlát adnak stb. állításokkal, vagyis ezek szerint más érvek nincsenek.
    Pontosan, rákeres és látja a találatokat, ahol eleve ott van az elsők között a Microsoft ezen és ezen / ezen weboldala, árukeresőn is az olcsók mellett a microsoftos árakhoz közelebb álló találatok, vagyis a "miért kéne kételkednie" nyilván mese, mert az előbbiek pont kételkedésre adnak okot a gyanúsan olcsó ajánlatoknál.
    Sőt, még rá sem kell feltétlen keresnie külön a Windows 11 vásárlására, mert eleve adott a lehetőség Windows 11-gyel előtelepített PC-t, laptopot vásárolni, ahol eleve adott a jogtiszta OEM licenc.
    Azt komolyan egy Windows szakmai topikban akarod megmagyarázni, hogy miért kell okvetlenül gyanúsan olcsó termékkulcsokat vásárolni és azokkal biztos minden oké csak mert jó esetben működik az aktiválás és adnak számlát, amikor nemrég már linkelve lett erre vonatkozóan a Microsoft ügyfélszolgálat korábbi válasza, meg amikor a tártopikban a témában jártas korábbi topikgazda is már leírta erre vonatkozóan a lényeget + hogy nem feltétlen kellene feleslegesen ragozni a témát? :B

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Parallaxis #13569 üzenetére

    Az árukeresőn a Windows 11 esetében a találatoknál eleve találkozni a reálisnak mondható árakkal, külön a Home / Home és Pro / Pro kiadásra szűkítve is. Ahogyan a webes keresőnél, pl. a "Windows 11 vásárlása" kifejezésre rákeresve eleve ott vannak az elsők között microsoftos weboldalak, pl. ez és ez is.
    Vagyis azon állításod továbbra sem állja meg a helyét, hogy "mégis miért kéne kételkednie" az egyes olcsó ajánlatokban, meg "fogja az árukeresőt" mintha csak az lenne opció, amikor eleve ismert és megtalálható a Microsoft árazása, az árukeresőn is a találatok zöme inkább az utóbbihoz áll közelebb, stb. :B

    "Az átlagfelhasználókról volt szó"

    Persze, nyilván csak ezt tudod mantrázni, ha a linkelt dolgokhoz érdemlegesen hozzátenni, meg azokat megcáfolni már nem sikerült, világos. :D

    "Nos Ők nem olvasnak szakmai fórumokat.."

    Nem is feltétlen kell, egy webes kereső használata azért normál esetben menni szokott, adott a lehetőség közvetlenül a Microsofttól vásárolni, akár a Microsoft ügyfélszolgálatánál érdeklődni telefonon, vagy nem is feltétlen kell vesződni külön a Windows 11 vásárlásával amikor PC-re előtelepítve is megvásárolható, a már meglévő PC Windows 7 / 8/8.1 / 10 termékkulcsával és digitális licencével ingyen aktiválható a Windows 11 is, stb. :)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Parallaxis #14279 üzenetére

    Mint például?
    Ja, tudom, a tálca, max. kb azt lehet felhozni, ellenben a fejlesztések nem azt mutatják, hogy annyira tojnának rá. :))

  • King Unique

    titán

    válasz Parallaxis #14284 üzenetére

    Project Display in Windows 11
    Change Main Display in Windows 11
    Arrange Displays in Windows 11

    Add New Multiple Desktops in Windows 11
    Rename Multiple Desktops in Windows 11
    Switch Between Multiple Desktops in Windows 11
    Rearrange Multiple Desktops to Change Order in Windows 11
    Show All Open Windows on Taskbar for Current or All Desktops in Windows 11

    Most is használható a többmonitoros üzemmód a Windows 11-ben és hozzáadhatók, átrendezhetők stb. virtuális asztalok, sőt még egyéb tesztreszabási lehetőségek is vannak mint a linkelt útmutatók szemléltetik. vagyis nem világos mi itt az a nagy probléma. Ja hogy nem pont ugyanúgy működik minden mint a macOS-nél és akkor biztos csak rossz lehet, értem. :D

    Enable or Disable Search Indexing in Windows 11
    Turn On or Off Enhanced Mode for Search Indexer in Windows 11

    Mármint azt akartad írni a keresésnél, hogy ismeretlen számodra az indexelés és a kiterjesztett keresési mód fogalma és beállítási lehetősége, amelynél eleve megtalál kb. mindent a keresés funkció, de alapesetben az alap mód is elegendő lehet.
    Az Everything és társai tákolmányokról meg annyit, hogy az MFT-t túrják és azért olyan gyors a keresés, ellenben az NTFS jogosultságkezelést ügyesen figyelmen kívül hagyják, ami a társtopikban korábban már ki lett tárgyalva. :D

    Show or Hide Preview Pane in File Explorer in Windows 11
    Enable or Disable Show Preview Handlers in Preview Pane of File Explorer in Windows 11
    Megnyitás nélkül is bele lehet majd nézni a fájlokba a Windows 11-en

    Most is van a fájlkezelőben betekintő ablaktábla funkció, amellyel megnyitás nélkül megtekinthető az adott fájl tartalma, akár egy PDF-nél is.
    + Az említett "QuickLook" illetve Peek is fejlesztés alatt, sőt a Peek utility programmal annak használata most is megoldható.

    Pin to Taskbar an App, Drive, File, Folder, or Site in Windows 11
    Újabb hiányzó tálca-funkciókat kezdett el pótolni a Windows 11-ben a Microsoft

    Most is lehet a tálcára rögzíteni elemeket és működik is, a felhasználók egy része által (nyilván nem mindenki) hiányolt funkciók eleve fejlesztés alatt vannak és lehet már a 23H2 verzióban megjelennek, vagy akár a 22H2-nél egy újabb Moment Update-tel.

    :))

    [ Szerkesztve ]

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Parallaxis #14298 üzenetére

    Kinek mi.

    Őszintén, én "untam" az egész rendszert már, meg volt is vele problémám (Catalina óta pl. nálam is előjött a Safari-ban a stutter ha videót néztem, random fagyások, ilyenek). Gépet eleve kellett váltanom, az Elitebook amit vettem helyette meg olyan hogy ha nem jön be a rendszer megkapja barátnőm, én meg váltok M procis Air-re és kész.

    Nekem tele volt rakva a macOS külsős appokkal amik sokat "loptak" Windows-ból (pl. BetterSnapTool), de nyilvan nagyon szerettem a hot cornereket is egy időben ami pl. Windows alatt nincs, a virtuális asztalok is jobban működnek sztem Mac alatt de mégis, inkább itt kötöttem ki most egy időre. Lehet hibás döntés, nem tudom, eddig tök jól elvagyok vele igazából. De nem akarok prédikálni semmi mellett vagy ellene, személyes preferencia kérdése az egész.

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • King Unique

    titán

    válasz Parallaxis #14297 üzenetére

    Igen, olvasd csak el azokat és útmutatókat és nézd át a beállítási lehetőségeket, mielőtt válaszolsz, vagy mielőtt újabb "okosságokat" írogatsz...
    Sokan hiányolják, hűha, esetleg konkrét felmérést, statisztikát is tudsz mutatni ennek alátámasztására, meg hogy ez a Windows felhasználók többségét jelenti? Nem, nyilván nem. :N

    Mármint olyat próbálsz beállítani hatalmas hiányosságként, ami valójában nem az és a felhasználók többsége valószínűleg nem foglalkozik vele, meg a virtuális asztalok között nemcsak Win + Ctrl + Left/Right módon lehet váltani, hanem pl. Win + Tab + odakattintás módszerrel, ahol az utóbbinál eleve látszik minden asztal és ha célirányosan a 2-esre kattint a felhasználó, akkor evidens hogy az meg megnyitva.

    Meg a persze, ja, valószínűleg nem a-tól z-éig úgy van minden asztali operációs rendszernél, a Windows 10 működése meg eleve nagyon hasonló a Windows 11-éhez.

    Nyilván tojsz rá, mert fogalmad sincsen az Everything és társai programok működéséről, meg a Windows 11 keresést érintő beállításairól, evidens. :D
    Ez a "2 perc 21 másodperc" elég mesebeli, nálam érdekes módon nem tart addig egy keresés, hanem kb. azonnal kiadja a találatot. Na meg az indexelés lehet nem futott végig teljesen, kiterjesztett keresési mód nem lett kapcsolva, stb.
    Ha már munkát emlegetsz, akkor ugye nem gondoltad komolyan, hogy majd munkahelyeken ilyen Everything és társai 3rd party programokkal szórakoznak? :D Meg milyen érdekes, hogy azok nélkül is lehet produktívan dolgozni, használni a rendszert szervezeti szinten. :))

    Tedd hozzá, hogy >>>nálad<<<, ellenben esetemben érdekes módon nem tart fél percig a fájlkezelőben még egy több 100 oldalas PDF-fájl betekintő nézete sem, lehet lapozni az oldalakat, stb.

    Mármint azt akartad írni, hogy a jobbgombos egérkattintás —► rögzítés a tálcára logikus és egyszerű módszert nem ismered és ezért akarsz mindent erővel drag & drop a tálcára szórni, + mert Macen lehet éppen úgy sikerült, értem. :B

    Az gondolom csak vicc akart lenni, hogy egy eleve modern Windows 11-et egy több mint 20 éves, elavult és már rég nem támogatott XP-hez hasonlítasz, meg ezek szerint a rögzített és modern életciklus fogalma sincsen meg, ahol az utóbbi eleve folyamatos fejlesztést, új funkciók hozzáadását jelenti. :D

    Esetedben az olvasottak alapján lehet jobb lenne inkább visszaállni Macre, macOS-re,...
    + Akkor itt az offolást is be lehetne fejezni többeknek, mert ugye ez nem Mac-macOS, hanem PC-Windows topik, az előbbi témának vannak külön topkjai.

    Apple asztali gépek
    Apple notebookok

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Parallaxis #14304 üzenetére

    Ezt írhatnám én is, hogy ne haragudj de a válaszaid alapján totál nem akarod érteni amit más leír, pedig több helyütt még konkrét útmutatókkal is szemléltetve lett, de úgy látszik feleslegesen...

    A keresés most is használható, a kiterjesztett móddal és a teljes körű indexeléssel meg pláne, vagyis azt kár nekem kényszeresen bemesélned, hogy "ilyen trágya", ha eleve az ellenkezőjét tapasztalom.
    Mindenhol ahol eddig nézted, ja 2-3 vagy 5-10 db PC-n, de nyilván nem több ezer felhasználónál és több vállalti gépparknál és pláne nem is az 1.X milliárd eszköz mindegyikén amin Windows 10/11 fut. :D
    Ha az alapértelmezettnél részletesebb keresés a cél, akkor a linkelt leírásokban lévő dolgokat lehet, kell beállítani, ami pár kattintással adott natívan. De ha ez ekkora kérdés, akkor vélhetően nem sikerült még kipróbálni, meg a linkelt útmutatókat sem elolvasni, na pont erre céloztam az előbb...

    Mármint >>>te<<< nem tudsz állítólag az Everything nélkül dolgozni, ellenben sok más felhasználónak érdekes módon csak sikerül, sőt szervezeti (cégek, hivatalok, vállalatok) szinten is. Vagyis amit itt most előadsz, hogy külső program nélkül nem lehet a Windows 11-ben rákeresni programokra, fájlokra, stb., az eleve túlzás...

    "A drag&drop nem az amiről te írsz, eleve a fogalommal sem vagy tisztában.
    Adott alkalmazás tálcán lévő ikonjára ráhúzok egy fájlt, akkor nyissa meg a rendszer az alkalmazást és abban a kívánt fájlt."

    Júj! :O Te emlegetsz itt fogalmakat, meg hogy azzal más nincsen tisztában, amikor egyrészt eleve csak utólag (nem véletlenül...) pontosítod hogy mégis mire célzol, meg ráadásul nem feltétlen az alapesetben a drag & drop tálcára húzás célja... Másrészt a leírtak szerint olyan alapokkal nem vagy tisztában Windowson, hogy hogyan kell adott fájlt adott programmal megnyitni. Aminek nem, nem az az általános módja, hogy a tálcára húzkodjuk a fájlokat, hanem az asztalon vagy egy mappában simán csak megnyitjuk egy dupla kattintással, ahol normál esetben már eleve hozzá van rendelve adott fájlhoz az alkalmazás, de ha esetleg nem, akkor a társítással. Na meg pl.10-ből vajon hány Windows felhasználó használja az előbbi és hány az utóbbi módszert? Lehet tippelni, hogy az előbbit nyilván nem sokan, ezért is röhejes annak ilyen szintű firtatása, illetve ez az, ami szánalmas... :U

    Hát az olvasottak alapján nem szimplán csak gondolkozni kellene ezen, hanem meglépni is, ha ennyire nem sikerül mást megszokni, ami nem macOS... A többi Windows felhasználó meg köszöni szépen ahogyan eddig, úgy ezután is ellesz Windows 10/11-gyel és majd Windows 12-vel, otthoni és munkahelyi használatnál egyaránt, meg nem feltétlen "ilyen" dolgokkal fognak foglalkozni, ja és általában ők vannak többségben. :))

    [ Szerkesztve ]

  • markknight

    veterán

    válasz Parallaxis #14307 üzenetére

    A keresőtől én is hülyét kapok. Nem is tudom már milyen alkalmazás/fájl volt, de a példa kedvéért most legyen mondjuk a spotify. Tehát.. rácsapok a windows gombra, majd elkezdem írni: (mivel gyorsan gépelek hamar el is tűnnek az eredmények, szűkülnek, szóval esélytelen, hogy időben elkapjam a jó eredményt)

    S.. - Szűkül
    SP.. - Mocorog, ritkít tovább
    SPOT - Kidobja a spotifyt!!! NA MOST KÉNE RÁKATTINTANI...
    SPOTIFY - ..de, mivel gyorsan gépeltem, eltűnik a francba és rá se tudok kattintani.

    nyomogatom a backspacet mint egy hülyegyerek és ilyenkor vagy előjön, vagy nem :D

    Ez a fenti folyamat elég sokszor előfordul velem, nem csak alkalmazásnál, lehet fájlnév, bármi. Töredékre megtalálja amit keresek, de ha a helyes teljes kifejezést írom.. eltünteti. Franc se érti. Ez már kb win 7 óta így van.

    A powertoys nekem is telepítve van, az megkönnyíti picit az ember életét.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Parallaxis #14307 üzenetére

    Mármint szerinted, ellenben általánosan az alapértelmezett beállítás is elég lehet ahhoz, hogy a telepített alkalmazásokat, rendszerbeállításokat, felhasználói mappákban lévő fájlokat megtalálja, vagyis ez a "lótúrót sem ér" megint csak mese... :D
    Ja és nem, akkora türelem sem feltétlen kell hozzá, mert nálam érdekes módon kb. azonnal kiadja a kereső még az alapértelmezett beállítás mellett is az előbb említettekre rákeresve a találatot.

    MacOS, ismét innen fúj a szél, csak tudod ez nem macOS, hanem Windows topik, linkelve lett már az előbbi téma topikja. :B
    Igen, lehet itt kényszeresen félremagyarázni, csak tudod attól még jelenleg is csak működik a beépített a kereső és általában megtalálja amire rákeresnek vele. A kiterjesztett móddal meg pláne, ami nem "bóhockodás" ahogyan azt próbálod kényszeresen beállítani, hanem natív beállítási lehetőség pár kattintással.

    "Hát ja, mondja ezt az, aki csak a Windows leírását tudja fejből, de életszerűen nem használja a gépét."

    Júj, írod ezt te, aki még windowsos programindítással sincsen tisztában és Windowson is macOS működést akar erőltetni... :D
    Meg mégis milyen életszerű használatról zagyválsz itt, talán nem a leírt dupla kattintásos fájlmegnyitás és programindítás az életszerű és jellemző Windowson, hanem a szerinted mantrázott tálcára húzogatás, ez most komoly? Szerintem ne erőltesd, mert ez egyre röhejesebb. :B
    Meg ki mit nem használ? Lehet előbb használtam rendszeresen Windows 10-et és Windows 11-et már megjelenésétől mint te, sőt még Windows 8/81-et is napi szinten, meg Insider Preview és a korábbi Technical Preview csatonás verziókat is, szóval ezzel megint kapufát lőttél.

    Hát igen, macOS-en nevelkedett egyik-másik felhasználó képtelen mást megszokni és a Windows topikokba jár acsarkodni, hogy szerinte mekkora "szarkupac", meg mindenféle röhejes állítással előhozakodni úgy, hogy eleve kisebbségben van, világos, ismerjük már ezt a lemezt. :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Geth

    addikt

    válasz Parallaxis #14319 üzenetére

    Ha van konkrét feladat, amit automatizálni kellene, írd le, simán előfordulhat, hogy valaki tud segíteni benne. Amit leírtál példa, abból még az is kihozható, hogy a kedves usert is ki lehet vonni az egyenletből, ami sokszor előnyös :)

  • King Unique

    titán

    válasz Parallaxis #14319 üzenetére

    Ezt aztán megint sikerült jól megmagyarázni, amely fájlokat nem keres a felhasználó, azt értelemszerűen nem kell keresni, ezért irreleváns hogy kilistázza-e a kereső vagy sem. :D

    Tehát ha már általános használatra jellemző példával nem sikerül igazolni a leírtakat, akkor jönnek az extrém példák, 8 db meghajtó, 30 TB adat, több tízezer / százezer fájl, stb., biztos ez az általánosan jellemző mindenkinél és naponta 50-60 keresést végeznek. Ja, nem, nyilván nem...

    Aztán ugye eddig a kereső használatánál logikusan a tálcán lévő kereső használata volt feltételezve, erre most jön egy videó a fájlkezelőben lévő kereső használatáról, ez egyre jobb lesz, mik ki nem derülnek utólag. :D
    Ahol a fájlkezelőben nem meglepő a zöld folyamatjelző, meg hogy elszöszöl egy ideig, meg pláne ha egy lassú HDD-ről van szó, ez Windows 10-nél is így működik, sőt talán már Windows 7/8.x alatt is megvolt.

    "közel 30 terrabyte-nyi adatából kell keresni"

    Látom az okoskodás az megy ezerrel, ellenben a tera és a terra közötti különbség már nincsen meg, meg akkor vélhetően az SI és IEC fogalmakkal sem vagy tisztában, de persze ezt is majd biztos megpróbálod kimagyarázni, hogy nem úgy van ám az, az márpedig "terrabyte"... :DD

    Üssed csak be az Everything programocskába, amely kerülőúton az MFT-ben turkál, meg figyelmen hagyja az NTFS hozzáférési engedélyeket, otthoni bohóckodásra még elmegy, ellenben szervezeti szinten már nem feltéten kísérleteznek ilyenekkel. :D

    Ha többször leírod, hogy te Windowson a macOS-es berögződésed okán erővel csak a tálcára húzogatós módszerrel akarsz fájlokat megnyitni adott programokban, ahelyett hogy a Windowson használatos és jellemző dupla kattintásos módszerrel tennéd, akkor nem kell ahhoz személyes ismeretség, hogy feltételezni lehessen nem sok fogalmad lehet az utóbbiról...

    Vicces, hogy a "nem ismersz" után ismeretlenül ráfogod másra, hogy milyen tanfolyamot végzett és mennyire ismeri a rendszer működését, meg miről van fogalma, holott ezekről ismeretlenül nyilván nem sok információd lehet sőt kb. semmi, illetve a primitív szóhasználatoddal élve "fingod sincs arról"... :D
    Érdekes, hogy te emlegetsz itt "1 bites rendszergazda hozzáállás", amikor az irományaid alapján több helyütt alapvető dolgokkal nem vagy tisztában és nem ártana egy Windows tanfolyam, korábban Windows telepítés, GPT, Secure Boot stb. témában is magyarázni kellett neked, mert még az sem volt tiszta...
    Aztán az is érdekes, ahogyan a valós munkakörnyezetet emlegeted és a saját példád alapján próbálsz általánosítani, mintha mindenhol az lenne az általánosan jellemző, holott nem éppen úgy van, ebből pedig az is következik, hogy pont neked nincsen arról fogalmad, hogy szervezeti milyen használat az általánosan jellemző. :N

    De, azért a macOS-hez hasonlítasz, mert vélhetően azt sikerült megszokni és ezért próbálod erőltetni az ottani működést Windowson is, ez eddig is világos volt az olvasottak alapján. Csak azt elfejelted, hogy a Windows ≠ macOS, ezt kellene végre felfogni és befejezni az őrjöngést. :B

    [ Szerkesztve ]

  • Geth

    addikt

    válasz Parallaxis #14322 üzenetére

    Igen, de ha jól értettem részfeladatok lennének, amit állítólag nem lehet Win-en hatékonyan megcsinálni. Ebben lehet tudnak segíteni.

  • Geth

    addikt

    válasz Parallaxis #14325 üzenetére

    átlag 6-7 GB-os olvasási sebességgel.
    Ha ez kisméretű file-okon tudja, akkor le a kalappal ;)

    De még mindig érdekes lehet az alapprobléma, mert ez eddig inkább tűnik kulimunkának, mint komolynak.

  • King Unique

    titán

    válasz Parallaxis #14325 üzenetére

    "Egy átlagos gépen eleve van 100-200 ezer fájl."

    Mármint az apró rendszerfájlokra és programfájlokra célzol, szerinted arra fog rákeresni a felhasználó, vagy az átlag felhasználó több 100 ezer médiafájlt tárol a PC-jén amikor sokan manapság már eleve online néznek filmet és hallgatnak zenét, vagy a képeket jelezően a telefonjukon tárolják?
    Ugyan már! Na ebből is látszik, hogy ismét butaságokat írogatsz, csak hogy próbáld valahogyan igazolni a tévképzeteidet... :D

    Előbb még 50-60 keresés, most már 2-300, legközelebb már 5-6000 lesz, kicsit sem kamuszagú a dolog. :D

    Nem, továbbra sem az az általánosan jellemző egy átlagos irodai használatnál és otthoninál sem, hiába próbálod kényszeresen bemesélni...

    Értem, tehát ha firtatják, megcáfolják az állításaidat, meg szembesítenek vele, hogy alapvető hiányosságaid vannak Windows témában, akkor az csak biztos azért lehet a buta logikád alapján, mert az illetőnek az "MS fizet"... Pont az benne a vicc, hogy nyilván nem kell, mert a magadfajta ostoba trolloknál már annyira kilóg a lóláb, hogy eleve több ponton is firtathatók az állításaid... :))

    Ne mond már, hogy az a keresés, ami a tálcáról indul annak működnie kellene, a fájlkezelőből indítottnak meg nem, amikor senki nem állított ilyet, max. azt, hogy a fájlkezelőben elszöszölhet a folyamatjelző sok fájl esetén.
    Azt meg hogy nálad nem talál meg XY fájlt a tálcán a kereső, már egyéni probléma, nálam érdekes módon igen.

    Persze, bemondásra PCIe 4.0 SSD, ez is vélhetően olyan mint a 50-60 vs. 2-300 keresés esete. :D
    De még ha az is, a leírtakból megint látszik, hogy ehhez a témához sem értesz, mert a "6-7 GB-os olvasási sebességgel" a szekvenciális olvasásra vonatkozik, ami nagy méretű fájlokkal végzett műveleteknél értendő, ellenben sok apró fájl esetén nyilván lassabb jóval lesz egy NVMe SSD is. De gondolom most majd az a mese jön, hogy esetedben az 100-200 ezer fájl kizárólag csak nagy méretű, ISO, HD videó, stb. :DD

    "Te tényleg nem láttál még komolyabb munkát, max. böngészést meg Office-t "

    Így van, neked vélhetően fogalmad sincs arról, hogy céges, intézményi szinten milyen az átlagos irodai munka windowsos PC-n, max. a saját példádból tudsz kiindulni és az alapján általánosítasz, ez eddig is világos volt. :D

    "adott fájltípusnál legalább 4 különböző alkalmazás lehet a célpont"

    Hűha, akkor lehet pakolni a tálcára a programikonokat, aztán figyelni kell, hogy a megfelelőhöz legyen odahúzva, meg ez megint micsoda egy általános példa. :DD
    Ja, nem, nyilán nem, normál esetben adott kiterjesztésű fájlt adott programmal nyit meg egyszerre a megfelelő, nem 4-5 vagy 10-félével...

    Igen, a szövegértelmezés az neked valóban nem megy, ez eddig is látható volt az irományod alapján. :D

    Igen, a hozzáállásod valóban merev, idejétmúlt és ostoba, ha nem vagy képes adott operációs rendszert rendeltetésszerűen használni és egy másik rendszerből átvett működést akarsz erőltetni... Meg ugye milyen érdekes, hogy világszerte több száz millió Windows felhasználónak csak sikerül az előbbi, a Windowson megszokott módon a fájlok megnyitása adott programmal, ellenben te itt napok óta hőzöngsz és trollkodsz egy olyan dolgon, ami valószínűleg csak a felhasználók egy marginális részét érintheti. Vagyis belátható, hogy amit te hatalmas nagy problémaként és hiányosságként próbálsz itt beállítani, az valójában nem az, meg ha a felhasználók többségét vélhetően nem is érinti. :N

    A béta az az Insider Preview csatorna egy ága, ahol ha a jelenlegi stabil kiadásra írod ezt, akkor ezek szerint többek között még a béta fogalmával sem vagy tisztában...

    Igen, ha te tudnád, hogy mennyire nincs igazad, meg olyan inkább ne okoskodjon, aki még a tera és terra közötti különbséggel sincsen tisztában és 2023-ban terrabájtot ír... :DD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Parallaxis #14328 üzenetére

    Igen, nekem is már írták privátban, hogy inkább ne foglalkozzak az ilyen trollokkal, akik láthatóan csak flame-et generálni jönnek az ilyen topikokba, te meg amúgy is súlyos eset vagy, ami már a korábbi diskurzusoknál is látszott.
    Tanulság, hogy legközelebb inkább másnak címezd az "okosságaidat", mert engem különösebben nem érdekel és ne akarj ilyenekkel győzködni. Köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák