Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E.Kaufmann

    addikt

    Segítség kellene, mert megőrülök. Adottak Unifi AC Lite AP-k, meg Unifi toughcable, az elvileg hozzá való árnyékolt RJ45-ös dugókkal, meg egy Unifi ToughSwitch 24 V-s cucc. Ugye tömör kábel ellenére krimpelő fogóval rá lehetne gyógyítani ezeket a csatlakozókat, ha jól tudom. Olyan 40-50 méteres szakaszokon az a jelenség, hogy az AP bebootol, átvállt folyamatos kékre, hálózati forgalom viszont nuku, controller nem látja, Toughswitch kapcsolat/forgalomjelző LED-je nem világít, nem villog. Egyik szakaszon az segített, hogy nyestem belőle pár métert a ráhagyásból és patch panelhez való aljzatokra cseréltem a dugókat patch kábellel megtoldvat, a másik szakaszon ez nem működött. AP direkt táplálva (külön tápfeladó+ patch kábelek) egy régi CAT5-ös UTP-n át a központi switchez kötve működik.
    Az Ubiquitti kábel ennyire mimóza, ennyire képes a 24V-s PoE, a switch kuka? Majd holnap még próbálok pár dolgot, csak friss az "élmény". Nem mondom, hogy profi hálózatos szaki lennék. De ha egy maszek PoE táppal, amit pár diódából, kondiból és egy 18V-s trafóból csináltam, meg tudtam táplálni egy nyamvadt UTP-n 100 méterre egy PoE képes telefont, akkor gyári cuccokkal miért nem meg ez a nyüves Unifi? Ez bosszant igazán, hogy direkt nem a gányolásra mentem rá és közben jobb lett volna ha maradok a gánynál (vagy legalább a Mikrotik AP + noname kábelnél és gigabites tápfeladóknál) :W

    [ Szerkesztve ]

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Új hozzászólás Aktív témák