- Felvarrták az Arctic rackmount rendszerekhez szánt CPU-hűtőjének ráncait
- Háromféle kivitelben, és nem kis kapacitásokkal jönnek a Micron 6550 ION SSD-i
- Már a Samsung sem szolgálja ki modern AI lapkákka Kínát
- Havazáshoz igazított kiadás kap a Steam Deck OLED
- Híres régészprofesszor segíti a GeForce-ok eladását
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Androidos tablet topic
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen monitort vegyek?
- OLED TV topic
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Samsung LCD és LED TV-k
- Házimozi belépő szinten
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
-
PROHARDVER!
Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).
Új hozzászólás Aktív témák
-
tobias40
veterán
Média Márkt-ból esetleg tudna nekem vki ajánlani,BT headset-et?
Azokat kell hogy tudja amiket leírtam előzőleg... -
tobias40
veterán
Xiaomi Mi Airdots Pro True----ez mennyire ajánlott telefonálásra?
Vagy jó ennek a sima nem pro változata is?[ Szerkesztve ]
-
Mosqu!to
addikt
Sziaszotok!
A felsőházban van jelenleg jobb a Sony WF-1000XM3 -nál?
Esetleg láttatok rá valahol jó akciót/kupont, amivel 72k alá lehet vinni az árát?Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.
-
hajbel
addikt
válasz Mosqu!to #257 üzenetére
Mármint featureökre gondolsz, vagy hangra? Hangban a Sennheiser Momentum és a Master & Dynamic MW07 is jobbak nála többek között. Ez utóbbi ugyanúgy rendelkezik ANC-vel és még IPX 4-6-os vízállósággal is. Szvsz ha nem hallgatsz zúzósabb dallamokat és nem kell ANC, a Lypertek Tevi is jobban szól nála. Ár/érték arányban azzal jársz a legjobban.
[ Szerkesztve ]
"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia
-
Mosqu!to
addikt
Az ANC fontos, sokat kell repülnöm a közeljövőben, és örülnék ha a legjobb átviteli technológiák is elérhetőek lennének.
Te hallottad már a felsoroltakat mind, vagy netes források alapján gondolod jobbnak a Sonynál őket?
Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.
-
hajbel
addikt
válasz Mosqu!to #259 üzenetére
"Az ANC fontos, sokat kell repülnöm a közeljövőben, és örülnék ha a legjobb átviteli technológiák is elérhetőek lennének."
Az ANC nem átviteli technológia, hanem active noise cancelling, a legjobb átviteli techonlógiával pont a Sony nem rendelkezik, mivel aptX-et nem támogat, ettől függetlenül jól szól, de késhet a hang játékoknál és youtubeon. Mondjuk pár helyen olvastam, hogy youtubeon okés a dolog. Nyilván olyan hatékony zajszűrésre nem kell számítani, mint a fejhallgatóknál, de valamennyit kiszűr a zajból pl. repülőn jól jöhet.
Sennheisert hallottam, szinte mindenütt azt tartják a legjobbnak, a Sony pedig kicsit lejjebb van hangban, kb. Tevivel (ez volt a birtokomban) van egy szinten. Sonym nem volt, csak rápróbáltam, mivel nekem nem tetszik, hogy olyan, mintha egy csótány lenne a fülemen, ebből kifolyólag könnyebben kieshet, mint a többi füles. Mindenesetre azzal sem jársz rosszul, csak az volt a kérdés, hogy van-e nála jobb. Ha túl drága a M&D és kell az ANC, akkor abszolút jó választás a Sony WF-1000XM3, ráadásul egyszerre több eszközhöz lehet kapcsolódni vele egyidejűleg (talán 5), a M&D-ot csak kettőhöz, míg a Sennhelisernél és a Tevinél nem adott ez a funkció.[ Szerkesztve ]
"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia
-
Mosqu!to
addikt
Félreértettél, az ANC a repülés zaja kiszűrése miatt kell ÉS örülnék a jó hangnak (aptX) is, ettől függetlenül.
Játékokat mindig némán szoktam játszani, általában zenét hallgatok helyette.
Az M&D már nekem sok (kb dupla Sony ár), meg itthon nem is lehet kapni. A Sennheiser még jó opció, viszont ott nincs ANC. Nehéz ügy, köszi a tippet mindenesetre.
Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.
-
hajbel
addikt
válasz Mosqu!to #261 üzenetére
Sennheisernél van egy merülési probléma, ami azt jelenti, hogy nem kapcsol ki teljesen a füles, csak stand byba megy, amikor töltőbölcsőbe rakod. Ebből kifolyólag pár napon belül lemerül, akár teljese töltöttségről is. Elvileg ez kiküszöbölhető azzal, ha még párosított állapotban appból kikapcsolod. Mindenesetre jó ha tudsz róla, mert nem túl kényelmes minden alkalommal appból kikapcsolni, ahogy az sem ha elfelejted és lemerül egy hétvége alat (jártam már így).
"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia
-
H2o-pok
senior tag
Itt van a 4 Haylou tipus összehasonlitó táblázat ha valakit érdekel.
Egy Gt1 Plust szerintem kipróbálok.
[link] -
-NoVa-
addikt
"a legjobb átviteli techonlógiával pont a Sony nem rendelkezik, mivel aptX-et nem támogat"
LDAC az smafu? 990kbps-el lényegesen jobb minőségre képes, mint az APTX 480kbps-e. Ok, ez a Sony pont azt sem tudja.
A Samsung scalable codec meg az abszolút kedvencem TWS-ek közül, felénk bankközpont + fejlesztőcéghegyek között van akkora rádiózaj, hogy ez az egyetlen, ami stabilan, microlag és desync nélkül kibírja itt.
Igazából a repülőút hosszán még múlhat sokminden, ha 10+ órás repülésekről van szó, akkor a TWS felejtős, inkább a nagy Bose/Sony/Sennheiser vonalon kell valami kényelmes. Bose-om van, szintén nincs csak SBX/AAC, meg draút, ami lossless, de pont a repüléshez többet számít az ANC megléte, mint a zene tömörítettsége.
-
CoroStar86
aktív tag
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni! Vásárolni szeretnék egy true wireless fülhallgatót, de a kínálat bőségének zavarában nem tudom, mit válasszak. Fő szempontok:
- kiváló hangminőség (tudom, ez relatív, lentebb kifejtem)
- stabil viselet (edzőteremben mindenképp, esetenként futáshoz, kocogáshoz)
- hatékony zajszűrés (nem muszáj aktív, ha amúgy tűrhető a passzív izoláció – hosszabb járműves utazásokra van másik eszközöm)
- legalább az enyhe esőt bírja valamilyen szinten
- aptX HD- vagy LDAC-támogatás (mindkettő nem kötelező, telefonom mindkettőt támogatja)
- zenei „mindenes” kellene – tech-house, metál, kabaré, filmzenék szimfonikusai, rap, stb.
- ár: max 250 euro (indokolt esetben 300-350)Eddigi tapasztalataim hangminőséget illetően:
- Xears TD III: ezzel szerettem bele a mobil zenélésbe, akkor is zenét hallgattam, mikor igazából nem is volt kedvem…
- Beyerdynamic DT990 Pro: remek hangminőség, pazar hangtér
- Oppo PM-3: brutál hangminőség az első 5 percben – aztán a sok basszustól egyre fárasztóbb zenehallgatás, fél óra után szünet kell
- FiiO EX1: túl éles, idegesítő magasak, szerintem metálra abszolút alkalmatlan, tere közepes, izolációja szinte nulla
- Sony WH-1000XM3 – a legutóbbi beruházásom, a DT990 Pro óta az első kütyü, amit abszolút nem bántam meg, ez a kettő a referencia számomraA fenti eszközöket a következőkkel teszteltem: Samsung Galaxy S, Musiland Monitor Dragon 02, TEAC-301, AudioQuest Dragonfly Carbon.
Amit eddig néztem: Cambridge Audio Melomania 1, Sony WF-1000XM3, Jabra Elite Active 65t, Sennheiser Momentum True Wireless, Klipsch T5 True Wireless, nagyjából ebben a sorrendben. Az első kettő között vacillálok főleg.
Másodlagos szempontok az üzemidő és a töltőegység mérete.
Előre is köszönöm mindenkinek a tanácsokat! Természetesen várom az egyéb javaslatokat is!
Mindenkinek szép napot![ Szerkesztve ]
-
-NoVa-
addikt
Egen, Buds+ igen valószínű, hogy instant get lesz nekem is. Csak ha egész napos 1-2 átszállásos interkontinentális ingázásról van szó, akkor a QC35 bedugott vezetékkel elmegy 40 órát töltés nélkül, vagy a felét wireless. Igaz repülésekre mostanában el sem viszem, mert a gyerekekkel jobban oda kell figyelni mindenre.
-
hajbel
addikt
Bocs, a MW07 Plusban van.
(#265) -NoVa- Nem smafu, de ha késésről van szó, nem segít semmit. Ezért jó ha van aptx a tws-ben, mert az alapból valamelyest segít, ha 2018 utáni chip, az pedig az aptx adaptiveal szinte teljesen eltűnik a késleltés érzete. Abban egyetértünk, hogy egy fejessel jobban járna, mivel ugyanennyiért hangzásban és főleg ANC minőségben többet kapna érte. Mondjuk nekem repülőn a Sennheiser Momentummal sincs ezzel problémám egy bizonyos hangerő felett.
[ Szerkesztve ]
"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia
-
-NoVa-
addikt
A késésre nem az APTX a megoldás, hanem BT cucchoz telefonon értelmesen igazodó videólejátszás. Android 9 óta legalábbis méri vagy tippeli a laget, és a képet hozzáigazítva adja, ezért videón Youtube és KODI alatt is szinkronban van a kép a hanggal, csak játéknál van ~250ms késés.
-
hajbel
addikt
-
vicze
félisten
Na még egyszer hátha most sikerül.
AptX Adaptív = AptX LL hozzárakva AptX +AptX HD és ezek között váltogat jelerősség függvényében, ezenkívül semmit se csináltak.
AptX LL mint olyan ki lett vezetve mint márkanév és helyette a AptX Adaptív került. Az a váltogatást, amit csinált igazából megtette eddig is minden eszköz magától.AptX LL késleltetés 60ms, önmagában dinamikus 276 vagy 420kbps, jelezőségtől függően.
AptX késleltetés 300ms, 384kbp
Aptx HD késleltetés 300ms+, 576kbpsTWS-ben a max amit kaphatsz az az AptX LL, a HD-t semmi se támogatja jelenleg, így nem is lesz olyan TWS, ami az Adaptívot teljesen támogatja. Van jó pár ami az AptX LL-t igen.
AptX Adaptív így 5 szintet tud. LDAC 3-at, Samsung Scalable 96 és 512 között tud elég kis lépésekben tud fel/le menni.Illetve ahogy írtam a késleltetés elsősorban SW kérdés lesz nagyon sok esetben.
-
hajbel
addikt
Akkor mégegyszer: Aptx LL 40ms, az adaptív viszont 80 körüli. Az, hogy az adaptívban van low latency MODE az nem egyenlő azzal, hogy aptex LL-re vált, csak adaptíven egy low latency modera + az általad említett kettő között. Az a baj vele viszont, hogy 2018 szeptembere után gyártott technológián alapuló chipsetek kellenek hozzá és android P. Ezek nélkül hiába aptX valami, be lehet szívni apptól függően a latencyt.
[ Szerkesztve ]
"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia
-
-NoVa-
addikt
Akkor mégegyszer, a codec magában semmit nem jelent, adott gyártó implementációi eltérnek. Azaz pl fejhallgatóknál mérve egy Plantronics vagy Samsung tud 35ms alatt is hozni, míg egy Sennheiser meg inkább 60-at közelít. És ez az egyik vége. A másik végén meg egy Huawei Mate 20 Pro aptX-en fél másodpercet késik, miközben a Google Pixel 3 XL ugyanott 210ms környékén, S10, OnePlus meg 250ms fölött kicsivel. Szóval hardware és gyártói átok is tud rontani a valóságon sokat.
-
vicze
félisten
"Aptx LL 40ms, az adaptív viszont 80 körüli."
Amit leírsz, az kb. lehetetlen, mert egy és ugyanazon codec-ről van szó, csak más névvel. Ráadásként a TEVI a specifikációja szerint nem támogatja egyiket se, egészen mellesleg.Ezek mind codec-ek az ég egy adta világon semmilyen HW-ra nincs szükség, ahogy semmilyen chipsethez se. Bármi támogathatja, rengeteg Android mod van, ami akár MediaTekre is rátolja az összes AptX-et, SW mod.
Képzeld több eszközömbe(vevő oldali nem telefon) is SW frissítés után kerültek az újabb codec-ek, az ég világon semmilyen HW oldali kritériuma nincs. Az A2DP egy 13éves szabvány, ennyit kell támogasson a HW és kész. -
hajbel
addikt
Attól még hardware oldalon az AptX licenszei a Qualcomm tulajdonában vannak. Az adaptiveot nem írják rá külön semmire pl. a Tevire sem, ami Qualcomm Kalimba processzort használ, amivel kezdődött az aptx adaptive bevezetése, tehát hivatalosan támogatja.
"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia
-
vicze
félisten
"The marketing is strong with this one..."
Kalimba márkanevet még CSR vezette be valamikor 2010 környékén, nem éppen egy mai darab, és minden CSR chipben megtalálható azóta.Nem kell egyáltalán QCC3020 a AptX Adaptive-hoz, amit még mindig nem támogat a Tevi, de nyugodtan linkelheted...
Egészen mellesleg mikor az AptX Adaptive be lett jelentve, nem létezett még a QCC30xx nem is létezett.Még egyszer AptX egy codec egy darab software, minden HW feltétel a gyártó mesterségesen hozza létre lockin miatt.
-
hajbel
addikt
A tavalyelőtti IFA-n mutatták be az aptex adaptivet, amivel a low latencyt ki is vezették.
"The smartphone aptX Adaptive encoder is scheduled to appear on the first Android P devices sometime in December 2018. On the headphone side, new products built on the Qualcomm CSRA68100 and QCC5100 chipsets will gain aptX Adaptive support from September 2018 through Qualcomm’s developer kit."
A Tevi tavaly szeptemberben jött ki mindenütt kihangsúlyozva, hogy az akkori legújabb Qualcom chippel. Nem kell Sherlock Holmesnak lenni, hogy kinyomozd, támogatja a techonlógiát. Ha szerinted hazudok, hogy a LL 40ms, az adaptive pedig 80, akkor a Qualcomm hivatalos oldala a barátod.
[ Szerkesztve ]
"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia
-
addikt
ez egy remek teszt, csak a metódus nincs leírva, így kb annyit is ér.
hogy tesztelhető egy kodek önmagában, mikor annak a kivitelezése hardverenként eltérő lehet? (még akkor is, vagy van "szabvány")“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell
-
capulet75
addikt
[link] Ezt próbálta már valaki? Elég vonzó ára van.
Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.
-
Tulku
veterán
Úgy nagyjából elég baromságnak tartom hangminőség esetén a 10 kHz feletti tartomány bármilyen paraméterét felhozni eszközül, pláne a 17-20 kHz közötti részt...persze azért nem akar trollokat, ezért megállapítja, hogy sokan nem hallják (úgy az emberek 99,99%-a) de azért na...
A maximális bitrátás erőfeszítés megint a hardver oldal miatti programozás része lehet szerintem...vagyis ha gyenge a vevő-adó, akkor nyilván alacsonyabbra állítják a szintet.
Nekem speciel az LDAC egy kellemes csalódás volt, térben éreztem javulást, akadozás nem több, mint apt-x, apt-x-hd-n...
Ja ez a THD meg....öhömmm....kisebb a vezetékesé...bravó...
A hi-res baromság meg remélem hamarosan kivezetődik, ha a marketingesek elég pénzt lehúztak már róla és lesz helyette valami komolyabb elnevezés, mert ez olyan snassz már.... -
-NoVa-
addikt
"A hi-res baromság meg remélem hamarosan kivezetődik, ha a marketingesek elég pénzt lehúztak már róla és lesz helyette valami komolyabb elnevezés, mert ez olyan snassz már.... "
Viccen kívül már HDR Audio-ként kezdik emlegetni azokat a felvételeket, ahol kihagyták a loudness kompresszálást.
-
Tulku
veterán
ES100 és LG G6....maximális minőségre állítottam a BT beállításokban.
Ez a V30-nak felel meg szerintem BT HW szinten, tehát nálam akkor épp meg is van a cikkben tesztelt 990-es érték. Az biztos, hogy jobb mint a sima apt-x...
De csodák nincsenek....ez BT és mindegyik felvétel lapos....szélesség pipa, mélység szinte nincs...az vezetékessel van csak... -
hajbel
addikt
Telefont is be lehet állítani, hogy 990-ben sugározzon, de a vevőtől és a körülményektől is függ, hogy lesz-e audio stutter vagy nem. Pont arról szól a cikk vége, hogy már a nyakpántos fülesek is sokkal rosszabb vevők, mint a fejesek, a 990 fenntartása lehetetlenné válik, amint a kéz a füles és a telefon közé kerül. A tws-ek pedig nyilván a legrosszabbak, általában stutter, vagy 330 lesz a vége.
[ Szerkesztve ]
"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia
-
ittakary
nagyúr
AirPods 2 van megjelenés óta nekem, és irodában / otthoni környezetben nagyon szeretem, de utazásnál (BKV metró / repülő) szörnyen rossznak tartom, minden környezeti zajt beenged
kipróbáltam a Xiaomi Mi AirDots Basic et, vettem is egyből kettőt a családnak, és nekem is nagyon tetszik (főleg hogy ez már agybadugós), el is gondolkoztam rajta hogy eladom a bánatba az AirPodsomat 40 körül és veszek egy ilyet és még így is a zsebemben marad több mint 30ezer.
viszont akkor már felmerült a kérdés, hogy zajszűrés: van olyan AKTÍV zajszűrős fülhallgató ami nagyon olcsó? Tehát ilyen AirPods Pro szerű, aliexpress-es vagy ebayes vagy akármilyen kínai oldalról rendelős, valamennyire elfogadható minőségű?
nem vagyok pro felhasználó, csak és kizárólag spotify és netflix menne rajta, tehát a minimálisan is elfogadható minőség nekem már jó lenne
[ Szerkesztve ]
-
tomp
félisten
Nekem fixen 990kbps-re van állítva. Budapesten van olyan helyszín ahol a ProStereo H2 szaggat/akadozik ha a telefon a kabát zsebben van. Adaptívra állítva értelem szerűen nincs akadozás mert visszaveszi a sávszélt. De szerencsére csak 2 helyszínen tapasztaltam ezt. Gondolom a millió wifi és egyéb 2,4GHz-es eszköz zavarja.
-
Tulku
veterán
TWS számomra irreleváns ebből a szempontból, ott elfogadom, hogy nehéz ezzel a kodekkel bánni, nem hiába a kitaláló sem teszi bele a füleseibe...
Attól hogy a vezetékekben fut egyébként az akku és az elektronika, nem feltétlenül jobb minden, szerintem a dongle a legjobb, ha jó meg van csinálva és a nyakadban lóg...[ Szerkesztve ]
-
vicze
félisten
Még egyszer az hogy 2 pofára zabálod a marketinget szép és jó csak nem árt mögé is látni.
Tevi-ben QCC3020 van, csak hogy tisztázzuk. Ez 2018 decemberében jelent meg és kb. minden modernebb TWS erre épül jelenleg, semmi különleges nincs benne.Qualcomm a chipsethez köti a codec-et, hogy vendor lockint csináljon és megvetesse az újabbat a gyártókkal.
Az AptX bármilyen formája opcionális, és alapból nem jár a chipsettel, a SW licencet meg kell venni, hogy beépíthesse a gyártó. Rengeteg QCC3020-ra épülő TWS van, ahol a gyártó nem vette meg a AptX-et, hogy olcsóbban adja a terméket.Tehát nem tudsz és nem is fogsz egyetlen linket se tudni mutatni, hogy a Tevi támogatja az AptX Adaptive-et, mert nem támogatja és csak az AptX-et (aka. AptX Classic) licencelték a termékbe.
De ha ennyire nem hiszel nekem Dev options-ba bekapcsolhatod a BT logot és Wiresharkkal megnézheted a használt BT codec-et. Sőt azt is megnézheted, hogy a fülesed mit sajánl fel az eszközödnek.
-
hajbel
addikt
Mondjuk fölényeskedés és személyeskedés helyett megjelölhetnéd a forrást, amiben szerepel a tevi chipsetje, vagy úgy egyáltalán a többi állításod, ami szembemegy a cikkel és az általam felsorolt állításokkal. Én nem találtam erre vonatkozó forrást, azért írtam, amit több helyen olvastam. Tevivel nem tudok tesztelni, mert eladtam.
[ Szerkesztve ]
"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia
-
vicze
félisten
"megjelölhetnéd a forrást, amiben szerepel a tevi chipsetje"
linkA többit nem értem, azt bizonyítsam, hogy nem támogatja a Tevi az AptX Adaptive-et, úgy hogy mindenhol csak AptX-re hivatkoznak? Ami nincs leírva sehol elég nehéz bizonyítani, pont ezt szeretném, hogy adj egy linket amin írják, hogy támogatja és nem csak a te gondolod oda valahonnan.
A AptX költségeiről elég kevés információ van. Még CSR-es időkben 1$/device volt, ezóta ez nyilván változott, mivel a Qualcomm sales elég sok NDA-vel jár nem jutott ki semmilyen információ erről elég rég.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- 7320 2-in-1 27% 13" FHD+ IPS érintő i7-1180G7 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- LG 27QP88D-P Dual Ergo Monitor Szett!2x27"/IPS/2560x1440/HDR/Type-C/Dual Ergo Kar/
- Raspberry Pi Zero W (v1.1) + 16Gb Sandisk UHC microSD
- Latitude 5290 2-in-1 12.3" FHD IPS érintő i5-8250U 8GB 256GB ujjlolv 4G LTE gar
- X13 Gen1 27% 13.3" FHD IPS érintő Ryzen 7 PRO 4750U 32GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest