Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parallaxis

    addikt

    válasz King Unique #14323 üzenetére

    akkor jönnek az extrém példák, 8 db meghajtó, 30 TB adat, több tízezer / százezer fájl, stb., biztos ez az általánosan jellemző mindenkinél és naponta 50-60 keresést végeznek.

    Ismét butaságokat írsz..
    Egy átlagos gépen eleve van 100-200 ezer fájl.

    Én speciel naponta nem 50-60, hanem 2-300 keresést végzek, mert egy azonosító szám alapján keresem ki az adott fájlokat, amik 8-10 különböző helyre vannak mentve (egyéb besorolások mentén).

    nem, nyilván nem...

    De, sajna de...

    tálcán lévő kereső használata volt feltételezve, erre most jön egy videó a fájlkezelőben lévő kereső használatáról,

    Mivel fájlműveletet szeretnék végrehajtani és nem megnyitni, no meg ezt néha egyszerre több adattal, a tálcás keresés szóba sem jöhet (no meg egyébként sem találja meg onnan sem, most néztem).
    Eleve ez már olyan szintű vakbuzgóság a részedről, hogy szerintem ezért neked az MS fizet...
    Ne mond már, hogy az a keresés, ami a tálcáról indul annak működnie kellene, a fájlkezelőből indítottnak meg nem :D ezt már te magad sem hiszed el szerintem, csak a pénzzért meg kell dolgoznod :D

    Ahol a fájlkezelőben nem meglepő a zöld folyamatjelző, meg hogy elszöszöl egy ideig, meg pláne ha egy lassú HDD-ről van szó, ez Windows 10-nél is így működik, sőt talán már Windows 7/8.x alatt is megvolt.

    A gépben 2 TB-os m2-es PCI4-es háttértárak vannak átlag 6-7 GB-os olvasási sebességgel. Ha ez lassú a Windowsnak, akkor nincs miről tovább beszélni :D

    tálcára húzogatós módszerrel akarsz fájlokat megnyitni adott programokban, ahelyett hogy a Windowson használatos és jellemző dupla kattintásos módszerrel tennéd, akkor nem kell ahhoz személyes ismeretség, hogy feltételezni lehessen nem sok fogalmad lehet az utóbbiról...

    Ok, te kattingass 8-10 fájlt egyenként végig, főleg úgy, hogy adott fájltípusnál legalább 4 különböző alkalmazás lehet a célpont, amit az adott feladat határoz meg :D
    Te tényleg nem láttál még komolyabb munkát, max. böngészést meg Office-t :D

    Vicces, hogy a "nem ismersz" után ismeretlenül ráfogod másra, hogy milyen tanfolyamot végzett és mennyire ismeri a rendszer működését, meg miről van fogalma,

    Látom a szövegértés sem megy..
    Elismerem, hogy a rendszert perfektül ismered, de ezen korlátok között vagy csak képes gondolkodni. Elfelejted, hogy a rendszernek a háttérből kell a felhasználó keze alá dolgozni és nem azt hátráltatni. Azt is elfelejted, hogy ha egy rendszer ráerölteti az egyfajta megközelítést a felhasználóra és nem enged szabad döntést, hogy azt miképpen akarja, vagy éppen miképpen célszerű számára azt elvégezni, akkor az a rendszer merev, idejétmúlt és ostoba. A MacOS-t szoktam felemlegetni, mert azt említik mindig, mint zárt, meg merev rendszer, mégis a legtöbb felhasználói interakcióra van vagy 5-6 féle meközelítés ami mindegyik kifogástalanul működik.
    A Windows 11-nél így lassan 1 év után is olyan érzésem van, hogy még bétatesztelek....

    korábban Windows telepítés, GPT, Secure Boot stb. témában is magyarázni kellett neked, mert még az sem volt tiszta...

    Te valakivel nagyon keversz :D

    Aztán az is érdekes, ahogyan a valós munkakörnyezetet emlegeted és a saját példád alapján próbálsz általánosítani, mintha mindenhol az lenne az általánosan jellemző

    Ha te tudnád, hogy mennyire nincs igazad :D :D :D :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák